Про внесення змін до Стратегічного плану Центральної виборчої комісії на 2020 - 2025 роки
З метою визначення пріоритетів, стратегічних напрямів, цілей та завдань розвитку Центральної виборчої комісії як органу адміністрування виборів у перспективі до 2025 року постановою Центральної виборчої комісії від 11 червня 2020 року № 102 затверджено Стратегічний план Центральної виборчої комісії на 2020 - 2025 роки (далі - Стратегічний план).
На виконання Стратегічного плану Комісією прийнято низку нормативних актів та забезпечено реалізацію передбачених ним заходів у визначені строки. Водночас стрімке впровадження інформаційних технологій у державному секторі, проведення реформ у різних сферах, зміни та вдосконалення законодавства України, у тому числі й виборчого та референдумного, а також повномасштабне вторгнення російської федерації на територію України, зумовили виникнення об’єктивних обставин та умов, що свідчать про потребу часткового оновлення Стратегічного плану з огляду, зокрема, на таке.
26 січня 2021 року Верховною Радою України ухвалено Закон України "Про всеукраїнський референдум", з набранням чинності яким визначено нові, а також розширено існуючі функції Комісії, визначено права суб’єктів референдумного процесу, обсяг права на інформацію щодо перебігу референдумного процесу під час всеукраїнського референдуму.
Крім того, в умовах глобальних світових викликів, якими характеризується сучасне суспільство, виборчий та референдумний процеси не є сталими, їх ефективна організація потребує постійного розвитку та вдосконалення. Тому необхідною умовою виконання Комісією своїх повноважень є впровадження найкращих світових практик з використання сучасних інформаційних технологій в організації виборчого та референдумного процесів, забезпечення постійного розвитку засобів інформаційної підтримки та автоматизації діяльності Центральної виборчої комісії, їх поширення на виборчі комісії, комісії з референдуму нижчого рівня.
При цьому положення Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) та Закону України "Про всеукраїнський референдум" передбачають необхідність використання відповідних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем, а також упровадження електронних сервісів під час проведення виборів Президента України, виборів народних депутатів України, місцевих виборів, всеукраїнського референдуму, що сприятиме доступності, відкритості та прозорості виборчих та референдумних процесів.
Законодавчі новели з регулювання деяких виборчих та референдумних процедур не можуть бути реалізовані без побудови нової сучасної системи, що функціонуватиме за єдиними правилами інформаційної взаємодії та інтеграції. Розробка та впровадження такої інформаційно-аналітичної системи Центральної виборчої комісії є більш масштабним завданням, ніж нині передбачено Стратегічним планом.
Крім того, 23 червня 2022 року лідери 27 країн-членів Європейського Союзу (далі - ЄС) ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. З огляду на вказану подію та початок підготовки до інтеграції України в європейські структури особливої актуальності набуло питання вивчення з урахуванням положень статті 22 Договору про функціонування Європейського Союзу можливих шляхів унормування в майбутньому порядку реалізації як громадянами України, так і іноземцями, які є громадянами ЄС та проживають на території України, права обирати та бути обраними до Європейського Парламенту в разі набуття Україною членства в ЄС, а також опрацювання питання забезпечення громадянам ЄС - іноземцям права обирати та бути обраними на місцевих виборах в Україні на таких самих умовах, як і громадянам України.
При цьому, оскільки зазначене питання має стати предметом законодавчого регулювання, реалізація в Україні виборчих прав громадян ЄС на практиці потребуватиме вжиття й низки заходів інституційного характеру, визначенню яких мають передувати відповідні законодавчі зміни.
24 лютого 2022 року збройна агресія російської федерації, що тривала з 2014 року на окремих територіях України, переросла у широкомасштабне збройне вторгнення російських військ в Україну. У зв’язку з цим відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, з 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, строк дії якого на сьогодні продовжено з 05 год 30 хв 23 серпня 2022 року на 90 діб.
Відповідно до частини першої статті 19 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" в умовах воєнного стану забороняється проведення будь-яких виборів та референдумів. Як наслідок, на сьогодні в Україні припинено всі виборчі та референдумні процеси, а нові - не розпочинаються (постанови Комісії від 24 лютого 2022 року № 59 і № 60, від 11 липня 2022 року № 81 та від 23 вересня 2022 року № 99).
Згідно з абзацами п’ятим, шостим частини першої статті 20 Кодексу після припинення чи скасування дії режиму воєнного стану перебіг відповідного виборчого процесу, припиненого у зв’язку з цим, розпочинається з початку.
За Конституцією України чергові вибори до Верховної Ради України відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень Верховної Ради України, а чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України (частина перша статті 77, частина п’ята статті 103).
Законом України "Про Центральну виборчу комісію" на Центральну виборчу комісію покладено обов’язок забезпечити реалізацію виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі, дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого і референдумного процесів.
Попри те, що наразі неможливо передбачити тривалість воєнного стану в Україні, вибори залишаються основою для розбудови демократичного суспільства, а отже, Комісія має вживати всіх заходів у межах наданих їй повноважень щодо розвитку демократії в Україні та забезпечення готовності до проведення загальнодержавних і місцевих виборів, питання призначення (чи оголошення початку виборчого процесу) яких гостро постане одразу після припинення чи скасування воєнного стану в Україні.
При цьому слід ураховувати руйнівні наслідки війни в Україні та значну шкоду, спричинену воєнними злочинами російської федерації та її збройних сил, а також те, що значна кількість громадян України вимушено залишила своє місце проживання та територію України після 24 лютого 2022 року, що безумовно позначиться на організації та проведенні виборів у післявоєнний період.
Беручи до уваги зазначені обставини, а також те, що військова агресія російської федерації проти України перешкодила забезпеченню повноти та своєчасності реалізації окремих стратегічних дій, передбачених Стратегічним планом, Комісія вважає за доцільне переглянути Стратегічний план та внести до нього необхідні зміни з урахуванням безпекової ситуації в Україні та реалій сьогодення.
З огляду на викладене, керуючись статтями 1, 2, 11 - 13, 17 - 25, 33 - 351 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Внести зміни до Стратегічного плану Центральної виборчої комісії на 2020 - 2025 роки, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 11 червня 2020 року № 102, що додаються.
2. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
ЗМІНИ
до Стратегічного плану Центральної виборчої комісії на 2020 - 2025 роки
1. У стратегічному напрямі "ІНСТИТУЦІЙНА СПРОМОЖНІСТЬ":
1) стратегічну ціль 1.4 "Утворення та забезпечення функціонування Центру підготовки учасників виборчих процесів" доповнити новою стратегічною дією 1.4.8, її вимірюваним результатом 1.4.8.1 та відповідними йому графами "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" такого змісту:
1.4.8. Визначення доцільності та механізму передачі розроблених навчальних та комунікаційних продуктів (у тому числі розроблених у партнерстві з іншими організаціями) в управління Центру підготовки учасників виборчих процесів | 1.4.8.1 Передано в управління визнані доцільними розроблені навчальні та комунікаційні продукти (у тому числі розроблені у партнерстві з іншими організаціями) в управління Центру підготовки учасників виборчих процесів | 1) Центр підготовки учасників виборчих процесів; | 01.01.2023 | 31.12.2025 |
2) у стратегічній цілі 1.7 "Підвищення професійного рівня організаторів виборів":
а) назву стратегічної цілі після слова "виборів" доповнити словом "референдумів";
б) стратегічну дію 1.7.1, її вимірювані результати 1.7.1.1 - 1.7.1.3 та відповідні їм графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" виключити;
в) стратегічну дію 1.7.2 та її вимірюваний результат 1.7.2.1 після слова "виборів" доповнити словом "референдумів";
г) стратегічну дію 1.7.3 та її вимірювані результати 1.7.3.1, 1.7.3.2 після слів "виборчих комісій" доповнити словами "комісій з референдуму";
ґ) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 1.7.3.1 стратегічної дії 1.7.3 цифри "01.03.2022" замінити цифрами "31.12.2025";
3) доповнити стратегічний напрям позиціями такого змісту:
1.9. Підготовка до виконання повноважень Комісії щодо забезпечення організації підготовки та проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні (з урахуванням наслідків воєнних дій на території України) | 1.9.1. Підготовка пропозицій щодо внесення змін до законодавства про вибори, спрямованих на забезпечення підготовки та проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні | 1.9.1.1. Здійснено аналіз виборчого законодавства щодо необхідності внесення змін до такого законодавства | 1) члени Комісії; | 01.05.2022 | 31.12.2022 | ||
1.9.1.2. Підготовлено та надіслано до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законодавства про вибори, спрямовані на забезпечення підготовки та проведення виборів після припинення чи скасування воєнного стану в Україні | 1) члени Комісії; | 01.05.2022 | 31.12.2022 | ||||
1.9.2. Здійснення заходів щодо вдосконалення механізму забезпечення реалізації виборчих прав виборцями, які проживають чи перебувають за межами України | 1.9.2.1. Проаналізовано світовий досвід голосування виборцями за кордоном, можливість застосування його в Україні в післявоєнних умовах та підготовлено відповідні пропозиції | 1) члени Комісії; | 01.05.2022 | 31.12.2022 | |||
