Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження № 1-кп/641/42/2020 Справа № 641/2699/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2020 року Комінтернівський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участі сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст.49КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності по кримінальному провадженню,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12016220530000581від 19.02.2016року за обвинуваченням ОСОБА_5 ,у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 388 КК України.
В С Т А Н О В И В :
На розгляді Комінтернівського районного суду м. Харкова перебуває кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України щодо ОСОБА_5 .
У судове засідання з`явились прокурор, захисник, обвинувачений.
В судовому засіданні захисник обвинуваченого - адвокат ОСОБА_4 заявив клопотання про звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 388 КК України на підставі ст.49КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор заперечувала проти клопотання захисника обвинуваченого,у зв`язку з тим, що відсутні підстави для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України.
Обвинувачений в судовому засіданні підтримав клопотання свого захисника.
Суд, вислухавши думки учасників процесу, перевіривши матеріали справи , дійшов наступного.
Статтею 44 КК Українивизначено, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цих Кодексом, здійснюється виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.
Згідно п.1 ч. 2ст. 284 КПК Україникримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності. Закриття кримінального провадження з цієї підстави не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує (ч. 8ст. 284 КПК України).
Відповідно до п.2ч.1ст.49КПК України (учинній редакції),особазвільняється відкримінальної відповідальності,якщоз днявчинення неюкримінального правопорушенняі додня набраннявироком законноїсили минулитрироки -у разівчинення кримінальногопроступку,за якийпередбачено покаранняу видіобмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.
Відповідно до положеньст. 12 КК України, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення, а також під час судового розгляду, дії ОСОБА_5 класифікувались, як злочин невеликої тяжкості.
Згідно з вимогами п.2 ч.1ст. 49 КК України, яка діяла на момент вчинення кримінального правопорушення та розгляду кримінального провадження в суді, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули три рокиу разі вчинення злочину невеликої тяжкості.
Відповідно доч.2ст.49КК України , яка діялана моментвчинення кримінальногоправопорушення перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення кримінального правопорушення минуло п`ятнадцять років.
Відповідно до вимог ч.1ст. 5 КК Українивбачається, що закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності.
Так, з матеріалів кримінального провадження, вбачається, що ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.388 КК України 15.02.2017 року.
Ухвалою суду від 28.03.2019 року обвинуваченого ОСОБА_5 було оголошено у розшук, провадження по справі зупинено.
Ухвалою суду від 08.07.2019 року у зв`язку з встановленням місця знаходження обвинуваченого провадження було відновлено.
Ухвалою суду від 29.08.2019 року обвинуваченого ОСОБА_5 було оголошено у розшук, провадження по справі зупинено.
Ухвалою суду від 13.01.2020 року у зв`язку з встановленням місця знаходження обвинуваченого провадження було відновлено.
Судом під час вирішення клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого ОСОБА_5 встановлені обставини, з якими закон пов`язує переривання чи зупинення перебігу строку давності притягнення обвинуваченого до кримінальної відповідальності, передбаченихст. 49 КК України, а саме те що, обвинувачений ОСОБА_5 переховувався від суду, двічі оголошувався у розшук, тому відповідно до ч.2 ст. 49 КК України підстави для звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності відсутні.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що клопотання захисника обвинуваченого не обґрунтоване та не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ч.ч.1,2 ст. 49 КК України, ст.ст. 284,286,288, 371,372 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст.49КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали - після постановлення ухвали апеляційним судом при відхиленні апеляції.
Ухвала, яка набрала законної сили, обов`язкова для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Суддя- ОСОБА_1