open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 10 серпня 2000 р. № 1250
Київ

Про затвердження Статуту акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України"

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 375 від 15.04.2009, № 567 від 05.06.2019}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1181 від 19.08.2002
№ 1278 від 29.08.2002
№ 1391 від 04.09.2003
№ 624 від 12.05.2004
№ 1105 від 25.08.2004
№ 374 від 26.05.2005
№ 1120 від 30.11.2005
№ 610 від 05.05.2006
№ 787 від 06.06.2006
№ 210 від 14.02.2007
№ 1041 від 15.08.2007
№ 56 від 22.02.2008
№ 562 від 25.06.2008
№ 1031 від 26.11.2008
№ 1116 від 17.12.2008
№ 375 від 15.04.2009
№ 432 від 06.05.2009
№ 640 від 24.06.2009
№ 800 від 17.07.2009
№ 866 від 12.08.2009
№ 129 від 20.01.2010
№ 150 від 17.02.2010
№ 58 від 02.02.2011
№ 225 від 21.03.2012
№ 630 від 28.08.2013
№ 142 від 21.05.2014
№ 713 від 29.12.2014
№ 235 від 30.03.2016
№ 1019 від 28.12.2016
№ 54 від 01.02.2017
№ 123 від 06.03.2017
№ 567 від 05.06.2019
№ 1085 від 04.11.2020
№ 57 від 26.01.2022}

{У тексті Постанови слово "відкритого" замінено словом "публічного" згідно з Постановою КМ № 375 від 15.04.2009}

На виконання розпорядження Президента України від 27 квітня 2000 р. № 189 "Про акціонування Державного експортно-імпортного банку України" Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Статут акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" (додається).

{Постановляюча частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 567 від 05.06.2019}

Прем'єр-міністр України

В.ЮЩЕНКО

Інд. 34





ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 серпня 2000 р. № 1250
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 26 січня 2022 р. № 57)

СТАТУТ
акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України”

Загальні положення

1. Акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України” (далі - Банк) є державним банком.

2. Банк утворений відповідно до розпорядження Президента України від 27 квітня 2000 р. № 189, постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2000 р. № 1020 “Про утворення відкритого акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк” (Офіційний вісник України, 2000 р., № 26, ст. 1092) шляхом перетворення Державного експортно-імпортного банку України у відкрите акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”, найменування якого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2009 р. № 375 “Про збільшення статутного капіталу відкритого акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України” та внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 30, ст. 1006) змінено на “публічне акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 567 “Питання акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України” (Офіційний вісник України, 2019 р., № 54, ст. 1877) - на “акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”.

3. Банк є правонаступником усіх прав і обов’язків публічного акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України”, яке, в свою чергу, є правонаступником усіх прав і обов’язків відкритого акціонерного товариства “Державний експортно-імпортний банк України”, яке, в свою чергу, є правонаступником усіх прав та обов’язків Державного експортно-імпортного банку України, утвореного згідно з Указом Президента України від 3 січня 1992 р. № 29 та зареєстрованого Національним банком України (далі - Національний банк) 23 січня 1992 р. за № 5.

4. Організаційно-правова форма Банку - акціонерне товариство.

5. Тип акціонерного товариства - приватне.

6. Повне найменування Банку:

українською мовою - акціонерне товариство “Державний експортно-імпортний банк України”;

англійською мовою - “The State Export-Import Bank of Ukraine” Joint Stock Company.

Скорочене найменування:

українською мовою - АТ “Укрексімбанк”;

англійською мовою - “Ukreximbank” JSC.

7. Місцезнаходження Банку - Україна, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 127.

8. Єдиним акціонером Банку, якому належить 100 відсотків акцій у статутному капіталі Банку, є держава.

Функції з управління корпоративними правами держави у Банку здійснює Кабінет Міністрів України.

9. Кабінет Міністрів України виконує також функції вищого органу управління Банку (далі - вищий орган).

10. Статут Банку та зміни до нього затверджуються вищим органом.

11. Рішення вищого органу оформлюються актами Кабінету Міністрів України, проекти яких готуються і вносяться на розгляд Кабінету Міністрів України Мінфіном і не підлягають погодженню з іншими заінтересованими органами.

12. Банк є юридичною особою приватного права, створеною згідно із законодавством.

13. Банк як юридична особа має у власності відокремлене майно, самостійний баланс, відкриває власні рахунки у Національному банку та інших банках, використовує власні печатки, штампи, фірмові бланки та банківські реквізити.

14. Банк має право від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, у тому числі вчиняти правочини (договори, контракти), бути стороною (позивачем, відповідачем), учасником судового процесу та арбітражу в судах, третейських судах, Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України, міжнародних судових та арбітражних інстанціях.

15. Майно (майнові права), набуті Банком у результаті правонаступництва, є власністю Банку.

16. Банк володіє, користується і розпоряджається своїм майном та коштами відповідно до мети і предмета своєї діяльності, передбачених цим Статутом.

17. Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що є власністю Банку, несе Банк.

18. Захист права власності Банку забезпечується згідно із законодавством.

19. Банк у своїй діяльності керується Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законами України “Про банки і банківську діяльність”, “Про Національний банк України”, “Про акціонерні товариства”, іншими нормативно-правовими актами, положеннями цього Статуту, а також нормативними документами Банку.

20. У разі зміни законодавства або у разі наявності розбіжностей між положеннями цього Статуту та нормами законодавства цей Статут застосовується в частині, що не суперечить законодавству.

21. У разі наявності розбіжностей між положеннями цього Статуту та положеннями нормативних документів Банку, положення цього Статуту мають переважну силу.

22. Банк самостійно відповідає за своїми зобов’язаннями всім своїм майном та коштами відповідно до законодавства.

23. Банк не відповідає за зобов’язаннями держави, а держава не відповідає за зобов’язаннями Банку, крім випадків, передбачених законом або договором.

24. Банк не відповідає за зобов’язаннями Національного банку, а Національний банк не відповідає за зобов’язаннями Банку, якщо інше не передбачено законом або договором.

25. Банк є економічно самостійним і повністю незалежним від органів державної влади і органів місцевого самоврядування в рішеннях та діях, пов’язаних з його операційною діяльністю.

26. Банк провадить свою діяльність на комерційній основі, набуває, володіє, користується та розпоряджається майном, у тому числі будівлями, спорудами, устаткуванням, інвентарем, фондами та коштами, які належать йому на праві власності відповідно до законодавства.

27. Банк може мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більш як 25 відсотків власного капіталу Банку. Це обмеження не поширюється на:

1) приміщення, яке забезпечує технологічне здійснення банківських функцій;

2) майно, яке перейшло до Банку у власність на підставі реалізації прав заставодержателя відповідно до умов договору застави;

3) майно, набуте Банком з метою запобігання виникненню збитків, за умови, що таке майно повинне бути відчужено Банком протягом одного року з моменту набуття права власності на нього;

4) майно, належне Банку на праві довірчої власності.

28. Банк є універсальним, входить до складу банківської системи України.

29. Банк здійснює інвестування коштів з дотриманням вимог законодавства.

30. Банк розробляє та впроваджує здійснення заходів для правового захисту своїх інтересів, фінансової, господарської та інформаційної безпеки, охорони свого майна та грошових коштів.

31. Банк організовує та провадить агентську діяльність як фінансовий агент Кабінету Міністрів України відповідно до агентських угод, укладених між Кабінетом Міністрів України або іншим органом, уповноваженим державою згідно із законодавством, та Банком.

Банк виконує свої функції за агентськими угодами, укладеними між Кабінетом Міністрів України або іншим органом, уповноваженим державою згідно із законодавством, та Банком як звичайний повірений.

32. Банк, його філії мають гербову та інші печатки, штампи, бланки із своїм найменуванням.

Відділення Банку можуть мати печатки із своїм офіційним найменуванням та штампи.

Мета і предмет діяльності Банку

33. Метою діяльності Банку є створення сприятливих умов для розвитку економіки; обслуговування експортно-імпортних операцій; кредитно-фінансова підтримка галузей економіки та підприємств, що є експортоорієнтованими або провадять діяльність, пов’язану з виробництвом імпортозамінної продукції, а також отримання прибутку в інтересах Банку та його акціонера.

34. Предметом діяльності Банку є надання банківських та інших фінансових послуг (крім послуг у сфері страхування, за винятком функцій страхового посередника), здійснення операцій на грошовому, валютному ринках, ринках капіталу, а також провадження іншої діяльності, не забороненої для банків, у порядку, передбаченому законодавством.

Види діяльності Банку

35. Банк забезпечує розширення, удосконалення існуючих та впровадження нових прогресивних форм банківського обслуговування клієнтів і відповідно до законодавства надає банківські та інші фінансові послуги (крім послуг у сфері страхування, за винятком функцій страхового посередника), здійснює операції на грошовому, валютному ринках, ринках капіталу, а також провадить інші види діяльності, не заборонені для банків, у порядку, визначеному законодавством.

36. Банк має право надавати банківські та інші фінансові послуги (крім послуг у сфері страхування) відповідно до законодавства як у національній, так і в іноземній валюті.

37. Види діяльності, що підлягають ліцензуванню або потребують отримання дозволу на їх провадження, провадяться Банком після отримання відповідної ліцензії або дозволу.

38. Банк на підставі банківської ліцензії може надавати такі банківські послуги:

1) залучення у вклади (депозити) коштів та банківських металів від необмеженого кола юридичних і фізичних осіб;

2) відкриття та ведення поточних (кореспондентських) рахунків клієнтів, зокрема у банківських металах;

3) розміщення залучених у вклади (депозити), у тому числі на поточні рахунки, коштів та банківських металів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.

39. Банк має право надавати своїм клієнтам (крім банків) окремі фінансові послуги шляхом укладення з юридичними особами (комерційними агентами) агентських договорів відповідно до законодавства.

40. Банк провадить професійну діяльність на ринках капіталу на підставі ліцензії, що видається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

41. Банк, крім надання банківських та інших фінансових послуг відповідно до законодавства, має право провадити також іншу не заборонену законодавством діяльність.

42. Банк відповідно до мети своєї діяльності також:

1) провадить операційну діяльність, зокрема щодо збереження коштів клієнтів, розрахункового та касового обслуговування клієнтів тощо;

2) придбаває за власні кошти засоби виробництва для передачі їх в лізинг/оренду;

3) залучає зовнішні і внутрішні кредитні ресурси та інвестиції;

4) фінансує та гарантує експортно-імпортні операції підприємств;

5) надає кредитно-фінансову підтримку суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності та вітчизняним товаровиробникам;

6) надає кредитно-фінансову підтримку для реалізації інфраструктурних проектів комунального сектору;

7) фінансує інвестиційні проекти та потреби клієнтів в оборотному капіталі;

8) провадить діяльність щодо управління власним та залученим капіталом;

9) здійснює розроблення, виробництво, використання, експлуатацію, ввезення, вивезення криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації, надає послуги у галузі криптографічного захисту інформації для Банку та його клієнтів;

10) виконує функції страхового посередника;

11) здійснює випуск платіжних документів (чеків, акредитивів тощо), їх купівлю, продаж та зберігання, а також інші операції з ними;

12) здійснює купівлю у підприємств, установ, організацій та громадян і продаж їм іноземної валюти готівкою та валюти, що перебуває на рахунках і вкладах;

13) здійснює купівлю і продаж в Україні та за кордоном банківських металів;

14) залучає і розміщує дорогоцінні метали (у тому числі банківські метали) на рахунках і вкладах, а також здійснює інші операції з такими металами відповідно до міжнародної банківської практики;

15) обслуговує частку державного зовнішнього боргу України за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, в рамках виконання Банком агентських функцій;

16) здійснює операції з касового обслуговування державного бюджету за угодами, укладеними з Казначейством;

17) здійснює випуск електронних грошей, номінованих в гривні, а також інші операції з ними;

18) забезпечує вступ та підтримку членства банків-партнерів у платіжних системах та системах термінових міжнародних та внутрішньодержавних грошових переказів, у яких Банк є учасником;

19) співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями, урядовими, неурядовими організаціями та кредитно-фінансовими установами іноземних держав з питань залучення фінансових ресурсів в економіку України;

20) провадить інші види діяльності, не заборонені законодавством.

Банк за дорученням клієнтів або від свого імені здійснює операції з:

інструментами грошового ринку;

інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;

фінансовими ф’ючерсами, опціонами та деривативами.

43. Банк має право вчиняти будь-які правочини, необхідні для надання ним банківських та інших фінансових послуг та провадження іншої діяльності.

44. Банк має право розпочати провадження нового виду діяльності або надання нового виду фінансових послуг (крім банківських) за умови виконання встановлених Національним банком вимог щодо цього виду діяльності або послуги.

Банк не пізніш як за місяць до початку провадження нового виду діяльності або надання нового виду фінансових послуг (крім банківських) зобов’язаний повідомити про це Національному банку згідно з вимогами та в порядку, що встановлені Національним банком.

Права Банку

45. З метою провадження своєї діяльності Банк має право відповідно до законодавства:

1) відкривати та закривати (ліквідовувати) відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо) на території України, а також утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати дочірні підприємства;

2) утворювати (у тому числі шляхом придбання) дочірні банки, філії і представництва на території інших держав після отримання дозволу Національного банку, реорганізовувати та ліквідовувати (закривати) їх;

3) бути учасником банківської групи;

4) утворювати благодійні або інші неприбуткові організації, неприбуткові спілки чи асоціації або бути їх учасником для забезпечення досягнення мети діяльності Банку;

5) бути засновником або учасником юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми і виду, придбавати корпоративні права юридичних осіб, у тому числі акції (частки, паї), крім тих, щодо яких законом або статутом передбачена повна відповідальність їх учасників;

6) самостійно визначати форми, систему та порядок оплати і стимулювання праці працівників відповідно до законодавства;

7) мати у власності нерухоме майно, засоби зв’язку, обладнання, транспортні засоби тощо;

8) придбавати, зберігати, використовувати та перевозити в порядку, передбаченому законодавством, бойову вогнепальну зброю, боєприпаси до неї, спеціальну техніку, обладнання, засоби індивідуального захисту та активної оборони для забезпечення власної служби охорони та служби інкасації Банку;

9) здійснювати управління власним та залученим капіталом;

10) здійснювати операції з цінними паперами відповідно до законодавства про банки, цінні папери, інвестиційну діяльність та згідно з нормативно-правовими актами Національного банку;

11) використовувати як платіжні інструменти розрахункові документи, платіжні доручення, платіжні вимоги, вимоги-доручення, векселі, чеки, банківські платіжні картки та інші інструменти, у тому числі електронні платіжні засоби, що застосовуються у міжнародній банківській практиці;

12) фінансувати капітальні вкладення за дорученням власників або розпорядників інвестованих коштів;

13) приймати заповідальні розпорядження від вкладників - фізичних осіб про видачу вкладу в разі смерті будь-якій особі, організації або державі;

14) залучати кошти нерезидентів;

15) запроваджувати та надавати своїм клієнтам нові види банківських послуг;

16) залучати та надавати від імені та за дорученням Кабінету Міністрів України або іншого уповноваженого державою згідно із законодавством органу юридичним особам - резидентам України кредити в іноземній валюті, повернення яких іноземним кредиторам гарантовано Кабінетом Міністрів України або іншою уповноваженою державою особою, з метою сприяння розвитку пріоритетних галузей економіки України, структурній перебудові та модернізації промисловості, розвитку експортного потенціалу вітчизняних підприємств відповідно до державних програм (виконання агентських (посередницьких) функцій);

17) самостійно встановлювати процентні ставки за активними та пасивними операціями, а також розміри комісійних та інших винагород за послуги Банку;

18) отримувати від суб’єктів господарювання, установ і організацій баланси, фінансові плани, фінансову звітність та інші документи, що відображають результат діяльності зазначених осіб, за формою, визначеною законодавством, для здійснення активних банківських операцій, проведення розрахунків і підтвердження платоспроможності клієнтів тощо;

19) приймати для забезпечення кредитів, гарантій та зобов’язань за іншими операціями у заставу майно (майнові права), на яке може бути звернено стягнення, отримувати заставлене майно (майнові права) у власність внаслідок звернення на нього стягнення та в управління, забезпечувати виконання зобов’язань у будь-який спосіб, визначений законодавством або договором;

20) перевіряти використання за цільовим призначенням наданих Банком кредитів, а також наявність та умови збереження майна, яким забезпечується виконання зобов’язань за кредитними операціями;

21) обстежувати потенційні об’єкти інвестиційної діяльності, створювати відповідний банк даних, здійснювати інформаційне забезпечення учасників інвестиційного процесу;

22) укладати договори про консорціумне кредитування з метою проведення спільного фінансування клієнтів Банку;

23) проводити в межах, визначених законодавством, перевірку грошових і розрахункових документів, бухгалтерських, звітних і статистичних матеріалів підприємств, установ, організацій усіх форм власності, які мають рахунки в установах Банку;

24) виконувати агентські та інші посередницькі функції, у тому числі функції страхового посередника;

25) у разі несвоєчасного погашення кредиту або процентів за користування ним видавати наказ про примусову оплату боргового зобов’язання, якщо це передбачено договором;

26) отримувати у власність акції, частки, паї у зв’язку з реалізацією права заставодержателя;

27) вчиняти інші дії, що не суперечать законодавству.

46. Представництво прав та охоронюваних законом інтересів Банку в судах, третейських судах та арбітражах може здійснюватися філією Банку на підставі затвердженого Банком положення про філію.

47. Банк формує відносини з клієнтами та банками-кореспондентами відповідно до законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку, на підставі договорів про надання банківських та інших послуг, а також щодо провадження інших видів діяльності, не забороненої для банків, якими визначаються взаємні права, зобов’язання та відповідальність сторін, процентні ставки, комісійні винагороди, види забезпечення повернення кредитів, порядок отримання від клієнтів відповідної інформації та інші умови.

Капітал, фонди та резерви Банку

48. З метою забезпечення статутної діяльності Банк відповідно до законодавства та цього Статуту формує статутний капітал.

49. Формування та збільшення статутного капіталу Банку здійснюються за рахунок грошових внесків, якщо інше не передбачено законом. Грошові внески для формування та збільшення статутного капіталу Банку здійснюються у гривнях, якщо інше не передбачено законом.

50. Статутний капітал Банку не повинен формуватися з непідтверджених джерел, а також за рахунок коштів, використання яких для формування статутного капіталу заборонено законом. Забороняється використовувати для формування статутного капіталу Банку бюджетні кошти, якщо ці кошти мають інше цільове призначення.

51. Статутний капітал Банку становить 45570041124,24 гривні (сорок п’ять мільярдів п’ятсот сімдесят мільйонів сорок одна тисяча сто двадцять чотири гривні 24 копійки).

52. Банк має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного капіталу в порядку, визначеному законодавством.

53. Збільшення розміру статутного капіталу Банку може здійснюватися виключно за рахунок грошових внесків (у тому числі чистого прибутку, що залишився в розпорядженні Банку), крім випадків, передбачених законодавством, шляхом додаткової емісії акцій існуючої номінальної вартості або підвищення номінальної вартості акцій.

54. Банк має право збільшувати статутний капітал після реєстрації звітів про результати емісії всіх попередніх випусків акцій та отримання свідоцтва про реєстрацію попереднього випуску акцій у порядку, встановленому законодавством.

55. Наявність збитків у Банку не є перешкодою для збільшення статутного капіталу Банку.

56. Статутний капітал Банку може бути зменшений у порядку, встановленому законодавством, зокрема шляхом зменшення номінальної вартості акцій.

57. Банк створює резервний фонд для покриття непередбачених збитків за всіма статтями активів та позабалансових зобов’язань.

Резервний фонд Банку створюється до досягнення 25 відсотків розміру регулятивного капіталу Банку. Розмір щорічних відрахувань до резервного фонду становить не менш як 5 відсотків прибутку Банку.

У разі досягнення розміру відрахувань до резервного фонду 25 відсотків розміру регулятивного капіталу Банку подальше відрахування здійснюється у випадках, визначених законодавством.

58. Банк створює інші фонди відповідно до нормативно-правових актів Національного банку.

За рахунок прибутку Банк може створювати інші фонди.

Акції Банку

59. Банк здійснює емісію 31168806 (тридцять один мільйон сто шістдесят вісім тисяч вісімсот шість) простих іменних акцій номінальною вартістю 1462,04 (одна тисяча чотириста шістдесят дві гривні 4 копійки) гривні на всю суму статутного капіталу відповідно до законодавства.

60. Банк здійснює емісію власних акцій відповідно до законодавства з урахуванням особливостей, визначених Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

61. Акція посвідчує корпоративні права акціонера щодо Банку.

62. Усі акції Банку за формою випуску є іменними. Акції Банку за типом є простими. Кожна акція є неподільною.

63. Банк має право здійснювати в установленому законодавством порядку консолідацію або дроблення акцій.

Прибуток Банку та покриття збитків

64. Прибуток Банку формується за рахунок доходів від його діяльності за вирахуванням витрат і визначається відповідно до законодавства.

65. Прибуток Банку після сплати податків та інших обов’язкових платежів підлягає розподілу згідно з рішенням вищого органу у спосіб та строки, що визначені законодавством.

66. Банку забороняється виплачувати дивіденди чи розподіляти прибуток у будь-якій формі, якщо такі виплата чи розподіл призведуть до недотримання рівня капіталу, необхідного для забезпечення вимог, встановлених Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

67. Банк згідно з рішенням вищого органу має право здійснювати виплату дивідендів один раз на рік за підсумками календарного року за рахунок прибутку звітного року, що залишається в розпорядженні Банку, у строк, що не перевищує шість місяців з дня прийняття вищим органом рішення про затвердження розміру річних дивідендів.

Дивіденди виплачуються виключно грошовими коштами на акції, звіт про результати емісії яких зареєстровано в установленому законодавством порядку.

68. Збитки покриваються за рішенням вищого органу за рахунок резервного фонду та інших фондів, сформованих відповідно до нормативно-правових актів Національного банку. Збитки не покриваються безпосередньо з фондів, а проводяться через рахунки прибутків і збитків.

Цінні папери Банку

69. Банк вправі здійснювати емісію акцій та інших емісійних цінних паперів, а також видачу неемісійних цінних паперів. Емісія цінних паперів здійснюється в порядку, встановленому законодавством. Неемісійні цінні папери видаються відповідно до законодавства.

70. Рішення про емісію акцій Банку приймається виключно вищим органом.

71. Під час розміщення додаткових акцій Банком з набувачем укладається цивільно-правовий договір на придбання акцій.

Акції повинні бути повністю оплачені до моменту затвердження правлінням Банку (далі - правління) результатів емісії акцій та звіту про результати їх емісії, якщо інше не визначено законодавством.

Наслідки несплати акцій набувачем визначаються відповідно до законодавства.

72. Банк може розміщувати облігації на суму, яка не перевищує трикратного розміру власного капіталу або розміру забезпечення, що надається Банку з цією метою третіми особами, і тільки після повної сплати статутного капіталу.

Не допускається розміщення облігацій для формування і поповнення статутного капіталу Банку, а також покриття збитків від господарської діяльності шляхом зарахування доходу від продажу облігацій як результату поточної господарської діяльності.

73. Оплата цінних паперів здійснюється грошовими коштами з урахуванням положень пунктів 49, 50 цього Статуту.

74. Під час розміщення цінних паперів право власності на них виникає у набувача в порядку та строки, що встановлені договором та законодавством про депозитарну систему України.

75. Банк не може надавати кредити прямо чи опосередковано для придбання власних цінних паперів, акцій інших банків та надавати субординований борг банкам або надавати поруку за кредитами, наданими третьою особою для придбання акцій Банку.

Ресурси Банку

76. Ресурси Банку складаються з власних та залучених коштів у національній та іноземній валюті.

77. Банк на договірних засадах може отримувати кредити у Національному банку, інших банках та фінансових установах, включаючи міжнародні фінансові установи.

78. Банк здійснює активні операції у межах наявних власних та залучених ресурсів.

Захист інтересів клієнтів, охорона майна Банку, збереження банківської таємниці

79. Банк розробляє та здійснює заходи для правового захисту своїх інтересів, фінансової, господарської та інформаційної безпеки, охорони свого майна з урахуванням вимог, передбачених законодавством.

80. Звернення стягнення на власні кошти та майно Банку, кошти та інші цінності фізичних або юридичних осіб, що перебувають у Банку, накладення арешту на майно або кошти Банку, що перебувають на його рахунках, а також арешту на кошти та інші цінності фізичних або юридичних осіб, що перебувають в Банку, та звільнення майна або коштів з-під арешту здійснюються згідно із законодавством.

81. Банк забезпечує збереження банківської таємниці усіма його службовцями відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” та інших нормативно-правових актів.

82. Вищий орган має право отримувати будь-яку інформацію про фінансово-господарську діяльність Банку, необхідну для здійснення його повноважень, з урахуванням положень Закону України “Про банки і банківську діяльність” щодо банківської таємниці.

83. Члени наглядової ради Банку (далі - наглядова рада) мають право отримувати будь-яку інформацію (у тому числі інформацію, що становить банківську таємницю) про Банк з урахуванням положень Закону України “Про банки і банківську діяльність” щодо банківської таємниці та положення про наглядову раду.

84. Банк подає інформацію про фінансово-господарську діяльність Банку, у тому числі інформацію, що становить банківську таємницю, Мінфіну в обсязі, необхідному для проведення моніторингу діяльності Банку та стану реалізації стратегії розвитку Банку.

85. Керівники та службовці Банку зобов’язані не розголошувати та не використовувати з вигодою для себе чи для третіх осіб інформацію, що становить банківську таємницю, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

Керівники та службовці Банку при вступі на посаду підписують зобов’язання щодо збереження банківської таємниці.

86. Особи, винні у порушенні порядку розкриття та використання інформації, що становить банківську таємницю, несуть кримінальну та іншу відповідальність згідно із законом.

Структура управління Банком

87. Органами управління Банку є:

1) вищий орган - Кабінет Міністрів України, що здійснює управління корпоративними правами держави в Банку та виконує функції вищого органу управління Банку;

2) наглядова рада - колегіальний орган управління Банку, що в межах своєї компетенції здійснює управління Банком, а також контролює та регулює діяльність правління з метою виконання стратегії розвитку Банку;

3) правління - виконавчий орган Банку, що здійснює поточне управління його діяльністю.

88. Члени наглядової ради та правління несуть відповідальність за діяльність Банку в межах своєї компетенції.

89. Керівниками Банку  є голова, його заступники та члени наглядової ради, голова, його заступники та члени правління, головний бухгалтер Банку.

Керівники Банку повинні відповідати кваліфікаційним вимогам. Кваліфікаційними вимогами є вимоги щодо ділової репутації та професійної придатності, вимоги, визначені статтею 7 Закону “Про банки і банківську діяльність”, а щодо незалежних членів наглядової ради - також вимоги щодо незалежності.

90. Керівники Банку зобов’язані запобігати виникненню конфліктів інтересів у Банку та сприяти їх врегулюванню. Керівники Банку зобов’язані утримуватися від вчинення дій та/або прийняття рішень, якщо це може призвести до виникнення конфлікту інтересів та/або перешкоджати належному виконанню такими особами своїх посадових обов’язків в інтересах Банку.

91. Керівники Банку зобов’язані відмовитися від участі у прийнятті рішень, якщо конфлікт інтересів не дає їм змоги повною мірою виконувати свої обов’язки в інтересах Банку, його вкладників та акціонера. У таких випадках керівник Банку, який є членом колегіального органу, не має права голосу під час прийняття таким органом рішення та не враховується під час визначення кворуму відповідного колегіального органу.