1.9.2.2. Визначено перелік можливих заходів щодо вдосконалення механізму забезпечення реалізації виборчих прав виборців, які проживають чи перебувають за межами України | 1) члени Комісії; | 01.01.2023 | 31.12.2023 | ||||
1.9.2.3. Забезпечено реалізацію заходів щодо вдосконалення механізму забезпечення реалізації виборчих прав виборців, які проживають чи перебувають за межами України | 1) члени Комісії; | 01.06.2023 | 31.12.2024 | ||||
1.9.3. Вивчення можливості застосування додаткових заходів матеріально-технічного забезпечення виборів у післявоєнних умовах | 1.9.3.1. Проаналізовано світовий досвід використання виборчих скриньок, кабінок, а також виборчих матеріалів, зокрема виборчих бюлетенів для голосування, можливість його застосування в Україні та підготовлено відповідні пропозиції | 1) управління господарського та матеріально-технічного забезпечення; | 01.05.2022 | 31.12.2022 |
2. У стратегічному напрямі "ЯКІСТЬ ТА ПРОЗОРІСТЬ":
1) у стратегічній цілі 2.1 "Розширення каналів забезпечення інформаційної підтримки учасників виборчого процесу":
а) назву стратегічної цілі після слів "виборчого процесу" доповнити словами "процесу референдуму";
б) стратегічну дію 2.1.7, її вимірювані результати 2.1.7.1, 2.1.7.2 та відповідні їм графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" виключити;
в) доповнити стратегічну ціль позиціями такого змісту:
2.1.8. Упровадження електронних сервісів подачі звернень та скарг до виборчих комісій | 2.1.8.1. Забезпечено прийом онлайн звернень та скарг та зворотний зв’язок (відстеження ходу розгляду звернення, інформування про стан розгляду звернень та скарг) | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2025 | |||
2.1.8.2. Забезпечено періодичне оприлюднення статистичної інформації щодо розглянутих звернень та скарг | 1) юридичне управління; | 01.01.2023 | 31.12.2025 |
2) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 2.2.2.1 стратегічної дії 2.2.2 стратегічної цілі 2.2 "Удосконалення підходів та форм оприлюднення виборчої інформації/документації у вигляді наборів відкритих даних" цифри "31.12.2020" замінити цифрами "31.12.2025".
3. У стратегічному напрямі "ПРОСВІТА":
1) у стратегічній цілі 3.1 "Формування виборчої культури громадян":
а) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.1.1.1 стратегічної дії 3.1.1 цифри "01.06.2021" замінити цифрами "31.12.2025";
б) стратегічну дію 3.1.1 доповнити новим вимірюваним результатом 3.1.1.3 та відповідними йому графами "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" такого змісту:
3.1.1.3. Забезпечено адміністрування та технічну підтримку наявних у Центрі підготовки учасників виборчих процесів онлайн-майданчиків для поширення онлайн-курсу(-ів) з громадянської освіти та просвіти виборців | 1) Центр підготовки учасників виборчих процесів; | 01.01.2023 | 31.12.2025 |
в) стратегічну дію 3.1.2 після слів "виборчий процес" доповнити словами "процес референдуму";
г) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.1.2.4 стратегічної дії 3.1.2 цифри "01.01.2022" замінити цифрами "31.12.2025";
ґ) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.1.3.1 стратегічної дії 3.1.3 цифри "31.12.2021" замінити цифрами "31.12.2025";
д) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.1.3.2 стратегічної дії 3.1.3 цифри "01.06.2022" замінити цифрами "31.12.2025";
2) у стратегічній цілі 3.2 "Підвищення якості ресурсів і забезпечення умов належної підготовки організаторів виборів та просвіти інших зацікавлених осіб":
а) назву стратегічної цілі після слів "організаторів виборів" доповнити словом "референдумів";
б) стратегічну дію 3.2.1 та її вимірювані результати 3.2.1.1 - 3.2.1.3 після слів "виборчих комісій" доповнити словами "комісій з референдуму";
в) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.2.1.1 стратегічної дії 3.2.1 цифри "31.12.2021" замінити цифрами "31.12.2023";
г) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 3.2.1.2 стратегічної дії 3.2.1 цифри "01.06.2022" замінити цифрами "01.06.2024";
ґ) у стратегічній дії 3.2.2 та її вимірюваних результатах 3.2.2.1, 3.2.2.2 слова "сертифікації тренерів" замінити словами "підготовки тренерів", а після слів "членів виборчих комісій" доповнити словами "комісій з референдуму";
3) у стратегічній цілі 3.3 "Консультативно-інформаційне забезпечення політичних партій, кандидатів і громадських організацій, журналістів з питань організації та проведення виборів":
а) назву стратегічної цілі після слів "проведення виборів" доповнити словом "референдумів";
б) стратегічну дію 3.3.1 після слова і знака "спостерігачів/" доповнити словом "представників".
