НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНІКАЦІЙ, РАДІОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ ПОШТОВОГО ЗВ’ЯЗКУ |
ПОСТАНОВА |
29.06.2022 № 87 |
Про затвердження Положення про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що
здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій,
радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку
№ 120 від 17.07.2022
№ 341 від 26.06.2024}
Відповідно до статей 64, 65, 72 Закону України «Про електронні комунікації» та пунктів 1, 7 і 26 частини четвертої статті 4 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 03 листопада 2005 року № 117 «Про затвердження Положення про порядок і форму ведення реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 року за № 1574/11854;
рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 13 лютого 2018 № 78 «Про затвердження Порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв», зареєстроване в Міністерстві юстиції України 12 березня 2018 року за № 282/31734.
3. Департаменту ліцензування в установленому законодавством порядку подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО |
{Гриф затвердження в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
ПОЛОЖЕННЯ
про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв
1) порядок ведення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (далі - регуляторний орган), реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв (далі - Реєстр радіообладнання);
2) процедуру визначення регуляторним органом можливості застосування радіообладнання (далі - РО) та випромінювальних пристроїв (далі - ВП) на території України, у тому числі як тимчасово дозволеного;
3) процедуру віднесення РО та ВП до дозволених для застосування на території України загальними користувачами в смугах радіочастот загального користування, а також види РО, щодо яких на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355 (далі - Технічний регламент радіообладнання);
4) структуру реєстраційного номеру РО та порядок його нанесення;
5) спеціальний порядок оформлення РО (для ввезення, експлуатації);
6) процедуру віднесення регуляторним органом РО та ВП до заборонених для ввезення та застосування на території України, відповідні критерії для такого віднесення;
7) порядок тимчасового використання РО або ВП, процедуру погодження регуляторним органом тимчасового використання РО та ВП відповідно до статті 72 Закону України «Про електронні комунікації» (далі - Закон).
2. Дія цього Положення обмежується виключно нормами Закону і не стосується вимог до загального порядку та правил митного оформлення, прав власності, захисту здоров’я, контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання тощо, які регулюються іншими законами України.
3. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
абонентська станція радіодоступу - РО, яке є засобом передавання та/або приймання даних від/до базової станції або точки безпроводового доступу, під управлінням яких воно функціонує із застосуванням радіотехнологій широкосмугового (мультисервісного) радіодоступу, та належить до кінцевого (термінального) обладнання, що не може використовуватися для взаємоз’єднання мереж електронних комунікацій;
адаптер (радіоадаптер) - будь-яке автономно реалізоване РО (пристрій, блок, модуль), яке постачається окремо або разом із відповідною продукцією (товаром тощо) і призначене для забезпечення узгодженого безпроводового функціонування декількох частин цієї продукції або товару, які не є РО. Адаптер ідентифікується за типом РО або комплектом постачання продукції, до складу якого входить РО;
активна антенна система (Active Antenna System, AAS) - комплекс радіоелектронного обладнання, який поєднує прийомопередавач і антенну систему, побудовану переважно за принципом фазованої антенної решітки (далі - ФАР), де амплітуда та/або фаза між елементами ФАР постійно регулюється, що призводить до зміни діаграми направленості антени у відповідь на зміні у радіосередовищі.
базова станція - один або декілька стаціонарних приймально-передавальних засобів з допоміжним обладнанням, розташованих у визначеному місці і призначених для забезпечення (організації) роботи іншого РО у мережі радіозв’язку, розподілення ресурсів мережі тощо;
вид радіообладнання - класифікаційна одиниця, що об’єднує РО за аналогічними технічними та експлуатаційними характеристиками, включаючи його місце в радіомережі (класифікаційні ознаки). Мультистандартне РО класифікується за головним функціональним призначенням та може включати додаткові (неосновні) класифікаційні ознаки. Наприклад, радіотелефон стільникового зв’язку із відповідними додатковими радіоінтерфейсами відноситься до виду «кінцеве (термінальне) обладнання мереж стільникового радіозв’язку відповідних стандартів», та за додатковими класифікаційними ознаками до видів «Термінальне обладнання радіодоступу RLAN відповідних стандартів/інтерфейсів», «пристрої короткого радіусу дії, «пристрої радіочастотної ідентифікації RFID» тощо;
демонстрація (випробування) радіообладнання - наочний короткостроковий показ виробником (уповноваженим представником в Україні) його РО (продукції, транспортного засобу, системи радіозв’язку або ВП) з метою ознайомлення потенційних замовників (споживачів) із технічними характеристиками та функціональними можливостями шляхом розгортання мережі або сегменту мережі радіозв’язку чи презентація (випробування) функціональних та споживчих властивостей, із можливістю ввімкнення РО на випромінювання;
експеримент, що пов’язаний із запуском нової радіотехнології - науково-технічний (прикладний) експеримент, що є частиною науково-дослідної роботи щодо вивчення можливості розподілу радіочастотного спектра, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності РО (ВП), наукового забезпечення функціонування і розвитку сфер електронних комунікацій та радіочастотного спектра, забезпечення розвитку науковотехнічного та інноваційного потенціалу сфери електронних комунікацій;
експериментальна станція (експериментальне РО) - станція (РО) яка (яке) використовує радіохвилі для проведення досліджень з метою розвитку науки і техніки з урахуванням положень статті 27 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку;
експлуатаційні умови (до застосування РО або ВП) - сукупність вимог до категорії загального користувача радіочастотного спектра, що використовує вид РО або ВП, умов встановлення, розміщення та застосування РО або ВП, отримання присвоєння радіочастоти тощо, необхідних для реалізації прав на користування радіочастотним спектром відповідно до засад загальної авторизації (у неліцензованому діапазоні радіочастот) або згідно з індивідуальними правами (в ліцензованому діапазоні радіочастот);
застосування радіообладнання всередині приміщень - спосіб встановлення та використання всередині приміщень будівель, за яких зона покриття, що забезпечується таким РО, обмежується зовнішніми стінами будівлі, а щільність потоку потужності, що створюється антеною цього РО на відстані 100 м від зовнішніх стін будівлі, не перевищує значення мінус 110 дБ (Вт/м2 × 1МГц);
інтегрована (вбудована) антена (integral antenna) - антена, яка є невід’ємною частиною РО та для підключення якої застосовується зовнішній з’єднувач і яку користувач не може від’єднати, не руйнуючі РО, з метою приєднання іншої антени.
інше обладнання радіомережі - будь-яке РО, що не є базовою станцією, повторювачем (ретранслятором, репітером) або абонентською станцією;
конструктивна антена (dedicated antenna) - антена, для підключення якої застосовується антенний з’єднувач і кабель або хвилевод, і яку було призначено або розроблено для одного або декількох конкретних типів РО та яка є складовою частиною комплекту постачання РО. Довжина антенного коаксіального кабелю, який з’єднує антену з передавачем, не повинна перевищувати 3 м;
мережа радіозв’язку (радіомережа) - сукупність РО (стаціонарного та/або рухомого), що спільно використовують виділені радіочастоти (смуги радіочастот) та поєднані в єдиному технологічному процесі забезпечення інформаційного обміну;
місце радіообладнання у радіомережі - функціональне призначення РО у радіомережі (базова станція, повторювач (репітер, ретранслятор), абонентська станція стаціонарного застосування, абонентська станція рухома, інше РО радіомережі);
ненаправлена інтегрована / конструктивна антена - антена, що відповідає сукупності класифікаційних ознак інтегрованої та/або конструктивної антени із коефіцієнтом підсилення до 9 дБі. До таких антен також відносяться смарт-антенні модулі, антені системи MIMO, якщо сукупний (сумарний) коефіцієнт підсилення таких антен в будь-якому варіанті антенної конфігурації та в будь-якому напрямку випромінювання не перевищує 9 дБі;
повторювач (ретранслятор, репітер) - РО, що входить до складу мережі радіозв’язку, і призначене для приймання/передавання та підсилення радіосигналів для розширення існуючої зони обслуговування базової (головної) станції, в тих місцях, де радіосигнал з будь яких причин занадто слабкий для функціонування кінцевого (термінального) обладнання (так звані «мертві зони», наприклад: метрополітени, підвальні приміщення, зміна рельєфу місцевості тощо);
показ радіообладнання - проведення на торговельних ярмарках та інших подібних заходах, а також в магазинах наочного представлення нового зразка (проекту) РО (продукції, транспортного засобу, системи радіозв’язку або ВП) без його включення на випромінювання, з метою вивчення попиту, проведення маркетингового дослідження тощо;
продукція, що має функцію радіообладнання - будь-яка продукція (пристрій, транспортний засіб тощо), головною функцією якої не є радіозв’язок та в яку вмонтований радіомодуль та/або яка постачається у комплекті із адаптером. Приклади позначення наявного у продукції РО: Bluetooth, WiFi (або 802.11хх, де хх - літери латинського алфавіту, або їх комбінація), GSM, 3G (або CDMA, UMTS, WCDMA та ін.), 4G (LTE, LTE-U та ін.), RFID (NFC), Wireless, Radio Frequency (RF, Transmitter, Transceiver);
радіомодуль - РО, яке вмонтовано в продукцію (пристрій, транспортний засіб тощо), головною функцією якої (якого) не є радіозв’язок. Радіомодуль не ідентифікується окремо від продукції, за виключенням випадків сервісного та гарантійного обслуговування продукції, або використання його у транспортних засобах;
радіомережі міжособистісних електронних комунікації - мережі електронних комунікацій, що створюються для забезпечення особистих (персональних) потреб, у яких доступ до ресурсів та обміну даними надається обмеженому колу осіб і без права надання послуг електронних комунікацій. До таких мереж не належать мережі, які будь-яким чином з’єднують частини мереж електронних комунікацій загального користування або забезпечують резервний канал передачі даних між такими мережами;
радіообладнання безпосереднього радіозв’язку - РО, що використовується для організації радіозв’язку між декількома абонентами без застосування базової станції або повторювача (репітера, ретранслятора);
рухоме радіообладнання - РО, місцезнаходження якого в зоні розгортання радіомережі не має фіксованих географічних координат;
рухоме радіообладнання стаціонарного застосування - РО, що встановлене на мобільній платформі (автомобіль, причіп, контейнер, інший рухомий об’єкт або транспортний засіб) та може переміщуватися, але застосування (експлуатація) якого дозволяється як стаціонарне РО (за відсутності руху мобільної платформи під час радіозв’язку) відповідно до встановлених умов;
смарт-антенна система - модуль РО, у якому оптимізацію можливостей випромінювання та/або приймання здійснюють багатоелементними антенами із каналами передавання та/або приймання з функціями оброблення сигналів (наприклад, просторове мультиплексування, формування діаграми направленості декількома антенами, рознесення методом циклічної затримки сигналу, системами за багатьма входами та виходами (МІМО, MU-MIMO) тощо);
стаціонарне радіообладнання - РО, місцезнаходження якого в зоні розгортання радіомережі (радіолінії) визначається фіксованими географічними координатами;
стороння антена - антена, яка використовується для підключення передавача РО або ВП конкретного типу і не є конструктивно цілісним елементом конкретного РО. Такі антени можуть замовлятися окремо за каталогом виробника антен і не входити до комплекту постачання РО або ВП; До таких антен також відносяться смарт-антенні модулі, антені системи MIMO тощо;
тестування експериментального зразка радіообладнання - процес керованого прикладного експерименту (випробування) із розгортанням системи радіозв’язку (радіосегменту) або радіовизначення поза межами екранованої (лабораторної) камери для тестування, для перевірки відповідності заданим специфікаціям (технічному завданню) системи та/або виявлення технічних невідповідностей, допущених виробником РО або розробка програмного забезпечення чи додатків;
технічні вимоги (до РО або ВП) - граничні вимоги до параметрів РО або ВП конкретного виду, а саме: робоча смуга (номінали) радіочастот, класи випромінювання, характеристики антен, види радіотехнологій, що застосовуються, та відповідність стандартам тощо, за яких забезпечується ефективне використання радіочастотного спектра та уникнення радіозавад;
тип радіообладнання - конкретне РО, що ідентифікується за його місцем у радіомережі, радіотехнологією, виробником, а також типом, маркою, моделлю, партією, серійними номерами та/або міжнародним ідентифікатором тощо. За наявності програмного забезпечення, яке впливає на суттєві вимоги, що визначені у пункті 7 Технічного регламенту радіообладнання, ідентифікація типу РО додатково включає позначення версії такого програмного забезпечення;
узагальнені умови застосування радіообладнання або випромінювального пристрою (далі - УУЗ) - визначені регуляторним органом технічні вимоги та експлуатаційні умови для відповідного виду РО;
Інші терміни, що використовуються у цьому Положенні вживаються у значеннях, що визначені Законом, Регламентом радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку та Технічним регламентом радіообладнання.
5. Дія цього Положення не поширюється на РО та ВП спеціального призначення, що призначені для застосування в інтересах національної безпеки, оборони та охорони правопорядку.
6. Технічні вимоги до РО та ВП визначаються у Реєстрі радіообладнання відповідно до вимог ефективного використання радіочастотного спектра та уникнення радіозавад, визначених Технічним регламентом радіообладнання з урахуванням експлуатаційних умов.
Експлуатаційні умови застосування РО та ВП у Реєстрі радіообладнання визначаються як сукупність прав на експлуатацію РО або ВП і прав на користування радіочастотним спектром.
Технічні вимоги до РО та ВП враховують експлуатаційні умови, зокрема, щодо категорії загального користувача радіочастотного спектра та умовам, за яких передбачається надання прав на користування радіочастотним спектром.
7. Дотримання вимог законодавства щодо захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань РО забезпечується користувачем радіочастотного спектра самостійно при встановленні та експлуатації РО.
8. Технічні вимоги до РО та ВП є граничними. Конкретні технічні вимоги (параметри) визначаються в нормах використання РО та ВП для реалізації засад загальної авторизації (без присвоєння радіочастоти) або відповідно до присвоєння радіочастоти РО або ВП.
Вимоги (норми, правила) щодо захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань під час експлуатації (застосування) РО мають пріоритет над конкретними технічними умовами (параметрами), зазначеними в абзаці першому цього пункту, наприклад, зменшення потужності випромінювання передавача, ніж це передбачається необхідністю забезпечення електромагнітної сумісності РО або ВП.
9. Усі звернення до регуляторного органу відповідно до цього Положення повинні бути оформлені державною мовою у форматі DOC(X) або PDF (з текстовим змістом, (нескановане зображення)), підписані уповноваженою особою суб’єкта звернення із накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, і подаються до регуляторного органу у формі електронного документа разом із додатками (за наявності, повинні бути оформлені у форматі PDF та/або графічні дані у форматі GIF, JPG (JPEG), PNG, що знаходяться у файлі-контейнері формату ZIP).
Подання заявником документів здійснюється через електронний кабінет на електронній регуляторній платформі із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису.
У разі неможливості використання електронної регуляторної платформи (призупинення її роботи більш ніж на одну добу) надсилання документів може здійснюватися одним із способів, передбачених пунктами 2-4 частини сьомої статті 8 Закону, а саме:
в електронному вигляді за допомогою електронних комунікаційних мереж із дотриманням вимог законодавства щодо електронних документів;
поштовим відправленням; нарочним (за місцем розташування відповідного структурного підрозділу регуляторного органу).
При цьому встановлені законодавством чи регуляторним органом строки надання відповідних документів подовжуються на три робочих дні.
Якщо у зверненні не вказано бажаний спосіб отримання відповіді чи документів, то відповідь чи документи направляються поштовим відправленням.
Іноземні суб’єкти за відсутності уповноваженого представника в Україні звертаються у письмовій формі власноручно підписаними (засвідченими) документами. У разі якщо звернення іноземного суб’єкта та документи оформлені іншою мовою, то іноземний суб’єкт забезпечує переклад звернення та інших документів державною мовою, і додає їх до звернення.
II. Порядок ведення Реєстру радіообладнання і його форма
1. Реєстр радіообладнання містить інформацію про:
дозволені (тимчасово дозволені) для застосування РО та ВП на території України в смугах радіочастот загального користування загальними користувачами;
РО та ВП, що потребують спеціального порядку оформлення (при ввезенні та експлуатації);
заборонені до ввезення та застосування РО та ВП на території України.
Інформація про РО та ВП, що міститься у Реєстрі радіообладнання, включає їх види, типи, технічні вимоги та експлуатаційні умови, реєстраційний номер РО, інформацію про виробника, інші ідентифікаційні данні, а також УУЗ.
2. Мовою ведення Реєстру радіообладнання є державна мова. Назва продукції, РО або ВП, інша інформація, що використовується для ідентифікації, може додатково наводитися англійською мовою у дужках.
3. Реєстр радіообладнання ведеться НКЕК у вигляді набору даних, перелік яких наведений у додатку 1 до цього Положення.
4. Внесення, зміну (модифікацію), видалення реєстрових даних та інформації у Реєстрі радіообладнання здійснює уповноважений структурний підрозділ регуляторного органу (далі - створювач реєстрової інформації).
Реєстрові данні, реєстрова інформація формуються створювачем реєстрової інформації на підставі рішень регуляторного органу або відповідно до процедур, визначених цим Положенням.
Виправлення помилок у реєстрових даних, реєстровій інформації здійснюється відповідно до статті 35 Закону України «Про публічні електронні реєстри» в залежності від її характеру створювачем реєстрової інформації або на підставі його заявки технічним адміністратором реєстру (електронної регуляторної платформи).
5. Регуляторний орган забезпечує вільний та безоплатний доступ до Реєстру радіообладнання шляхом його опублікування на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних (https://data.gov.ua), офіційному вебсайті регуляторного органу в мережі інтернет та через електронну регуляторну платформу відповідно до статті 8 Закону.
{Пункт 5 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
III. Процедура визначення можливості застосування радіообладнання та випромінювальних пристроїв на території України
1. Процедура визначення можливості застосування РО та ВП на території України застосовується з метою визначення технічних вимог та експлуатаційних умов для застосування РО або ВП на території України в радіотехнологіях, визначених планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, прийнятим відповідно до статті 42 Закону.
2. Технічні вимоги та експлуатаційні умови для застосування РО або ВП на території України поділяються на:
індивідуальні для кожного конкретного типу РО або ВП, що визначаються у окремому рішенні регуляторного органу щодо визначення можливості застосування цього типу РО або ВП на території України (далі - індивідуальні умови застосування РО);
узгоджені для виду РО або ВП, що визначаються схваленими регуляторним органом узагальненими умовами застосування видів РО та ВП (УУЗ).
Технічні вимоги та експлуатаційні умови для застосування РО та ВП на території України задовольняють суттєвій вимозі, визначеної пунктом 7 Технічного регламенту радіообладнання.
3. Для ухвалення регуляторним органом УУЗ проводяться консультації відповідно до статті 22 Закону.
За результатами проведення консультацій регуляторний орган приймає УУЗ, які вносяться до переліку II Реєстру радіообладнання.
Кожні УУЗ мають позначення у такому форматі:
«РІ» ххуу», дата прийняття / дата останніх змін (у разі внесення змін),
де | хх | - | номер позиції радіотехнології у плані розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні ; |
уу | - | цифри, літери та знаки. |
У разі внесення до плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні нової радіотехнології або нової смуги радіочастот для існуючої радіотехнології, регуляторний орган протягом 45 календарних днів з дня набрання чинності змін до плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні розпочинає консультації відповідно до статті 22 Закону щодо розробки нових УУЗ.
4. Виробники та користувачі радіочастотного спектру (споживачі, експлуатанти) використовують конкретні УУЗ у разі повної відповідності технічних вимог та експлуатаційних умов для застосування РО або ВП на території України шляхом посилання на них у своїх документах із зазначенням позначення УУЗ та дати останніх змін. Повна відповідність РО УУЗ не заважає виробнику (або його уповноваженому представнику), або імпортеру звернутися до регуляторного органу у порядку, передбаченого пунктами 7 та 8 цього розділу для отримання (підтвердження) індивідуальних умов застосування РО або ВП.
Для використання УУЗ звертатися до регуляторного органу не потрібно.
Суб’єкт, якому потрібні УУЗ, отримує їх шляхом завантаження з Єдиного державного вебпорталу відкритих даних (https://data.gov.ua), офіційного вебсайту регуляторного органу в мережі інтернет або у порядку, встановленому статтею 8 Закону як витяг з Реєстру радіообладнання.
{Абзац третій пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
{Пункт 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
5. Виробники та користувачі радіочастотного спектру (споживачі, експлуатанти) можуть комбінувати індивідуальні умови застосування та УУЗ у разі, якщо така комбінація не впливає на вимоги застосування радіотехнологій згідно з планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, питання забезпечення електромагнітної сумісності РО, його оцінку та підтвердження відповідності, застосування стандартів, дотримання суттєвих вимог, визначених пунктами 6-8 Технічного регламенту радіообладнання, а також дотримання умов загальної авторизації щодо користування радіочастотним спектром, визначених статтею 47 Закону.
6. Для отримання рішення регуляторного органу про можливість застосування нового типу РО або ВП на території України загальними користувачами (індивідуальні умови застосування РО) виробник або його уповноважений представник в Україні відповідно до пункту 9 розділу I цього Положення подає такі документи:
1) заяву щодо визначення можливості застосування конкретного типу РО або ВП за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення;
2) картку тактико-технічних даних РО або ВП, за формою, наведеною відповідно в додатку 3 або 4 до цього Положення;
3) додаткову (уточнюючу) інформацію (за бажанням суб’єкта звернення), зокрема, стосовно порівняння відхилень параметрів РО або ВП, які можуть бути у РО або ВП під час оцінки відповідності у разі застосування нормативних документів щодо підтвердження відповідності (далі - НДП) інших, ніж визначені планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні як основні загальні стандарти для відповідної радіотехнології, тип транспортного засобу та його параметри.
Заява подається на конкретний тип РО (ВП) або конкретну продукцію, що має функції РО.
У випадку застосування РО у складі транспортних засобів документи (заява) оформлюється на РО зі складу транспортного засобу (легковий автомобіль, автобус, потяг, морське судно, повітряне судно, безпілотний літальний апарат тощо), на який передбачається його встановлення та експлуатація із зазначенням його торгівельної марки (за наявності).
{Пункт 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
7. Зазначена у пункті 6 цього розділу процедура застосовується також для визначення індивідуальних умов застосування:
при модернізації технічних характеристик РО (ВП) або уточнення та доповнення;
для розробки пояснень щодо мети та графіка проведення тестувань, випробувань або експериментів відповідно до статті 72 Закону.
Про цю мету зазначається у заяві щодо визначення можливості застосування конкретного типу РО або ВП на території України загальними користувачами.
{Пункт 7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
8. Індивідуальні умови застосування конкретного типу РО або ВП регуляторний орган визначає у порядку та в строк, встановлені частинами другою-восьмою статті 65 Закону.
Інформування суб’єкта звернення про прийняте рішення здійснюється у порядку, встановленому частиною шостою статті 8 Закону у триденний строк після його прийняття.
Інформування іноземних суб’єктів про прийняте рішення за відсутності уповноваженого представника в Україні здійснюється державною мовою у письмовій формі на поштову адресу в межах України або на електронну адресу.
Індивідуальні умови застосування конкретного типу РО або ВП вноситься до переліку І Реєстру радіообладнання.
9. Оцінка відповідності вимогам Технічного регламенту радіообладнання з застосуванням національних (європейських) стандартів чи НДП, які вибрані згідно з пунктом 4 цього розділу або заявлених Заявником у документах згідно з пунктом 7 цього розділу і наведених у рішенні регуляторного органу про визначення можливості застосування конкретного типу РО або ВП на території України, або визначених в УУЗ, є обов’язковою.
{Пункт 9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
10. Регуляторний орган у разі внесення змін до плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні може самостійно переглянути технічні та експлуатаційні умови для їх відповідності у плані розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, про що повідомляє виробника та/або користувачів із зазначенням перехідних положень.
Перехідні положення у зв’язку із переглядом технічних вимог та експлуатаційних умов, для приведення їх у відповідність з планом розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, схвалюються за результатами проведення консультацій відповідно до статті 22 Закону.
IV. Процедура віднесення радіообладнання та випромінювальних пристроїв до дозволених для застосування (на постійній основі) на території України загальними користувачами в смугах радіочастот загального користування
1. РО та ВП вважається таким, що може застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування загальними користувачами, а також надаватися на ринку та вводитися в обіг, за сукупності таких умов:
1) РО відповідає вимогам Технічного регламенту радіообладнання;
2) на РО, що має низький рівень відповідності суттєвим вимогам Технічного регламенту радіообладнання, нанесено реєстраційний номер РО, отриманий виробником відповідно до пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання та пунктами 3-7 цього розділу.
Перелік радіообладнання, що до якого на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання, наведений у додатку 5 до цього Положення;
{Абзац перший підпункту 2 пункту 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
3) на РО (ВП) нанесено знак відповідності технічним регламентам та ідентифікаційний номер призначеного органу відповідно до пунктів 58-63 Технічного регламенту радіообладнання;
4) РО або ВП застосовується згідно з технічними вимогами та експлуатаційними умовами, які визначені у розділі III цього Положення.
РО, що є абонентським обладнанням системи стільникового зв’язку (радіотелефони, радіотермінали, що вбудовано в продукцію тощо) радіотехнологій стандартів GSM та/або Міжнародного мобільного зв’язку IMT (ІМТ-2000, ІМТ-Advanced, IMT-2020), можуть мати можливість працювати в інших смугах радіочастот, ніж визначені у плані розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, за умови розподілення цих смуг радіочастот у Регламенті радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку для Міжнародного мобільного електрозв’язку (IMT). Для таких смуг радіочастот відповідність передавачів та приймачів вимогам Технічного регламенту радіообладнання не вимагається за умови роботи цих передавачів тільки за наявності керуючого радіосигналу радіомережі стільникового зв’язку.
2. Конкретні типи РО та ВП, що включені до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, до 12 червня 2018 року включно (перелік V Реєстру радіообладнання), можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування загальними користувачами відповідно до визначених на час їх внесення технічними вимогами та експлуатаційними умовами.
Надання на ринку такого РО здійснюється на умовах, визначених пунктом 1 цього розділу.
{Абзац другий пункту 2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
3. До введення в обіг РО (продукції), яке (яка) віднесена до РО, що має низький рівень відповідності суттєвим вимогам Технічного регламенту радіообладнання (додаток 5 до цього Положення) та після завершення процедури оцінки відповідності і складання декларації про відповідність РО вимогам Технічного регламенту радіообладнання, виробник РО (або його уповноважений представник згідно з пунктами 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання) повинен звернутися до регуляторного органу для реєстрації РО.
До робіт з оцінки відповідності видів РО, що підлягають реєстрації, виробником залучаються у визначеному Технічним регламентом радіообладнання порядку призначені органи з оцінки відповідності, перелік яких погоджується регуляторним органом у встановленому ним порядку.
4. Для реєстрації РО відповідно до вимог частини першої статті 64 Закону та пунктів 10-12 Технічного регламенту радіообладнання виробник подає до регуляторного органу такі документи:
1) повідомлення за формою згідно з додатком 6 до цього Положення;
2) копію декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання;
3) інформацію для користувачів та інструкцію з експлуатації;
4) елементи технічної документації, зазначені в абзацах першому-третьому підпункту 1, підпунктах 4, 6-9 додатка 4 до Технічного регламенту радіообладнання (у разі якщо відповідна інформація не наведена у повідомленні);
5) документи, які визначають повноваження особи діяти від імені виробника.
Повідомлення підписується від імені виробника особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності (далі - Офіційна особа виробника), або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31, 32 Технічного регламенту радіообладнання із дотриманням законодавства України про електронні документи та електронний документообіг.
Для виробника-нерезидента надається витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб’єкта господарської діяльності, із зазначенням прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) Офіційної особи виробника, з офіційним перекладом державною мовою.
{Абзац третій підпункту 5 пункту 4 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Повноваження особи підтверджуються згідно з відомостями у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) (без необхідності подання виписок або витягів) та/або доданими до повідомлення письмовими дорученнями (договорами, довіреностями тощо).
У разі підписання документів (повідомлення та/або декларації про відповідність) іншою особою, ніж Офіційна особа виробника, надається в електронній формі сканована копія відповідного письмового доручення, на підставі якого діє підписант. Якщо документи складено іншою мовою, додатково надається офіційний переклад державною мовою.
Повідомлення з конфіденційною інформацією подається у письмовому вигляді з належною ідентифікацією конфіденційної інформації та визначенням порядку її використання.
5. Граничний строк розгляду повідомлення становить 14 робочих днів з дня отримання документів регуляторним органом.
6. Підставою для прийняття рішення уповноваженим структурним підрозділом регуляторного органу (створювачем реєстрової інформації) про реєстрацію РО є виконання виробником вимог пунктів 20, 21, 24, 26, 28, 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання (в частині виконання обов’язків до введення в обіг або до надання на ринку заявленого РО).
Інформація про зареєстроване РО вноситься до переліку III Реєстру радіообладнання.
7. Інформування суб’єкта звернення про прийняте рішення здійснюється у порядку, встановленому частиною шостою статті 8 Закону протягом трьох робочих днів, наступним з дня прийняття відповідного рішення.
8. Регуляторний орган у разі внесення змін до плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні може самостійно переглянути дозволене до застосування РО на території України для їх відповідності плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, про що повідомляє виробника та/або користувачів із зазначенням перехідних положень.
Перехідні положення у зв’язку із переглядом дозволеного до застосування РО на території України для їх відповідності плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні схвалюються за результатами проведення консультацій відповідно до статті 22 Закону.
V. Структура реєстраційного номеру радіообладнання та порядок його нанесення
1. Уповноважений структурний підрозділ регуляторного органу (створювач реєстрової інформації) надає кожному зареєстрованому типу РО реєстраційний номер, що має таку структуру:
Позначення ідентифікації РО | Код реєстраційного номера виробника | Код конкретного типу РО |
UA RF: | Rxxyy | zzzz |
де | UA RF: | - | постійний префікс перед кодом; |
R | - | позначення номера району, де розташований виробник, згідно з розподілом, визначеним у статті 5 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку; | |
xxyy | - | літери латинського алфавіту, розподілені для конкретного виробника РО; | |
zzzz | - | літери латинського алфавіту або цифри. |
Реєстраційний номер РО є унікальним.
2. Реєстраційний номер наноситься на тип РО або на його табличку з технічними даними перед введенням в обіг так, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним.
У разі неможливості або невиправданості нанесення реєстраційного номера на РО він наноситься на пакування та супровідні документи.
3. Виробник до подання Повідомлення може звернутися до регуляторного органу із анкетою виробника за формою згідно з додатком 7 до цього Положення для отримання коду реєстраційного номера виробника.
Анкета підписується від імені виробника Офіційною особою виробника або його уповноваженим представником згідно з пунктами 31 та 32 Технічного регламенту радіообладнання.
Для виробника-нерезидента надається витяг з торгового, банківського, судового реєстру чи будь-якого іншого офіційного документа, який підтверджує реєстрацію в країні, де знаходиться головний офіс юридичної особи іноземного суб’єкта господарської діяльності, із зазначенням прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) Офіційної особи виробника.
{Абзац третій пункту 3 розділу V із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Повноваження особи підтверджуються згідно з відомостями у ЄДР (без необхідності подання виписок або витягів) та/або письмовими дорученнями (договорами, довіреностями тощо).
У разі підписання анкети іншою особою, ніж Офіційна особа виробника, надається в електронній формі сканована копія відповідного письмового доручення, на підставі якого діє підписант.
4. Уповноважений структурний підрозділ регуляторного органу (створювач реєстрової інформації) протягом 14 календарних днів надає виробнику код реєстраційного номера виробника.
Інформація про присвоєний для виробника код реєстраційного номера виробника вноситься до переліку IV Реєстру радіообладнання.
5. Інформування суб’єкта звернення про присвоєний для виробника код реєстраційного номера виробника здійснюється у порядку, встановленому частиною шостою статті 8 Закону протягом трьох робочих днів.
6. Виробник самостійно присвоює власній продукції код конкретного типу РО, про що повідомляє регуляторний орган під час реєстрації РО згідно з пунктами 3-7 розділу IV цього Положення
VI. Спеціальний порядок оформлення радіообладнання (для ввезення, експлуатації)
1. Спеціальний порядок оформлення РО застосовується для РО або ВП (продукції, що має функцію радіообладнання) із відповідною метою, наведеною у додатку 8 до цього Положення.
2. Конкретні умови спеціального порядку оформлення вносяться до переліку VI Реєстру радіообладнання протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення або надсилання відповіді про погодження тимчасового використання РО.
Умови спеціального порядку оформлення РО (ВП) поділяються на:
1) загальні умови спеціального порядку оформлення;
2) індивідуальні умови спеціального порядку оформлення.
3. Для ухвалення регуляторним органом загальних умов спеціального порядку оформлення проводяться консультації відповідно до статті 22 Закону.
За результатами обговорення регуляторний орган, з урахуванням виявлених та опрацьованих ризиків, приймає загальні умови спеціального порядку оформлення та вносить їх до переліку VI Реєстру радіообладнання.
4. Суб’єкти застосовують конкретні загальні умови спеціального порядку оформлення тільки у разі повної їх відповідності, у тому числі стосовно визначених умов експлуатації РО або ВП та забезпечення виконання відповідних заходів.
Для використання загальних умов спеціального порядку звертатися до регуляторного органу не потрібно.
Суб’єкт, якому потрібні загальні умови спеціального порядку, отримує їх шляхом завантаження з Єдиного державного вебпорталу відкритих даних (https://data.gov.ua), офіційного вебсайту регуляторного органу в мережі інтернет або у встановленому статтею 8 Закону порядку як витяг з Реєстру радіообладнання.
{Абзац третій пункту 4 розділу VI із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
5. Для отримання індивідуальних умов спеціального порядку оформлення суб’єкт подає до регуляторного органу заяву відповідно до розділу VII цього Положення.
Для погодження тимчасового використання РО (ВП), що передбачає побудову радіомережі, заява подається на усі елементи мережі, але повинна включати окремо визначену інформацію для кожного типу або зразка якщо параметри відрізняються РО (ВП).
VII. Порядок тимчасового використання радіообладнання або випромінювальних пристроїв
1. Індивідуальні умови спеціального порядку оформлення підтверджуються уповноваженим структурним підрозділом регуляторного органу з урахуванням вимог частини другої статті 46, статей 65, 68 та 72 Закону, із визначенням вимог, які мають бути виконані для забезпечення виконання спеціального порядку оформлення.
2. Відповідь про погодження або відмову в погодженні тимчасового використання РО (ВП) надається за підписом члена регуляторного органу відповідно до розподілу обов’язків між членами регуляторного органу, протягом 10 календарних днів з дня надходження до регуляторного органу заяви згідно з пунктами 3-5 цього розділу.
Питання тимчасового використання обладнання радіомовлення і телебачення узгоджується з Генеральним штабом Збройних Сил України та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення і затверджується рішенням регуляторного органу. Для отримання узгодження регуляторного органу копія заяви надсилається до регуляторного органу протягом 5 робочих днів з дня її надходження до відповідних державних органів. Граничний строк надання відповіді про погодження або відмову в погодженні тимчасового використання РО телебачення і радіомовлення складає 30 календарних днів з дня надходження до регуляторного органу копії заяви, наданні необхідних документів та виконанні умов, наведених у пунктах 3-5 цього розділу.
{Пункт 2 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
3. Для проведення демонстрації РО згідно з пунктом 18 Технічного регламенту радіообладнання, до регуляторного органу надаються документи, що містять таку інформацію:
1) програму проведення демонстрації (випробування) РО із зазначенням мети, учасників, детального плану розташування на місцевості кожного зразка радіообладнання, азимути антен, застосованих радіочастот та параметрів випромінювання, часові рамки монтажу та тестування (включення) радіообладнання;
2) відповідність умов застосування РО та ВП технічним вимогам та/або технічним регламентам, а також для РО номер та дату рішення регуляторного органу, яким визначені технічні та експлуатаційні умови для застосування РО на території України (згідно з розділом III цього Положення);
3) визначені УДЦР необхідні параметри випромінювання РО для забезпечення електромагнітної сумісності із діючим РО та можливі часові рамки проведення заходів (подається якщо РО (ВП) передбачається використовувати на підставі присвоєння радіочастоти);
4) розділ робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище» в частині, визначеній підпунктом 1.6.1 пункту 1.6 розділу 1 Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 1996 року № 239, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 29 серпня 1996 року за № 488/1513 (далі - розділ робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище»), для РО, яке планується використовувати під час демонстрації з еквівалентною ізотропною випромінювальною потужністю більше 10 Вт (для встановлення поза межами приміщень) та більше 1 Вт (для встановлення всередині приміщень);
5) інша необхідна інформація (за бажанням);
6) заява організатора демонстрації про те:
що подана інформація повна та достовірна;
зобов’язання дотримання запропонованих заходів;
проведення випробувань не повинно завдати шкоди діючим користувачам радіочастотного спектру.
4. Для тестування експериментального зразка РО (ВП) організатор тестування надає до регуляторного органу документи, що містять таку інформацію:
1) технічні вимоги (специфікація), в яких повинно бути визначено: назву радіотехнології, технічні специфікації на РО (ВП), включаючи стандарти, що будуть застосовуватися, а у разі, коли відповідні стандарти з переліку національних стандартів застосовані частково, то опис заходів, що будуть використані з метою забезпечення відповідності РО застосованим до нього вимогам Технічного регламенту радіообладнання, граничні параметри РО у сфері користування радіочастотним спектром, номер та дату рішення регуляторного органу, яким визначені технічні та експлуатаційні умови для застосування РО на території України (згідно з розділом III цього Положення), тільки для РО (ВП), яке планується надавати на ринку України;
2) програму проведення тестування із зазначенням мети, детального плану розташування на місцевості кожного зразка РО (ВП), параметри випромінювання, часові рамки монтажу та тестування (включення) РО (ВП), а для РО також азимути антен і їх параметри, застосованих радіочастот;
3) визначені УДЦР необхідні параметри випромінювання РО (ВП) для забезпечення електромагнітної сумісності із діючим РО та можливі часові рамки проведення заходів (подається якщо РО передбачається використовувати на підставі присвоєння радіочастоти);
4) розділ робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище», для радіообладнання, яке планується використовувати під час тестування з еквівалентною ізотропною випромінювальною потужністю більше 10 Вт (для встановлення поза межами приміщень) та більше 1 Вт (для встановлення всередині приміщень);
5) інша необхідна інформація (за бажанням);
6) заява організатора тестування про те:
що подана інформація повна та достовірна;
зобов’язання дотримання запропонованих заходів;
проведення тестувань не повинно завдати шкоди діючим користувачам радіочастотного спектра.
5. Для проведення експерименту, що пов’язаний із використанням у радіообладнанні нової радіотехнології або випромінюванням експериментальної станції, до регуляторного органу надаються документи, що містять таку інформацію:
1) номер та дата рішень органів державної влади (згідно із повноваженнями, встановленими Законом) про впровадження нової радіотехнології та/або узгодження тематичного плану (технічного завдання) науково-дослідної роботи щодо розподілу, виділення і присвоєння радіочастот, їх міжнародно-правового захисту, забезпечення електромагнітної сумісності радіообладнання (випромінювальних пристроїв), наукового забезпечення функціонування і розвитку сфер електронних комунікацій та радіочастотного спектра, забезпечення розвитку науково-технічного та інноваційного потенціалу сфери електронних комунікацій (якщо ця інформація відсутня в регуляторному органі), та їх висновки (за наявності);
2) програму проведення експерименту із зазначенням мети, плану розташування на місцевості кожного зразка РО (ВП), азимути антен, застосованих радіочастот та параметрів випромінювання, часові рамки монтажу та тестування (включення) РО (ВП);
3) визначені УДЦР необхідні параметри випромінювання РО (ВП) для забезпечення електромагнітної сумісності із діючим РО (ВП)та можливі часові рамки проведення заходів, а також перелік необхідних питань міжнародного підтвердження проведення експерименту (тільки для експериментальної станції);
4) розділ робочого проекту «Оцінка впливу на навколишнє середовище», для радіообладнання, яке планується використовувати під час експерименту з еквівалентною ізотропною випромінювальною потужністю більше 10 Вт (для встановлення поза межами приміщень) та більше 1 Вт (для встановлення всередині приміщень);
5) інша необхідна інформація (за бажанням);
6) заява організатора експерименту про те що:
подана інформація повна та достовірна;
зобов’язання дотримання запропонованих заходів;
проведення експерименту не повинно завдати шкоди діючим користувачам.
6. Не підлягає розгляду заява (звернення), про що інформується суб’єкт звернення у разі:
1) невідповідного формату звернення;
2) РО (ВП) відноситься до забороненого до ввезення та застосування на території України згідно з переліком VII Реєстру радіообладнання;
3) РО (ВП) відноситься до радіоелектронних засобів або випромінювальних пристроїв, що застосовуються виключно спеціальними користувачами;
4) РО (ВП) для досягнення цілі заходу може використовувати смуги радіочастот спеціального призначення (окрім, якщо тематичний план (технічного завдання) науково-дослідної роботи погоджено центральним радіочастотним органом системи спеціальних користувачів радіочастотного спектра);
5) подана та/або підписана особою, яка не має на це повноваження (повноваження якої не підтверджено, у тому числі на підставі інформації в ЄДР).
7. Індивідуальні умови спеціального порядку оформлення для демонстрації (випробування) РО визначаються як заходи для уникнення шкідливих завад, електромагнітних завад, ризику для здоров’я і безпеки людей, домашніх тварин та майна відповідно до пункту 18 Технічного регламенту радіообладнання.
Для тестування експериментального зразка РО (ВП) або для проведення експерименту, що пов’язаний із використанням у РО нової радіотехнології або випромінюванням експериментальної станції індивідуальні умови спеціального порядку оформлення включають:
1) назву суб’єкта звернення, якому погоджено тимчасове використання РО (ВП) та який відповідальний за дотримання запропонованих заходів;
2) суб’єкт, якому надано погоджено тимчасове використання РО (ВП) та який відповідальний за дотримання запропонованих заходів;
3) вид заходу та заявлену мету, учасників заходів;
4) строк, протягом якого суб’єкт може тимчасово використовувати РО (ВП), але не більше 90 календарних днів;
5) тип РО (ВП), основні технічні та експлуатаційні умови для застосування його на території України відповідно до розділу III цього Положення;
6) посилання на визначені УДЦР необхідні параметри випромінювання РО (ВП) для забезпечення електромагнітної сумісності із діючим РО;
7) посилання на вимоги законодавства щодо захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань РО;
8) територію, на якій можуть бути використані радіочастоти, координати розташування РО (ВП);
9) інші вимоги та особливості проведення заходу.
8. За результатами проведення заходів суб’єкт проведення тестування експериментального зразка РО (ВП), експерименту, що пов’язаний із використанням у РО нової радіотехнології або демонстрації (випробування) РО повинен протягом одного місяця надіслати до регуляторного органу звіт, який щонайменше містить таку інформацію:
1) мета заходів, підстави (номер та дата листа регуляторного органу);
3) місце, дата і час проведення заходів;
4) дотримання умов заходів, протоколи вимірювань визначених параметрів;
6) досягнуті результати, проблемні питання;
7) інформація від учасників заходів;
Зазначену інформацію регуляторний орган використовує з метою державного регулювання та для виконання заходів/робіт з виявлення джерел радіозавад.
