Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою
{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 575 від 17.05.2024
№ 1548 від 30.12.2024}
Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, що додаються.
{Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання та використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
3. У цих Порядку та умовах терміни вживаються у значенні, наведеному в Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 30, ст. 1739), та Порядку реалізації експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1286 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5738; 2023 р., № 48, ст. 2654; 2024 р., № 76, ст. 4489).
4. Субвенція спрямовується на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою, зокрема на:
1) реалізацію проектів з придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності (далі - проекти);
2) завершення реалізації розпочатих у попередньому періоді проектів, які були профінансовані згідно з розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України у 2024 році, за умови готовності таких проектів не менш як на 40 відсотків їх загальної вартості.
Проектування та будівництво (реконструкція та/або капітальний ремонт) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти (далі - заклади освіти) здійснюється з використанням новітніх технологічних процесів, покращенням показників енергоефективності, дотриманням принципів системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), урахуванням вимог пожежної та техногенної безпеки, Санітарного регламенту для закладів освіти, державних будівельних норм та національних стандартів щодо забезпечення доступності і безпеки об’єктів для маломобільних груп населення, кодексу усталеної практики 4:2024 “Настанова з проектування при будівництві приміщень харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до моделей організації харчування”, прийнятого наказом державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості” від 25 березня 2024 р. № 98.
За погодженням з Агентством відновлення суб’єкти управління об’єктами комунальної власності, власники об’єктів комунальної власності (уповноважені ними особи, що управляють майном) можуть передавати функції замовника робіт (послуг) з реалізації проектів службам відновлення та розвитку інфраструктури в областях.
5. Субвенція спрямовується за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов, для:
1) військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою;
2) закладів освіти із загальною чисельністю не менше ніж 200 учнів (без урахування їх чисельності у філіях);
3) закладів освіти із загальною чисельністю менше ніж 200 учнів та не менше ніж 100 учнів, якщо заклад є одним у територіальній громаді, в якому освітній процес може здійснюватись за очною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти та буде забезпечено підвезення здобувачів освіти з двох і більше закладів освіти або в приміщеннях якого буде організовано освітній процес для двох чи більше закладів освіти.
6. Для закладів освіти, визначених пунктом 5 цих Порядку та умов, субвенція спрямовується на реалізацію проектів у разі дотримання таких умов:
1) загальна чисельність учнів закладів освіти, крім закладів, визначених підпунктами 1 і 3 пункту 5, становить:
для забезпечення організації харчування за технологічною моделлю “базова кухня”:
- не менше 600 осіб - для закладів освіти, розташованих у м. Києві, міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах;
- не менше 300 осіб - для закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах), а також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
- не менше 200 осіб - для закладів освіти, розташованих у сільських і селищних територіальних громадах (для опорних закладів освіти без урахування учнів у філіях);
для забезпечення організації харчування за технологічною моделлю “опорна кухня”:
- не менше 1500 осіб - для закладів освіти, розташованих у м. Києві, міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах;
- не менше 1000 осіб - для закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах), а також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
- не менше 700 осіб - для закладів освіти, розташованих у сільських, селищних територіальних громадах.
Загальна кількість споживачів технологічної моделі “опорна кухня” не повинна перевищувати 2100 осіб;
2) проект за технологічною моделлю організації харчування “опорна кухня” повинен включати їдальні (харчоблоки) у закладах освіти, в яких буде опорна кухня та кілька отримувачів послуг прилеглих закладів освіти.
Проекти за технологічною моделлю організації харчування “опорна кухня” повинні передбачати спроможність та технічну можливість забезпечення логістики (доставки) готових страв до отримувачів послуг прилеглих закладів освіти з дотриманням відповідних вимог до такого транспортування.