Вищий орган

92. До виключної компетенції вищого органу належить прийняття рішень щодо:

1) визначення основних (стратегічних) напрямів діяльності Банку та затвердження звітів про їх виконання;

2) схвалення стратегії розвитку Банку, затвердженої наглядовою радою;

3) внесення змін до статуту Банку;

4) збільшення або зменшення статутного капіталу Банку;

5) призначення та припинення повноважень членів наглядової ради в порядку та з урахуванням особливостей, визначених Законом України “Про банки і банківську діяльність”;

6) затвердження умов цивільно-правових договорів, що укладаються з членами наглядової ради, обрання особи, уповноваженої на підписання цивільно-правових договорів з членами наглядової ради;

7) встановлення розміру винагороди членів наглядової ради, в тому числі заохочувальних та компенсаційних виплат;

8) затвердження положення про винагороду членів наглядової ради, вимоги до якого встановлюються Національним банком;

9) затвердження звіту про винагороду членів наглядової ради, вимоги до якого встановлюються Національним банком;

10) затвердження річного звіту Банку;

11) затвердження заходів за результатами розгляду звіту наглядової ради, в тому числі про виконання стратегії розвитку Банку;

12) покриття збитків та розподілу прибутку;

13) затвердження розміру річних дивідендів;

14) затвердження положення про наглядову раду;

15) зміни типу акціонерного товариства, у формі якого існує Банк;

16) емісії акцій, їх дроблення або консолідації;

17) викупу Банком акцій власної емісії;

18) анулювання або продажу викуплених акцій Банку;

19) реорганізації Банку, обрання комісії з реорганізації Банку;

20) ліквідації Банку, обрання комісії з припинення (ліквідаційної комісії, ліквідатора) Банку, затвердження ліквідаційного балансу;

21) встановлення критеріїв відбору зовнішнього аудитора Банку;

22) надання згоди на вчинення значного правочину, що становить 50 і більше відсотків вартості активів Банку, за поданням наглядової ради;

23) надання згоди на вчинення правочину, щодо вчинення якого є заінтересованість, у випадках та порядку, що встановлені Законом України “Про акціонерні товариства”, з урахуванням положень статті 52 Закону України “Про банки і банківську діяльність”;

24) затвердження порядку щорічного оцінювання ефективності діяльності наглядової ради, включаючи критерії оцінювання виконання стратегії та/або бізнес-плану розвитку Банку та результатів такого оцінювання.

93. Повноваження з вирішення питань, що належать до виключної компетенції вищого органу, не можуть бути передані іншим органам управління Банку.

94. Вищий орган не має права приймати рішення з питань діяльності Банку, що не належать до його виключної компетенції. Вищий орган не бере участі в поточному управлінні Банком.

95. Вищий орган щороку у встановлений законодавством строк приймає рішення з питань, передбачених підпунктами 10-12 пункту 92 цього Статуту.

Наглядова рада

96. Наглядова рада є колегіальним органом управління Банку, що в межах своєї компетенції здійснює управління Банком, а також контролює та регулює діяльність правління з метою виконання стратегії розвитку Банку. Наглядова рада, діючи в інтересах Банку відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність”, здійснює захист прав вкладників, кредиторів та держави як акціонера Банку. Наглядова рада не бере участі в поточному управлінні Банком.

97. Наглядова рада не здійснює затвердження нормативних документів Банку щодо поточної діяльності Банку, а також пов’язаних із забезпеченням провадження відповідної діяльності (за винятком нормативних документів Банку, затвердження яких належить до виключної компетенції наглядової ради відповідно до Статуту).

98. Наглядова рада складається із дев’яти членів, з яких шість членів є незалежними, а три члени є представниками держави.

99. Один представник держави у наглядовій раді призначається вищим органом за поданням Президента України, один - за поданням Кабінету Міністрів України та один - за поданням профільного Комітету Верховної Ради України, до предметів відання якого належать питання банківської діяльності. Незалежні члени наглядової ради призначаються вищим органом з дотриманням вимог та у порядку, що визначені Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

100. Члени наглядової ради повинні відповідати вимогам, встановленим Законом України “Про банки і банківську діяльність”. Не допускається призначення особи на посаду члена наглядової ради, якщо таке призначення може призвести до конфлікту інтересів, що може зашкодити належному виконанню обов’язків члена наглядової ради. Не може бути членом наглядової ради особа, яка має не погашену або не зняту в установленому законодавством порядку судимість та/або яка піддавалася адміністративному стягненню за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Члени наглядової ради не можуть входити до складу правління, а також займати інші посади в Банку на умовах трудового договору (контракту) або надавати послуги Банку відповідно до цивільно-правового договору.

Член наглядової ради не може бути керівником, посадовою особою та/або членом ради банку чи іншого органу управління іншого банку, зареєстрованого в Україні, крім випадків, передбачених законодавством.

101. Члени наглядової ради вступають на посаду після їх погодження Національним банком (зокрема якщо вони вважаються погодженими на посаду у разі, якщо після завершення строку розгляду повного пакета документів Національний банк не повідомив Банку про рішення щодо погодження на посаду члена наглядової ради). Першим днем здійснення повноважень на посаді члена наглядової ради вважається день, наступний за днем отримання Банком повідомлення Національного банку про погодження на посаду члена наглядової ради (а у разі, якщо член наглядової ради вважається погодженим на посаду у зв’язку з тим, що після завершення строку розгляду повного пакета документів Національний банк не повідомив Банку про рішення щодо погодження на посаду члена наглядової ради, - день, наступний за днем завершення строку розгляду повного пакета документів Національним банком).

102. Строк повноважень наглядової ради становить три роки.

103. До виключної компетенції наглядової ради належить:

1) затвердження та контроль за реалізацією стратегії розвитку Банку, бізнес-плану, планів відновлення діяльності Банку, фінансування Банку в кризових ситуаціях, забезпечення безперервної діяльності Банку;

2) затвердження принципів (кодексу) корпоративного управління Банку, забезпечення організації ефективного корпоративного управління відповідно до принципів (кодексу) корпоративного управління Банку;

3) затвердження та контроль за виконанням бюджету Банку, у тому числі фінансування підрозділів з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс) та внутрішнього аудиту;

4) затвердження та контроль за реалізацією стратегії та оперативного плану управління проблемними активами Банку;

5) забезпечення функціонування та контроль за ефективністю комплексної та адекватної системи внутрішнього контролю Банку, у тому числі системи управління ризиками, внутрішнього аудиту;

6) затвердження та контроль за дотриманням стратегій і політик управління ризиками, декларації схильності до ризиків, переліку лімітів (обмежень) щодо ризиків Банку;

7) затвердження та контроль за дотриманням кодексу поведінки (етики), політики запобігання, виявлення та управління конфліктами інтересів у Банку;

8) запровадження та контроль за функціонуванням механізму конфіденційного повідомлення про неприйнятну поведінку у Банку та реагування на такі повідомлення;

9) визначення джерел капіталізації та іншого фінансування Банку;

10) визначення кредитної політики Банку;

11) затвердження організаційної структури Банку, а також структури підрозділів з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс), внутрішнього аудиту;

12) затвердження внутрішніх положень про правління, про комітети наглядової ради, про структурні підрозділи з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс), внутрішнього аудиту, про інші структурні підрозділи, підпорядковані безпосередньо наглядовій раді, які, зокрема, повинні включати порядок звітування перед наглядовою радою;

13) призначення та припинення повноважень голови правління та членів правління, призначення та звільнення головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту та працівника Банку, відповідального за проведення фінансового моніторингу в Банку;

14) визначення порядку конкурсного відбору кандидатів на заміщення посади голови правління та членів правління;

15) здійснення контролю за діяльністю правління, підрозділів з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс), внутрішнього аудиту, у тому числі внесення рекомендацій щодо її вдосконалення;

16) проведення щорічної оцінки ефективності діяльності правління, кожного члена правління, підрозділів з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс), внутрішнього аудиту, оцінки відповідності членів правління, головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту кваліфікаційним вимогам, оцінки відповідності колективної придатності правління розміру Банку, складності, обсягам, видам, характеру здійснюваних Банком операцій, організаційній структурі та профілю ризику Банку з урахуванням особливостей діяльності Банку як системно важливого та/або діяльності банківської групи, до складу якої входить Банк, а також вжиття заходів з удосконалення механізмів діяльності правління та підрозділів з управління ризиками, контролю за дотриманням норм (комплаєнс), внутрішнього аудиту за результатами такої оцінки;

17) визначення порядку роботи та планів роботи підрозділу внутрішнього аудиту;

18) визначення аудиторської фірми для проведення зовнішнього аудиту, у тому числі для проведення щорічної аудиторської перевірки фінансової звітності, затвердження умов договору, що укладається з аудиторською фірмою, встановлення розміру оплати послуг;

19) розгляд висновків зовнішнього і внутрішнього аудиту та затвердження заходів за результатами їх розгляду;

20) контроль за усуненням недоліків, виявлених Національним банком та іншими органами державної влади та управління, які в межах компетенції здійснюють нагляд за діяльністю Банку, підрозділом внутрішнього аудиту та аудиторською фірмою за результатами проведення зовнішнього аудиту;

21) прийняття рішень щодо створення, реорганізації та ліквідації юридичних осіб, утворення філій і представництв Банку на території інших держав, затвердження їх статутів і положень, а також щодо участі Банку в юридичних особах, що становить 10 і більше відсотків їх статутного капіталу;

22) прийняття рішення щодо створення недержавного пенсійного фонду, затвердження його статуту та внесення змін і доповнень до нього або щодо приєднання до створеного недержавного пенсійного фонду;

23) затвердження умов трудових договорів (контрактів), що укладаються з членами правління, керівником та працівниками підрозділу внутрішнього аудиту, головним ризик-менеджером та головним комплаєнс-менеджером, встановлення розміру їх винагороди;

24) контроль за своєчасністю надання (опублікування) Банком достовірної інформації щодо його діяльності відповідно до законодавства;

25) затвердження та контроль за дотриманням порядку здійснення операцій із пов’язаними з Банком особами, який, зокрема, має містити вимоги щодо виявлення та контролю за операціями з пов’язаними з Банком особами;

26) визначення політики винагороди в Банку відповідно до вимог, встановлених Національним банком, а також здійснення контролю за її реалізацією;

27) здійснення щорічної оцінки ефективності діяльності наглядової ради, кожного члена наглядової ради, комітетів наглядової ради, оцінки відповідності колективної придатності наглядової ради розміру Банку, складності, обсягам, видам, характеру здійснюваних Банком операцій, організаційній структурі та профілю ризику Банку, з урахуванням особливостей діяльності Банку як системно важливого та/або діяльності банківської групи, до складу якої входить Банк, а також вжиття заходів з удосконалення механізмів діяльності наглядової ради за результатами такої оцінки;

28) звернення до Мінфіну з пропозицією внесення на розгляд вищого органу питань, які належать до його компетенції;

29) прийняття рішення про емісію Банком цінних паперів, крім акцій;

30) прийняття рішення про викуп розміщених Банком цінних паперів, крім акцій;

31) вирішення питань про участь Банку в групах та інших об’єднаннях (прибуткових та неприбуткових);

32) надання згоди на вчинення значного правочину, що становить від 10 до 50 відсотків вартості активів Банку, відповідно до законодавства або винесення такого питання на розгляд вищого органу;

33) надання згоди на вчинення правочинів щодо відчуження майна Банку на суму, що перевищує 10 відсотків розміру статутного капіталу Банку;

34) прийняття рішення про обрання (заміну) депозитарної установи, яка надає Банку додаткові послуги, затвердження умов договору, що укладається з нею, встановлення розміру оплати послуг;

35) надання згоди на вчинення правочину, щодо вчинення якого є заінтересованість, у випадках і порядку, що встановлені Законом України “Про акціонерні товариства”, з урахуванням положень статті 52 Закону України “Про банки і банківську діяльність”;

36) затвердження положення про винагороду членів правління та звіту про винагороду членів правління;

37) розгляд звіту правління та затвердження заходів за результатами його розгляду;

38) прийняття рішень про утворення комітетів наглядової ради;

39) затвердження ринкової вартості майна у випадках, передбачених законодавством;

40) обрання оцінювача майна Банку та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розміру оплати його послуг;

41) притягнення до матеріальної та/або дисциплінарної відповідальності посадових осіб Банку - голови правління, заступників голови правління, членів правління, головного комплаєнс-менеджера, головного ризик-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту та інших працівників, підпорядкованих наглядовій раді, у випадках, передбачених законодавством;

42) утворення благодійних або інших неприбуткових організацій або прийняття рішення щодо вступу Банку до їх складу;

43) встановлення лімітів повноважень правління, зокрема:

ліміту повноважень правління щодо прийняття рішення про проведення активної операції;

ліміту повноважень правління на списання за рахунок резерву для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями заборгованості (дебіторської заборгованості, заборгованості за цінними паперами та іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами, заборгованості за кредитними операціями, заборгованості за коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в інших банках), а також іншої дебіторської заборгованості, що відповідно до законодавства є безнадійною;

ліміту повноважень правління на списання активів Банку, в тому числі за рахунок резервів, недостачі та втрат його товарно-матеріальних цінностей;

ліміту повноважень правління на прийняття рішень про отримання у власність Банку майна в рахунок погашення заборгованості, у тому числі у зв’язку з реалізацією права заставодержателя;

ліміту повноважень правління на прийняття рішень стосовно реалізації прав Банку як заставодержателя щодо продажу майна, що перебуває в заставі Банку, з метою погашення заборгованості перед Банком та надання дозволів на реалізацію заставленого майна;

44) прийняття рішень про вчинення Банком правочинів та операцій з перевищенням лімітів, встановлених відповідно до підпункту 43 цього пункту;

45) прийняття рішень про укладення Банком договорів добровільного страхування відповідальності керівників Банку та затвердження умов таких договорів.

Питання, що належать до виключної компетенції наглядової ради, не можуть вирішуватися іншими органами управління Банку, крім випадку винесення питання про надання згоди на вчинення значного правочину на розгляд вищого органу відповідно до підпункту 32 цього пункту.

104. Крім питань, що віднесені до виключної компетенції наглядової ради згідно з пунктом 103 цього Статуту, до її компетенції належить:

1) прийняття рішень щодо реорганізації та ліквідації (закриття, припинення) відокремлених підрозділів (філій, відділень і представництв тощо) Банку;

2) затвердження нормативних документів Банку, якими регулюється діяльність Банку, крім тих, що визначені пунктом 97 цього Статуту або віднесені до виключної компетенції вищого органу, компетенції правління та голови правління відповідно до цього Статуту, та тих, що рішенням наглядової ради передані на затвердження правлінню;

3) розгляд інших питань, визначених законодавством, а також винесених на розгляд наглядової ради головою наглядової ради, її членами, правлінням.

Наглядова рада має право передати правлінню повноваження, що не належать до її виключної компетенції.

105. Правління може винести питання на розгляд наглядової ради разом з поясненням та обґрунтуванням, супровідними матеріалами та проектом рішення наглядової ради з такого питання у порядку, визначеному положенням про наглядову раду. У такому випадку наглядова рада може:

1) прийняти рішення, запропоноване правлінням;

2) прийняти інше рішення з винесеного на її розгляд питання (у разі якщо вирішення такого питання належить до виключної компетенції наглядової ради);

3) повернути питання правлінню для доопрацювання і повторного винесення на розгляд наглядової ради;

4) прийняти рішення про відхилення пропозицій правління;

5) залишити питання без розгляду та повернути його на розгляд правління (у разі, коли вирішення такого питання не належить до виключної компетенції наглядової ради).

106. Після визначення вищим органом основних (стратегічних) напрямів діяльності Банку наглядова рада повинна забезпечити розроблення та затвердити стратегію розвитку Банку і передати її Мінфіну для внесення на схвалення вищому органу відповідно до пункту 11 цього Статуту.

Стратегія розвитку Банку передбачає досягнення визначених вищим органом основних (стратегічних) напрямів діяльності Банку та містить очікувані показники результатів діяльності Банку. Стратегія розвитку Банку повинна бути спрямована на збільшення ринкової вартості Банку в довгостроковій перспективі з урахуванням ринкових умов.

Вищий орган відмовляє у схваленні стратегії розвитку Банку в разі невідповідності стратегії визначеним вищим органом основним (стратегічним) напрямам діяльності Банку або наявності суттєвих недоліків, що можуть перешкодити ефективному виконанню стратегії.

У разі несхвалення стратегії розвитку Банку вищий орган повертає її наглядовій раді на доопрацювання із зазначенням конкретних зауважень та заперечень. У разі повторного несхвалення стратегії розвитку Банку вищий орган має право припинити повноваження всього складу наглядової ради, при цьому підстави несхвалення стратегії розвитку Банку повинні бути опубліковані вищим органом.

107. У разі коли після закінчення строку повноважень наглядової ради вищим органом не прийнято рішення про призначення нового складу наглядової ради наглядова рада продовжує здійснювати свої повноваження до призначення її нового складу.

108. Особа не може займати посаду члена наглядової ради більше ніж два строки поспіль.

109. З членами наглядової ради укладаються цивільно-правові договори, якими передбачаються права, обов’язки та умови роботи членів наглядової ради, у тому числі розмір їх винагороди. Умови цивільно-правових договорів, включаючи розмір винагороди членів наглядової ради, в тому числі заохочувальних та компенсаційних виплат, встановлюється вищим органом відповідно до вимог Закону України “Про банки і банківську діяльність” та положення про винагороду членів наглядової ради. Витрати на оплату роботи членів наглядової ради несе Банк.

110. Порядок формування, персональний склад наглядової ради, припинення повноважень членів наглядової ради визначаються згідно із законодавством.

111. У своїй діяльності наглядова рада керується Законом України “Про банки і банківську діяльність”, іншими актами законодавства, цим Статутом та положенням про неї.

112. Наглядову раду очолює голова, який обирається наглядовою радою з числа її незалежних членів простою більшістю голосів від кількісного складу наглядової ради, передбаченого пунктом 98 цього Статуту.

113. Наглядова рада може обрати заступника голови наглядової ради з числа її незалежних членів. Заступник голови наглядової ради обирається простою більшістю голосів від кількісного складу наглядової ради, передбаченого пунктом 98 цього Статуту.

114. Засідання наглядової ради проводяться не рідше ніж один раз на квартал.

115. Засідання наглядової ради проводиться у формі спільної присутності членів наглядової ради для обговорення питань порядку денного та голосування. Спільна присутність включає можливість участі членів наглядової ради у засіданні дистанційно за допомогою засобів електронного зв’язку, які забезпечують можливість чути один одного, спілкуватися між собою та ідентифікувати результати голосування, за умови технічного забезпечення захисту інформації з обмеженим доступом.

116. Засідання наглядової ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше шести її членів.

Рішення наглядової ради приймаються простою більшістю голосів членів наглядової ради, які присутні на засіданні та мають право голосу з відповідного питання, крім прийняття рішення відповідно до підпункту 32 пункту 103, яке приймається не менше ніж трьома чвертями голосів членів наглядової ради, які беруть участь у засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови наглядової ради.

117. Наглядова рада може приймати рішення шляхом проведення заочного голосування (опитування) у порядку, передбаченому положенням про наглядову раду. У разі проведення заочного голосування (опитування) рішення наглядової ради приймаються одноголосно всіма членами наглядової ради, які мають право голосу з відповідного питання.

118. Внутрішні питання організації діяльності наглядової ради, порядок скликання і проведення засідань, голосування, прийняття та оформлення рішень наглядової ради, а також питання діловодства визначаються положенням про наглядову раду. Рішення наглядової ради є обов’язковими до виконання.

119. Члени наглядової ради самостійно і на власний розсуд приймають рішення щодо голосування з усіх питань порядку денного засідання наглядової ради. Незалежні члени і представники держави у наглядовій раді мають рівні права та обов’язки, крім випадків, визначених Законом України “Про банки і банківську діяльність”. Члени наглядової ради повинні сумлінно виконувати покладені на них обов’язки, діяти в інтересах Банку та уникати конфлікту інтересів.

120. Члени наглядової ради несуть згідно із законом відповідальність за збереження банківської таємниці та іншої інформації з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку із здійсненням своїх повноважень.

121. Наглядова рада утворює комітет з питань аудиту, комітет з питань ризиків і комітет з питань призначень та винагород посадовим особам.

Комітет наглядової ради з питань ризиків і комітет з питань призначень та винагород посадовим особам очолюють незалежні члени наглядової ради. Комітет наглядової ради з питань аудиту складається виключно із незалежних членів наглядової ради.

Більшість членів комітету з питань ризиків та комітету з питань призначень та винагород посадовим особам становлять незалежні члени наглядової ради.

Голова наглядової ради не може бути головою комітету з питань аудиту і комітету з питань ризиків.

122. Наглядова рада може утворювати також інші постійні чи тимчасові комітети з числа її членів для попереднього вивчення і підготовки до розгляду наглядовою радою питань, що належать до її компетенції.

123. Порядок утворення і діяльності комітетів наглядової ради визначається положеннями про наглядову раду та про її комітети.

124. Функціонування комітету наглядової ради забезпечує секретар комітету. Секретарем комітету може бути корпоративний секретар або працівник служби корпоративного секретаря, обраний комітетом за пропозицією корпоративного секретаря у порядку, передбаченому положенням про наглядову раду.

125. Повноваження члена наглядової ради можуть бути припинені достроково виключно з підстав та у порядку, що визначені Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

У разі дострокового припинення повноважень представника держави у наглядовій раді, призначеного за поданням Президента України, Кабінету Міністрів України або профільного Комітету Верховної Ради України, до предметів відання якого належать питання банківської діяльності, відповідний суб’єкт подання протягом одного місяця вносить подання на нового представника держави у наглядовій раді.

126. Вищий орган має право у будь-який момент тимчасово відсторонити на строк не більше шести місяців члена наглядової ради від виконання його повноважень виключно з підстав, визначених Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

127. Вищий орган має право достроково припинити повноваження всього складу наглядової ради в разі:

1) невиконання стратегії та/або бізнес-плану розвитку Банку, що підтверджується результатами щорічного оцінювання, яке проводиться у порядку, визначеному вищим органом;

2) повторного несхвалення вищим органом стратегії розвитку Банку, затвердженої наглядовою радою.

128. Наглядова рада за пропозицією голови наглядової ради в установленому порядку має право обрати корпоративного секретаря. Корпоративний секретар є особою, яка відповідає за взаємодію Банку з вищим органом, зокрема шляхом забезпечення подання Мінфіну рішення наглядової ради, прийнятого відповідно до підпункту 28 пункту 103 цього Статуту, що потребує прийняття рішення вищого органу, а також забезпечення надання інформації про діяльність Банку. Для забезпечення діяльності та реалізації функцій корпоративного секретаря у Банку утворюється служба корпоративного секретаря.

Правління

129. Постійно діючим виконавчим органом Банку є правління, що здійснює поточне управління його діяльністю, має діяти в інтересах Банку та уникати конфлікту інтересів і несе відповідальність за ефективність його роботи згідно з цим Статутом та положенням про правління.

130. До складу правління входять голова правління, заступники голови та інші члени правління. Члени правління є працівниками Банку.

131. Кількісний склад правління (загальна кількість посад у правлінні згідно з організаційною структурою Банку) визначається рішенням наглядової ради про затвердження організаційної структури Банку та не може становити менше п’яти осіб.

132. Голова правління та інші члени правління призначаються на посаду та звільняються з посади наглядовою радою за пропозицією комітету наглядової ради з питань призначень та винагород посадовим особам.

133. Комітет наглядової ради з питань призначень та винагород посадовим особам визначає кандидатів на заміщення посад голови та членів правління за результатами конкурсного відбору, який проводиться в порядку, визначеному наглядовою радою. Конкурс на посаду голови або члена правління оголошується не менш як за три місяці до закінчення строку повноважень голови або члена правління.

134. Строк повноважень голови або члена правління становить п’ять років, якщо інший строк, який не може перевищувати максимальний строк повноважень, визначений законодавством, не встановлений голові або члену правління рішенням наглядової ради. Наглядова рада вправі припинити повноваження голови або члена правління до спливу строку повноважень, встановленого рішенням наглядової ради або Статутом, за пропозицією комітету наглядової ради з питань призначень та винагород посадовим особам з підстав, встановлених законом та/або трудовими договорами (контрактами), укладеними з ними. Голова або член правління може бути призначений на новий строк лише за результатами конкурсного відбору.

135. Національний банк у встановленому ним порядку погоджує на посади голову та інших членів правління.

136. Голова правління вступає на посаду після його погодження Національним банком.

137. Голова та інші члени правління повинні сумлінно виконувати покладені на них обов’язки, діяти в інтересах Банку та уникати конфлікту інтересів.

138. Порядок скликання і проведення засідань, голосування, прийняття і оформлення рішень правління визначаються цим Статутом та положенням про правління.

139. Правління здійснює поточне управління діяльністю Банку, формування фондів і несе відповідальність за ефективність його роботи згідно з цим Статутом та положенням про правління.

140. Правління діє від імені Банку відповідно до компетенції, передбаченої законодавством та цим Статутом, на підставі положення про правління, що затверджується наглядовою радою.

141. Правління очолює голова правління, який керує роботою правління та має право представляти Банк без довіреності.

142. Під час виконання своїх обов’язків члени правління зобов’язані діяти в інтересах Банку, дотримуватися вимог законодавства, положень Статуту та інших документів Банку і зобов’язані ставити інтереси Банку вище власних.

143. До компетенції правління належить:

1) організація виконання рішень вищого органу та наглядової ради;

2) винесення на розгляд наглядової ради питань, які відповідно до законодавства та цього Статуту підлягають розгляду та вирішенню наглядовою радою, підготовка відповідних матеріалів та пропозицій з таких питань;

3) підготовка для затвердження наглядовою радою бюджету Банку та бізнес-плану розвитку Банку;

4) реалізація стратегії розвитку Банку, затвердженої наглядовою радою та схваленої вищим органом, та бізнес-плану розвитку Банку;

5) визначення форми та встановлення порядку проведення моніторингу діяльності Банку;

6) реалізація стратегії та політики управління ризиками, затвердженої наглядовою радою, забезпечення впровадження процедур виявлення, оцінки, контролю та моніторингу ризиків;

7) забезпечення функціонування та безпеки інформаційних систем Банку, що забезпечують накопичення, оброблення інформації та надання її користувачам, і систем, що застосовуються для зберігання активів клієнтів;

8) інформування наглядової ради про показники діяльності Банку, виявлені порушення законодавства, нормативних документів Банку та про будь-яке погіршення фінансового стану Банку або про загрозу такого погіршення, про рівень ризиків, що виникають у ході діяльності Банку;

9) визначення заходів та забезпечення їх здійснення щодо усунення недоліків, виявлених Національним банком та іншими органами державної влади та управління, які в межах компетенції здійснюють нагляд за діяльністю Банку, підрозділом з управління ризиками, підрозділом контролю за дотриманням норм (комплаєнс), підрозділом внутрішнього аудиту, та аудиторською фірмою, за результатами проведення зовнішнього аудиту;

10) організація діяльності Банку, у тому числі господарської, обліку та звітності, системи внутрішнього контролю відповідно до рішення наглядової ради, у тому числі внутрішньобанківського контролю за автоматизацією банківських процесів (операцій);

11) прийняття рішень про організацію та координацію роботи філій, відділень, представництв, дочірніх підприємств та здійснення контролю за виконанням покладених на них завдань;

12) виконання рішень наглядової ради про відкриття, реорганізацію та ліквідацію відокремлених підрозділів Банку;

13) затвердження нормативних документів Банку:

затвердження яких належить до компетенції правління відповідно до законодавства;

щодо надання банківських та фінансових послуг, проведення іншої діяльності, не забороненої для банків, що належать до поточної діяльності Банку, а також пов’язаних із забезпеченням здійснення відповідної діяльності, крім тих, що належать до виключної компетенції наглядової ради та компетенції голови правління відповідно до Статуту;

винесених на затвердження правління головою правління;

якими регулюється діяльність Банку, що рішенням наглядової ради передані на затвердження правління;

14) затвердження внутрішніх положень, що регламентують діяльність структурних підрозділів (положень про структурні підрозділи Головного банку та типових положень про структурні підрозділи відокремлених підрозділів Банку) і відокремлених підрозділів Банку згідно із стратегією розвитку Банку, крім внутрішніх положень про структурні підрозділи, які відповідно до законодавства та цього Статуту затверджуються наглядовою радою, попередній розгляд внутрішніх положень про структурні підрозділи, які відповідно до законодавства та цього Статуту затверджуються наглядовою радою;

15) забезпечення запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення відповідно до законодавства;

16) розгляд питань операційної діяльності Банку;

17) формування визначеної наглядовою радою організаційної структури Банку;

18) організація здійснення контролю за дотриманням законодавства працівниками Банку;

19) прийняття рішення про списання активів Банку, у тому числі за рахунок резервів, недостачі та втрат його товарно-матеріальних цінностей, в межах встановлених наглядовою радою лімітів повноважень та з дотриманням вимог законодавства;

20) прийняття рішень про отримання у власність Банку майна в рахунок погашення заборгованості, в тому числі у зв’язку з реалізацією права заставодержателя в межах встановлених наглядовою радою лімітів повноважень та з дотриманням вимог законодавства;

