open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Чинна

ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

16.04.2014  № 11

Про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році

З метою створення умов, що відповідають вимогам санітарних норм під час підготовки до літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році, безпечних умов для перебування дітей, здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров'я дітей, попередження спалахів гострих інфекційних хвороб і харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої кампанії, керуючись статтями 20, 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та підпунктами 4 і 31 пункту 4 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 400, ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування:

1.1. Переглянути мережу та визначити дислокацію закладів оздоровлення та відпочинку, звернувши увагу на стаціонарні заклади оздоровлення для дітей, у тому числі позаміські, санаторного типу та дитячі центри, що знаходяться на морському узбережжі Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Донецької областей.

1.2. Організувати матеріально-технічне забезпечення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для надання послуг з оздоровлення та відпочинку, що відповідають вимогам законодавства, у тому числі санітарного (відповідно до Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.06.96 № 172, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24.07.96 за № 378/1403, та Державних санітарних правил і норм "Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів" ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 № 23).

1.3. Заслухати керівників установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку, щодо готовності до літньої оздоровчої кампанії, акцентуючи увагу на стані водопровідних та каналізаційних систем, організації харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів щодо ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

1.4. Організувати проведення комплексних перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за участю всіх зацікавлених представників та визначити готовність до роботи закладів в оздоровчу кампанію.

2. Адміністраціям установ та організацій, на балансі яких утримуються заклади оздоровлення та відпочинку для дітей, а також керівникам закладів оздоровлення та відпочинку:

2.1. Провести необхідну підготовку закладів оздоровлення та відпочинку до прийому дітей, забезпечивши дотримання санітарних норм і правил, звернувши при цьому особливу увагу на стан водопровідних та каналізаційних систем, організацію харчування, медичного забезпечення та здійснення заходів щодо своєчасної та ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

2.2. Забезпечити безперебійне постачання якісних та безпечних харчових продуктів та продовольчої сировини до закладів оздоровлення/відпочинку для дітей.

2.3. Забезпечити належне харчування дітей відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних і оздоровчих закладах" (із змінами) та спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 року № 242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей в навчальних та оздоровчих закладах", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.06.2005 за № 661/10941.

2.4. Вжити дієвих заходів щодо підготовки та підбору кваліфікованого персоналу харчоблоків із досвідом роботи в закладах оздоровлення та відпочинку.

2.5. Укомплектувати штати закладів кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками і не допускати до роботи працівників, які не пройшли обов'язкових медичних оглядів.

2.6. Вжити заходів щодо профілактики виникнення гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами, а також дитячого травматизму.

3. Міністерству інфраструктури України рекомендувати:

3.1. Організувати формування спеціалізованих пасажирських потягів та вагонів, що здійснюють перевезення організованих дитячих груп до місць оздоровлення та відпочинку, звертаючи особливу увагу на забезпечення вагонів питною водою нормативної якості, роботу систем вентиляції та кондиціювання повітря, охолоджувачів питної води, наявність дезінфекційних засобів.

3.2. При оформленні проїзних документів для проїзду організованих дитячих колективів інформувати відповідні служби залізниць України та територіальні органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України на залізничному транспорті, зокрема, залізниці формування та залізниці висадки поїздів (причіпних вагонів) щодо організації безпечних умов посадки, проїзду та висадки пасажирів.

3.3. Продовжити практику продажу квитків на пасажирські потяги чи автобуси для організованих дитячих груп лише за наявності офіційного підтвердження організаторами поїздки медичного супроводу цих груп.

4. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

4.1. Забезпечити:

4.1.1. Дієвий контроль за проведенням літньої оздоровчої кампанії, організацією належного медичного обслуговування, повноцінного збалансованого харчування, дотриманням режиму дня, фізичного виховання і загартовування дітей, насамперед в закладах оздоровлення.

4.1.2. Підбір кваліфікованого медичного персоналу, що має досвід роботи з дітьми в закладах оздоровлення та відпочинку. Проводити інструктажі медичних працівників, які супроводжують дитячі організовані колективи, і батьків від'їжджаючих дітей щодо організації харчування і питного режиму дітей під час їх перевезення.

4.1.3. Своєчасне і якісне проведення медичних оглядів медпрацівників, яких направляють на роботу в оздоровчі заклади.

4.1.4. Виділення фахівців для медичного супроводу дитячих організованих груп під час оздоровчої кампанії.

4.2. Закріпити за територіальними лікувально-профілактичними закладами дитячі заклади оздоровлення та відпочинку дітей для надання невідкладної і спеціалізованої медичної допомоги та своєчасного виїзду бригад швидкої медичної допомоги у разі необхідності.

4.3. Зобов'язати медичних працівників закладів оздоровлення та відпочинку:

4.3.1. Здійснювати дієвий контроль за роботою харчоблоків, організацією харчування, дотриманням температурного режиму в приміщеннях, фізичним вихованням і загартовуванням дітей, дотриманням фізіологічних норм навантаження при проведенні спортивних змагань і трудової діяльності у закладах оздоровлення для дітей.

4.3.2. Проводити роботу щодо гігієнічного виховання дітей, популяризації здорового способу життя, профілактики алкоголізму, наркоманії і тютюнопаління.

5. Міністерству освіти і науки України:

5.1. Організувати позашкільну навчальну роботу на базі закладів відпочинку з денним перебуванням із залученням відповідних територіальних управлінь (відділів) освіти і науки відповідних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, спрямовану на оздоровчий напрям та забезпечити необхідні умови для змістовного відпочинку та оволодіння учнями знаннями про здоровий спосіб життя, організацію їх оздоровлення, набуття і закріплення навичок, зміцнення особистого здоров'я і формування гігієнічної культури особистості відповідно до статті 15 Закону України "Про позашкільну освіту".

5.2. Провести семінари та наради з керівниками, медичними працівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку як на базі загальноосвітніх, так і на базі позашкільних навчальних закладів щодо забезпечення розвитку фізичних здібностей дітей, необхідних умов для повноцінного оздоровлення, загартування, змістовного відпочинку і дозвілля, занять фізичною культурою і спортом, набуття навичок здорового способу життя.

6. Начальнику Головного управління Держсанепідслужби Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь Держсанепідслужби областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, керівникам відокремлених структурних підрозділів Держсанепідслужби України із залученням відповідних лабораторних центрів:

6.1. Забезпечити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за своєчасним виконанням вимог санітарного законодавства в оздоровчу кампанію 2014 року, звернувши особливу увагу на об'єкти з високим ступенем ризику, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1405 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності для санітарного та епідемічного благополуччя населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)", із змінами.

6.2. Провести необхідний комплекс лабораторно-інструментальних досліджень факторів середовища життєдіяльності у закладах оздоровлення та відпочинку.

6.3. Вживати адекватних до ситуації адміністративно-запобіжних заходів для припинення порушень вимог санітарного законодавства щодо умов перебування, виховання та навчання дітей.

6.4. Проводити санітарно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо заходів, які необхідно здійснювати для запобігання виникненню інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

6.5. Інформацію про проведену роботу та вжиті адміністративно-запобіжні заходи подавати до Державного закладу "Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" до 25 числа поточного місяця, починаючи з 19 травня 2014 року.

7. Державному закладу "Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України" (за згодою) розробити схеми подання інформацій, узагальнити і проаналізувати отримані інформації та подавати їх до Державної санітарно-епідеміологічної служби України до 29 числа поточного місяця, починаючи з 22 травня 2014 року.

8. Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.

Перший заступник
Головного  державного
санітарного лікаря України





О.П. Кравчук

{Текст взято з сайту Держсанепідслужби України http://www.dsesu.gov.ua}

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: