Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України “Про Національний банк України”, статей 24, 25, 71, 73, 79 Закону України “Про платіжні послуги”, з метою приведення порядку реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем, технологічних операторів платіжних послуг та комерційних агентів надавачів фінансових платіжних послуг у відповідність до вимог Закону України “Про адміністративну процедуру”, з урахуванням особливостей, встановлених у Законі України “Про платіжні послуги”, Правління Національного банку України постановляє:
1) Положення про залучення комерційних агентів для надання фінансових платіжних послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02 серпня 2022 року № 168 (зі змінами), що додаються;
2) Положення про реєстрацію платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів платіжних послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26 вересня 2022 року № 208 (зі змінами), що додаються.
2. Адміністративне провадження щодо процедур, визначених у нормативно-правових актах, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 1 цієї постанови, розпочате, але не завершене до 31 грудня 2024 року завершується відповідно до вимог Закону України “Про адміністративну процедуру”, особливостей адміністративного провадження, визначених Законом України “Про платіжні послуги”, а також нормативно-правовими актами, зазначеними в підпунктах 1 та 2 пункту 1 цієї постанови.
3. Національний банк України здійснює розгляд заяв, клопотань, документів, отриманих до 31 грудня 2024 року та щодо яких станом на 01 січня 2025 року не прийнято рішення, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 1 цієї постанови, з урахуванням строків, визначених законодавством України, що діяло до 31 грудня 2024 року, з початком їх відліку з 01 січня 2025 року.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Олексія Шабана.
5. Постанова набирає чинності з 01 січня 2025 року.
Зміни до Положення
про залучення комерційних агентів для надання фінансових платіжних послуг
1. У розділі I:
1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:
“1. Це Положення розроблено відповідно до статей 7, 40 та 56 Закону України “Про Національний банк України”, статей 25, 38, 61 та 79 Закону України “Про платіжні послуги”, статті 47 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, Закону України “Про адміністративну процедуру” і визначає:”;
2) у пункті 2:
підпункт 1 викласти в такій редакції:
“1) день одержання заяви - дата реєстрації в Національному банку України (далі - Національний банк) заяви, поданої для здійснення процедури, визначеної цим Положенням;”;
пункт після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) день одержання клопотання - дата реєстрації в Національному банку клопотання, поданого для здійснення процедури, визначеної цим Положенням;”;
3) розділ після пункту 2 доповнити новим пунктом 21 такого змісту:
“21. Уповноважена особа Національного банку під час розгляду заяви, поданої для здійснення процедур, визначених цим Положенням, приймає процедурні рішення про:
1) продовження строку розгляду заяви;
3) зупинення та поновлення розгляду заяви;
4) задоволення або відмову в задоволенні клопотання заявника, поданого відповідно до цього Положення.
Процедурні рішення, прийняті Уповноваженою особою Національного банку в межах процедур цього Положення, оформляються у формі листа, з наведенням обґрунтування в письмовій формі.”.
2. У розділі II:
1) пункт 8 доповнити словами “платіжної інфраструктури (далі - Реєстр)”;
2) пункт 13 викласти в такій редакції:
“13. Національний банк розглядає отримані від заявника заяви, зазначені в пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, протягом 30 робочих днів із дня одержання заяви.
Національний банк має право продовжити строк розгляду заяви, але не більше ніж на 30 робочих днів у разі потреби перевірки достовірності поданої інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для внесення до Реєстру.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про продовження строку розгляду заяви та повідомляє про це заявника не пізніше ніж за три робочих дні до завершення строку, визначеного в абзаці першому пункту 13 розділу II цього Положення, на його електронну адресу, що використовується для офіційної комунікації з Національним банком.”;
3) розділ після пункту 13 доповнити двома новими пунктами 131 та 132 такого змісту:
“131. Національний банк має право зупинити розгляд заяв, визначених цим Положенням, включаючи за клопотанням заявника, у разі виникнення обставини, що перешкоджає вирішенню справи, а також у випадках, визначених у пунктах 1-4 частини другої статті 64 Закону України “Про адміністративну процедуру”.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про зупинення розгляду заяви та повідомляє про це заявника невідкладно або повідомляє заявника про задоволення/відмову в задоволенні клопотання невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів з дня, наступного за днем одержання клопотання. Зупинення розгляду заяви зупиняє перебіг усіх строків у цій справі. Перебіг строків продовжується з дня поновлення розгляду заяви.