Площа харчоблоку опорної кухні має становити не менше 160 кв. метрів (без урахування площі обідньої зали);
3) для реалізації проектів щодо придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, для яких надаватимуться послуги з харчування від фабрики-кухні, реалізація такої технологічної моделі організації харчування має бути здійснена в регіоні або запланована в поточному році;
4) проект повинен передбачати комплексну модернізацію їдалень (харчоблоків) закладів освіти, включаючи придбання обладнання, реконструкцію та/або капітальний ремонт приміщень;
5) завершення реалізації проекту до кінця поточного року, в якому відбувся відбір проектів для надання субвенції.
У разі коли реалізацію проекту не буде завершено до кінця поточного року, завершення його реалізації у наступному бюджетному періоді здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством;
6) у закладах освіти освітній процес організовано за очною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти та наявні укриття, що включені до фонду захисних споруд, та/або використовуються для укриття на договірних засадах об’єкти фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання, або будівництво/облаштування укриття (захисних споруд) передбачено здійснити протягом поточного календарного року.
Підтвердженням організації освітнього процесу в закладах освіти за очною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти можуть бути відповідні рішення вченої або педагогічної ради закладів освіти, керівника відповідної місцевої держадміністрації (військової адміністрації), наглядової (піклувальної) ради закладів освіти у разі її створення, загальних зборів (конференції) органів самоврядування працівників закладів освіти у разі їх утворення, загальних зборів (конференції) органів батьківського самоврядування закладів освіти у разі їх утворення, загальних зборів (конференції) органів самоврядування здобувачів освіти (учнівського самоврядування) закладів освіти у разі їх утворення, загальних зборів (конференції) інших органів громадського самоврядування учасників освітнього процесу у разі їх утворення про надання згоди на відновлення такого навчання.
Підтвердженням будівництва/облаштування укриття (захисних споруд), яке передбачено протягом поточного календарного року, можуть бути ухвалене рішення сесії відповідного органу місцевого самоврядування про будівництво/облаштування укриття (захисних споруд) або сформований МОН перелік проектів, які обрано для фінансування за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту (облаштування укриттів), зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеях, ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою;
7) наявність проектної документації на реконструкцію та/або капітальний ремонт їдалень (харчоблоків) у закладах освіти з проведеною експертизою проектної документації.
Проектна документація на реконструкцію та/або капітальний ремонт їдалень (харчоблоків) у закладах освіти з проведеною експертизою проектної документації за технологічною моделлю організації харчування “опорна кухня” подаються окремо для їдалень (харчоблоків) закладів освіти опорної кухні та для їдалень (харчоблоків) отримувачів послуг прилеглих закладів освіти у межах однієї проектної заявки.
7. Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування:
1) для бюджетів міських територіальних громад з індексом податкоспроможності 1,3 та більше, а також для обласних бюджетів та бюджету м. Києва:
не більш як 70 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 30 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
2) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності від 1,1 до 1,3:
не більш як 80 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 20 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
3) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності від 0,7 до 1,1:
не більш як 90 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 10 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів;
4) для бюджетів місцевого самоврядування з індексом податкоспроможності не більш як 0,7 та бюджетів місцевого самоврядування, з яких здійснюється фінансування закладів, що розташовані в селах (селищах), які мають статус гірських населених пунктів:
не більш як 95 відсотків - за рахунок субвенції;
не менш як 5 відсотків - за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням у частині співфінансування.
Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється згідно з розписом місцевих бюджетів.
Джерелами співфінансування з місцевих бюджетів не можуть бути кошти державного фонду регіонального розвитку та міжбюджетних трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам, включаючи залишки субвенцій з державного бюджету за попередні бюджетні періоди.
Рівень співфінансування з місцевих бюджетів для завершення реалізації проектів, які було розпочато в попередньому бюджетному періоді за рахунок субвенції, визначений у 2024 році.
8. Для розподілу субвенції за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов, МОН утворює комісію з питань придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) у закладах освіти (далі - комісія).
Комісія утворюється наказом МОН, в якому визначаються її персональний склад та порядок роботи.
До складу комісії можуть включатися посадові особи центральних органів виконавчої влади, представники асоціацій, громадських організацій, програм (проектів) міжнародної технічної допомоги в антикорупційній сфері, наукових та інших установ (за згодою).
До роботи комісії без права голосу можуть залучатися представники Агентства відновлення (за згодою) та незалежні експерти, які залучаються до розгляду поданих на конкурс проектів, зокрема до проведення аналізу проектної документації та антикорупційної експертизи, а також до моніторингу реалізації відібраних проектів, за результатами яких подають комісії висновки та пропозиції.
Порядок роботи комісії містить інформацію про форму її роботи, проведення та протоколювання її засідань, оцінку проектів та прийняття рішень, залучення представників Агентства відновлення та незалежних експертів, оприлюднення інформації за результатами роботи, взаємодії з органами місцевого самоврядування, місцевими держадміністраціями (військовими адміністраціями) (далі - заявники) та іншу інформацію, необхідну для організації прозорого відбору проектів.
Пропозиції щодо перерозподілу субвенції за об’єктами готуються комісією за рішенням МОН відповідно до цих Порядку та умов за умови відсутності зареєстрованих в установленому порядку в органах Казначейства бюджетних фінансових зобов’язань, кредиторської заборгованості за відповідними проектами, реалізація яких розпочата відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України розподілу субвенції.
9. Відбір проектів для надання субвенції за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов, проводиться за такими етапами:
1) оголошення про початок відбору проектів;
2) подання пропозицій заявниками;
4) оцінка відповідності проектів умовам відбору;
5) формування переліку об’єктів для фінансування.
10. Оголошення про проведення відбору проектів здійснюється шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті МОН, в якому зазначаються, зокрема:
1) початкові та кінцеві дати етапів відбору проектів;
2) строк подання проектних заявок та проведення відбору;
3) перелік документів та інформації, що подаються, та порядок їх подачі;
4) контактні особи, їх номери телефонів, адреса електронної пошти для отримання додаткової інформації та порядок отримання такої інформації.
Строк подання проектних заявок щодо участі у відборі повинен становити не більше 15 календарних днів з дати оприлюднення МОН оголошення про проведення відбору.
У разі повторного оголошення про проведення відбору проектів застосовується процедура, визначена цими Порядком та умовами для відбору проектів.
11. Заявники подають проектні заявки за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури (далі - Єдина цифрова система), яка діє відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1286 “Про реалізацію експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5738; 2023 р., № 48, ст. 2654; 2024 р., № 76, ст. 4489), шляхом заповнення інформації та завантаження документів у відповідних розділах електронного кабінету користувача Єдиної цифрової системи.
Заявники відповідають за правильність та достовірність інформації, зазначеної у проектних заявках, доданих до них документах, а також відповідність умовам до проектів, наведеним у пунктах 5-7 цих Порядку та умов.
До проектної заявки заявники додають такі документи:
копію рішення про очну форму або з поєднанням очної та дистанційної форм навчання відповідно до абзацу другого підпункту 6 пункту 6 цих Порядку та умов;
гарантійний лист щодо облаштування укриття протягом року в разі його відсутності відповідно до абзацу третього підпункту 6 пункту 6 цих Порядку та умов;
гарантійний лист щодо забезпечення співфінансування із зазначенням джерел такого фінансування відповідно до пункту 7 цих Порядку та умов;
гарантійний лист щодо наявності або гарантії придбання транспортного засобу для доставки готової продукції за технологічною моделлю організації харчування “опорна кухня” відповідно до абзацу другого підпункту 2 пункту 6 цих Порядку та умов;
проектну документацію, позитивний звіт про результати експертизи проекту будівництва, зведений та локальний кошторис, зокрема у форматі ims (інформаційна модель кошторисної вартості);
інші необхідні для розгляду та прийняття рішення комісією документи, які стосуються реалізації проекту.
У разі внесення змін до проектної документації та кошторисів, а також іншої поданої інформації забезпечується вчасне оновлення даних за проектом в Єдиній цифровій системі.
12. Пріоритезація проектів здійснюється за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової системи відповідно до розрахунку пріоритетності проектів за бальною системою, наведеного у додатку 1. За результатами пріоритезації формуються списки проектів по областях та м. Києву за кожним типом технологічної моделі організації харчування.
Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) не пізніше п’яти робочих днів з дня завершення подання заявок аналізують рейтингові списки проектів, які сформовано за результатами пріоритезації за допомогою засобів Єдиної цифрової системи, та погоджують такі списки за замовчуванням. У разі потреби обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) можуть подати МОН обґрунтовані пропозиції щодо змін у визначеному рейтинговому списку проектів.
За умови рівності балів вищий пріоритет над іншими під час оцінки проектів комісією отримують ті проекти, які відповідатимуть додатковим критеріями до проектів (далі - додаткові критерії), наведеним у додатку 2.
За умови рівності за всіма додатковими критеріями остаточне рішення про визначення пріоритетності проектів приймається комісією.
13. На етапі формування загального переліку проектів для фінансування комісія за кожним типом технологічної моделі організації харчування послідовно розглядає перші позиції в рейтингових списках проектів за кожною областю та м. Києвом, які сформовані за допомогою Єдиної цифрової системи, та пропозиції обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) щодо змін у рейтингових списках проектів (у разі надання), потім другі позиції у такому ж порядку, потім наступні доти, доки не буде розподілений увесь обсяг коштів, формуючи таким чином пропозиції щодо фінансування проектів за рахунок субвенції.
14. Під час формування пропозицій щодо фінансування проектів за рахунок субвенції комісією проводиться оцінка відповідності проектів умовам до проектів, наведеним у пунктах 5-7 цих Порядку та умов.
15. За результатами відбору поданих проектів МОН з урахуванням пропозицій комісії подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу субвенції між окремими місцевими бюджетами.
Розподіл субвенції між окремими місцевими бюджетами повинен містити коди та назви місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, обсяги субвенції, назви об’єктів (закладів освіти).
16. Для розподілу субвенції за напрямом, визначеним підпунктом 1 пункту 4 цих Порядку та умов, МОН формує та подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо переліку розпочатих і незавершених у попередньому періоді проектів, які були профінансовані згідно з розподілом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти відповідно до рішень Кабінету Міністрів України у 2024 році, з урахуванням їх готовності не менш як на 40 відсотків їх загальної вартості, а також обсяги їх фінансування за рахунок субвенції. Обсяг такого фінансування визначається шляхом зменшення затверджених у попередньому році обсягів коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти на суму касових видатків, здійснених у 2024 році.
17. Затвердження проектів будівництва, фінансування яких передбачається за рахунок субвенції, і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок субвенції об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
18. У разі коли під час реалізації проекту виникає потреба у закупівлі товарів, робіт і послуг, які належать до поточних видатків, бюджетні кошти, визначені як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання в установленому законодавством порядку.
Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється у порядку, передбаченому законодавством.
19. Казначейство перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407.
Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням субвенції, здійснюються в установленому законодавством порядку.
Казначейство інформує щомісяця до 10 числа Мінфін та МОН про обсяги перерахування субвенції, взяті бюджетні зобов’язання, бюджетні фінансові зобов’язання та касові видатки у розрізі місцевих бюджетів із зазначенням коду бюджету.
20. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
21. МОН за допомогою програмних засобів Єдиної цифрової системи здійснює моніторинг використання субвенції розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та виконання робіт, які фінансуються за рахунок субвенції.
Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами забезпечують внесення достовірної інформації про стан реалізації проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, до Єдиної цифрової системи відповідно до рекомендацій МОН.
Невнесення, несвоєчасне внесення, внесення недостовірної інформації до Єдиної цифрової системи або невикористання чи несвоєчасне використання коштів субвенції, або порушення строків реалізації проекту є підставою для перегляду комісією розподілу коштів та подання пропозицій щодо їх перерозподілу.
22. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають обласним, Київській міській держадміністраціям (військовим адміністраціям):
звіт про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування) і фотографії, в яких зафіксовано стан реалізації проектів, - щомісяця до 5 числа;
звіт про завершення реалізації проектів, що включає інформацію про проведення оплати за отримані товари, виконані роботи і надані послуги та отримання декларації про готовність об’єкта до експлуатації (для проектів, пов’язаних з проведенням капітального ремонту, реконструкції), - не пізніше 25 грудня звітного року.
23. Обласні, Київська міська держадміністрації (військові адміністрації) подають щомісяця до 10 числа МОН звіт про використання субвенції за формою згідно з додатком 3.
24. МОН інформує щомісяця до 30 числа Мінфін про кількість їдалень (харчоблоків), що планується облаштувати до кінця звітного року, про кількість завершених об’єктів, а також про використання субвенції та коштів місцевих бюджетів (на умовах співфінансування).
{Порядок та умови в редакції Постанов КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}
РОЗРАХУНОК
пріоритетності проектів з придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою комунальної форми власності за бальною системою
1. Пріоритезація проектів з придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою комунальної форми власності (далі - проекти) здійснюється за допомогою використання програмних засобів Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури за такою формулою:
П = (Пттм + Ппп + Псф + Псп + Пфеп + Псг + Пдвп)* Квл * Кззсо,
де П - кумулятивний показник пріоритетності проекту в балах;
Пттм - показник типу технологічної моделі організації харчування;
Ппп - показник підготовленості проекту;
Псф - показник співфінансування проекту;
Псп - показник сталості проекту;
Пфеп - показник фінансової ефективності проекту;
Псг - показник посилення спроможності громади/області;
Пдвп - показник додаткового впливу проекту;
Квл - коефіцієнт пріоритезації проекту військового (військово-морського, військово-спортивного) ліцею, ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою;
Кззсо - коефіцієнт для пріоритезації закладу освіти із загальною чисельністю менше ніж 200 учнів та не менше ніж 100 учнів, якщо заклад є одним у територіальній громаді, в якому освітній процес може здійснюватись за очною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти та буде забезпечено підвезення здобувачів освіти з двох і більше закладів освіти або в приміщеннях якого буде організовано освітній процес для двох чи більше закладів освіти.
2. Показник типу технологічної моделі організації харчування (Пттм) обчислюється як сума балів за такими критеріями:
1) тип технологічної моделі організації харчування:
харчоблок закладу освіти є отримувачем послуг з харчування за технологічної моделі організації харчування “фабрика-кухня” - 3 бали;
технологічна модель організації харчування “опорна кухня”, зокрема харчоблок закладу освіти є отримувачем послуг прилеглих закладів освіти - 2 бали;
технологічна модель організації харчування “базова кухня” - 1 бал;
2) кількість учнів закладів освіти, для яких буде забезпечено покращене харчування, - по 3 бали за кожні 100 осіб.
3. Показник підготовленості проекту (Ппп) відображає етап його підготовки до реалізації таким чином:
1) розроблена проектна документація - 5 балів;
2) проведено тендер на визначення підрядної організації та укладено з ними договір щодо проведення реконструкції та капітального ремонту їдалень (харчоблоків) та на закупівлю обладнання - 30 балів;
3) отримано дозвіл на початок робіт з реконструкції та капітального ремонту їдалень (харчоблоків) - 35 балів.
4. Показник співфінансування проекту (Псф) відображає рівень участі місцевого бюджету в реалізації проекту таким чином:
1 бал - за мінімальний відсоток співфінансування;
1 бал - за кожний додатковий відсоток співфінансування від мінімально визначеного.
5. Показник сталості проекту (Псп) обчислюється як сума балів за такими критеріями:
1) рівень задоволеності потреб учнів в організації харчування (в балах) обчислюється як відношення кількості учнів, забезпечених безоплатним харчуванням, до кількості учнів закладів освіти, для яких буде забезпечено покращене харчування, та відображається таким чином:
25 відсотків або менше - 1 бал;
У разі наявності у закладах освіти учнів, які забезпечуються безоплатним харчуванням на умовах часткового фінансування з місцевого бюджету, кількість учнів, забезпечених безоплатним харчуванням, обчислюється як сума кількості учнів, забезпечених безоплатним харчування з повною оплатою з місцевого бюджету, та половина кількості учнів, забезпечених безоплатним харчуванням на умовах часткового фінансування з місцевого бюджету;
2) наявність укриття (захисних споруд):
наявне укриття (захисна споруда) або використовуються на договірних засадах об’єкти фонду захисних споруд (укриття) інших суб’єктів господарювання - 3 бали;
облаштування укриття (захисних споруд) передбачено здійснити протягом поточного року - 2 бали.
6. Показник фінансової ефективності проекту (Пфеп) (в балах) обчислюється відповідно до належності відношення вартості проекту до кількості учнів закладів освіти, для яких буде забезпечено покращене харчування залежно від вартості проекту на одного користувача харчоблоку (округлене до 1 гривні):
1) менше 5 000 гривень - 7 балів;
2) від 5 001 до 8 000 гривень - 6 балів;
3) від 8 001 до 10 000 гривень - 5 балів;
4) від 10 001 до 15 000 гривень - 4 бали;
5) від 15 001 до 18 000 гривень - 3 бали;
6) від 18 001 до 20 000 гривень - 2 бали;
7) понад 20 001 гривня - 1 бал.
7. Показник посилення спроможності громади (Псг) відображає рівень спроможності громади (у балах) залежно від індексу податкової спроможності відповідного бюджету:
1) 1,3 та більше, а також бюджет м. Києва - 0 балів;
8. Показник додаткового впливу проекту (Пдвп) обчислюється як сума балів за такими критеріями:
1) додаткові умови безбар’єрного доступу до харчоблоку:
відсутній безбар’єрний доступ - 0 балів;
безбар’єрний доступ передбачає/не передбачає сторонньої допомоги - 1 бал;
2) додаткові умови впровадження енергоефективних заходів:
проект передбачає використання традиційного технологічного обладнання - 0 балів;
проект передбачає використання багатофункційного технологічного обладнання - 1 бал.
9. Коефіцієнт пріоритезації проекту Квл для військового (військово-морського, військово-спортивного) ліцею, ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою становить 10, для проектів інших закладів освіти - 1.
10. Коефіцієнт для пріоритезації проекту Кззсо для закладу освіти із загальною чисельністю учнів менше ніж 200 та не менше ніж 100 учнів, якщо заклад є одним у територіальній громаді, в якому освітній процес може здійснюватись за очною формою та/або з поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти та буде забезпечено підвезення здобувачів освіти з двох і більше закладів освіти, або в приміщеннях якого буде організовано освітній процес для двох чи більше закладів освіти, становить 1,5; для проектів інших закладів освіти - 1.
{Додаток 1 в редакції Постанов КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}
ДОДАТКОВІ КРИТЕРІЇ
до проектів з придбання обладнання, створення та модернізації (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою комунальної форми власності за бальною системою
За умови рівності балів пріоритет мають:
заклади освіти з більшою кількістю дітей, охоплених харчуванням, ніж мінімальна кількість, визначена Порядком та умовами надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проекту на придбання обладнання, створення та модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою для кожної технологічної моделі організації харчування;
заклади освіти, в яких наявне укриття;
заклади освіти, в яких відсоток співфінансування більший, ніж мінімальний відсоток.
{Додаток 2 в редакції Постанов КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}
ЗВІТ
про використання коштів на реалізацію публічного інвестиційного проекту “Придбання обладнання, створення та модернізація (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів освіти, зокрема військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою” за КПКВК 2211820
{Додаток 3 в редакції Постанов КМ № 575 від 17.05.2024, № 1548 від 30.12.2024}