Справа № 147/197/22
Провадження № 1-кп/147/49/22
У Х В А Л А
18 квітня 2022 року смт Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання захисника у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №6202100000274 від 08.04.2021, про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.3 ст.368 КК України, -
в с т а н о в и в:
23 лютого 2022 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №6202100000274 від 08.04.2021, про обвинувачення ОСОБА_2 .
Ухвалою судді від 25 лютого 2022 року кримінальне провадження щодо ОСОБА_2 призначено до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
15 квітня 2022 року захисник обвинуваченого ОСОБА_2 - адвокат ОСОБА_3 , подав до суду клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в системі EasyCon. Клопотання мотивоване тим, що у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, тому з метою збереження життя та здоров`я своєї сім`ї, ОСОБА_2 зі своєю сім`єю вимушений покинути Україну та виїхати за кордон. Захисник зазначає, що ОСОБА_2 жодним чином не ухиляється від явки до суду, а вимушений був їхати задля збереження життя та здоров`я дружини, доньки та онука. При цьому, ОСОБА_2 з метою прийняття участі в справі зареєструвався в підсистемі "Електронний суд" та бажає приймати участь по даній справі в режимі відеоконференції.
Перевіривши матеріали справи, суддя вважає, що судове засідання необхідно провести в режимі відеоконференції, зважаючи на наступне.
Відповідно до частин 1, 5статті 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин.
Згідно з ч. 2, 9 ст. 336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободвстановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України №64/2022 введено воєнний стан. Цього ж дня, з метою забезпечення оборони держави Законом України №2102-IX затвердженоУказ Президента України від 24 лютого 2022 року №69 «Про загальну мобілізацію». 14 березня 2022 року Президент України підписав Указ №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» відповідного до положень якого, воєнний стан продовжено ще на 30 діб, тобто до 25 квітня 2022 року.
Верховний Суд роз`яснив особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Зокрема, з роз`яснень ВС випливає, якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
За таких обставин, враховуючи необхідність забезпечення права учасників судового процесу на доступ до правосуддя, дотримання розумних строків розгляду справи в суді, з метою забезпечення оперативності судового провадження, з урахуванням встановлення в Україні воєнного стану, суд вважає за доцільне провести дистанційно судове провадження в режимі відеоконференції за участі обвинуваченого ОСОБА_2 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "Easycon".
На підставі викладеного та керуючись ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст. 336, 369, 392, 532 КПК України, суд, -
у х в а л и в:
Клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 про участь обвинуваченого у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Здійснювати судові засідання у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №6202100000274 від 08.04.2021, про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.3 ст.368 КК України, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "Easycon" (електронна адреса - ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1