open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.11.2013  № 523

Про затвердження Положення про проведення перевірок стану правової роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та в акціонерних товариствах, щодо яких Міністерство здійснює повноваження з управління корпоративними правами держави

З метою забезпечення належного виконання завдань, визначених Положенням про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженим Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 633, та Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року № 1040, а також для вдосконалення проведення відповідною Комісією або представником Департаменту нормативно-правового регулювання апарату Міністерства (далі - Комісія, Представник Департаменту) перевірок стану правової роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та в акціонерних товариствах, щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами держави, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про проведення перевірок стану правової роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та в акціонерних товариствах, щодо яких Міністерство здійснює повноваження з управління корпоративними правами держави (далі - Положення), що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінрегіону України від 27 грудня 2011 року № 385 "Про затвердження Положення про проведення перевірок правової роботи юридичних служб підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону України".

3. Керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та акціонерних товариств, щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами держави, забезпечити неухильне виконання вимог Положення та належні умови для роботи Комісії, Представника Департаменту, зокрема, надати відповідне приміщення для роботи, комп'ютерну та організаційну техніку (персональні комп'ютери, підключені до мережі Internet; принтер; копіювальний апарат), папір, забезпечити телефонним зв'язком.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Білоусова А.Л.

Міністр

Г.П. Темник



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
05.11.2013 № 523

ПОЛОЖЕННЯ
про проведення перевірок стану правової роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та в акціонерних товариствах, щодо яких Міністерство здійснює повноваження з управління корпоративними правами держави

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення перевірок стану правової роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях, що належать до сфери управління Мінрегіону України, та в акціонерних товариствах, щодо яких Міністерство здійснює повноваження з управління корпоративними правами держави (далі - підприємство).

1.2. Перевірка стану правової роботи на підприємствах (далі - перевірка) проводиться з урахуванням мети утворення, предмету, специфіки та функціональних особливостей діяльності підприємств, відповідно до законодавства та цього Положення.

1.3. Метою перевірки є вивчення стану організації правової роботи на підприємствах, попередження, виявлення та припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства, методичного керівництва правовою роботою на підприємствах та її покращення.

1.4. Перевірка стану правової роботи на підприємствах здійснюється Департаментом нормативно-правового регулювання Мінрегіону України (далі - Департамент).

1.5. Перевірка проводиться згідно з Рекомендаційним переліком питань, що підлягають  розгляду під час проведення перевірки стану правової роботи, який наведений у додатку до цього Положення (далі - Рекомендаційний перелік питань).

2. Організація проведення перевірки

2.1. Перевірка здійснюється відповідно до Графіка проведення перевірок правової роботи на підприємствах, що за пропозиціями Департаменту затверджується, як правило, щороку наказом Мінрегіону України.

2.2. Перевірка за рішенням директора Департаменту проводиться Комісією, яка утворюється згідно з наказом Мінрегіону України (далі - Комісія), або представником Департаменту (далі - Представник).

3. Проведення перевірки

3.1. Перевірка стану правової роботи включає:

1) ознайомлення з:

структурою юридичної служби, її кількісним складом, професійним рівнем, освітою працівників та їх стажем роботи, а також організаційно-правовими засадами її діяльності, завданнями, функціями та підпорядкованістю юридичної служби (положенням про юридичну службу, посадовими інструкціями);

умовами роботи юридичної служби (забезпечення її окремим приміщенням, телефонним зв'язком, сучасними засобами оргтехніки, комп'ютерної техніки, транспортом для виконання службових обов'язків, нормативно-правовими актами і довідковими матеріалами, іншими посібниками та літературою з правових питань);

2) з'ясування питань згідно з Рекомендаційним переліком питань.

3.2. Комісія або Представник мають право:

безперешкодно входити на об'єкт перевірки за службовим посвідченням і мати доступ до документів та інших матеріалів, потрібних для проведення перевірки;

вимагати усних або письмових пояснень працівників підприємства з питань, що стосуються перевірки;

вимагати надання копій документів для долучення їх до матеріалів перевірки, зокрема документів чи носіїв інформації, що можуть бути джерелом інформації про порушення законодавства на підприємстві;

вносити пропозиції керівнику підприємства з одночасним інформуванням Мінрегіону України про невідкладне усунення порушень законодавства, які можуть зашкодити майновим правам та інтересам підприємства, у разі виявлення таких порушень в період перевірки.

