open Про систему
Попередня

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 26 серпня 2020 р. № 783
Київ

Деякі питання Національної соціальної сервісної служби України

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1049 від 04.11.2020
№ 1158 від 25.11.2020
№ 697 від 07.07.2021
№ 1035 від 06.10.2021
№ 121 від 16.02.2022
№ 740 від 28.06.2022
№ 945 від 05.09.2023
№ 1048 від 29.09.2023
№ 1188 від 11.08.2023
№ 1216 від 20.11.2023
№ 136 від 09.02.2024
№ 898 від 09.08.2024}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Утворити Національну соціальну сервісну службу України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1049 від 04.11.2020, № 898 від 09.08.2024}

11. Ліквідувати Державну соціальну службу.

{Постанову доповнено пунктом 11 згідно з Постановою КМ № 1049 від 04.11.2020}

2. Утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної соціальної сервісної служби за переліком згідно з додатком.

3. Затвердити Положення про Національну соціальну сервісну службу України, що додається.

4. Установити, що Національна соціальна сервісна служба є правонаступником майна, прав та обов’язків Державної соціальної служби, що ліквідується.

{Пункт 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1049 від 04.11.2020}

5. Розмістити Національну соціальну сервісну службу на умовах оренди за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

6. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

7. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

8. Фонду державного майна забезпечити укладення з Національною соціальною сервісною службою договору оренди на умовах, передбачених для бюджетних організацій, з відшкодуванням балансоутримувачу фактичних витрат, пов’язаних з утриманням.

9. Міністерству соціальної політики, іншим центральним органам виконавчої влади у шестимісячний строк привести акти Кабінету Міністрів України та власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

10. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 2 постанови, який набирає чинності з 1 січня 2021 р.,  та пункту 7 постанови, пункту 5 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності одночасно з актом Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення виконання Національною соціальною сервісною службою своїх повноважень і функцій.

{Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1158 від 25.11.2020}

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2020 р. № 783

ПЕРЕЛІК
територіальних органів Національної соціальної сервісної служби

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Донецькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Дніпропетровській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Житомирській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Закарпатській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Запорізькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби в Івано-Франківській області

{Абзац дев’ятий виключено на підставі Постанови КМ № 697 від 07.07.2021}

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Кіровоградській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Луганській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Львівській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Миколаївській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби в Одеській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Полтавській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Сумській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Тернопільській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Харківській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Херсонській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Черкаській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Чернівецькій області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області

Головне управління Національної соціальної сервісної служби у м. Києві та Київській області

{Перелік із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 697 від 07.07.2021}



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2020 р. № 783

ПОЛОЖЕННЯ
про Національну соціальну сервісну службу України

{У тексті Положення слова “міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад” замінено словами “сільських, селищних, міських рад” згідно з Постановою КМ № 1035 від 06.10.2021}

1. Національна соціальна сервісна служба України (Нацсоцслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики і який реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1048 від 29.09.2023, № 136 від 09.02.2024 - застосовується з 1 січня 2024 р., № 898 від 09.08.2024}

2. Нацсоцслужба у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

3. Основними завданнями Нацсоцслужби є:

1) здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства щодо реалізації права на соціальні послуги, забезпечення якості їх надання, соціальної підтримки (різні види державної допомоги, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного бюджету) та за дотриманням прав дітей;

{Підпункт 1 пункту 3 набирає чинності з 20.09.2024}

2) здійснення координації діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо організації роботи з надання соціальної підтримки;

3) методичний супровід діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо правильності надання соціальної підтримки;

4) координація діяльності надавачів соціальних послуг;

5) планування, організація та координація діяльності територіальних органів Нацсоцслужби;

6) реалізація державної політики з питань:

проведення соціальної роботи та надання соціальних послуг особам у складних життєвих обставинах, а також особам, стосовно яких установлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок військової агресії проти України, ветеранам війни, військовослужбовцям та членам їх сімей;

соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб;

запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми;

забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

соціального захисту бездомних осіб, соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, а також осіб, звільнених від подальшого відбування зазначених видів покарань (далі - звільнені особи);

волонтерської діяльності;

активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

гуманітарної допомоги.