21) прийняття рішень стосовно реалізації прав Банку як заставодержателя щодо продажу майна, що перебуває в заставі Банку, з метою погашення заборгованості перед Банком та надання дозволів на реалізацію заставленого майна в межах встановлених наглядовою радою лімітів повноважень та з дотриманням вимог законодавства;

22) звернення до наглядової ради щодо надання згоди на вчинення значного правочину, а також про прийняття рішення про надання згоди на вчинення правочину, щодо якого є заінтересованість, у випадках і в порядку, що встановлені Законом України “Про акціонерні товариства”, з урахуванням положень статті 52 Закону України “Про банки і банківську діяльність”;

23) прийняття з урахуванням вимог законодавства та цього Статуту рішень про вчинення правочинів щодо відчуження майна Банку на суму, що становить 10 та менше відсотків розміру статутного капіталу Банку;

24) проведення моніторингу ефективності функціонування системи внутрішнього контролю на регулярній основі, забезпечення підготовки щоквартальних звітів з питань оцінки стану функціонування системи внутрішнього контролю для подання наглядовій раді;

25) підготовка звітів правління для наглядової ради щодо виконання основних (стратегічних) напрямів діяльності Банку, стратегії розвитку Банку, бюджету Банку, бізнес-плану розвитку Банку, програм капіталізації, планів реструктуризації, капітальних вкладень та інших звітів відповідно до порядку та у строки, що визначені наглядовою радою;

26) прийняття рішень про соціальне забезпечення і захист працівників Банку;

27) прийняття рішень про надання благодійної допомоги;

28) розгляд матеріалів перевірок, звітів керівників філій, представництв та дочірніх підприємств Банку і прийняття за його результатами рішень;

29) визначення системи, умов і розмірів оплати та стимулювання праці працівників Банку, крім членів правління, головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера, працівників підрозділу внутрішнього аудиту та інших працівників, підпорядкованих наглядовій раді;

30) утворення постійно діючих робочих органів (комітетів, комісій, груп), яким у разі потреби та відповідно до законодавства можуть бути делеговані окремі повноваження правління, затвердження положень про такі робочі органи, їх кількісного та персонального складу;

31) у разі збільшення статутного капіталу Банку відповідно до рішення вищого органу забезпечення виконання такого рішення та прийняття рішень про: визначення (затвердження) ціни розміщення акцій у процесі емісії, дострокове закінчення розміщення у процесі емісії акцій (у разі коли на запланований обсяг акцій укладено договори з першими власниками та акції повністю оплачені), затвердження результатів емісії акцій, затвердження звіту про результати емісії акцій;

32) прийняття рішень про здійснення інвестування у статутні капітали юридичних осіб (придбання акцій, часток, паїв) у разі, коли частка Банку в статутному капіталі таких юридичних осіб становить до 50 відсотків, за умови відсутності ознак залежності, передбачених законодавством, для визнання їх дочірніми підприємствами;

33) прийняття рішення про вихід із складу засновників або учасників юридичних осіб чи продаж їх корпоративних прав (акцій, часток, паїв) у разі, коли частка Банку в статутному капіталі таких підприємств становить до 50 відсотків, за умови відсутності ознак залежності, передбачених законодавством, для визнання їх дочірніми підприємствами;

34) прийняття з урахуванням вимог законодавства та цього Статуту рішень щодо передачі майна Банку в заставу для забезпечення його зобов’язань;

35) затвердження символіки Банку;

36) розгляд річної фінансової звітності/консолідованої річної фінансової звітності Банку разом із висновками зовнішнього аудиту та винесення їх на розгляд наглядової ради;

37) затвердження умов активної операції, схвалених кредитним комітетом (кредитними комітетами), або списання за рахунок резерву для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями заборгованості, що відповідно до законодавства є безнадійною, та звернення до наглядової ради щодо надання згоди на вчинення правочину з метою проведення банком активної операції, включаючи зміну умов активних операцій, або списання за рахунок резерву для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями заборгованості, що відповідно до законодавства є безнадійною, за умови перевищення лімітів, встановлених наглядовою радою;

38) вирішення інших питань, пов’язаних з поточним управлінням діяльністю Банку, питань, повноваження щодо яких передані йому наглядовою радою, питань, внесених на розгляд правління за рішенням голови правління, крім питань, що належать до виключної компетенції вищого органу та наглядової ради.

144. Правління діє у межах своїх повноважень та є підзвітним і підконтрольним наглядовій раді. Правління приймає рішення з урахуванням рішень, прийнятих наглядовою радою відповідно до законодавства та в межах її компетенції.

145. Засідання правління проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на місяць.

146. Засідання правління вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів правління від кількості фактично призначених членів правління.

147. Рішення правління приймаються простою більшістю голосів його членів, які беруть участь у його засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні правління (голови правління, а в разі його відсутності - члена правління, який виконує повноваження голови правління), за умови, що у будь-якому випадку рішення не може бути прийняте одноосібно.

148. Правління може приймати рішення шляхом проведення заочного голосування (опитування) у порядку, передбаченому положенням про правління. У разі проведення заочного голосування (опитування) рішення правління приймаються одноголосно всіма членами правління, які мають право голосу з відповідного питання.

149. Рішення правління є обов’язковими до виконання для всіх працівників Банку.

Голова правління

150. Голова правління:

1) здійснює керівництво діяльністю правління;

2) діє без довіреності від імені Банку, представляє інтереси Банку в усіх державних органах, органах місцевого самоврядування, юридичних особах як в Україні, так і за її межами;

3) розпоряджається майном і коштами Банку відповідно до законодавства та цього Статуту;

4) розподіляє обов’язки між заступниками голови правління та іншими членами правління та визначає їх функціональні повноваження на підставі та в межах затвердженої наглядовою радою організаційної структури Банку, у тому числі з метою розподілу між діючими членами правління обов’язків тимчасово відсутнього члена правління або члена правління, посада якого вакантна;

5) видає довіреності від імені Банку, укладає та підписує договори, у тому числі зовнішньоекономічні договори (контракти), інші правочини та документи, має право встановлювати інший порядок підписання договорів (контрактів) та інших зобов’язань і документів від імені Банку;

6) підписує від імені Банку процесуальні документи (заяви по суті справи, у тому числі позовні заяви, та заяви з процесуальних питань тощо);

7) затверджує:

нормативні документи Банку, повноваження щодо затвердження яких належить до компетенції голови правління відповідно до законодавства;

методичні нормативні документи Банку та інші нормативні документи Банку, що регламентують виключно послідовність, строки виконання дій, взаємодію структурних підрозділів Банку, якщо інше не передбачено законодавством;

за дорученням правління нормативні документи Банку, у тому числі ті, що містяться у нормативних документах Банку, затверджених правлінням;

8) підписує Статут, зміни до нього шляхом викладення у новій редакції, затверджені відповідними актами Кабінету Міністрів України, для вчинення реєстраційних дій;

9) видає накази та розпорядження з питань діяльності Банку в межах повноважень, визначених цим Статутом та законодавством;

10) затверджує штатний розпис Головного банку;

11) приймає рішення про надання матеріальної допомоги працівникам Банку;

12) є уповноваженим представником у трудових правовідносинах з працівниками Банку (крім випадків, передбачених Статутом та законодавством);

13) притягує у порядку, визначеному законодавством, до дисциплінарної та/або матеріальної відповідальності працівників Банку, крім членів правління, головного комплаєнс-менеджера, головного ризик-менеджера, керівника підрозділу внутрішнього аудиту та інших працівників, підпорядкованих наглядовій раді;

14) підписує документи, необхідні для реєстрації випусків акцій Банку в разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішень про збільшення статутного капіталу Банку;

15) здійснює інші повноваження від імені Банку.

151. Голова правління виконує також інші функції за дорученням вищого органу, наглядової ради та правління.

152. Голова правління має право делегувати свої повноваження заступникам голови правління, іншим членам правління та іншим працівникам Банку відповідно до законодавства та у порядку, визначеному нормативними документами Банку.

153. Голова правління має право брати участь у засіданнях наглядової ради з правом дорадчого голосу.

154. Голова правління не може очолювати структурні підрозділи Банку.

155. У разі тимчасової відсутності голови правління (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), його обов’язки (повноваження) виконує один з членів правління на підставі відповідного наказу. За відсутності відповідного наказу члена правління, на якого покладається виконання обов’язків (повноважень) голови правління, обирає наглядова рада.

Рамкова угода

156. Між Банком та Кабінетом Міністрів України може укладатися рамкова угода про взаємодію, якою врегульовуються питання взаємодії між Банком, Кабінетом Міністрів України та Мінфіном. Від імені Банку рамкову угоду про взаємодію підписують голова наглядової ради та голова правління. Рамкова угода про взаємодію підлягає опублікуванню на веб-сайтах Банку та Мінфіну.

Відокремлені підрозділи Банку

157. Банк з усіма своїми відокремленими підрозділами (філіями, представництвами та відділеннями) є єдиною системою.

158. Організаційна структура Банку будується за принципом централізації з вертикальним підпорядкуванням та складається з:

Головного банку;

філій Банку;

представництв Банку;

відділень Головного банку та відділень філій Банку.

159. Філії, відділення та представництва Банку не є юридичними особами і діють від імені Банку на підставі положення про них.

160. Філії та представництва Банку очолюють керівники, які призначаються на посаду та які звільняються з посади головою правління.

161. Відділення, що підпорядковуються Головному банку, очолюють керівники, які призначаються на посаду та звільняються з посади головою правління.

162. Відділення, що підпорядковуються філії, очолюють керівники, які призначаються на посаду та звільняються з посади керівником філії у порядку, визначеному нормативними документами Банку.

