ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/24208/15
УХВАЛА
21 квітня 2021 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Бєлової Л.В. та суддів Аліменка В.О., Безименної Н.В., розглянувши у порядку письмового провадження у місті Києві питання про виправлення описки в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2021 року про відкриття апеляційного провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови Вищої кваліфікаційної комісії України Козьякова С.Ю., Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено частково.
Не погоджуючись з таким рішенням суду першої інстанції позивачем ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу, яку зареєстровано Шостим апеляційним адміністративним судом 06 квітня 2021 року за вх№14034.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2021 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Голови Вищої кваліфікаційної комісії України Козьякова С.Ю., Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку.
Однак, судом встановлено, що у вищезазначеній ухвалі допущено описку в абзаці першому її мотивувальної частини, а саме помилково вказано: «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено повністю» замість вірного «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено частково».
Частиною 1 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС України) передбачено, що суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Правила даної статті передбачають можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Лексична помилка - це вживання слова в невластивому значенні, повтор слова чи спільнокореневого слова в одному й тому ж чи сусідніх реченнях, перекручування та вживання зайвих слів.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне, не змінюючи по суті ухвали, виправити описку в тексті ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2021 року про відкриття апеляційного провадження, зазначивши в абзаці першому її мотивувальної частини правильне «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено частково», замість помилкового - «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено повністю».
Керуючись ст. 243, 248, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Виправити допущену описку в першому абзаці мотивувальної частини ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2021 року про відкриття апеляційного провадження, зазначивши правильно «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено частково» замість помилкового - «Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2021 року позовні вимоги задоволено повністю».
Дана ухвала є невід`ємною частиною ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 квітня 2021 року про відкриття апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддями та може бути оскаржена протягом 30 днів, з урахуванням положень ст. 329 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Л.В. Бєлова
Судді В.О. Аліменко
Н.В. Безименна