Справа № 640/7773/19
н/п 1-в/953/29/22
УХВАЛА
"21" лютого 2022 р. Київський районний суд м. Харкова в складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
при секретарі ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові клопотання засудженого ОСОБА_5 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №640/7773/19,-
ВСТАНОВИВ:
Вироком Київського районного суду м. Харкова від 04.07.2019 ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 187 КК України та призначено йому покарання 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна, вирішено долю речових доказів. Ухвалою Харківського апеляційного суду від 07.12.2021 вказаний вирок залишено без змін.
30.11.2021 на адресу Київського районного суду м. Харкова надійшла заява від ОСОБА_5 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження у зв`язку з ново виявленими обставинами для подальшому розгляду в апеляційному суді.
01.12.2021 вказана заява розподілена колегії суддів: Головуючий суддя ОСОБА_6 , суддів: ОСОБА_2 та ОСОБА_3
06.12.2021 вказану справу перерозподілено Головуючому судді ОСОБА_1 у зв`язку з заявленням суддею ОСОБА_6 самовідводу щодо розгляду вказаної заяви.
30.12.2021 вказана справа повернулась з Харківського апеляційного суду.
Так, згідно зі ст. 459 КПК України судові рішення, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті за нововиявленими або виключними обставинами.
Нововиявленими обставинами визнаються: 1) штучне створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок; 3) скасування судового рішення, яке стало підставою для ухвалення вироку чи постановлення ухвали, що належить переглянути; 4) інші обставини, які не були відомі суду на час судового розгляду при ухваленні судового рішення і які самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами доводять неправильність вироку чи ухвали, що належить переглянути.
Згідно ст. 460 КПК України, учасники судового провадження мають право подати заяву про перегляд за нововиявленими або виключними обставинами судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили.
Виходячи з положень ст. 424 КПК України у касаційному порядку можуть бути оскаржені вироки та ухвали про застосування або відмову у застосуванні примусових заходів медичного чи виховного характеру суду першої інстанції після їх перегляду в апеляційному порядку, а також судові рішення суду апеляційної інстанції, постановлені щодо зазначених судових рішень суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 425 КПК України, особам, які мають право подати касаційну скаргу, надається можливість ознайомитися в суді з матеріалами кримінального провадження для вирішення питання про подання касаційної скарги.
За вказаних обставин, кримінальний процесуальний закон не передбачає право засудженого на ознайомлення із матеріалами кримінального провадження з метою подання заяви про перегляд рішення за нововиявленими або виключними обставинами, та ухвалою Харківського апеляційного суду від 07.12.2021 вирок Київського районного суду м. Харкова залишений без змін, та засуджений має право має право на реалізацію свого права на оскарження судового рішення в касаційному порядку, та вирок Київського районного суду м. Харкова на момент подання вказаної заяви законної сили не набрав, а тому суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання засудженого ОСОБА_5 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження та в його задоволенні слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 395, 424, 425, 426, 459, 460 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Взадоволенні заяви засудженого ОСОБА_5 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №640/7773/19 відмовити.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3