9. Частина звіту з конфіденційною інформацією подається у письмовому вигляді з належною ідентифікацією конфіденційної інформації та визначенням порядку її використання (розповсюдження).
10. За 10 календарних днів до завершення строку погодженого тимчасового використання РО (ВП) суб’єкт звернення може одноразово звернутися до регуляторного органу із клопотанням про продовження строку тимчасового використання, але не більше додаткові 90 календарних днів, та наданням відповідного обґрунтування.
Відповідь надсилається суб’єкту з урахуванням пунктів 6 та 7 цього розділу, без зміни індивідуальних умов спеціального порядку оформлення.
{Пункт 10 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
11. Суб’єкт звернення може повторно замовити погодження тимчасового порядку оформлення після подачі звіту згідно з пунктом 8 цього розділу та подання нового комплекту документів відповідно до пунктів 3-5 цього розділу.
{Пункт 11 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
VIII. Процедура віднесення радіообладнання та випромінювальних пристроїв до заборонених для ввезення та застосування на території України
1. Перелік заборонених до ввезення та застосування на території України РО та ВП формується регуляторним органом з метою централізованого захисту прав користувачів радіочастотного спектра та запобігання ввезенню та застосуванню на території України РО або ВП, що створюють неприйнятний ризик відповідно до пункту 3 цього розділу.
Заборонені до ввезення та застосування на території України РО та ВП включаються до переліку заборонених до ввезення та застосування на території України РО та ВП (далі - Перелік забороненого радіообладнання) Реєстру радіообладнання.
{Пункт 1 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
2. Перелік забороненого радіообладнання визначає вид або тип РО або ВП, інформацію для їх ідентифікації, походження чи можливі ланцюги постачання (за наявності), а також вид ризику, характеристики несприйнятливих наслідків від його застосування тощо.
Вид РО або ВП включається до Переліку забороненого радіообладнання у випадку, коли будь-які типи РО незалежно від його виробника або виконання мають однаковий вид ризику, характеристики несприятливих наслідків від його застосування.
Наявність оформленої декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання або взаємного визнання в установленому порядку документа про відповідність, що виданий в іноземній державі, не виключає приналежність конкретного типу РО або ВП до забороненого до ввезення та застосування на території України РО чи ВП відповідно до визначених у Переліку забороненого радіообладнання критеріїв.
3. Видами ризику (risk register), які характеризуються суттєвою ймовірністю існування загрози та потенційного небезпечного впливу є:
1) певна ймовірність створення неприпустимих радіозавад службам радіовизначення у смугах радіочастот, розподілених на первинній основі, у тому числі для приймачів супутникової навігації GNSS;
2) певна ймовірність ввезення та застосування РО, яке призначено для застосуваннях в радіослужбах, розподілених в районах 2 або 3 відповідно до статті 5 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (далі - МСЕ) або для малопотужного радіозастосування (пристроїв короткого радіусу дії) в цих районах МСЕ відповідно до правил іноземних країн;
3) певна ймовірність створення радіозавад (завад блокування приймача базової станції або абонентського обладнання) мережі стільникового радіозв’язку або в ліцензованих діапазонах для РО загальних користувачів радіочастотного спектра, внаслідок чого погіршується якість зв’язку або перешкоджається або блокується робота радіообладнання, радіомережі або служби радіозв’язку;
4) певна ймовірність несанкціонованого втручання в роботу та/або несанкціонованого використання мереж електронних комунікацій (їх ресурсів), пристроїв обліку електричної енергії та інших електронних пристроїв, у тому числі шляхом навмисного створення перешкод, навмисного впливу на канали управління та/або синхронізації, викривлення даних, передачі підроблених повідомлень тощо (наприклад, станції активних перешкод, «jammer», «IMSI-catcher», радіоелектронного придушення, у тому числі супутникової навігації GNSS тощо), за винятком радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв спеціальних користувачів радіочастотного спектра, або пристроїв технічного захисту інформації, які призначені для захисту інформації відповідно до Закону України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах»;
5) можливість роботи (випромінювання) РО або ВП в смугах радіочастот (радіочастотах), на яких заборонено будь-яке випромінювання, окрім подачі міжнародних та національних сигналів лиха, біди тощо;
6) вилучення РО з обігу, відкликання з ринку України усіх типів РО за письмовою ініціативою виробника;
7) певна ймовірність створення неприпустимих радіозавад радіоелектронним засобам спеціальних користувачів;
8) інші ризики, зокрема виходячи із засади забезпечення кібербезпеки України;
9) РО та ВП призначені для надання на ринку тільки у Районах 2 або 3 згідно з розподілом, визначеним у статті 5 Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.
4. Критеріями для віднесення РО та ВП до такого, що заборонено до ввезення та застосування в Україні є неприйнятний ризик порушення прав користувачів радіочастотного спектра внаслідок використання в Україні окремих видів/типів РО або ВП.
5. Регуляторний орган з урахуванням виявлених та опрацьованих ризиків, відносить види/типи РО або ВП до заборонених до ввезення та застосування на території України РО та ВП.
Інформація про заборонені до ввезення та застосування на території України види/типи РО та ВП вноситься до переліку VII Реєстру радіообладнання.
6. Підставами для виключення видів/типів РО та ВП із Переліку забороненого РО є:
1) зміна законодавства України, що стосується відповідних видів/типів РО та ВП;
2) документальне підтвердження усунення ознак, що стали підставою для прийняття рішення;
3) рішення суду, що набрало законної сили.
7. В умовах воєнного стану регуляторний орган за зверненням Генерального штабу Збройних Сил України розглядає питання щодо прийняття рішення про тимчасове включення/виключення радіообладнання (засобів, пристроїв) до/із Переліку заборонених до ввезення та застосування на території України РО та ВП без оцінки виду ризику, визначеного пунктом 3 цього розділу.
{Розділ VIII доповнено новим пунктом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 341 від 26.06.2024}
1. Індивідуальні умови застосування РО та УУЗ, які були прийняті НКРЗІ, залишаються чинними для введення в обіг та експлуатацію РО, за винятком, коли вони суперечать плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні.
2. У разі невідповідності УУЗ плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні регуляторний орган переглядає індивідуальні умови застосування РО та УУЗ з проведенням консультацій відповідно до статті 22 Закону.
3. У разі зміни назви радіотехнології, що не впливає на технічні та експлуатаційні умови, регуляторний орган самостійно вносить до Реєстру радіообладнання відповідні зміни, без проведення консультацій.
4. У разі внесення змін до плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, що унеможливлює подальше використання РО (ВП), зміни до Реєстру радіообладнання вносяться з урахуванням строків, визначених рішенням регуляторного органу відповідно до пункту 5 частини другої та частини третьої статті 70 Закону. До зазначеного РО (ВП) протягом 30 робочих днів з дня набрання чинності плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні застосовуються спеціальний порядок оформлення.
5. Уповноважений структурний підрозділ регуляторного органу (створювач реєстрової інформації) протягом місяця з дня набрання чинності цього Положення забезпечує внесення до Реєстру радіообладнання інформації, що перебувала станом на 31 грудня 2021 року у Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування та Реєстрі радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення на територію України.
{Пункт 5 розділу IХ із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
ПЕРЕЛІК
набору даних, що містяться у реєстрі радіообладнання та випромінювальних пристроїв (Форма реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв)
Перелік I. Індивідуальні умови застосування конкретного типу РО або ВП
номер за порядком (номер за списком);
заявлена назва і тип РО або ВП, найменування виробника;
радіотехнологія (радіотехнології), у якій (яких) можуть застосовуватися РО або ВП, основні заявлені загальні вимоги до РО (національні стандарти або гармонізовані європейські чи міжнародні стандарти);
заявлене призначення РО або ВП;
смуги радіочастот, у яких можуть застосовуватися РО або ВП;
умови застосування (у сфері користування радіочастотним спектром).
Перелік II. Узагальнені умови застосування:
умовне позначення узагальнених умов застосування;
номер і дата рішення НКЕК, номер додатка, пункту у додатку, дата прийняття та внесення змін;
параметри РО (найменування, вимоги, примітка/пояснення):
тип модуляції / клас випромінювання;
максимальна потужність передавача;
вимоги щодо завадозахищеності та забезпечення електромагнітної сумісності;
основні загальні вимоги до РО або ВП (національні стандарти або європейські гармонізовані чи міжнародні стандарти);
додаткові вимоги щодо умов застосування;
посилання на міжнародні або регіональні гармонізовані документи з питань застосування;
додаткова графічна або інша роз’яснювальна інформація.
Перелік III. Зареєстроване радіообладнання відповідно до пункту 10 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355:
номер за порядком (номер за списком);
реєстраційний номер конкретного типу РО;
описова ідентифікація продукції (назва, торгова марка, тип/модель, найменування виробника);
заявлені умови застосування (позначення узагальнених умов застосування та/або номер і дата рішення НКЕК про визначення можливості застосування РО або ВП на території України, інші відомості (за потреби));
інформація для ідентифікації продукції (за потреби);
документ про відповідність (дата та номер (за наявності));
Перелік IV. Відомості про виробника:
найменування виробника, адреса його місцезнаходження.
назва уповноваженого представника (повне найменування юридичної особи та код згідно з ЄРДПОУ або прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) фізичної особи - підприємця та реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, зазначаються серія (за наявності) та номер паспорта)).
найменування або торговельна марка (зареєстрований знак для товарів і послуг), під яким (якою) РО (продукція, комплект постачання) надаватиметься на ринок України.
код реєстраційного номера виробника.
інша інформація про виробника або його уповноваженого представника (за потреби).
Перелік V. Конкретні типи радіоелектронних засобів (радіообладнання) та випромінювальних пристроїв, що включені до Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, до 12 червня 2018 року включно:
назва та тип РО або ВП, найменування виробника;
номер та дата рішення про внесення до Реєстру;
радіотехнологія (радіотехнології), у якій (яких) може застосовуватися РО або ВП;
смуги радіочастот, у яких можуть застосовуватися РО або ВП;
Перелік VI. Спеціальний порядок оформлення радіообладнання (для ввезення, експлуатації):
номер пункту згідно з додатком 8 Положення;
описова ідентифікація продукції (назва, торгова марка, тип/модель, найменування виробника);
код продукції згідно з ДКПП (для вітчизняної продукції) (за наявності);
код продукції згідно з УКТЗЕД (для продукції іноземного походження) (за наявності);
інформація про характеристики та опис ознак (призначення, функцій) продукції, визначення умов використання (експлуатації) в Україні або документ, яким встановлені спеціальні умови спеціального порядку оформлення;
опис суб’єктів (найменування), яких стосується спеціальний порядок оформлення;
обмеження кількості продукції;
додаткова інформація, яка дає змогу ідентифікувати зазначену продукцію (за наявності);
довідкова необхідна інформація;
Перелік VII. Радіообладнання та випромінювальні пристрої, що заборонені до ввезення та застосування в Україні загальними користувачами радіочастотного спектра:
описова ідентифікація продукції (назва, торгова марка, тип/модель, найменування виробника);
код продукції згідно з ДКПП (для вітчизняної продукції) (за наявності);
код продукції згідно з УКТЗЕД (для продукції іноземного походження) (за наявності);
інформація про характеристики та опис ознак (призначення, функцій) продукції для заборони згідно з видами ризику (визначені пунктом 3 розділу VIII Положення про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв);
інформація про походження та/або ланцюги постачання відповідної продукції в Україні (у тому числі поштова адреса або адреса інтернет-магазину) (за наявності);
додаткова інформація, яка дає змогу ідентифікувати зазначену продукцію (за наявності, наприклад, смуги радіочастот, опис технології, технічні параметри, схожі типи, фотографії або графічне зображення, ідентифікація, маркування тощо);
довідкова необхідна інформація.
{Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Форма ЗВМ | Додаток 2 |
ЗАЯВА
щодо визначення можливості застосування конкретного типу радіообладнання або випромінювального пристрою
{Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Форма ЗВМ-КРО | Додаток 3 |
КАРТКА
тактико-технічних даних радіообладнання до заяви (форма ЗВМ)
{Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Форма ЗВМ-КВП | Додаток 4 |
КАРТКА
тактико-технічних даних випромінювального пристрою
до заяви
(форма ЗВМ)
{Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
Додаток 5 |
ПЕРЕЛІК
радіообладнання, щодо якого на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355 (стосовно реєстрації радіообладнання в регуляторному органі)
1. Радіообладнання служби радіовизначення (визначення місцезнаходження, швидкості та/або інших характеристик об’єкта або отримання інформації про такі параметри за допомогою властивостей поширення радіохвиль), за винятком приймачів супутникової навігації GNSS.
2. Мультистандартне радіообладнання (multi-radio equipment) (комбіноване обладнання, що складається з двох або більше прийомопередавачів, передавачів та приймачів, здатних одночасно випромінювати на двох та більше частотах (радіочастотних каналах), застосовуючи різні види радіотехнології (стандарти зв’язку), з потужністю кожного передавача більше ніж 200,1 мВт), за винятком якщо для такої комбінації застосовано презумпцію відповідності національному стандарту, ідентичному європейському гармонізованому стандарту ETSI, наприклад: ДСТУ ETSI EN 301 908-18:2018 (ETSI EN 301 908-18:2017, IDT) «Обладнання систем стільникового радіозв’язку ІМТ. Частина 18. Обладнання базове багатостандартне радіотехнологій E-UTRA, UTRA та GSM/EDGE. Технічні вимоги та методи випробування».
3. Радіообладнання супутникового зв’язку, за винятком:
радіообладнання рухомого супутникового зв’язку Thuraya, Iridium, Inmarsat;
абонентських супутникових терміналів Starlink з фазованою антеною решіткою та ЕІВП до 38,2 дБВт;
абонентських земних станцій VSAT системи фіксованого супутникового зв’язку діапазонів Ku та Ka;
радіообладнання, яке містить тільки приймачі для приймання радіохвиль (у тому числі для прийому супутникового радіомовлення та телебачення стандарту DVB-S), і його функціонування не пов’язане з радіовизначенням.
4. Безпроводові зарядні пристрої для заряджання автомобілів з електричним двигуном, що є радіообладнанням.
5. Радіообладнання для дистанційного радіокерування (пілотування) безпілотними повітряними суднами та/або безпілотними літальними апаратами (БпЛА), а також радіообладнання обміну даними між повітряними та наземними пристроями, за винятком виробів авіаційної техніки, зазначених у підпункті 3 пункту 2 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355 (далі - Технічний регламент радіообладнання).
6. Передавачі теле- та радіомовлення з потужністю випромінювання більше ніж 50 Вт.
7. Типи радіообладнання та випромінювальних пристроїв, для яких отримано рішення регуляторного органу про можливість застосування нового типу радіообладнання або випромінювального пристрою на території України загальними користувачами (індивідуальні умови застосування радіообладнання), за винятком радіообладнання, яке застосовується в гармонізованому радіочастотному спектрі (застосовують гармонізовані радіоінтерфейси, що опубліковані відповідно до пункту 15 Технічного регламенту радіообладнання).
8. Група радіообладнання, збій у роботі або неналежне функціонування яких може загрожувати безпеці людей та/або навколишньому середовищу.
9. Група радіообладнання, які є технічними засобами електронних комунікаційних мереж (для організації надання послуг електронних комунікацій) та призначені (застосовуються) для встановлення на борту повітряного, морського або річкового судна (наприклад, земні станції супутникового зв’язку, базові станції стільникового зв’язку, точки безпроводового доступу).
10. Точки безпроводового доступу, які є технічними засобами електронних комунікаційних мереж (для організації надання послуг електронних комунікацій) у разі сумісного використання означених умов:
- в ліцензованому діапазоні радіочастот у діапазоні 5150-5350 МГц та/або 5470-5725 МГц;
- з антенами, які мають коефіцієнт підсилання більше 12 дБі,
- призначені для встановлення поза межами приміщень (outdoor).
__________ |
|
{Додаток 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
ФОРМА ПРР | Додаток 6 |
ПОВІДОМЛЕННЯ
(для реєстрації радіообладнання відповідно до пункту 10 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355)
{Додаток 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
ФОРМА АКВ | Додаток 7 |
{Додаток 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку № 120 від 17.07.2022}
РАДІООБЛАДНАННЯ (ПРОДУКЦІЇ),
для якого застосовується спеціальний порядок оформлення
№ з/п | Назва радіообладнання (продукції) | Спеціальний порядок оформлення | |||
суб’єкт ввезення (отримувачі) | мета ввезення | обмеження щодо кількості | інші особливі умови | ||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
1. | Комплектуючі, модулі, блоки (наприклад, картки безпроводового доступу іншого виробника) для виробництва в Україні радіообладнання (продукції), або її ремонту та реекспорту | Суб’єкти господарювання | Призначені для виробництва (монтажу) продукції (кінцевого виробу або напівфабрикату) в Україні, для реалізації готової продукції в Україні, або для подальшого реекспорту відремонтованої продукції, імпорту готової продукції | - | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання. Підтвердження належності частин до тих, що не є функціонально закінченими радіообладнанням, здійснюється відповідно до технічних умов (специфікацій) на радіообладнання (продукцію). |
2. | Комплектуючі, модулі, блоки (наприклад, картки безпроводового доступу іншого виробника), які призначені для гарантійного та/або сервісного обслуговування продукції (транспортних засобів) в Україні | Суб’єкти господарювання, визначені виробником для гарантійного та/або сервісного обслуговування | З метою гарантійного та/або сервісного обслуговування продукції в Україні | Без обмеження кількості | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. |
3. | Компоненти та обладнання, що є засобами зв’язку, навігації та спостереження (радіолокаційні, навігаційні системи та авіаційна радіоелектроніка) цивільного повітряного судна (за винятком оснащення державного повітряного судна) | Сертифіковані суб’єкти авіаційної діяльності авіації загального призначення, експлуатанти цивільного повітряного судна (або за їх дорученнями інші суб’єкти господарювання) | З метою виробництва, ремонту, відновлювальних робіт цивільного повітряного судна або створення обмінного фонду запасних частин, їх експорту, імпорту, в обмеженій обґрунтованій кількості компонентів та обладнання | У кількості, необхідній для виконання відповідних робіт | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. |
4. | Морське радіообладнання (включаючи блоки), на яке розповсюджуються вимоги Технічного регламенту морського обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2007 року № 1103 | Суб’єкти господарювання або власники судна | З метою для встановлення (комплектування, ремонту) на морському або річковому судні, експлуатація яких здійснюється на підставі гармонізованих та національних експлуатаційних документів суднового радіообладнання | У кількості для забезпечення вимоги комплектування судна | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв, але за наявності на це обладнання Свідоцтва про схвалення типу суднового обладнання. Вимоги щодо кількості та найменування встановлено у Переліку обов’язкового радіообладнання торговельних суден (за винятком риболовних суден та суден, для яких радіообладнання не передбачено вимогами класифікаційних товариств), які не здійснюють міжнародні рейси та не підпадають під вимоги Конвенції СОЛАС-74/78, затвердженому наказом Міністерства транспорту України від 30 серпня 2002 року № 605, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2002 року за № 770/7058 |
5. | Будь-яке радіообладнання (випромінювальний пристрій) | Суб’єкти господарювання | З метою сертифікації, проведення оцінки відповідності або лабораторних випробувань продукції | Не більше | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення |
6. | Аматорські та аматорські супутникові радіостанції (передавачі та/або приймачі як промислового виробництва, так і виготовлені самостійно) | Громадяни України або іноземці, особи без громадянства, що мають документ радіоаматора, визначений Регламентом аматорського радіозв’язку України, затвердженим рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 21 жовтня 2010 року № 475, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2011 року за № 205/18943) | Радіоспорт, з метою застосування в експериментальних дослідженнях в аматорській та аматорській супутниковій радіослужбах | Не більше ніж 2 радіостанції та/або антени (комплекти антено-щоглових споруд) | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Спеціальна підготовка у сфері аматорського радіозв’язку підтверджується експлуатаційним документом аматорської радіостанції, оформленим згідно з Регламентом, а іноземців - дозвільним документом CEPT (екзаменаційний сертифікат радіоаматора-початківця (NOVICE), гармонізований екзаменаційний сертифікат радіоаматора (HAREC)), визнаним в Україні відповідно до зазначеного Регламенту) |
7. | Демонстраційні зразки радіообладнання (випромінювального пристрою) | Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні) | Для показу радіообладнання (без його включення на випромінювання) на виставках, ярмарках та інших заходах, організованих для показу (рекламування) товару або з іншою аналогічною метою, що не пов’язана з подальшим розповсюдженням | Не більше ніж 20 шт. кожного типу (моделі) або без обмеження кількості у митному режимі «тимчасове ввезення» | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. |
8. | Радіообладнання (продукція), яке призначене для застосування технологічними користувачами радіочастот відповідно до принципу зальної авторизації (експлуатація яких здійснюється без необхідності внесення до реєстру присвоєнь радіочастот загальних користувачів), окрім радіообладнання, визначеного у додатку 5 до Положення про реєстр радіообладнання та випромінювальних пристроїв | Суб’єкти господарювання та інші юридичні особи | Для поповнення основних фондів та застосування радіообладнання у виробничій діяльності, окрім надання електронних комунікаційних послуг | Не більше ніж 2 шт. кожного типу (моделі) | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв |
9. | Персональні обчислювальні машини (машини автоматичного оброблення інформації та їх блоки) та інші електропобутові товари, ігрові консолі, що містять у своєму складі радіообладнання (у тому числі інше обладнання та приладдя, необхідне для тестування й розробки), яке призначене для проведення спеціальних досліджень в Україні або як гуманітарна допомога | Суб’єкти господарювання та інші юридичні особи | Для проведення в Україні спеціальних досліджень (медичних, наукових тестів, розроблення програмного забезпечення тощо) та застосування цієї продукції під час проведення цих заходів, або гуманітарна допомога | Не більше ніж 10 шт. кожного типу (моделі) | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. |
10. | Радіообладнання (випромінювальні пристрої) для потреб дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні та військових формувань іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України | Дипломатичні представництва, консульські установи іноземних держав, представництва міжнародних організацій в Україні та військові формування іноземних держав, які тимчасово перебувають на території України | Згідно з частиною шостою статті 46 Закону України «Про електронні комунікації» | - | Без наявності декларації про відповідність |
11. | Радіообладнання для потреб іноземних юридичних осіб під час здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів в Україні | іноземні юридичні особи, які акредитовані в Україні на здійснення ними висвітлення спортивних, культурних та інших заходів | Згідно з частиною шостою статті 46 Закону та відповідного порядку | - | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв та порядку, з урахуванням порядку, передбаченого частиною шостою статті 46 Закону |
12. | Радіообладнання для забезпечення проведення заходів регіонального, загальнодержавного та міжнародного рівнів з метою забезпечення висвітлення, проведення організаційних і технічних заходів у сфері культури та мистецтва, видатки на які здійснюються з державного бюджету, а також інших заходів регіонального, загальнодержавного та міжнародного рівнів | Суб’єкти господарювання та інші юридичні особи | Згідно зі статтею 72 Закону та розділу VII Порядку виконання та надання розрахунку електромагнітної сумісності для загальних користувачів | У узгодженій кількості, необхідній | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Умови визначаються відповідно до загальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв та розділу VII Порядку виконання та надання розрахунку електромагнітної сумісності для загальних користувачів, на підставі на підставі розрахунку електромагнітної сумісності для тимчасового використання кожного зразка радіообладнання (до дев’яти місяців) |
13. | Тестові, демонстраційні або експериментальні зразки радіообладнання (випромінювальних пристроїв) | Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні) | Для проведення тестувань, випробувань радіообладнання або експериментів, пов’язаних із запуском нових радіотехнологій або для демонстрації радіообладнання | У узгодженій кількості, необхідній для виконання відповідних робіт (заходів) | Без наявності декларації про відповідність вимогам Технічного регламенту радіообладнання. Інші умови визначаються відповідно до індивідуальних умов спеціального порядку оформлення у переліку VI Реєстру радіообладнання та випромінювальних пристроїв. Проведення робіт здійснюється за умови виконання спеціального порядку оформлення згідно з індивідуальними рішеннями регуляторного органу |
14. | Орієнтовні види продукції, що має функцію радіообладнання із зазначенням їх кодів УКТ ЗЕД, для ідентифікації радіообладнання, щодо яких на виробників поширюються вимоги, наведені в пункті 10 Технічного регламенту радіообладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 355 (стосовно реєстрації радіообладнання в регуляторному органі) | Суб’єкти господарювання та інші юридичні особи | Згідно з частиною четвертою статті 64 Закону | - | За умови наявності типів РО або ВП у переліку III Реєстру радіообладнання |
__________
1 Може наводитися у складі технічної документації та додається до заяви (зазначаються назва (позначення) елемента технічної документації та сторінка, на якій знаходиться відповідна інформація).
2 Подається при першому звернення стосовно цього типу радіообладнання або випромінювального пристрою
3 Подається у разі, якщо для даного типу радіообладнання або випромінювального пристрою прийнято рішення про можливість застосування конкретного типу радіообладнання або випромінювального пристрою, але виникла необхідність доповнення новими режимами роботи, класами випромінювання, радіоінтерфейсами тощо (наприклад, застосування радіомодулів нової радіотехнології / стандарту)
4 Подається у разі, якщо для даного типу радіообладнання або випромінювального пристрою прийнято рішення про можливість застосування конкретного типу радіообладнання або випромінювального пристрою, але виникла необхідність модернізації параметрів та/або умов застосування (наприклад із радіомодулями нових радіотехнологій)
5 Може наводитися у складі технічної документації та додається до повідомлення (зазначаються назва (позначення) елемента технічної документації та сторінка, на якій знаходиться відповідна інформація).
6 У разі застосування декількох стандартів підпункти 2.17.1-2.17.3 пункту 2.17 заповнюються окремо для стандарту