Справа № 344/14839/17
Провадження № 1-кп/344/1109/21
У Х В А Л А
28 жовтня 2021 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 ОСОБА_3
з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_4
прокурора ОСОБА_5
захисника Жидецької
обвинуваченого ОСОБА_6
перекладача ОСОБА_7
розглядаючи у підготовчому судовому засіданні матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.115, ч.1 ст.309 КК України -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 05 жовтня 2021 року кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.115, ч.1 ст.309 КК України направлено для розгляду до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області, після задоволення подання в.о.голови Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки після обрання такого запобіжного заходу не змінились ризики передбачені ст.177 КПК україни, зокрема можливості переховуватись від суду та незаконно впливати на свідків.
Захисник та її підзахисний просили клопотання задоволити частково та обрати щодо її підзахисного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час.
Заслухавши думку учасників провадження, дослідивши матеріали справи з цього приводу, враховуючи особу обвинуваченого, його вік, стан здоров`я, міцність смоціальних звязків, суд вважає, що клопотання прокурора підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
Згідно ч.3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання, суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно з вимогами п.п.3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практикою Європейського суду з прав людини обмеження права на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 14.06.2017 року, ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк 60 днів до 11 серпня 2017 року, який продовжувався, востаннє, згідно ухвали Івано-Франківського міського суду від 24.06.2019 року на строк до 24 серпня 2019 року.
Згідно Ухвали Івано-Франківського апеляційного суду від 24.08.2019 року до обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Згідно Ухвали Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 23.09.2019 року, обвинуваченому ОСОБА_8 було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, який продовжувався, зокрема востаннє, ухвалою цього ж суду від 25 серпня 2021 року на строк два місяці.
Суд вважає, що прокурором доведено наявність обгрунтованих ризиків, передбачених у ч.1 ст.177 КПК України, а саме те, що ОСОБА_9 може переховуватися від суду, може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків у кримінальному провадженні, вчиняти інше кримінальне правопорушення. Доведено, що вказані ризики на даний час існують і не зменшились.
Суд при вирішенні даного клопотання враховує в сукупності всі наявні обставини даного провадження і зважає не лише на суворість можливого покарання, яке є релевантною обставиною в оцінці ризику, а опирається також і на необхідність захисту суспільних інтересів, які незважаючи на презумпцію невинуватості, мають превалююче та переважне значення та констатує, що під час розгляду даного клопотання по суті встановлено обставини, котрі дають підстави для обрання саме цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю.
Таким чином, враховуючи вищенаведені обставини кримінального провадження, мотив кримінальних правопорушень, тяжкість злочинів, у яких обвинувачується ОСОБА_10 , його вік, стан здоровя, майновий та сімейний стан, те, що останній являється іноземцем, та проживає в м.Івано-Франківську в орендованому помешканні, доказів, про те, що являється студентом стаціонарної форми навчання не подав, наявність обгрунтованих ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, а також з метою ефективності розгляду даного кримінального провадження щодо нього, суд вважає за необхідне обрати щодо останнього запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, оскільки він є співмірним і достатнім задля забезпечення дієвості даного кримінального провадження.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.176-178, 181, 193, 194, 314-316 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора задоволити.
Обрати щодо обвинуваченого ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк два місяці по 26 грудня 2021 року із забороною залишати місце постійного проживання ( АДРЕСА_1 ).
Покласти на ОСОБА_6 обов`язки:
- прибувати до суду за першою вимогою;
- повідомляти суд про зміну місця свого проживання;
- утримуватись від спілкування із потерпілим та свідками по даному кримінальному провадженні.
- носити електронний засіб контролю.
Виконання ухвали доручити відповідному органу Національної поліції за місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_6 , а контроль за її виконанням покласти на прокурора в даному кримінальному провадженні.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено 28 жовтня 2021 року.
Головуюча суддя Іннеса БОЛЮК
Судді
ОСОБА_11