ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2020 рокуСправа № 215/4394/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича про визнання протиправною бездіяльності, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 29.07.2020 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича про:
-визнання протиправною бездіяльності голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича, яка виявилася у порушенні права на попередження за можливістю страждань і болю на медичні профілактичні заходи, у невизначеності способу захисту інтересів, правової позиції статті 49 Конституції України, частини першої статті 3, пункту сьомого статті 4, статей 6, 10, пункту «а», «б» статті 10, статей 31, 32, 42, частини першої статті 43, статті 53, пункту «а» статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» та постановити окрему ухвалу згідно статті 249 КАС України;
-визнання протиправною бездіяльності голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради ОСОБА_2 , яка виявилася у порушенні права на охорону здоров`я, медичну допомогу, права на ліквідацію перешкод при здійсненні прав та законних інтересів згідно заяви від 10.07.2020 вх. С-315;
-визнання протиправною бездіяльності голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради ОСОБА_2 , яка виявилася у не винесенні за результатами розгляду звернення від 10.07.2020 вх. С-315, рішення, постанови, тобто правового акта;
-визнання протиправною бездіяльності голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради ОСОБА_2 , яка виявилася у ненаданні належно завіреної копії його заяви від 10.07.2020 року вх. С-315 з реєстраційними номерами, у порушенні права на свободу від шкоди, спричиненої неналежним функціонуванням системи місцевого самоврядування.
2.Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 03.08.2020 справу № 215/4394/20 (провадження № 2-а/215/294/20) передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю відповідно до положень статей 20, 29 КАС України.
3.Справа № 215/4394/20 (провадження № 2-а/215/294/20) надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 26.08.2020, та за результатами автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Верба І.О.
4.Позивачем заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, оскільки спір стосується розгляду відповідачем заяви позивача від 10.07.2020, а з викладеними у цьому позові позовними вимогами позивач звернувся 29.07.2020 - строк для подання цього позову не є пропущеним.
5.Ухвалою суду від 01.09.2020 клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено, звільнено позивача від сплати судового збору за подання до суду цього позову; прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі; у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження, призначення відеоконференції відмовлено, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; встановлено учасникам справи строки для надання заяв по суті спору; клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, витребувано від відповідача належним чином засвідчені копії: заяви (запит) від 10.07.2020 вх. С-315 із доданими до неї документами (у разі наявності); відповіді на заяву (запит) від 10.07.2020 вх. С-315, поясненнями чи запрошувався позивач для розгляду звернення з підтверджуючими документами; докази направлення (отримання) позивачем відповіді на заяву (запит) від 10.07.2020 вх. С-315; пояснення із підтверджуючими доказами, чи були подані позивачем заяви з подібними вимогами, які викладені у заяві від 10.07.2020 вх. С-315 (у разі наявності надати зазначені заяви та відповіді на них); пояснення із підтверджуючими доказами щодо порядку/процедури розгляду заяв (запитів) у Виконавчому комітеті Тернівської районної у місті ради.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
6.Як вбачається із бездіяльності відповідача, він не переслідував законну мету правового режиму розгляду заяв, відмовився використовувати свої владні управлінські функції та не прийняв рішення за результатами розгляду заяви.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
7.Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що заявнику надана відповідь на звернення, в якій пояснено відсутність повноважень по вирішенню поставлених питань та направлено звернення для вирішення по суті виконкому Криворізької міської ради, про що повідомлено заявника листом.
8.Позивачу неодноразово надавались пояснення стосовно повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради при розгляді його звернень медичного направлення.
9.Але, ОСОБА_1 і по теперішній час продовжує направляти заяви та скарги з метою вирішення його питань в порядку та у спосіб не передбаченому нормативно-правовими актами та поза межами повноважень виконавчого комітету районної у місті ради.
10.За 2019 рік ОСОБА_1 направив до виконкому Тернівської районної у місті ради 32 звернення з різних медичних питань та питань, що стосуються медичних закладів. В 2020 році - 16 звернень.
11.Таким чином, скаржник систематично намагається змусити виконком та його посадових осіб вчинити дії, що призведуть до перевищення повноважень та порушення вимог законодавства України.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
12. ОСОБА_1 10.07.2020 подав до голови Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича заяву (запит), зареєстровану за вх. № С-315, в якій просив:
1)подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом зобов`язати ОСОБА_3 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими вже вам рецептами від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № 187, № 188, № 189, від 23.06.2020 № 12, № 13, № 14, № 15, від 27.06.2020 № 240, № 241, № 242, № 243 (разом 12 рецептів) та за поданими від 07.07.2019 № 158, № 159, № 162, № 163 (разом 4 рецепти), якщо відсутні у вас повноваження для належного реагування;
2)подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення права ОСОБА_4 хворої на попередження за можливістю страждань і болю стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України для безоплатного відпуску ОСОБА_5 лікарських засобів зазначених у рецептах від 07.07.2019 № 158, № 159, № 162, № 163 (разом 4 рецепти) та памперсами;
3)подати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко К.В, який не видав наказ до 10.07.2020 щодо забезпечення ОСОБА_5 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 та який використовує бюджетні кошти за не призначенням;
4)подати клопотання начальнику управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу ОСОБА_6 , а саме просити надати пояснення про ліки за наданими в додатках вам рецептами від 07.07.2019 № 158, № 159, № 162, № 163 (разом 4 рецепти) чи призначені вони ОСОБА_5 для лікування її організму від ОСОБА_4 хвороби та просити перелікувати ліки зазначені в рецептах по пунктно для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;
5) надати і вирахувати суму коштів на ліки відповідно до наданих вам рецептів від 07.07.2019 № 158, № 159, № 162, № 163 (разом 4 рецепти), а також окремо зазначити 50% вартості цих ліків;
6) частково загладити мої моральні страждання сумою у 600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 2 102 грн х 600 = 1 261 200 грн;
7) надати запрошення для мене, з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду моєї заяви від 10.07.2020, а після розгляду її, висновки викласти в рішенні, постанові, тобто індивідуальному правовому акті, який надати мені;
8) подати клопотання депутату територіального виборчого округу № 31, а саме просити вжити заходи по фінансуванню КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР для закупівлі індивідуальних реабілітаційних засобів особистої гігієни згідно ІПР ОСОБА_5 за термін з 20.09.2019 по 01.01.2020 і за червень 2020, які на цей час не видані;
9) дисциплінарного стягнення директора КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1 КМР ОСОБА_3 за порушення своєї присяги, не підкорення статтям 3, 22, частині 2 статті 28, статті 49 Конституції України, не забезпечення права на попередження за можливістю страждань і болю на медичні профілактичні заходи частина 1 статті 3, пункт 7 статті 4, статті 6, 10, пунктів "а", "б" статті 10, статті 31, 32, 42, частини 1 статті 43, статті 53, пункту "а" статті 78 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я»; права на індивідуальний підхід до лікування пункт "д" частини 1 статті 6, частина 1 статті 38, частина 3 статті 39, частина 3 статті 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», права на доступність у галузі охорони здоров`я частина 4 статті 4, статті 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я»; права на медичну інформацію пункт "е" статті 6, статті 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я»;
10) надати дві копії моєї заяви з вашими та Криворізького міськвиконкому реєстраційними номерами належно завірені.
13. 15.07.2020 голова Тернівської районної у місті ради ОСОБА_2 на звернення (запит) від 10.07.2020 № С-315 надав відповідь:
1)виконкому Тернівської районної У місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом зобов`язувати ОСОБА_3 видавати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими Вами рецептами від 12.06.2020 № 150, від 15.06.2020 № № 187, 188, 189, від 23.06.2020 № № 12, 13, 14,15, від 27.06.2020 № 240, 241, 242, 243 (разом 12 рецептів) та від 07.07.2019 №№ 158, 159, 162, 163 (всього 4 рецепти);
2)виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення права ОСОБА_4 хворої на попередження за можливістю страждань і болю стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України для безоплатного відпуску ОСОБА_5 лікарських засобів зазначених у рецептах від 07.07.2019 № № 158,159,162,163 (всього 4 рецепти) та памперсами;
3)виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Криворізькому міському голові, а саме просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу ОСОБА_6 , який не видав наказ до 10.07.2020 щодо забезпечення ОСОБА_5 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303 та який використовує бюджетні кошти за не призначенням;
4)виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання начальнику управління охорони здоров`я м Кривого Рогу ОСОБА_6 , а саме просити надати пояснення про ліки за наданими рецептами від 07.07.2019 № № 158, 159, 162, 163 чи призначені вони ОСОБА_5 для лікування її організму від ОСОБА_4 хвороби з переліком ліків по пунктах для амбулаторного лікування її ОСОБА_4 хвороби та просити перелікувати ліки зазначені в рецептах по пунктно для амбулаторного лікуванні її ОНКО хвороби;
5)до повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради не належить питання надання вирахуваних сум коштів на ліки відповідно до наданих Вами рецептів від 07.07.2019 № № 158, 159, 162, 163, а також зазначення їх 50% вартості;
6)районним у місті бюджетом не передбачені видатки, на відшкодування моральної шкоди в грошовій формі, тобто виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження частково загладжувати Ваші моральні страждання сумою у 600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: 2 102 грн х 600 = 1 261 200 грн;
7)враховуючи те, що пункти Вашого звернення не входять до делегованих повноважень виконкому районної у місті ради, а відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про звернення громадян» були направлені за належністю до виконкому Криворізької міської ради, запрошувати Вас на розгляд Вашого звернення у виконком Тернівської районної у місті ради було недоцільним. Відповідно до ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» відповідь. за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки;
8)виконкому Тернівської районної у місті не делеговані повноваження подавати клопотання депутату територіального виборчого округу № 31, а саме вжити заходи по фінансуванню КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» КМР для закупівлі індивідуальних реабілітаційних засобів гігієни згідно ІПР ОСОБА_5 за термін з 20.09.2019 по 01.01.2020, за червень 2020 року, які на цей час не видані;
9)питання дисциплінарних стягнень працівників підприємств, установ, організацій та закладів району не належить до повноважень районної у місті ради;
10)враховуючи вищевикладене, Ваше звернення від 10.07.2020 реєстраційний номер С-315 відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» направлене на розгляд за належністю до виконкому Криворізької міської ради для вирішення питання по суті.