4. У стратегічному напрямі "ІНКЛЮЗИВНІСТЬ":
у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 4.1.3.2 стратегічної дії 4.1.3 стратегічної цілі 4.1 "Забезпечення доступності виборів та усунення перешкод і бар’єрів на шляху реалізації виборчих прав громадян" цифри "31.12.2021" замінити цифрами "31.12.2024".
5. У стратегічному напрямі "ТЕХНОЛОГІЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ":
1) у стратегічній цілі 5.1 "Впровадження новітніх технологій у виборчий процес":
а) стратегічну дію 5.1.2, її вимірювані результати 5.1.2.1 - 5.1.2.3 та відповідні їм графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" викласти в такій редакції:
5.1.2. Організація інформаційної взаємодії між учасниками виборчого процесу, процесу референдуму з виборчими комісіями, комісіями з референдуму з використанням електронних кабінетів (партії, кандидати, громадські організації, офіційні спостерігачі) | 5.1.2.1. Розроблено технічні вимоги до автоматизованої інформаційної системи "Електронні сервіси" | 1) члени Комісії; | 01.01.2021 | 31.12.2023 | |||
5.1.2.2. Розроблено та впроваджено електронні кабінети суб'єктів загальнодержавних виборчих та референдумного процесів (партії, кандидати, громадські організації, офіційний спостерігач) | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.2.3. Розроблено та впроваджено електронні кабінети суб'єктів місцевих виборів (партії, кандидати, громадські організації, офіційний спостерігач) | 1) члени Комісії; | 01.01.2024 | 31.12.2025 |
б) вимірюваний результат 5.1.2.4 стратегічної дії 5.1.2 та відповідні йому графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" виключити.
в) стратегічну дію 5.1.4, її вимірювані результати 5.1.4.1 - 5.1.4.3 та відповідні їм графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" замінити позиціями такого змісту:
5.1.4. Розробка та впровадження Єдиної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи Центральної виборчої комісії (ЄІАС ЦВК) на виконання постанови ЦВК від 29 жовтня 2021 року № 447 | 5.1.4.1. Розроблено технічні вимоги ЄІАС ЦВК (1 етап -загальнодержавні вибори та всеукраїнські референдуми) | 1) члени Комісії; | 01.01.2022 | 31.06.2022 | |||
5.1.4.2. Розроблено типові програмно-апаратні комплекси автоматизації діяльності окружних, територіальних та дільничних виборчих комісій та комісій з референдумів ("кабінети виборчих комісій") | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.08.2025 | ||||
5.1.4.3. Упроваджено автоматизовану інформаційно-аналітичну систему з організації виборів (1 етап - вибори Президента України та вибори народних депутатів) | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.4. Упроваджено автоматизовану інформаційно-аналітичну систему з організації референдумів (1 етап - всеукраїнський референдум) | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.5. Забезпечено взаємодію АІКС ДРВ з іншими компонентами ЄІАС ЦВК | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.6. Упроваджено автоматизовану інформаційну систему "Учасники виборчих процесів та процесів референдуму" | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.7. Упроваджено автоматизовану інформаційну систему взаємодії із зовнішніми інформаційними системами та ресурсами | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.8. Розроблено технічні вимоги ЄІАС ЦВК (2 етап - місцеві вибори) | 1) члени Комісії; | 01.01.2023 | 31.12.2023 | ||||
5.1.4.9. Упроваджено автоматизовану інформаційно-аналітичну систему з організації виборів (2 етап - місцеві вибори) | 1) члени Комісії; | 01.01.2024 | 31.08.2025 |
г) стратегічну дію 5.1.5, її вимірюваний результат 5.1.5.1 та відповідні йому графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" виключити;
2) у стратегічній цілі 5.2 "Автоматизація роботи Секретаріату ЦВК та Служби розпорядника ДРВ, а також впровадження електронних сервісів":
а) у назві стратегічної цілі слова "роботи Секретаріату ЦВК та Служби розпорядника ДРВ" замінити словами "роботи ЦВК";
б) у графі "Часові рамки" вимірюваного результату 5.2.1.1 стратегічної дії 5.2.1 цифри "31.12.2021" замінити цифрами "30.06.2023";
в) у стратегічній дії 5.2.2 слова "Розробка концепції впровадження" замінити словами "Розробка та впровадження";
г) стратегічну дію 5.2.3 доповнити новим вимірюваним результатом 5.2.3.2 та відповідними йому графами "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" такого змісту:
5.2.3.2. Упроваджено в експлуатацію інформаційно-комунікаційну систему для забезпечення можливості дистанційної участі членів Комісії та запрошених осіб у засіданнях Комісії в режимі відеоконференцій | 1) члени Комісії; | 01.08.2022 | 31.12.2023 |
ґ) доповнити стратегічну ціль позиціями такого змісту:
5.2.7. Автоматизація процесів кадрового обліку, формування кадрової звітності | 5.2.7.1. Упроваджено автоматизовану систему управління персоналом у промислову експлуатацію | 1) управління адміністрування та захисту інформації; | 01.08.2022 | 30.06.2023 |
3) у стратегічній дії 5.3.1 стратегічної цілі 5.3 "Підвищення рівня кібербезпеки ЦВК" вимірювані результати 5.3.1.1 - 5.3.1.3 та відповідні їм графи "Відповідальний структурний підрозділ", "Часові рамки" замінити позиціями такого змісту:
5.3.1.1. Модернізовано інформаційно-комунікаційну інфраструктуру та системи кібербезпеки ЦВК з урахуванням рекомендацій зовнішнього аудиту | 1) управління адміністрування та захисту інформації; | 01.08.2022 | 31.05.2023 | ||||
|
| 5.3.1.2. Упроваджено автоматизовану інформаційну систему управління доступом та інформаційною безпекою ЦВК | 1) управління інновацій та цифрової трансформації; | 01.08.2022 | 31.05.2023 | ||
|
| 5.3.1.3. Упроваджено захищений вузол інтернет-доступу ЦВК | 1) управління адміністрування та захисту інформації | 01.08.2022 | 31.05.2023 | ||
|
| 5.3.1.4. Повнофункціональне впровадження принципу "нульової довіри" (Zero Trust Architecture, ZTA) в роботу інформаційно-комунікаційних систем ЦВК | 1) члени Комісії; | 01.01.2022 | 31.12.2025 | ||
|
| 5.3.1.5. Підвищено обізнаність членів ЦВК та працівників Секретаріату ЦВК про кіберзагрози, спроможність належно їм протидіяти та особливості функціонування принципу "нульової довіри" (Zero Trust Architecture, ZTA) в інформаційно-комунікаційних системах Комісії | 1) члени Комісії; | 01.09.2020 | 31.12.2025 | ||
|
| 5.3.1.6. Запроваджено проведення регулярного технічного та безпекового аудиту систем ЦВК | 1) управління інформатизації; | 01.09.2020 | 31.12.2025 |
6. У стратегічному напрямі "СПІВПРАЦЯ":
1) стратегічну ціль 6.1 "Розвиток відносин з міжнародними організаціями" доповнити позиціями такого змісту:
6.1.3. Розширення співпраці в рамках проєктів міжнародної технічної допомоги | 6.1.3.1. Продовжено співпрацю в рамках діючих проєктів міжнародної технічної допомоги шляхом пролонгації чинних Протоколів про порозуміння і співпрацю | 1) члени Комісії; | 01.01.2022 | 31.12.2025 | |||
6.1.3.2. Підписано Протоколи про порозуміння і співпрацю в рамках нових проєктів міжнародної технічної допомоги | 1) члени Комісії; | 01.01.2022 | 31.12.2025 | ||||
6.1.3.3. Забезпечено реалізацію заходів, зокрема щодо впровадження новітніх технологій, забезпечення навчання та інклюзії, передбачених робочими планами співпраці ЦВК та міжнародних організацій, укладених на підставі Протоколів про порозуміння і співпрацю в рамках проєктів міжнародної технічної допомоги | 1) члени Комісії; | 01.01.2022 | 31.12.2025 |
2) стратегічну ціль 6.4 "Удосконалення співпраці з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями" доповнити позиціями такого змісту:
6.4.3 Участь Комісії у заходах, спрямованих на набуття Україною членства в ЄС | 6.4.3.1. Вивчено досвід держав-членів ЄС щодо законодавчого забезпечення виборчих прав громадян ЄС | 1) члени Комісії; | 01.10.2022 | 31.12.2025 | |||
6.4.3.2. Забезпечено участь Комісії в напрацюванні законодавчих змін щодо адаптації виборчого законодавства України до законодавства ЄС з урахуванням вивченого досвіду | 1) члени Комісії; | 01.10.2022 | 31.12.2025 |