Ухвала
02 березня 2021 року
м. Київ
справа № 640/15833/17
провадження № 61-2194ск21
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Коротенка Є. В. (суддя-доповідач), Жданової В. С., Зайцева А. Ю.,
розглянув касаційну скаргу Національного технічного Університету «Харківський політехнічний інститут» на постанову Харківського апеляційного суду від 13 січня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Національного технічного Університету «Харківський політехнічний інститут» про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Національного технічного Університету «Харківський політехнічний інститут» (далі - НТУ «Харківський політехнічний інститут») про зобов`язання вчинити певні дії.
Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 24 липня 2020 року в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Харківського апеляційного суду від 13 січня 2021 року рішення Київського районного суду м. Харкова від 24 липня 2020 року в частині відмови у задоволенні позовної вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним відновлення на роботі відповідачем НТУ «Харківський політехнічний інститут» позивача ОСОБА_1 з 15 вересня 2017 року скасовано, ухвалено нове рішення у справі, яким позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано незаконним та скасовано наказ НТУ «Харківський політехнічний інститут» № 1534 С від 15 вересня 2017 року про внесення змін до наказу в частині скасування пункту 1 наказу № 1522 С від 14 вересня 2017 року.
В решті рішення Київського районного суду м. Харкова від 24 липня 2020 року змінено в частині мотивів відмови у задоволенні позовних вимог.
12 лютого 2021 року (згідно з відміткою на поштовому конверті) НТУ «Харківський політехнічний інститут» звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою на постанову Харківського апеляційного суду від 13 січня 2021 року.
В касаційній скарзі заявник просить скасувати постанову суду апеляційної інстанції в частині розгляду позовних вимог щодо визнання незаконним та скасування наказу НТУ «Харківський політехнічний інститут» № 1534 С від 15 вересня 2017 року та направити справу в цій частині на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Касаційна скарга подана у передбачений статтею 390 ЦПК України строк, за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України.
Згідно з частиною третьою статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій статті 389 ЦПК України.
Частиною восьмою статті 394 ЦПК України передбачено, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
Підставами відкриття касаційного провадження є підстави, передбачені пунктами 3 та 4 частини другої статті 389 ЦПК України, які наведені заявником.
Оскільки викладені в касаційної скарзі доводи викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження у даній справі та витребувати матеріали справи.
Керуючись статтями 389, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Національного технічного Університету «Харківський політехнічний інститут» на постанову Харківського апеляційного суду від 13 січня 2021 року в частині розгляду позовних вимог ОСОБА_1 щодо визнання незаконним відновлення на роботі відповідачем НТУ «Харківський політехнічний інститут» позивача з 15 вересня 2017 року.
Витребувати з Київського районного суду м. Харковацивільну справу № 640/15833/17 за позовом ОСОБА_1 до Національного технічного Університету «Харківський політехнічний інститут» про зобов`язання вчинити певні дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
До відзиву необхідно додати докази надсилання відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Є. В. Коротенко
В. С. Жданова
А. Ю. Зайцев