163. Компетенція, функції та інші питання діяльності філій, відділень, представництв визначаються положеннями про відповідний відокремлений підрозділ.

164. Положення про структурні підрозділи відокремлених підрозділів Банку затверджуються керівником філії на підставі типових положень про відповідні структурні підрозділи відокремлених підрозділів, затверджених правлінням.

165. Положення про колегіальні органи (комітети, комісії тощо) відокремлених підрозділів Банку затверджуються керівниками відповідних відокремлених підрозділів Банку відповідно до типових положень, затверджених правлінням. Кількісні та персональні склади колегіальних органів відокремлених підрозділів Банку затверджуються керівниками відповідних відокремлених підрозділів Банку з дотриманням умов, встановлених правлінням (у тому числі встановлених у типових положеннях про такі колегіальні органи).

Аудит та контроль діяльності Банку

166. Перевірку діяльності Банку мають право здійснювати державні органи на підставі, в межах компетенції та в порядку, визначеному законами.

Банківське регулювання та банківський нагляд за діяльністю Банку здійснюються Національним банком у порядку, встановленому законодавством, з метою забезпечення стабільності банківської системи та захисту інтересів вкладників і кредиторів Банку.

167. Банк утворює постійно діючий підрозділ внутрішнього аудиту, який діє на підставі положення, затвердженого наглядовою радою. Керівник підрозділу внутрішнього аудиту підпорядковується та звітує перед наглядовою радою.

Функції та порядок діяльності підрозділу внутрішнього аудиту встановлюються положенням про підрозділ внутрішнього аудиту.

Підрозділ внутрішнього аудиту за результатами проведених перевірок готує та подає наглядовій раді звіти і пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

168. Керівник підрозділу внутрішнього аудиту призначається на посаду і звільняється з посади наглядовою радою. Національний банк погоджує кандидатуру керівника підрозділу внутрішнього аудиту. Кваліфікаційні вимоги до професійної придатності та ділової репутації керівника підрозділу внутрішнього аудиту встановлюються Національним банком. Керівник підрозділу внутрішнього аудиту вступає на посаду після його погодження його кандидатури Національним банком. Керівнику підрозділу внутрішнього аудиту забороняється займати посади в інших банках.

Керівник підрозділу внутрішнього аудиту має право вимагати позачергового скликання наглядової ради.

169. Проведення щорічної перевірки фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності та іншої інформації щодо фінансово-господарської діяльності Банку проводиться аудиторською фірмою відповідно до законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку.

Право на проведення аудиторської перевірки Банку має аудиторська фірма, внесена до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, що ведеться відповідно до закону, до розділу суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

170. На підставі критеріїв відбору зовнішнього аудитора, встановлених вищим органом, наглядова рада визначає аудиторську фірму для проведення зовнішнього аудиту, затверджує умови договору, що укладається з нею, та встановлює розмір оплати послуг.

Керівники Банку зобов’язані забезпечити створення умов для проведення зовнішнього аудиту Банку відповідно до вимог законодавства та на вимогу аудиторської фірми подати звіти про проведені Національним банком перевірки Банку та звіти зовнішнього і внутрішнього аудиту Банку.

Внутрішній контроль та управління ризиками

171. Банк створює комплексну, адекватну та ефективну систему внутрішнього контролю, що включає систему управління ризиками та внутрішній аудит, згідно з вимогами, встановленими Національним банком.

172. Внутрішній контроль Банку здійснюється його підрозділами на трьох рівнях:

1) бізнес-підрозділи та підрозділи підтримки діяльності Банку - перший рівень;

2) підрозділ (підрозділи) з управління ризиками та підрозділ контролю за дотриманням норм (комплаєнс) - другий рівень;

3) підрозділ внутрішнього аудиту - третій рівень.

173. Суб’єктами системи управління ризиками Банку є:

1) наглядова рада;

2) комітет наглядової ради з питань ризиків;

3) правління;

4) кредитний комітет (кредитні комітети);

5) комітет з управління активами та пасивами;

6) інші колегіальні органи Банку;

7) підрозділ внутрішнього аудиту;

8) головний ризик-менеджер та підрозділ з управління ризиками;

9) головний комплаєнс-менеджер та підрозділ контролю за дотриманням норм (комплаєнс);

10) бізнес-підрозділи та підрозділи підтримки.

174. Правління зобов’язане утворити такі постійно діючі комітети:

1) кредитний комітет (кредитні комітети);

2) комітет з питань управління активами та пасивами.

Правління має право утворити комітет з управління операційним ризиком та інші комітети, делегувавши їм частину своїх функцій з управління ризиками. У такому разі правління залишається відповідальним за виконання делегованих ним функцій.

175. Комітети правління провадять свою діяльність на підставі положень, що затверджуються правлінням. Кількісний та персональний склад комітетів правління затверджується правлінням.

Одна і та сама особа не може одночасно виконувати функції голови кредитного комітету та головного ризик-менеджера або головного комплаєнс-менеджера.

176. Наглядова рада утворює постійно діючий структурний підрозділ з управління ризиками - підрозділ, очолюваний головним ризик-менеджером, який підпорядковується наглядовій раді та забезпечує виконання функцій з управління ризиками, визначених законодавством.

177. Наглядова рада утворює підрозділ контролю за дотриманням норм (комплаєнс) - підрозділ, очолюваний головним комплаєнс-менеджером, який підпорядковується наглядовій раді та забезпечує виконання функцій контролю за дотриманням норм (комплаєнс), визначених законодавством.

178. Головний ризик-менеджер та головний комплаєнс-менеджер мають відповідати кваліфікаційним вимогам до професійної придатності та ділової репутації, встановленим Національним банком. Головний ризик-менеджер та головний комплаєнс-менеджер вступають на посаду після їх погодження Національним банком.

179. Наглядова рада забезпечує незалежне виконання функцій з управління ризиками, у тому числі шляхом організаційного та функціонального відокремлення головного ризик-менеджера/підрозділу з управління ризиками та головного комплаєнс-менеджера/підрозділу контролю за дотриманням норм (комплаєнс) від підрозділів (керівників підрозділів) першого та третього рівнів.

Облік і звітність

180. Банк зобов’язаний вести бухгалтерський облік та складати фінансову звітність відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та міжнародних стандартів фінансової звітності.

181. Банк подає Національному банку фінансову і статистичну звітність щодо роботи Банку, його операцій, ліквідності, платоспроможності, прибутковості, а також інформацію афілійованих осіб Банку з метою оцінки фінансового стану Банку.

182. Банк подає свою звітність до Національного банку та інших контролюючих органів у порядку та строки, що встановлені законодавством.

183. Банк зобов’язаний не пізніше 30 квітня, наступного за звітним року, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом, а також інформацію в обсязі, визначеному Національним банком, шляхом розміщення на власному вебсайті та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Документи Банку. Інформація про Банк

184. Банк згідно з вимогами законодавства здійснює збереження за своїм місцезнаходженням документів Банку.

185. Банк має власний веб-сайт, на якому розміщується інформація, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства.

Порядок внесення змін до цього Статуту

186. Внесення змін до Статуту є виключною компетенцією вищого органу.

187. Рішення вищого органу з питань внесення змін до Статуту оформлюється відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

Будь-які зміни та/або доповнення до Статуту вносяться шляхом затвердження Статуту в новій редакції.

188. Зміни до Статуту підлягають державній реєстрації відповідно до законодавства з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про банки і банківську діяльність”.

189. Банк подає документи для проведення державної реєстрації змін до цього Статуту після їх погодження Національним банком.

190. Зміни до цього Статуту набирають чинності з дня їх державної реєстрації у порядку, встановленому законодавством.

Реорганізація та ліквідація Банку

191. Діяльність Банку припиняється в результаті його реорганізації (окрім реорганізації шляхом перетворення) або ліквідації.

192. Реорганізація Банку здійснюється в установленому законодавством порядку за рішенням вищого органу за умови надання попереднього дозволу Національного банку на реорганізацію Банку та затвердження Національним банком плану реорганізації Банку.

Реорганізація Банку може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу, виділу, перетворення.

У разі реорганізації Банку шляхом перетворення до таких правовідносин не застосовуються норми законодавства щодо припинення юридичної особи.

Під час проведення реорганізації Банку шляхом перетворення кредитори не мають права вимагати від Банку припинення чи дострокового виконання зобов’язання.

У разі реорганізації Банку за рішенням вищого органу шляхом перетворення план реорганізації Банку не складається.

У разі реорганізації Банку вносяться необхідні зміни до цього Статуту, а права та зобов’язання Банку переходять до його правонаступників.

Банк вважається реорганізованим з моменту, визначеного законодавством.

193. Банк ліквідується у порядку, встановленому законодавством.

Банк може бути ліквідований:

1) за рішенням вищого органу;

2) у разі відкликання Національним банком банківської ліцензії з власної ініціативи або за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Ліквідація Банку за рішенням вищого органу здійснюється в порядку, передбаченому законодавством про ліквідацію юридичних осіб, у разі, коли Національний банк після отримання рішення вищого органу про ліквідацію Банку не виявив ознак, за якими цей Банк може бути віднесено до категорії проблемного або неплатоспроможного.

Процедура ліквідації Банку за рішенням вищого органу може бути розпочата після надання на це згоди Національного банку та за умови відкликання банківської ліцензії.

194. Процедура ліквідації Банку вважається завершеною, а Банк ліквідованим з дня внесення запису про це до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

{Статут в редакції Постанов КМ № 123 від 06.03.2017, № 567 від 05.06.2019, № 1085 від 04.11.2020, № 57 від 26.01.2022}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: