ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
___________________________________________________________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2232/21 Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у Херсонській області, інспектора роти № 1 УПП в Херсонській області Дячука Івана Федоровича, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася з позовною заявою до Управління патрульної поліції у Херсонській області (відповідач-1), інспектора роти № 1 УПП в Херсонській області Дячука Івана Федоровича (відповідач-2), третя особа: ОСОБА_2 , в якій просить визнати протиправним та скасувати терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА140791 від 18.04.2021 р., винесений відповідачем-2.
Позовні вимоги мотивує тим, що терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА140791 від 18.04.2021 р., винесений відповідачем-2, не відповідає вимогам Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" і Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 01.08.2018 р. № 654. Так, відсутні будь-які докази на підтвердження вжиття заходів з боку уповноважених органів Національної поліції України з метою здійснення перевірки інформації щодо наявності підстав для винесення заборонного припису; відомості щодо проживання позивача за місцем реєстрації та притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності не відповідають дійсності; не зазначено форму домашнього насильства та терміновий заборонний припис не містить підпису, пояснення позивача. Вказує, що з ОСОБА_2 не є членами однієї сім`ї в розумінні Закону України "Про запобіганню та протидію домашньому насильству", давно не проживають однією сім`єю, не пов`язані спільним побутом, взаємними правами та обов`язками, а тому вказані обставини виключають застосування до правовідносин положень ч.1 ст.173-2 КУпАП України.
Ухвалою від 21.05.2021 р. позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
У встановлений суддею строк позивач усунула недоліки позовної заяви та ухвалою від 04.06.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі, відповідачам надано п`ятнадцятиденний строк для подання до суду відзивів на позовну заяву.
01.07.2021 р. від ОСОБА_2 надійшли пояснення, за змістом яких просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує, що складений заборонний припис у повній мірі відповідає як вимогам чинного законодавства України, так і фактичним обставинам.
06.07.2021 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої наполягає на задоволенні позовних вимог.
15.07.2021 р. від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого заперечує проти позовних вимог та просить відмовити в їх задоволенні. Вказує, що 18.04.2021 р. зі служби 102 неодноразово надходили повідомлення за попередньою кваліфікацією "конфлікт" та "домашнє насильство" за адресою АДРЕСА_1 . За результатом відпрацювання повідомлень від заявниць відібрано заяви та пояснення за фактом вчинення домашнього насильства, проведено профілактичну бесіду, складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650125 відносно гр. ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, а також винесено терміновий заборонний припис АА № 140791 відносно гр. ОСОБА_1 , яким до останньої застосовано заходи термінового заборонного припису, а саме заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, строк дії термінового заборонного припису АА № 140791 - 10 діб з 12 години 00 хвилин 18.04.2021 р. до 12 години 00 хвилин 28.04.2021 р. У подальшому у з`язку з порушенням вимог термінового заборонного припису АА № 140791, заходом якого була заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, а саме дочкою ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650124 за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП. Вказує, що 18.04.2021 р. в ході проведення поліцейськими профілактичної бесіди з ОСОБА_1 остання почала поводити себе неадекватно та грубо, виражалась нецензурною лайкою у бік працівників поліції, на зауваження не реагувала. Після неодноразових попереджень припинити правопорушення жінка не відреагувала, тому на ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650123 за вчинення правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП, та викликано на місце КШД № 5 оскільки поведінка останньої була неадекватною. На переконання відповідача-1, відсутні підстави для задоволення адміністративного позову та скасування термінового заборонного припису від 18.04.2021 р. АА № 140791 відносно гр. ОСОБА_1 .
Частиною 5 статті 262 КАС України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки від сторін не надходило клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в письмовому провадженні в межах строків, визначених КАС України.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 18.04.2021 р. о 09:43 год. зі служби 102 надійшло повідомлення за попередньою кваліфікацією "конфлікт" про те, що у АДРЕСА_1 дочку заявниці пастор заманив у релігійну секту, заявниця вимагає зустрічі з пастором, хоче дізнатись де мешкає її дочка. За результатом відпрацювання повідомлення від заявниці відібрано заяву, надано роз`яснення.
18.04.2021 р. о 09:50 год. зі служби 102 надійшло повідомлення за попередньою кваліфікацією "домашнє насильство" про те, що у АДРЕСА_1 у заявниці конфлікт з батьками, її батьки вчиняють психологічне насильство, а саме: переслідують, не дають їй спокійно жити. За результатом відпрацювання повідомлення від заявниці відібрано заяву та пояснення. Факт домашнього насильства не підтвердився.
