печерський районний суд міста києва
Справа № 757/13688/21-ц
У Х В А Л А
26 березня 2021 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Вовк С. В.,
за участі секретаря судового засідання - Брачун О. О.,
вирішивши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Києві клопотання позивача про витребування доказів у справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третіх осіб: Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація (як орган опіки та піклування) та Печерська районна у м. Києві державна адміністрація (як орган опіки та піклування) про визначення місця проживання дитини,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває зазначена справа.
Позивач подав до суду клопотання про витребування у Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України, Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України та Департаменту патрульної поліції Національної поліції України письмових доказів з метою повного та всебічного з`ясування обставин у справі.
Позивач вказує, що отримати в самостійному порядку такі докази він позбавлений можливості.
За змістом частин третьої, четвертої статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до частини першої статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані (у письмовій або електронній формі, речовими об`єктами, висновками експертів, показаннями свідків), на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною першою статті 77 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування тобто обставин, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказам, оскільки у випадках передбачених законодавством певні обставини справи повинні або не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.
Оскільки доказування не може ґрунтуватися на припущеннях, а власне докази повинні відповідати вимогам належності, допустимості, достатності та достовірності, у разі неможливості самостійно надати докази, учасник справи вправі подати клопотання про витребування таких доказів судом.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, виходячи зі змісту статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право кожного на захист жодним чином не допускає обмеження держави у виборі правових засобів і їх реалізації в ході розгляду його справи, оскільки у своїх доводах Суд виходить з теорії «рівності зброї», тобто зрівнювання сторін не за кількісними ознаками наданих повноважень, а за процесуальним статусом в ході усього процесу, в тому числі і в суді (постанова у справі «Рожков проти РФ» від 31 жовтня 2013 року). Сам принцип «рівності зброї» передбачає, що кожній зі сторін повинна бути надана розумна можливість представляти свою правову позицію, включаючи свої докази таким чином, щоб вона не була поставлена в значно менш вигідне становище, ніж інша сторона.
З метою повного та всебічного розгляду справи, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання та витребування доказів, які мають відношення до предмета доказування у справі.
Керуючись ст.ст. 1-19, 43, 49, 81, 83, 84, 261, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третіх осіб: Дніпровська районна у м. Києві державна адміністрація (як орган опіки та піклування) та Печерська районна у м. Києві державна адміністрація (як орган опіки та піклування) про визначення місця проживання дитини - задовольнити.
Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (адреса: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; код ЄДРПОУ 42098368):
- інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування про найменування страхувальника (назва підприємства, посада, період роботи) та отримані доходи фізичної особи, ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 за період з 07 лютого 2017 року по дату надання відповіді на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва про витребування доказів (в тому числі як фізичної особи-підприємця, особи, що провадить незалежну професійну діяльність).
Витребувати у Головного управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України (адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19; код ЄДРПОУ 44116011):
- інформацію про відкриті банківські рахунки фізичної особи, ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 за період з 07 лютого 2017 року по дату надання відповіді на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва про витребування доказів;
- інформацію про джерела та суму нарахованих та/або отриманих доходів фізичної особи - ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 за період з 07 лютого 2017 року по дату надання відповіді на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва про витребування доказів (в тому числі як фізичної особи-підприємця, особи, що провадить незалежну професійну діяльність).
Витребувати у Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (адреса: 01601, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 26; код ЄДРПОУ 37996391):
- інформацію про перетин державного кордону України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Печерським РВ ГУ ДМС України в місті Києві 7 травня 2016 року) у період з 2017 року по дату надання відповіді на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва про витребування доказів.
Витребувати у Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (адреса: 03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, буд. 3; код ЄДРПОУ 40108646) інформацію про те:
- чи складались протоколи адміністративних правопорушень правил дорожнього руху відносно ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Печерським РВ ГУ ДМС України в місті Києві 7 травня 2016 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ), коли саме та з яких підстав;
- чи притягався до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керуючи транспортними засобами BMW X6 (державний номерний знак НОМЕР_3 ) та Mercedes-Benz CLS 500 (державний номерний знак НОМЕР_4 ), які зареєстровані/були зареєстровані на ім`я ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Печерським РВ ГУ ДМС України в місті Києві 7 травня 2016 року, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ).
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Головне управління ДПС у м. Києві Державної податкової служби України, Головний центр обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України та Департамент патрульної поліції Національної поліції Українинадати витребувані докази протягом двадцяти днів з дня постановлення ухвали.
Роз`яснити особі, у якої витребовуються судом докази, що відповідно до вимог статті 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.В. Вовк