Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження №1-кп/641/42/2020 Справа №641/2699/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2020 року Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
захисника адвоката ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Комінтернівського районного суду м. Харкова обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 12016220540000581 від 19.02.2016 щодо ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 388 КК України, суд
В С Т А Н О В И В:
04 жовтня 2018 року надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України щодо ОСОБА_5 . Стосовно ОСОБА_5 запобіжний захід не обирався.
У підготовче судове засідання з`явились прокурор, захисник адвокат ОСОБА_4 , обвинувачений ОСОБА_5 .
Обвинувачений ОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 388 КК України та закриття кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України.
Захисник адвокат ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні підтримав клопотання обвинуваченого та просив його задовольнити.
Прокурор у підготовчому судовому засіданні проти клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 заперечувала та пояснила, що особа звільняється від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч. 1 ст. 388 КК України, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки. Вказувала на те, що строки давності кримінального провадження внесене до ЄРДР за № 12016220540000581 від 19.02.2016 щодо ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 388 КК України не закінчились.
Суд, заслухавши думку прокурора, захисника адвоката ОСОБА_4 та обвинуваченого ОСОБА_5 , приходить до наступного.
Відповідно до ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч. 1 ст. 388 КК України є злочином невеликої тяжкості.
Частина 1 статті 388 КК України передбачає відповідальність за розтрату, відчуження, приховування, підміна, пошкодження, знищення майна або інші незаконні дії з майном, на яке накладено арешт, із заставленим майном або майном, яке описано, чи порушення обмеження (обтяження) права користуватися таким майном, здійснене особою, якій це майно ввірено, а також здійснення представником банку або іншої фінансової установи банківських операцій з коштами, на які накладено арешт, та караються штрафом від двохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Отже, особа звільняється від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч. 1 ст. 388 КК України, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.
Згідно обвинувального акту ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення (злочин) передбачене ч. 1 ст. 388 КК України, 15.02.2017.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 28.03.2019, ОСОБА_5 оголошено у розшук, а провадження по справі зупинене до розшуку останнього.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 08.07.2019, провадження по кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 388 КК України поновлено.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 29.08.2019, ОСОБА_5 оголошено у розшук, а провадження по справі зупинене до розшуку останнього.
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 13.01.2020, провадження по кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 388 КК України поновлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання.
Отже, оскільки ОСОБА_5 ухилявся від суду, перебіг строків давності зупинявся на 7 місяців 25 днів.
Враховуюче викладене, суд вважає, що у задоволенні клопотання ОСОБА_5 про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 388 КК України та закритті кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності, слід відмовити як в передчасно заявленому, оскільки строки давності, визначені ст. 49 КК України, за вчинене ОСОБА_5 кримінального правопорушення (злочину) за ч. 1 ст. 388 КК України не сплили.
Крім того, прокурор у підготовчому судовому засіданні просив доручити начальнику Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області скласти досудову доповідь стосовно обвинуваченого ОСОБА_5 .
Відповідно до ч. 2 ст. 314-1 КПК України, досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі.
Вислухавши сторони кримінального провадження, з метою забезпечення суду інформацією, яка характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання, суд вважає за доцільне надати органу з питань пробації доручення про складання досудової доповіді.
В ході підготовчого судового засідання учасники судового провадження проти призначення справи до судового розгляду не заперечили.
Вивчивши обвинувальний акт, заслухавши думку учасників судового провадження, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає призначенню до судового розгляду, виходячи з наступного.
Угод про визнання винуватості чи про примирення в порядку ст.ст. 468-475 КПК України до суду не надходило. Підстав, передбачених ст. 284 КПК України, для закриття провадження не вбачається. Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог кримінально-процесуального законодавства. При його затвердженні прокурором дотримані вимоги закону. Підстав для направлення обвинувального акта для визначення підсудності не встановлено. Кримінальне провадження підсудне Комінтернівському районному суду м. Харкова. Проти відкритого судового розгляду учасники підготовчого провадження не заперечили.
Судом з`ясовано питання про склад осіб, які братимуть участь в судовому розгляді, визначено, що проведення судового розгляду буде здійснюватися суддею одноособово.
Таким чином, судом вчинено всі необхідні дії з підготовки кримінального провадження до судового розгляду, а тому наявні достатні підстави для призначення даного кримінального провадження до судового розгляду.
Керуючись ст.ст. 49, 314, 315, 316 КПК України, ст.ст. 12, 388 КК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Призначити судовий розгляд обвинувального акту у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_5 , що обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 388 КК України в судове засідання, на 10 год. 00 хв., 05 березня 2020 року в приміщенні Комінтернівського районного суду м. Харкова.
У задоволенні клопотання ОСОБА_5 про звільнення його від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 388 КК України та закриття кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності відмовити.
Доручити начальнику Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області скласти досудову доповідь стосовно обвинуваченого:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Харкова, громадянина України, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 .
Визначити строк виконання ухвали в частині досудової доповіді до 05 березня 2020 року.
У судове засідання викликати учасників судового провадження прокурора, захисника, обвинуваченого.
Копію ухвали про призначення судового розгляду надіслати учасникам процесу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя- ОСОБА_1