18.04.2021 р. о 10:48 год. зі служби 102 надійшло повідомлення за попередньою кваліфікацією "домашнє насильство" про те, що у АДРЕСА_1 заявниця повідомила, що її матір вчиняє відносно неї домашнє насильство. За результатом відпрацювання повідомлення від заявниці відібрано заяву та пояснення, проведено профілактичну бесіду, складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650125 відносно гр. ОСОБА_1 за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, а також винесено терміновий заборонний припис АА № 140791 відносно гр. ОСОБА_1 , яким до останньої застосовано заходи термінового заборонного припису, а саме заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, строк дії термінового заборонного припису АА № 140791 - 10 діб з 12 години 00 хвилин 18.04.2021 р. до 12 години 00 хвилин 28.04.2021 р.
18.04.2021 р. о 12:19 год. зі служби 102 надійшло повідомлення за попередньою кваліфікацією "домашнє насильство" про те, що у АДРЕСА_1 заявниця повідомила, що її матір не дає спокійно жити, а саме: переслідує, ображає нецензурною лайкою її і її друзів, провокує на сварку та поводить себе агресивно і неадекватно. За результатом відпрацювання повідомлення від заявниці було відібрано заяву та пояснення. Відносно гр. ОСОБА_1 за фактом порушення 18.04.2021 р. о 12:30 год. вимог термінового заборонного припису АА № 140791, заходом якого була заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, а саме дочкою ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650124 за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП. Крім того, з ОСОБА_1 проведено профілактичну бесіду, під час якої остання почала поводити себе неадекватно та грубо, виражалась нецензурно у бік працівників поліції, після неодноразових попереджень припинити правопорушення жінка не відреагувала, тому на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 650123 за вчинення правопорушення передбаченого ст.173 КУпАП, повторно проведено профілактичну бесіду, викликано на місце для підстраховки КШД № 5.
Вважаючи терміновий заборонний припис від 18.04.2021 р. АА № 140791 протиправним, позивач звернулась до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства, визначені Законом України "Про запобігання та протидію домашньому насильств" від 07.12.2017 р. № 2229-VIII (далі - Закон № 2229).
Положеннями ч.1 ст.1 Закону № 2229 надано наступні визначення понять:
- домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (п.3);
- кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі (п.6);
- особа, яка постраждала від домашнього насильства (далі - постраждала особа), - особа, яка зазнала домашнього насильства у будь-якій формі (п.8);
- терміновий заборонний припис стосовно кривдника - спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров`я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства (п.16).
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону № 2229 предметом регулювання цього Закону є правовідносини, що виникають у процесі запобігання та протидії домашньому насильству.
За змістом п.7 ч.2 ст.3 Закону № 2229 дія законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству незалежно від факту спільного проживання поширюється на таких осіб, зокрема батьки (мати, батько) і дитина (діти).
Згідно п.4 ч.1 ст10 Закону № 2229 до повноважень уповноважених підрозділів органів Національної поліції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству належать, зокрема винесення термінових заборонних приписів стосовно кривдників.
Статтею 24 Закону № 2229 передбачено, що до спеціальних заходів щодо протидії домашньому насильству належать: 1) терміновий заборонний припис стосовно кривдника; 2) обмежувальний припис стосовно кривдника; 3) взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; 4) направлення кривдника на проходження програми для кривдників.
Частинами 1, 2, 4-6 статті 25 Закону № 2229 передбачено, що терміновий заборонний припис виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.
Терміновий заборонний припис може містити такі заходи: 1) зобов`язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; 2) заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; 3) заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України за результатами оцінки ризиків.
Терміновий заборонний припис виноситься строком до 10 діб.
Терміновий заборонний припис вручається кривднику, а його копія - постраждалій особі або її представнику.
Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його до суду в загальному порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України (ч.9 ст.25 Закону № 2229).
Терміновий заборонний припис виноситься в порядку, затвердженому Міністерством внутрішніх справ України (ч.11 ст.25 Закону № 2229).
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 01.08.2018 р. № 654 затверджено Порядок винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника (далі - Порядок № 654).
Процедуру винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника визначено Розділом ІІ Порядку № 654.
Так, відповідно до п.п.6, 7 Порядку № 654 терміновий заборонний припис стосовно кривдника (додаток 1) складається на бланку, виготовленому друкарським способом згідно з технічним описом бланка термінового заборонного припису стосовно кривдника (додаток 2), на якому проставлено відповідні серію та номер.
Усі реквізити припису заповнюються державною мовою, розбірливим почерком, чорнилом чорного або синього кольору.
У разі якщо особа, щодо якої виноситься припис, не володіє українською мовою, припис складається за участю перекладача.