14. 15.07.2020 за вих.№ С-315 на адресу виконкому Криворізької міської ради направлено звернення позивача від 10.07.2020 № С-315.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
15.Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
16.Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
17.Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).
18.Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі Закон № 393/96-ВР) звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
19.Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення (частина друга статті 7 Закону № 393/96-ВР).
20.Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі Закон № 280/97-ВР) виконавчі органи рад це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
21.Посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
22.Згідно частини другої статті 5 Закону № 280/97-ВР у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
23.Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами (стаття 10 Закону № 280/97-ВР).
24.Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (стаття 11 Закону № 280/97-ВР).
25.Частиною третьою статті 17 Закону № 280/97-ВР відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
26.Відповідно до статті 32 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:
а) власні (самоврядні) повноваження:
-управління закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;
-організація медичного обслуговування та харчування у закладах освіти, культури, фізкультури і спорту, оздоровчих закладах, які належать територіальним громадам або передані їм;
б) делеговані повноваження:
-забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів;
-забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
27.Згідно частини першої статті 41 Закону № 280/97-ВР питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.
28.Районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомим майном та іншими об`єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами (частина друга статті 41 Закону № 280/97-ВР).
29.Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах (частина третя статті 41 Закону № 280/97-ВР).
30.Повноваження голови районної у місті ради визначені частиною шостою статті 55 Закону № 280/97-ВР:
1)скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;
2)забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;
3)представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;
4)вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради;
5)координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
6)організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;
7)організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
8)організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення);
9)призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради;
10)здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;
11)є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;
12)підписує рішення ради, протоколи сесій ради;
13)забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; веде особистий прийом громадян;
14)забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;
15)представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;
16)за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів;
17)звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації", здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін;
18)вирішує інші питання, доручені йому радою.
31.Згідно частини сьомої статті 55 Закону № 280/97-ВР голова районної у місті ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
32.Надаючи оцінку доводам позивача, суд виходить із того, що заявою (запитом) від 10.07.2020 № С-315 позивач просив голову виконкому Тернівської районної у місті ради подати клопотання голові Виконкому Криворізької міської ради, у тому числі, з метою прийняття останнім індивідуальних та нормативно-правових актів, начальнику управління охорони здоров`я м. Кривого Рогу Мурашко для забезпечення протоколів лікування, депутату місцевої ради щодо вжиття заходів фінансування медичного закладу, а також вжиття заходів дисциплінарного стягнення, вирахування вартості ліків, відшкодувати суми моральної шкоди.
33.В цій справі позивач просить визнати протиправною бездіяльність голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича, яка виявилась у невжитті заходів по захисту прав позивача, у порушенні права на охорону здоров`я, неприйнятті після розгляду заяви рішення, постанови, тобто правового акта.
34.Суд зазначає, що Закон України «Про місцеве самоврядування» не містить повноважень голови районної у місті ради на звернення до голови виконкому міської ради із клопотаннями, не покладає на відповідача функції по вирахуванню вартості ліків, не передбачає права голови виконкому районної у місті ради на прийняття рішень та постанов для розгляду звернення у розглянутому випадку.
35.Голова Тернівської районної у місті ради Солод В.М., розглянувши звернення позивача, повідомив заявника, що розгляд питань медичного характеру та застосування заявлених заходів дисциплінарних стягнень не належить до делегованих повноважень виконкому, у зв`язку із чим направив заяву на розгляд за належністю до виконкому Криворізької міської ради, про що позивачу направлено відповідь на його заяву.
36.Таким чином, порушені у заяві позивача питання не відносяться до компетенції голови виконкому районної у місті ради, у зв`язку із чим судом не встановлено допущення позивачем протиправної бездіяльності та не вбачаються підстави для вжиття заходів, передбачених статтею 249 КАС України.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
37.З аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.
38.Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -
вирішив:
39.У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича (вул. Короленка, 1а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50083) про визнання протиправної бездіяльності відмовити повністю.
40.Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.
Суддя І.О. Верба