132. Національний банк поновлює розгляд заяви за власною ініціативою або за клопотанням заявника після припинення обставини, що спричинила зупинення розгляду заяви або після спливу строку, визначеному в абзаці другому пункту 162 розділу II цього Положення. З дня, коли обставина, що спричинила зупинення розгляду заяви, перестала існувати, або з дня, наступного за днем спливу строку, встановленого в абзаці другому пункту 162 розділу II цього Положення, перебіг строку розгляду заяви продовжується з моменту, що передував такому зупиненню.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про поновлення розгляду заяви та повідомляє заявника про таке поновлення невідкладно або повідомляє заявника про задоволення/відмову в задоволенні клопотання невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня, наступного за днем одержання клопотання.”;
4) у пункті 14 слова “платіжної інфраструктури” виключити;
5) у пункті 15:
слова “дати отримання” замінити словами “дня одержання”;
слова “платіжної інфраструктури” виключити;
слово “п’яти” замінити словом “трьох”;
6) пункт 16 викласти в такій редакції:
“16. Національний банк має право залишити заяви, зазначені в пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, без руху в разі їх подання з порушенням установлених законодавством України вимог, а саме:
1) складання заяв не за встановленою формою;
2) незазначення в заявах даних, які обов’язково повинні зазначатися в них згідно з цим Положенням;
3) оформлення заяв із недотриманням вимог законодавства України.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про залишення заяв, зазначених у пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, без руху та повідомляє про це заявника на його електронну адресу, що використовується для офіційної комунікації з Національним банком, протягом 15 робочих днів із дня одержання заяв.
У повідомленні зазначаються підстави залишення заяв, зазначених у пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, без руху із зазначенням виявлених недоліків із посиланням на порушені вимоги законодавства України, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження залишення заяви без руху.”;
7) пункт 161 замінити двома новими пунктами 161 та 162 такого змісту:
“161. Національний банк установлює строк, достатній для усунення заявником виявлених недоліків.
Національний банк має право продовжити строк усунення виявлених недоліків за клопотанням заявника, але не більше ніж на 30 робочих днів. Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про задоволення/відмову в задоволенні клопотання та повідомляє про це заявника невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів з дня, наступного за днем одержання клопотання. Заява в разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком, вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.
162. Національний банк має право запитати в заявника додаткову інформацію, документи, пояснення, потрібні для уточнення відомостей, що були подані до Національного банку для повного та всебічного аналізу й прийняття ним мотивованого рішення відповідно до вимог цього Положення.
Національний банк установлює строк подання заявником визначених в абзаці першому пункту 162 розділу II цього Положення інформації, документів, пояснень. Такий строк не може бути меншим, ніж три робочих дні.
Національний банк має право зупинити/поновити розгляд заяв, зазначених у пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, за умов та в порядку, визначених у пунктах 131 та 132 розділу II цього Положення. Уповноважена особа Національного банку в разі неподання заявником додаткових документів та/або інформації, зазначених в абзаці першому пункту 162 розділу II цього Положення у встановлений Національним банком строк, поновлює розгляд заяви та повідомляє заявника про внесення відомостей/змін до відомостей про комерційного агента до Реєстру або про відмову в унесенні відомостей/змін до відомостей про комерційного агента до Реєстру за результатом розгляду наявних документів та інформації.”;
8) пункти 17 та 171 виключити;
9) пункт 18 після підпункту 2 доповнити новим підпунктом 21 такого змісту:
“21) неусунення недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху, у встановлений Національним банком строк;”;
10) пункт 19 викласти в такій редакції:
“19. Уповноважена особа Національного банку в разі наявності підстав для відмови в унесенні відомостей/змін до відомостей про комерційного агента до Реєстру повідомляє про це заявника із зазначенням підстав відмови та відомостей, визначених статтею 71 Закону України “Про адміністративну процедуру” на його електронну адресу, що використовується для офіційної комунікації з Національним банком, у строк, визначений у пункті 13 розділу II цього Положення.”;
11) у пункті 20:
абзац перший викласти в такій редакції:
“20. Національний банк, якщо немає підстав для залишення заяв, зазначених у пунктах 9, 12 розділу II цього Положення, без руху та підстав для відмови в унесенні відомостей/змін до відомостей про комерційного агента до Реєстру, уносить відомості або зміни до відомостей про комерційного агента до Реєстру в строк, визначений у пункті 13 розділу II цього Положення.”;
слово “п’яти” замінити словом “трьох”;
12) у пункті 24 слова “платіжної інфраструктури” виключити;
13) у пункті 26:
слово “п’яти” замінити словом “трьох”;
Зміни до Положення
про реєстрацію платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів платіжних послуг
1. У розділі I:
1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:
“1. Це Положення розроблено відповідно до статей 24, 71, 73, 79 Закону України “Про платіжні послуги” (далі - Закон про платіжні послуги), Закону України “Про адміністративну процедуру” (далі - Закон про адміністративну процедуру) і визначає порядок включення/внесення (далі - внесення) та виключення Національним банком України (далі - Національний банк) до/з Реєстру платіжної інфраструктури (далі - Реєстр) відомостей про:”;
2) у пункті 2:
підпункт 2 викласти в такій редакції:
“2) день одержання заяви - дата реєстрації в Національному банку заяви, поданої для здійснення процедури, визначеної цим Положенням;”;
пункт після підпункту 2 доповнити новим підпунктом 21 такого змісту:
“21) день одержання клопотання - дата реєстрації в Національному банку клопотання, поданого в межах здійснення процедури, визначеної цим Положенням;”.
2. У розділі III:
1) пункти 31, 32 викласти в такій редакції:
“31. Національний банк розглядає заяву, визначену цим Положенням для відповідної процедури (далі - заява), та додані до неї документи, що подаються до Національного банку відповідно до цього Положення, для внесення до Реєстру відомостей про платіжну систему, учасника платіжної системи та технологічного оператора або в разі внесення змін до цих документів (далі - документи) протягом строку, визначеного Законом про платіжні послуги та цим Положенням для відповідної процедури.
32. Перебіг строку розгляду заяви та доданих до неї документів починається з дня одержання заяви.”;
2) розділ після пункту 32 доповнити трьома новими пунктами 321, 322 та 323 такого змісту:
“321. Уповноважена особа Національного банку під час розгляду заяви та доданих до неї документів, поданих для здійснення процедур, визначених цим Положенням, приймає процедурні рішення про:
1) продовження строку розгляду заяви та доданих до неї документів;
3) зупинення та поновлення розгляду заяви та доданих до неї документів;
4) задоволення або відмову в задоволенні клопотання заявника, поданого відповідно до цього Положення.
Процедурні рішення, прийняті Уповноваженою особою Національного банку в межах процедур цього Положення, оформляються у формі листа, з наведенням обґрунтування в письмовій формі.
322. Національний банк має право зупинити розгляд заяви та доданих до неї документів, включаючи за клопотанням заявника, у разі виникнення обставини, що перешкоджає вирішенню справи, а також у випадках, визначених у пунктах 1-4 частини другої статті 64 Закону про адміністративну процедуру.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про зупинення розгляду заяви та доданих до неї документів і повідомляє про це заявника невідкладно або повідомляє заявника про задоволення/відмову в задоволенні клопотання невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня, наступного за днем одержання клопотання. Зупинення розгляду заяви та доданих до неї документів зупиняє перебіг усіх строків у цій справі. Перебіг строків продовжується з дня поновлення розгляду заяви та доданих до неї документів.