{Пункт 3 в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

4. Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань:

1) розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств з урахуванням практики застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, та в установленому порядку подає їх Мінсоцполітики;

2) з питань здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства щодо реалізації права на соціальні послуги, забезпечення якості їх надання, соціальної підтримки (різні види державної допомоги, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного бюджету) та за дотриманням прав дітей:

{Абзац перший підпункту 2 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

проводить перевірки дотримання об’єктами державного контролю/моніторингу, визначеними у Порядку здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1035 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 81, ст. 5163), вимог законодавства та забезпечення однакового його застосування;

розробляє за погодженням з Мінсоцполітики методичні рекомендації щодо здійснення державного нагляду (контролю) під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та щодо дотримання прав дітей;

{Абзац третій підпункту 2 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

здійснює державний контроль за використанням коштів державного бюджету, виділених для надання соціальної підтримки, зокрема під час проведення перерахунку її розмірів у разі встановлення фактів надмірної виплати коштів або надання її з порушенням вимог законодавства;

оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті відомості щодо здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства з питань надання соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг, та за дотриманням прав дітей;

здійснює державний контроль, координацію та методичне забезпечення з питань захисту прав та інтересів осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок військової агресії проти України, ветеранів військової служби, військовослужбовців та членів їх сімей у частині надання таким особам соціальних послуг;

вживає відповідно до компетенції заходів реагування з метою усунення порушень вимог законодавства з питань надання соціальної підтримки, соціальних послуг та дотримання прав дітей;

проводить аналіз порушень вимог законодавства з питань соціальної підтримки, соціальних послуг та дотримання прав дітей;

використовує результати верифікації щодо достовірності інформації, поданої фізичними особами для надання соціальної підтримки, перевіряє достовірність інформації про отримувачів соціальної підтримки та правильність нарахування їм допомоги з урахуванням ступеня ризику наявності порушень;

співпрацює з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини з питань здійснення державного нагляду (контролю) за місцями, визначеними пунктом 8 статті 13 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”;

{Абзац десятий підпункту 2 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

готує аналітичні звіти за результатами проведених перевірок та оприлюднює їх на офіційному веб-сайті Нацсоцслужби;

здійснює інші повноваження щодо забезпечення здійснення державного нагляду (контролю), визначені Порядком здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1035;

{Абзац дванадцятий підпункту 2 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

3) з питань координації діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо дотримання вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг:

визначає пріоритети та напрями діяльності з питань дотримання законодавства під час надання соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг;

забезпечує взаємодію із суб’єктами надання соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг, у частині забезпечення єдиного підходу до їх надання;

аналізує результати діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо надання соціальної підтримки, у тому числі соціальних послуг;

4) з питань методичного супроводу діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо дотримання вимог законодавства в частині реалізації права на соціальні послуги, забезпечення якості їх надання, соціальної підтримки:

забезпечує підвищення компетентності працівників структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення, надавачів соціальних послуг;

аналізує та узагальнює інформацію щодо соціального захисту населення у частині виплати державних допомог, пільг, житлових субсидій та інших виплат за рахунок державного бюджету, надання соціальних послуг сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, іншим соціально вразливим верствам населення за результатами проведених заходів державного нагляду (контролю)/моніторингу;

{Абзац третій підпункту 4 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

5) з питань координації діяльності надавачів соціальних послуг здійснює управління системою соціальної роботи та надання соціальних послуг, зокрема:

аналізує регіональні та місцеві програми в частині задоволення потреб осіб/сімей у соціальних послугах;

здійснює державний нагляд (контроль) за наданням соціальних послуг та їх якістю;

{Абзац третій підпункту 5 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

готує пропозиції щодо покращення діяльності надавачів соціальних послуг;

проводить моніторинг надання соціальних послуг та їх якості;

6) забезпечує здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням прав дітей у закладах цілодобового перебування дітей різних типів, форм власності та підпорядкування, інших закладах соціального захисту дітей; у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, сім’ях патронатних вихователів;

{Підпункт 6 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

7) з питань надання гуманітарної допомоги:

проводить у порядку, встановленому Мінсоцполітики, аналіз відомостей щодо отримання гуманітарної допомоги та її розподілу, перевіряє відповідність звітів про наявність і розподіл гуманітарної допомоги, поданих до автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги, вимогам законодавства, зокрема щодо своєчасності їх подання, повноти відображеної у звітах інформації, наявності або відсутності порушень вимог законодавства щодо розподілу гуманітарної допомоги, а також аналіз звітів у частині відповідності інформації про категорії розподілених товарів та їх кількість інформації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, зазначеній в автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги;

надсилає запити щодо отриманої, розподіленої, використаної гуманітарної допомоги та отримує письмові пояснення про причини порушення вимог законодавства;

має безперешкодний доступ до місць зберігання гуманітарної допомоги;

отримує доступ до документів, необхідних для встановлення факту отримання, розподілу і використання за цільовим призначенням гуманітарної допомоги;

за результатами моніторингу надає рекомендації щодо усунення виявлених порушень, які обов’язкові для виконання;

8) з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі:

реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

здійснює контроль за діяльністю служб підтримки постраждалих осіб;

координує підготовку фахівців, які представляють суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

організовує та проводить загальнонаціональні соціологічні, правові, психолого-педагогічні та інші дослідження щодо домашнього насильства, його причин і наслідків;

збирає, аналізує і поширює відповідно до законодавства інформацію про домашнє насильство, удосконалює систему показників у формі державної статистичної звітності щодо запобігання та протидії домашньому насильству;

забезпечує проведення моніторингу ефективності законодавства з питань запобігання та протидії домашньому насильству, практики його застосування, здійснення заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству; надає методичну та практичну допомогу суб’єктам, що здійснюють заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству;

готує та оприлюднює щорічний звіт про стан реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;

веде облік даних про діяльність загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб на загальнодержавному рівні;

9) з питань запобігання та протидії торгівлі людьми:

забезпечує виконання Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми;

проводить перевірку та моніторинг діяльності суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;

координує та контролює діяльність закладів, що надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, в тому числі направляє до закладів осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном та повертаються в Україну, в разі необхідності надання їм тимчасового притулку;

приймає рішення про встановлення/відмову у встановленні, продовження/відмову у продовженні, позбавлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

бере участь у підготовці щорічної доповіді про стан здійснення заходів у сфері протидії торгівлі людьми;

здійснює заходи, спрямовані на усунення передумов торгівлі людьми;

10) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків:

бере участь у розробленні заходів, спрямованих на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства;

готує пропозиції щодо формування Національного плану дій стосовно забезпечення гендерної рівності;

узагальнює виконання державних стратегій, планів дій з питань гендерної рівності;

здійснює в межах повноважень, передбачених законом, контроль за дотриманням гендерної рівності під час вирішення кадрових питань у центральних і місцевих органах виконавчої влади;

бере участь в організації навчання державних службовців з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

готує разом з іншими центральними органами виконавчої влади науково обґрунтовані пропозиції щодо забезпечення гендерної рівності;

організовує в установленому порядку проведення наукових та експертних досліджень з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

проводить моніторинг та узагальнює результати здійснення заходів із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у різних сферах життя суспільства;

веде в установленому законодавством порядку облік та узагальнює випадки дискримінації за ознакою статі та вносить пропозиції щодо їх усунення;

готує пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі;

11) з питань соціального захисту осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи:

перевіряє обґрунтованість прийняття рішень щодо видачі посвідчень, отримує інформацію щодо необхідної кількості посвідчень;

проводить організаційну роботу, аналізує, проводить моніторинг та оцінювання стану виплати компенсації та допомоги, надання послуг із санаторно-курортного лікування, безоплатного харчування дітей на радіоактивно забруднених територіях та виплати компенсації сім’ям на дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

здійснює державний контроль та координацію діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо виплати компенсації та допомоги, надання послуг із санаторно-курортного лікування, безоплатного харчування дітей на радіоактивно забруднених територіях та виплати компенсації сім’ям на дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

здійснює заходи, що забезпечують цільове та ефективне використання коштів, призначених для виплати компенсації та допомоги, надання послуг із санаторно-курортного лікування, безоплатного харчування дітей на радіоактивно забруднених територіях та виплати компенсації сім’ям на дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

12) з питань соціального захисту осіб з інвалідністю:

аналізує та узагальнює інформацію щодо потреби у забезпеченні осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю автомобілями, надання грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, а також аналізує відповідність розмірів такої компенсації фактичним витратам;

аналізує стан наповнення Централізованого банку даних з проблем інвалідності в частині забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, виплати грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування;

приймає (скасовує) рішення про надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських об’єднань осіб з інвалідністю у вигляді визначених законодавством пільг з оподаткування, доцільність надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позик, сприяє працевлаштуванню осіб з інвалідністю, веде облік надання такої допомоги та здійснює контроль за її використанням;

аналізує за участю громадських організацій осіб з інвалідністю рівень доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення об’єктів соціальної інфраструктури, а також вносить центральним і місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування пропозиції щодо створення безперешкодного середовища;

забезпечує реалізацію положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю;

забезпечує збір, узагальнення статистичної та відомчої звітності щодо соціального захисту осіб з інвалідністю;

проводить у межах повноважень, передбачених законом, аналіз потреби у послугах із санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю;

13) з питань соціального захисту бездомних осіб, соціальної адаптації звільнених осіб:

організовує в межах повноважень, передбачених законом, роботу з профілактики бездомності, соціального захисту бездомних осіб та їх реінтеграції, здійснює координацію та моніторинг діяльності суб’єктів, що надають послуги бездомним особам;

забезпечує реалізацію державної політики щодо соціальної адаптації звільнених осіб;

забезпечує розроблення відповідних планів заходів з метою реалізації державної політики щодо соціальної адаптації звільнених осіб;

здійснює загальну координацію соціального патронажу осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

проводить моніторинг надання соціальних послуг особам, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

вживає заходів до підтримки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що здійснюють соціальний патронаж;

14) з питань волонтерської діяльності:

вживає заходів до розвитку та популяризації волонтерської діяльності;

сприяє поширенню інформації про волонтерську діяльність;

поширює інформацію про стан виконання галузевих і регіональних програм сприяння волонтерській діяльності та її підтримку;

оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті наявну інформацію про організації та установи, які залучають до своєї діяльності волонтерів, зокрема тих, що залучають іноземців та осіб без громадянства для провадження волонтерської діяльності на території України;

сприяє громадським об’єднанням та благодійним організаціям у провадженні волонтерської діяльності;

сприяє підтримці та розвитку міжнародного співробітництва з питань волонтерської діяльності, узагальнює і поширює практику роботи у відповідній сфері;

15) з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння:

координує дії з організації та проводить моніторинг здійснення заходів з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

забезпечує організаційно-методичний супровід діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо створення умов для підтримання здоров’я та активного довголіття, організації соціального обслуговування громадян похилого віку, опіки і піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, дієздатність яких обмежена, їх соціального захисту;

проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу із залученням засобів масової інформації, організовує проведення просвітницьких заходів з питань активного та здорового довголіття, подолання негативних наслідків старіння;

16) з питань соціального захисту внутрішньо переміщених осіб:

здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог законодавства під час надання допомоги внутрішньо переміщеним особам;

{Абзац другий підпункту 16 пункту 4 набирає чинності з 20.09.2024}

забезпечує координацію та здійснює методологічний супровід діяльності структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад з питань соціального захисту населення щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, зокрема дітей;

17) використовує інформаційні системи єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, єдиної інформаційної системи соціальної сфери, централізованого банку даних з проблем інвалідності, єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, а також інші програмні ресурси;

18) організовує в установленому порядку проведення наукових та експертних досліджень з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

19) здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

20) розглядає звернення громадян з питань, пов’язаних з діяльністю Нацсоцслужби, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

21) проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу через засоби масової інформації з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

22) здійснює міжнародне співробітництво з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, вивчає, узагальнює та поширює досвід іноземних держав, бере участь у підготовці та укладенні міжнародних договорів, залученні та координації міжнародної технічної допомоги, представляє в установленому законодавством порядку інтереси України в міжнародних організаціях;

23) подає Мінсоцполітики узагальнені звіти, аналітичні матеріали, матеріали перевірок з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, пропозиції щодо вдосконалення законодавства;

24) бере в межах повноважень, передбачених законом, участь у реалізації державної політики у сфері протимінної діяльності;

25) проводить у межах повноважень, передбачених законом, моніторинг, узагальнює та аналізує потребу у видачі окремим категоріям громадян відповідних посвідчень;

26) здійснює повноваження центрального органу в частині виконання обов’язків, які покладаються на Нацсоцслужбу згідно з Конвенцією про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів із захисту дітей;

27) проводить аналіз забезпечення житлом осіб з інвалідністю по зору та слуху; осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, що перебувають на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування; військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів;

28) здійснює інші повноваження, визначені законом.

{Пункт 4 в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

5. Нацсоцслужба з метою організації своєї діяльності:

1) забезпечує у межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів з питань запобігання корупції і контролю за їх здійсненням в апараті Нацсоцслужби, її територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління;

2) проводить добір кадрів в апарат Нацсоцслужби та на керівні посади в її територіальні органи, на підприємства, в установи та організації, що належать до сфери її управління, організовує роботу з підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації посадових осіб Нацсоцслужби та її територіальних органів;

3) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності Нацсоцслужби, її територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління;

4) організовує планово-фінансову роботу в апараті Нацсоцслужби, її територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління, проводить внутрішній аудит використання фінансових і матеріальних ресурсів та здійснює відповідний контроль, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку, ефективне і цільове використання коштів в установленому законодавством порядку;

5) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів відповідно до встановлених правил;

6) організовує, координує та контролює діяльність територіальних органів Нацсоцслужби, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери її управління, організовує їх взаємодію з державними органами та органами місцевого самоврядування, а також проводить моніторинг їх діяльності;

7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, здійснення контролю за її збереженням в апараті Нацсоцслужби, її територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління, захист інформації з обмеженим доступом, а також технічний захист інформації, здійснення контролю за її збереженням;

8) здійснює співпрацю з інститутами громадянського суспільства, забезпечує участь громадськості у реалізації державної політики з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

9) забезпечує в установленому порядку самопредставництво Нацсоцслужби в судах через осіб, уповноважених діяти від її імені, а також представництво інтересів Нацсоцслужби в судах та інших державних органах.

{Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

6. Нацсоцслужба для виконання визначених для неї завдань має право:

1) залучати фахівців центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками), науковців, представників організацій роботодавців, профспілок та інших інститутів громадянського суспільства (за згодою) для розгляду питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

2) отримувати безоплатно в установленому порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи і матеріали, що стосуються питань діяльності Нацсоцслужби;

3) користуватися в установленому законодавством порядку відповідними інформаційними базами даних державних органів, державними, у тому числі урядовими системами зв’язку і комунікації, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;

4) скликати наради, утворювати комісії та робочі та експертні групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до її компетенції;

{Підпункт 4 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 898 від 09.08.2024}

5) проводити безперешкодно у встановленому порядку перевірку діяльності об’єктів державного контролю, а також інформації, наданої отримувачами соціальної підтримки та соціальних послуг;

{Підпункт 5 пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1216 від 20.11.2023; в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

6) отримувати від посадових осіб об’єктів державного контролю письмові пояснення щодо причин допущення порушень вимог законодавства, виявлених в ході здійснення заходів з державного нагляду (контролю);

{Підпункт 6 пункту 6 в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

7) вчиняти передбачені законом правочини, спрямовані на забезпечення виконання своїх функцій;

8) користуватися безоплатно інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами;

{Пункт 6 доповнено підпунктом 8 згідно з Постановою КМ № 898 від 09.08.2024}

10) здійснювати збирання, обробку та аналіз інформації щодо дотримання вимог законодавства з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

{Пункт 6 доповнено підпунктом 10 згідно з Постановою КМ № 898 від 09.08.2024}

11) передавати правоохоронним органам матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки кримінального чи адміністративного правопорушення;

{Пункт 6 доповнено підпунктом 11 згідно з Постановою КМ № 898 від 09.08.2024}

12) вчиняти передбачені законом правочини, спрямовані на забезпечення виконання своїх функцій.

{Пункт 6 доповнено підпунктом 12 згідно з Постановою КМ № 898 від 09.08.2024}

7. Нацсоцслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

8. Нацсоцслужба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, громадськими спілками, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також підприємствами, установами, організаціями.

9. Нацсоцслужба в межах повноважень, визначених законом, на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.

10. Нацсоцслужбу очолює Голова, якого призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

11. Голова Нацсоцслужби:

1) очолює Нацсоцслужбу, здійснює керівництво її діяльністю, представляє Нацсоцслужбу у відносинах з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями в Україні та за її межами;

2) організовує та контролює в межах своїх повноважень виконання в апараті Нацсоцслужби та її територіальних органах Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та інших міністерств з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

3) вносить Міністру соціальної політики пропозиції щодо забезпечення формування державної політики з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, і розроблені Нацсоцслужбою проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики, а також визначає позицію щодо проектів актів, розробниками яких є інші органи виконавчої влади;

4) подає Міністру соціальної політики для затвердження плани роботи Нацсоцслужби;

5) затверджує за погодженням з Міністром соціальної політики структуру апарату Нацсоцслужби;

6) забезпечує виконання Нацсоцслужбою наказів і доручень Міністра соціальної політики;

7) забезпечує взаємодію Нацсоцслужби із структурним підрозділом Мінсоцполітики, визначеним Міністром соціальної політики відповідальним за взаємодію з Нацсоцслужбою;

8) забезпечує дотримання встановленого Міністром соціальної політики порядку обміну інформацією між Мінсоцполітики і Нацсоцслужбою та своєчасність її подання;

9) звітує перед Міністром соціальної політики про виконання планів роботи Нацсоцслужби та визначених для неї завдань, про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності Нацсоцслужби, її територіальних органів, а також про притягнення посадових осіб до відповідальності за допущені порушення;

10) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;

11) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату Нацсоцслужби;

12) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату Нацсоцслужби (якщо інше не передбачено законом), укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України;

13) приймає на роботу та звільняє з роботи працівників апарату Нацсоцслужби в порядку, передбаченому законодавством про працю;

14) вносить Міністру соціальної політики пропозиції щодо утворення в межах граничної чисельності державних службовців та працівників Нацсоцслужби і коштів, передбачених на її утримання, а також щодо ліквідації/реорганізації Кабінетом Міністрів України територіальних органів Нацсоцслужби як юридичних осіб публічного права;

15) утворює в межах граничної чисельності державних службовців та працівників Нацсоцслужби і коштів, передбачених на її утримання, ліквідує, реорганізовує за погодженням із Кабінетом Міністрів України та Міністром соціальної політики територіальні органи Нацсоцслужби як структурні підрозділи апарату Нацсоцслужби;

16) призначає на посади та звільняє з посад відповідно до законодавства про державну службу керівників територіальних органів Нацсоцслужби та їх заступників;

17) утворює, ліквідує, реорганізовує підприємства, установи, організації, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посади та звільняє з посад їх керівників, виконує в межах повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Нацсоцслужби;

18) скасовує повністю або в окремій частині акти територіальних органів Нацсоцслужби;

19) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті Нацсоцслужби;

20) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату Нацсоцслужби, керівників територіальних органів Нацсоцслужби, присвоює їм ранги державних службовців (якщо інше не передбачено законом);

21) вносить в установленому порядку подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату Нацсоцслужби, її територіальних органів до відзначення державними нагородами України;

22) залучає державних службовців та працівників територіальних органів Нацсоцслужби, а також державних службовців та працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій за домовленістю з їх керівниками до розгляду питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

23) утворює комісії, робочі та експертні групи, скликає та проводить наради з питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби;

24) підписує накази Нацсоцслужби;

25) дає в межах повноважень обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату Нацсоцслужби, її територіальними органами доручення;

26) затверджує штатний розпис і кошторис територіальних органів Нацсоцслужби;

27) за погодженням з Мінфіном затверджує штатний розпис і кошторис апарату Нацсоцслужби;

28) затверджує за погодженням з Міністром соціальної політики структуру територіальних органів Нацсоцслужби;

29) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є Нацсоцслужба;

30) здійснює інші повноваження, визначені законом.

12. Голова Нацсоцслужби має двох заступників, у тому числі першого заступника, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства про державну службу.

{Пункт 12 в редакції Постанови КМ № 898 від 09.08.2024}

13. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції Нацсоцслужби, обговорення найважливіших напрямів її діяльності у Нацсоцслужбі може утворюватися колегія.

Рішення колегії Нацсоцслужби можуть реалізовуватись шляхом видання відповідного наказу Нацсоцслужби.

Для розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності у Нацсоцслужбі можуть утворюватися інші постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, інших постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів приймає Голова Нацсоцслужби, який затверджує кількісний та персональний склад таких органів, а також положення про них.

14. Гранична чисельність державних службовців та працівників Нацсоцслужби затверджується Кабінетом Міністрів України.

Структура апарату Нацсоцслужби затверджується Головою Нацсоцслужби за погодженням з Міністром соціальної політики.

Штатний розпис і кошторис апарату Нацсоцслужби затверджується Головою Нацсоцслужби за погодженням з Мінфіном.

15. Нацсоцслужба є юридичною особою публічного права, використовує власну печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2020 р. № 783

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. Пункт 3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини” (Офіційний вісник України, 2008 p., № 76, ст. 2561; 2017 р., № 95, ст. 2899; 2018 р., № 80, ст. 2674; 2020 р., № 57, ст. 1779), доповнити абзацами такого змісту:

“Для здійснення визначених законом повноважень щодо захисту прав дітей міські, районні у містах (у разі їх утворення), сільські, селищні ради об’єднаних територіальних громад забезпечують:

утворення служб у справах дітей;

роботу єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів;

прийом від райдержадміністрацій особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які походять з відповідної територіальної громади, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах та проживають (перебувають) на території відповідної територіальної громади.".

{Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 1158 від 25.11.2020}

3. У додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85 “Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 29, ст. 814; 2015 р., № 86, ст. 2882; 2020 р., № 2, ст. 70):

1) у позиції “Мінсоцполітики” цифри “405” і “405” замінити відповідно цифрами “335” і “335”;

2) позицію

“Держсоцслужба

50

50”



замінити такою позицією:

“Нацсоцслужба

120

120

1265*****************

1265*****************”;

3) доповнити додаток виноскою “*****************” такого змісту:

“***************** З 1 січня 2021 р. за рахунок передачі не менш як 30 відсотків граничної чисельності працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення облдержадміністрацій, не менш як 30 відсотків працівників служб у справах дітей облдержадміністрацій та загальної чисельності державних соціальних інспекторів райдержадміністрацій станом на 1 січня 2020 року.”.

4. У схемі спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 74, ст. 2105; 2019 р., № 86, ст. 2898):

1) абзац двадцять другий розділу II викласти в такій редакції:

“Національна соціальна сервісна служба України”;

2) абзац другий розділу III викласти в такій редакції:

“Національна соціальна сервісна служба України”.

5. У Положенні про Міністерство соціальної політики України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 423 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 51, ст. 1655; 2019 р., № 4, ст. 154, № 12, ст. 414, № 74, ст. 2588; 2020 р., № 2, ст. 65, ст. 70):

1) абзац перший пункту 1 викласти в такій редакції:

“1. Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціальної політики, загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального захисту населення, волонтерської діяльності, з питань сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи, соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби, захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, ветеранів праці, ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині організації виплати їм разової грошової допомоги, ветеранів військової служби, жертв нацистських переслідувань, дітей війни та жертв політичних репресій, пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки (державна допомога, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок державного бюджету, соціальні послуги) та за дотриманням прав дітей, а також забезпечує формування та реалізує державну політику щодо здійснення державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в частині забезпечення відповідності законодавству рішень правління Фонду соціального страхування, державного регулювання та нагляду за дотриманням норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення (перерахування) і виплати пенсій у солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду України з Фондом соціального страхування, у сфері гуманітарної допомоги.”;

2) у пункті 3:

підпункти 1 і 2 викласти в такій редакції:

“1) забезпечення формування та реалізації державної політики:

у сфері соціальної політики, загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, волонтерської діяльності, пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;

у сфері соціального захисту населення, зокрема осіб з інвалідністю, ветеранів праці, жертв нацистських переслідувань, дітей війни та жертв політичних репресій, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранів військової служби в частині пенсійного забезпечення;

у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в частині організації виплати їм разової грошової допомоги;

з питань виплати передбаченої законодавством соціальної стипендії студентам (курсантам) державних закладів вищої освіти, які навчаються за денною формою за державним замовленням;

з питань надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, твердого палива і скрапленого газу, а також житлових субсидій;

з питань сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, усиновлення та захисту прав дітей;

з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі;

з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків;

з питань запобігання та протидії торгівлі людьми;

з питань надання соціальних послуг та проведення соціальної роботи;

з питань соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, осіб, звільнених з військової служби;

з питань захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну;

з питань забезпечення державних соціальних стандартів та державних соціальних гарантій для населення;

у сфері здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки (державна допомога, пільги, житлові субсидії та інші виплати, що проводяться за рахунок державного бюджету, соціальні послуги) та за дотриманням прав дітей;

2) забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері:

гуманітарної допомоги;

здійснення державного нагляду у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в частині забезпечення відповідності законодавству рішень правління Фонду соціального страхування;

здійснення державного регулювання та нагляду за дотриманням норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо призначення (перерахування) і виплати пенсій у солідарній системі та щодо взаємодії Пенсійного фонду України з Фондом соціального страхування.”;

підпункт 3 виключити;

3) у пункті 4:

підпункти 29, 32, 33, 35 виключити;

підпункти 36-38 викласти в такій редакції:

“36) координує роботу центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо імплементації та реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю;

37) сприяє роботі громадських організацій, у тому числі громадських організацій осіб з інвалідністю, залучає їх до співпраці та партнерства;

38) бере участь разом з іншими центральними органами виконавчої влади у формуванні державної політики щодо створення безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;”;

підпункти 39, 40, 411, 45-51, 53, 56-60, 601-604, 61-63, 66-74, 76-82, 85-92, 921, 93-95, 97, 98, 109 виключити.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2020 р. № 783

ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

1. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. № 1070 “Про утворення Державної соціальної служби України” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 2, ст. 35).

2. Пункти 1, 4 постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2019 р. № 1053 “Деякі питання Державної соціальної служби України” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 70) та пункт 3 змін, затверджених зазначеною постановою.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: