Справа №229/870/20
Провадження № 2/263/642/2021
УХВАЛА
09 березня 2021 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Хараджа Н.В., розглянувши заяву представника позивача Ухова Р.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури, Державної Казначейської служби України про відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури,
В С Т А Н О В И В:
До Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури, Державної Казначейської служби України про відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури.
До суду відпредставника позивача надійшла заява про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
У відповідності до ч.ч. 3, 4 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Отже, проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції покликане захистити сторони від надмірного затягування судового процесу, оскільки основною причиною затягування справи є неявка учасників процесу до зали судового засідання.
Наказом Державної судового адміністрації України від 23.04.2020 року за № 196затверджений Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно до зазначеного Порядку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, суди можуть використовувати систему відеоконференцзв`язку, зокрема, комплекс технічних засобів та програмного забезпечення «EazyCon», що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку.
Таким чином, з метою підвищення оперативності судового розгляду справи та полегшення участі в ньому представника позивача, суд вважає за необхідне заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити та провести розгляд справи в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EazyCon».
Вказану ухвалу надіслати представнику позивача, який буде брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, для організації її виконання.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача Ухова Р.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури, Державної Казначейської служби України про відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури, - задовольнити.
Судове засідання по цивільній справі № 229/870/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Донецької обласної прокуратури, Державної Казначейської служби України про відшкодування шкоди завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури, яке призначене на 10 березня 2021 року о 10 годині 00 хвилин - провести в режимі відеоконференцзв`язку з використанням представником позивача ОСОБА_2 власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EazyCon».
Забезпечити проведення відеоконференцзв`язку поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EazyCon» з участюпредставника позивача ОСОБА_2 , з Жовтневим районним судом м. Маріуполя Донецької області 10 березня 2021 року о 10 годині 00 хвилин.
Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен:
- перевірити наявні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, встановленим Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим наказом Державної судового адміністрації України від 23.04.2020 року за № 196;
- зайти на офіційний веб-портал "Судова влади України" у розділ "Участь у відеозасіданні" (пошук в мережі Інтернет здійснюється за посиланням: www.court.gov.ua);
- зареєструватися в системі «EazyCon».
Попередити представника позивача, що відповідно до частини 5статті 212 ЦПК Україниризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EazyCon» за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
Технічні засоби і технології, які використовуються судом і учасниками судового процесу, мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Копію ухвали направити представнику відповідача
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В.Хараджа