323. Національний банк поновлює розгляд заяви та доданих до неї документів за власною ініціативою або за клопотанням заявника після припинення обставини, що спричинила зупинення розгляду заяви та доданих до неї документів, або після спливу строку, зазначеного в абзаці першому пункту 37 розділу III цього Положення. З дня, коли обставина, що спричинила зупинення розгляду заяви та доданих до неї документів, перестала існувати, або з дня, наступного за днем спливу строку, встановленого в абзаці першому пункту 37 розділу III цього Положення, перебіг строку розгляду заяви та доданих до неї документів продовжується з моменту, що передував такому зупиненню.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про поновлення розгляду заяви та доданих до неї документів та повідомляє заявника про таке поновлення невідкладно або повідомляє заявника про задоволення/відмову в задоволенні клопотання невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня, наступного за днем одержання клопотання.”;
3) пункти 33-38 викласти в такій редакції:
“33. Національний банк має право залишити заяву без руху в разі виявлення таких недоліків:
1) подання заявником неповного пакета документів у межах процедури, визначеної цим Положенням;
2) оформлення заяви та доданих до неї документів із порушенням вимог законодавства України.
34. Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про залишення заяви без руху та повідомляє про це заявника протягом 15 робочих днів із дня одержання заяви. У повідомленні зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства України, порядок і строк усунення таких недоліків, а також порядок та строки оскарження залишення заяви без руху.
35. Національний банк установлює строк, достатній для усунення заявником виявлених недоліків. Національний банк має право продовжити строк усунення виявлених недоліків за клопотанням заявника, але не більше ніж на 30 робочих днів.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про задоволення/відмову в задоволенні клопотання про продовження строку усунення виявлених недоліків та повідомляє про це заявника невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня, наступного за днем одержання клопотання. Заява в разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком, вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви та доданих до неї документів продовжується на строк залишення заяви без руху.
36. Національний банк у межах процедур розгляду заяви та документів, визначених цим Положенням, має право:
1) вимагати з наведенням обґрунтування такої вимоги від заявника додаткову інформацію, документи, пояснення, потрібні для уточнення відомостей, що були подані до Національного банку, а також для повного та всебічного аналізу й прийняття ним мотивованого рішення відповідно до цього Положення;
2) надати заявникові зауваження та/або пропозиції до поданих документів, якщо документи не відповідають вимогам законодавства України.
37. Національний банк установлює строк подання заявником визначених у підпункті 1 пункту 36 розділу III цього Положення інформації, документів, пояснень та/або доопрацьованих документів відповідно до зауважень та/або пропозицій, наданих Національним банком відповідно до підпункту 2 пункту 36 розділу III цього Положення.
Національний банк має право зупинити/поновити розгляд заяви та доданих до неї документів за умов та в порядку, визначених у пунктах 322 та 323 розділу III цього Положення. Уповноважена особа Національного банку в разі неподання заявником додаткових/доопрацьованих документів та/або інформації, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 36 розділу III цього Положення, у встановлений Національним банком строк поновлює розгляд заяви та доданих до неї документів і приймає рішення в межах процедур, визначених цим Положенням, за результатом розгляду наявних документів та інформації.
38. Національний банк має право продовжити строк подання всіх додаткових та/або доопрацьованих документів, визначений у пункті 37 розділу III цього Положення, на підставі обґрунтованого клопотання заявника про продовження відповідного строку, але не більше ніж на 30 робочих днів.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про задоволення/відмову в задоволенні клопотання про продовження строку подання додаткових документів та повідомляє про це заявника невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня, наступного за днем одержання клопотання.”;
4) пункт 39 виключити;
5) пункт 40 викласти в такій редакції:
“40. Національний банк має право продовжити строк розгляду заяви та доданих до неї документів, але не більше ніж на 30 робочих днів у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації.
Уповноважена особа Національного банку приймає рішення про продовження строку розгляду заяви та доданих до неї документів і строк, на який його продовжено, та повідомляє про це заявника не менше ніж за три робочих дні до завершення граничного строку розгляду заяви та доданих до неї документів, визначеного цим Положенням для відповідної процедури.”;
6) пункти 41, 44, 45 виключити.
3. У розділі IV:
1) підпункт 1 пункту 49 замінити двома новими підпунктами 1 та 11 такого змісту:
“1) заяву про узгодження змін до інформаційної довідки про умови та порядок діяльності платіжної системи за формою згідно з додатком 1 до цього Положення;
11) зміни до Інформаційної довідки або Інформаційну довідку в новій редакції (якщо зміни до Інформаційної довідки становлять більше 50 відсотків тексту);”;
2) абзац перший підпункту 1 пункту 58 викласти в такій редакції:
“1) заяву-повідомлення, що має містити інформацію про:”;
3) у підпункті 2 пункту 59 цифри “1, 2” замінити цифрами “1, 11, 2”;
4) у пункті 61:
пункт після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) неусунення у встановлений Національним банком строк недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху;”;
у підпунктах 5, 6 слова “даті подання повного пакета документів”, “дати подання повного пакета документів” замінити відповідно словами “дню одержання заяви”, “дня одержання заяви”;
5) пункт 62 викласти в такій редакції:
“62. Строк розгляду Національним банком заяви та доданих до неї документів, що подаються відповідно до пунктів 46, 49, 58, 59 розділу IV цього Положення, становить 60 робочих днів із дня одержання заяви.”.
4. У розділі V:
1) у пункті 63:
в абзаці першому слова “(далі - Заява про реєстрацію)” виключити;
в абзаці другому слова “про реєстрацію” виключити;
2) пункт 64 викласти в такій редакції:
“64. Заява подається до Національного банку для реєстрації:
1) прямого учасника платіжної системи - оператором платіжної системи;
2) непрямого учасника платіжної системи - прямим учасником платіжної системи.
Прямий учасник платіжної системи разом із заявою подає до Національного банку повідомлення оператора платіжної системи про надання права прямому учаснику платіжної системи укладати договори з непрямими учасниками платіжної системи.
Прямий учасник платіжної системи має право не подавати до Національного банку повідомлення оператора платіжної системи, що раніше подавалося до Національного банку під час реєстрації іншого непрямого учасника, за умови, що інформація, яка в ньому міститься, є актуальною. Прямий учасник платіжної системи з метою врахування такого повідомлення подає до Національного банку супровідний лист, в якому зазначає інформацію про те, у складі якого пакета документів це повідомлення раніше подавалося до Національного банку, а також запевнення, що інформація, яка в ньому міститься, є актуальною.”;
3) у пункті 65 слова “Заяві про реєстрацію” у всіх відмінках замінити словом “заяві” у відповідних відмінках;
4) пункт 66 викласти в такій редакції:
“66. Уповноважена особа Національного банку за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів, зазначених у розділі V цього Положення, повідомляє оператора платіжної системи/прямого учасника платіжної системи про:
1) реєстрацію та внесення до Реєстру відомостей або про відмову в реєстрації та внесенні до Реєстру відомостей про учасника платіжної системи, оператором якої є резидент, із зазначенням підстав відмови та відомостей, визначених статтею 71 Закону про адміністративну процедуру;
2) узгодження або про відмову в узгодженні оновленої заяви із зазначенням підстав відмови та відомостей, визначених статтею 71 Закону про адміністративну процедуру.”;
5) у пункті 67:
в абзаці першому слова “Заяви про реєстрацію” замінити словом “заяви”;
у підпункті 1 слова “Заяви про реєстрацію” замінити словом “заяви”;
пункт після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) неусунення у встановлений Національним банком строк недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху;”;
у підпунктах 3, 4 слова “даті подання повного пакета документів”, “дати подання повного пакета документів” замінити відповідно словами “дню одержання заяви”, “дня одержання заяви”;
6) в абзаці першому пункту 671 слова “Заяви про реєстрацію” замінити словом “заяви”;
7) пункт 68 викласти в такій редакції:
“68. Строк розгляду Національним банком заяви та доданих до неї документів, що подаються відповідно до пунктів 63, 65 розділу V цього Положення, становить 30 робочих днів із дня одержання заяви.”.
5. У розділі VI:
1) підпункт 1 пункту 72 замінити двома новими підпунктами 1 та 11 такого змісту:
“1) заяву про узгодження змін до документів оператора міжнародної платіжної системи/змін до інформаційної довідки про умови та порядок діяльності платіжної системи, оператором якої є нерезидент, за формою згідно з додатком 4 до цього Положення;
2) пункт 74 викласти в такій редакції:
“74. Юридична особа-нерезидент, до якої перейшли права оператора міжнародної платіжної системи-нерезидента, зобов?язана протягом 60 робочих днів із дня вчинення відповідного правочину подати до Національного банку:
1) заяву-повідомлення про перехід прав від одного оператора міжнародної платіжної системи-нерезидента до іншого;
2) документи, зазначені в підпунктах 2-6 пункту 70 розділу VI цього Положення.
Національний банк розглядає подані документи та в разі прийняття рішення про узгодження цих документів не пізніше наступного робочого дня після прийняття рішення вносить до Реєстру відповідні відомості щодо оператора міжнародної платіжної системи.”;
3) пункт 76 після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) неусунення у встановлений Національним банком строк недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху;”;
4) пункт 77 викласти в такій редакції:
“77. Строк розгляду Національним банком заяви та доданих до неї документів, що подаються відповідно до пунктів 70, 72, 74 розділу VI цього Положення, становить 60 робочих днів із дня одержання заяви.”.
6. У розділі VII:
1) підпункти 1 та 2 пункту 88 викласти в такій редакції:
“1) реєстрацію та внесення до Реєстру відомостей або про відмову в реєстрації та внесенні до Реєстру відомостей про учасника міжнародної платіжної системи, оператором якої є нерезидент, із зазначенням підстав відмови та відомостей, визначених статтею 71 Закону про адміністративну процедуру;
2) узгодження оновлених відповідно до пунктів 80, 82 розділу VII цього Положення документів або про відмову в узгодженні оновлених відповідно до пунктів 80, 82 розділу VII цього Положення документів із зазначенням підстав відмови та відомостей, визначених статтею 71 Закону про адміністративну процедуру.”;
2) у пункті 89:
пункт після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) неусунення у встановлений Національним банком строк недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху;”;
у підпунктах 5, 6 слова “даті подання повного пакета документів”, “дати подання повного пакета документів” замінити відповідно словами “дню одержання заяви”, “дня одержання заяви”;
3) пункт 91 викласти в такій редакції:
“91. Строк розгляду Національним банком заяви та доданих до неї документів, що подаються відповідно до пунктів 79, 80, 81, 82, 86 розділу VII цього Положення, становить 30 робочих днів з дня одержання заяви.”.
7. У розділі VIII:
1) підпункт 1 пункту 93 замінити двома новими підпунктами 1 та 11 такого змісту:
“1) заяву про узгодження змін до інформаційної довідки щодо умов та порядку надання послуг технологічним оператором платіжних послуг за формою згідно з додатком 7 до цього Положення;
11) оновлену інформаційну довідку щодо умов та порядку надання послуг технологічним оператором платіжних послуг;”;
2) пункт 97 після підпункту 1 доповнити новим підпунктом 11 такого змісту:
“11) неусунення у встановлений Національним банком строк недоліків, що були підставою для залишення заяви без руху;”;
3) пункт 98 викласти в такій редакції:
“98. Строк розгляду Національним банком заяви та доданих до неї документів, що подаються відповідно до пунктів 92, 93 розділу VIII цього Положення, становить 45 робочих днів з дня одержання заяви.”.
8. В абзаці першому пункту 1001, у пункті 1031, у пункті 1032, в абзаці першому пункту1061, у пункті 1091, у пункті 1092, в абзаці першому пункту 113 розділу IX слово “п’яти” замінити словом “трьох”.
9. Додатки 1, 4, 7 до Положення викласти в такій редакції:
“Додаток 1 |
Заява”.
“Додаток 4 |
Заява”.
“Додаток 7 |
Заява”.