Пунктами 10, 11 Порядку №654 передбачено, що під час винесення припису в ньому зазначаються:
у рядку "тип, назва населеного пункту" - тип, назва населеного пункту;
у рядку "посада, найменування уповноваженого підрозділу поліції, звання, прізвище, ім`я, по батькові працівника, який виніс терміновий заборонний припис стосовно кривдника" - посада працівника уповноваженого підрозділу поліції, який виніс припис, найменування уповноваженого підрозділу поліції, у якому він служить, звання, прізвище, ім`я та по батькові (повністю, без скорочень);
у рядку "згідно зі статтею 25 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" та з урахуванням існування безпосередньої загрози життю чи здоров`ю постраждалої особи виніс цей терміновий заборонний припис стосовно" - прізвище, ім`я та по батькові особи, яка вчинила домашнє насильство (повністю, без скорочень), стать, дата народження, громадянство, місце проживання, місце реєстрації, номер контактного телефону, місце роботи (навчання), посада;
у рядку "особу встановлено" - назва документа, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила домашнє насильство (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і назва органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла));
у рядку "чи притягався(лася) до адміністративної або кримінальної відповідальності" - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності (впродовж року) або кримінальної відповідальності;
у рядку "у зв`язку із скоєнням ним (нею) домашнього насильства" - форма(и) домашнього насильства та стислий зміст правопорушення;
у рядку "стосовно постраждалої особи" - прізвище, ім`я та по батькові постраждалої особи (повністю, без скорочень) із підкресленням ступеня її спорідненості з кривдником відповідно до частин другої та третьої статті 3 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству";
у рядку "заходи термінового заборонного припису стосовно кривдника" - захід чи заходи, передбачені частиною другою статті 25 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству";
у рядку "Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком" - строк із зазначенням кількості діб, часу та дати винесення припису, часу та дати закінчення дії припису;
у рядку "Особі, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, роз`яснено положення статті 173-2 КУпАП про притягнення до відповідальності за невиконання термінового заборонного припису стосовно кривдника, зобов`язання повідомити про місце свого тимчасового перебування уповноважений підрозділ Національної поліції України за місцем учинення домашнього насильства, а також про право оскарження термінового заборонного припису стосовно кривдника до суду" - підпис, прізвище та ініціали особи, якій винесено припис;
у рядку "Підпис працівника уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України, який виніс терміновий заборонний припис стосовно кривдника" - підпис, прізвище, ім`я та по батькові працівника уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України, який виніс припис;
у рядку "Підпис постраждалої особи (її представника) про отримання копії термінового заборонного припису стосовно кривдника та надання згоди на обробку персональних даних згідно із Законом України "Про захист персональних даних"" - підпис, прізвище, ім`я та по батькові постраждалої особи (її представника);
у рядку "Підпис кривдника про отримання термінового заборонного припису стосовно кривдника отримано" - підпис, прізвище, ім`я та по батькові кривдника;
у рядку "Кривдник від підпису відмовився в присутності" - підписи, прізвища, імена та по батькові працівника уповноваженого підрозділу поліції, який виніс припис, постраждалої особи (її представника), свідка(ів) (у разі наявності).
Припис підписується працівником уповноваженого підрозділу поліції, який його виніс, постраждалою особою (її представником) і кривдником власноруч на оригіналі та кожній з копій.
Відповідно до розділу II Порядку № 654 терміновий заборонний припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.
Оцінка ризиків проводиться шляхом спілкування/бесіди з постраждалою від такого насильства особою або її представником, з`ясування обставин конфлікту та виявлення чинників і умов, які створюють або можуть створювати небезпеку для цієї особи. За результатами заповнення форми оцінки ризиків вчинення домашнього насильства поліцейський уповноваженого підрозділу поліції визначає рівень небезпеки, який враховується під час винесення термінового заборонного припису стосовно кривдника, вжиття інших заходів для припинення такого насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення, надання допомоги постраждалим особам.
Форма оцінки вчинення домашнього насильства складається із 27 питань, на які поліцейський має відповісти "так", "ні", "без відповіді"/"невідомо". Питання стосуються безпосередньо безпеки постраждалої особи: чи кривдник погрожував її вбити, чи застосовував фізичне насильство, чи перебував кривдник у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння (має алкогольну чи наркотичну залежність) та ін.
Відбираючи від постраждалої особи відповіді на такі запитання, поліцейський визначає таким чином рівень небезпеки: високий, середній або низький. І, що важливо, відмова або небажання постраждалої особи спілкуватися із правоохоронними органами може розцінюватися представниками поліції як високий рівень небезпеки. Тобто, якщо на всі запитання отримано відповіді "Без відповіді/Невідомо", поліцейський уповноваженого підрозділу поліції на свій розсуд може оцінити ситуацію як таку, що має високий рівень небезпеки.
Якщо рівень небезпеки оцінюється як низький або середній, а інші чинники/обставини, що можуть вплинути на рівень небезпеки, відсутні - терміновий заборонний припис стосовно кривдника виноситься на розсуд поліцейського уповноваженого підрозділу поліції. У разі високого рівня небезпеки поліцейський уповноваженого підрозділу поліції обов`язково виносить терміновий заборонний припис стосовно кривдника.
Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи. Зазначена вимога поширюється також на місце спільного проживання (перебування) постраждалої особи та кривдника незалежно від їхніх майнових прав на відповідне житлові приміщення. При винесенні припису працівник уповноваженого підрозділу поліції отримує пояснення від кривдника, постраждалої особи (її представника), свідка(ів) (у разі наявності).
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваний припис від 18.04.2021 р. складено у зв`язку зі скоєнням позивачем домашнього насильства стосовно постраждалої особи - ОСОБА_2 .
Терміновий заборонний припис стосовно кривдника винесений строком на 10 діб з 12 год. 00 хв. 18 квітня 2021 року та діє до 12 год. 00 хв. 28 квітня 2021 року.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч.ч.1, 2 ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Положеннями ч.1 ст.2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Отже, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав, свобод чи інтересів особи, що звернулася до суду з позовом, у публічно-правових відносинах.
Конституційний Суд України, вирішуючи питання, порушені в конституційному зверненні і конституційному поданні щодо тлумачення частини другої статті 55 Конституції України, в своєму Рішенні від 14 грудня 2011 року № 19-рп/2011 зазначив, що особа, стосовно якої суб`єкт владних повноважень прийняв рішення, вчинив дію чи допустив бездіяльність, має право на захист.
Це означає, що обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.
Суд зазначає, що таке порушення має бути реальним, обґрунтованим, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражені права чи інтереси особи - позивача з боку відповідача, яка стверджує про їх порушення.
Адміністративний суд повинен установити, що у зв`язку з прийняттям рішення чи вчиненням дій (допущення бездіяльності) суб`єктом владних повноважень порушуються права, свободи чи охоронювані законом інтереси позивача.
З огляду на викладене, вирішуючи спірні правовідносини, суд повинен пересвідчитись у наявності в особи, яка звернулась за захистом своїх прав у судовому порядку, відповідного права або охоронюваного законом інтересу, а також встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним.
Встановлення факту наявності порушення права, свободи чи інтересу особи, яка звертається до суду за їх захистом, є обов`язковим під час судового розгляду.
Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті та є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, на час розгляду справи по суті заборонний припис вичерпав свою дію і не несе будь-яких правових наслідків, які б порушували права, свободи чи інтереси позивача, у зв`язку з чим, не потребує додаткового скасування у судовому порядку.
Крім того, посилання позивача на окремі недоліки оформлення оскаржуваного припису не спростовують здійсненого нею домашнього насильства та не можуть слугувати безумовною підставою для скасування оскаржуваного припису.
Суд вважає за необхідне зазначити, що вказані позивачем недоліки оформлення оскаржуваного припису не знайшли свого підтвердження під час дослідження термінового заборонного припису стосовно кривдника від 18.04.2021 р. серії АА № 140791 та не можуть бути самостійною підставою для визнання протиправним такого припису за умови, якщо позивачем вчинено домашнє насильство, оскільки при розгляді спорів перевага надається змісту документа порівняно з його зовнішньою формою.
Згідно з вимогами ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Положеннями ст.90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає.
Ухвалою від 04.06.2021 р. задоволено заяву ОСОБА_1 та відстрочено сплату судового збору до винесення рішення у даній справі.
Частиною 2 статті 133 КАС України визначено, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" від 15.12.2020 р. № 1082-IХ встановлено з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 2270 гривень.
Зважаючи на те, що за результатами розгляду адміністративної справи суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету підлягає стягненню судовий збір у сумі 908 грн. (2270 грн. х 0,4).
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Управління патрульної поліції у Херсонській області (73034, м.Херсон, пр-т Сенявіна, буд.128), інспектора роти № 1 УПП в Херсонській області Дячука Івана Федоровича (73034, м.Херсон, пр-т Сенявіна, буд.128), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ) про визнання протиправним та скасування термінового заборонного припису.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) до спеціального фонду Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України) за наступними реквізитами: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко
кат. 115000000