3.3. У разі виявлення під час перевірки обставин, які можуть зашкодити майновим правам та інтересам підприємства, Комісія або Представник можуть розглядати додаткові питання, ніж передбачені Рекомендаційним переліком питань.

4. Оформлення матеріалів за результатами перевірки

4.1. За результатами перевірки оформляється довідка, яка складається державною мовою в двох примірниках з наскрізною нумерацією сторінок.

4.2. Довідка про перевірку складається з:

1) вступної частини, яка містить:

дату підписання довідки про перевірку (число, місяць, рік підписання довідки Комісією або Представником);

місцезнаходження підприємства;

найменування підприємства відповідно до установчих документів;

підставу для проведення перевірки;

прізвище, ім'я, по батькові та посаду Представника або осіб, що входять до складу Комісії та проводять перевірку;

період, за який проводиться перевірка;

дату початку і закінчення перевірки;

інформацію про посадових осіб підприємства, відповідальних за стан правової роботи на підприємстві;

інформацію про попередню перевірку (якщо така проводилася) із зазначенням дати та номера довідки про перевірку, періоду, за який проводилась перевірка, установлені порушення та вжиті заходи щодо усунення виявлених недоліків;

2) описову частину, яка містить:

показники, які характеризують правову роботу підприємства в цілому та конкретні порушення законодавства з посиланням на документи, які використані під час здійснення даної перевірки;

чітко викладений зміст порушення із зазначенням періоду, у якому дане порушення здійснено, при цьому, як правило, додаються до довідки копії документів, що підтверджують наявність факту порушення, письмові пояснення посадових осіб підприємства щодо встановлених порушень (за наявності);

перелік документів, що не були надані під час здійснення перевірки (за наявності), та інформацію щодо відмови посадових осіб підприємства надати письмові пояснення стосовно причини ненадання документів.

У разі, коли перевіркою не встановлено порушень вимог законодавства, в описовій частині довідки робиться відповідний запис;

3) розділ "Висновки", у якому відображається узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства та недоліків у правовій роботі підприємства, пропозиції щодо їх усунення;

4) відомості про кількість складених примірників довідки про перевірку та відмітку про вручення одного примірника керівнику підприємства або особі, яка виконує його обов'язки.

4.3. Складена у двох примірниках довідка про перевірку підписується членами Комісії або Представником, керівником підприємства та керівником юридичної служби (юрисконсультом) підприємства або особами, що виконують їх обов'язки.

4.4. Перший примірник довідки зберігається в Департаменті, другий - на підприємстві. На першому примірнику довідки робиться відмітка про вручення другого примірника підприємству із зазначенням особи (прізвище та ініціали, посада), якій його вручено, та дати вручення.

4.5. У разі відмові керівника та інших посадових осіб підприємства від підписання довідки про перевірку членом Комісії або Представником здійснюється відповідний запис в кінці довідки.

4.6. За наявності заперечень до довідки про перевірку керівник підприємства, керівник юридичної служби (юрисконсульт) чи інші посадові особи, які її підписують, здійснюють про це застереження перед своїми підписами і не пізніше ніж через три календарних дні з дня підписання подають свої письмові пояснення, які є невід'ємною частиною довідки.

4.7. При складанні довідки про перевірку повинна бути додержана об'єктивність і вичерпність опису виявлених фактів і даних.

Не допускається відображення в довідці про перевірку необґрунтованих даних, а також суб'єктивних припущень щодо дій посадових осіб підприємства.

5. Вжиття заходів за наслідками перевірки

5.1. Якщо під час перевірки було виявлено суттєві порушення законодавства, недоліки у правовій роботі, довідка про перевірку може передаватися на розгляд Міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України або заступнику Міністра, на якого згідно з розподілом обов'язків покладена координація діяльності підприємств, з метою вирішення питання щодо вжиття відповідних заходів стосовно усунення порушень законодавства (недоліків) та причин їх виникнення.

5.2. Керівник підприємства у місячний строк після отримання довідки зобов'язаний повідомити Мінрегіон України про вжиті заходи та вказати терміни усунення виявлених перевіркою недоліків та порушень.

Директор Департаменту
нормативно-правового
регулювання





С.Ю. Ішутко

{Додаток не наводиться}

{Текст взято з сайту Мінрегіону України http://www.minregion.gov.ua/}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: