БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08.07.2020
Справа № 497/670/2020
Провадження № 2/497/450/2020
УХВАЛА
про відкриття провадження та призначення підготовчого судового засідання
08.07.2020 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, ознайомившись у приміщенні суду в м.Болград з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до СВК "Криничне" про стягнення заробітної плати і розірвання договору оренди,
ВСТАНОВИЛА:
27.05.2020 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом, 28.05.2020р. ухвалою суду позовну заявубуло залишено без руху, позивачунадано строк для усунення недоліків, на усунення яких 16.06.2020 року від позивача надійшла заява з поясненнями, але справа була знята з розгляду у зв`язку з перебуванням судді на лікарняному (з 04 до 30.06.2020р.).
Позов підсудний Болградському районному суду Одеської області, поданий з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесений до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду. Відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження. Відповідно до ч.2ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство в порядку позовного провадження здійснюється за правилами загального та спрощеного провадження. Ці правила визначаються ухвалою суду про відкриття провадження (п.п.4 ч.2 ст.187 ЦПК України).
У порядку підготовки справи до судового розгляду, з метою перевірки доводів позовної заяви підлягаютьзадоволенню клопотання позивача, що містяться у позовній заяві, - про витребування доказів.
Керуючись ст.ст.84,128,187-192,260,261,353 ЦПК України, суд
постановив:
Відкрити провадження у порядку загального провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до СВК "Криничне" про стягнення заробітної плати і розірвання договору оренди.
Призначити підготовче судовезасідання в приміщенні Болградського районного суду Одеської області на 15.09.2020рокуо 10:00 за адресою: вул.25 Серпня,192, м.Болград Одеської області, зала №06.
Надіслати учасникамсправи копіюухвали,а відповідачу-копію позовноїзаяви тадоданих документів,-разом зсудовою повісткою,та роз`яснити сторонам, що:
- відповідач має право протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву і усі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; копію відзиву, в разі його надання, та доданих до нього документів, має бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду;
- в разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами;
- позивач вправі подати відповідь на відзив (підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно, - до початку розгляду справи по суті), у строк не більше 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання відзиву відповідача на позов;
- у запереченні відповідач може викласти письмово свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Заперечення, в разі його наявності, подається протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання відповіді на відзив;
- учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: bg.od.court.gov.ua.
Зобов`язатипозивача з`явитися у судове засідання на призначені час та дату, та надати суду оригінали письмових доказів для дослідження судом на підтвердження вимог позову.
Зобов`язатиСВК "Криничне" надати суду у строк до судового засідання - до 14.09.2020рокувключно, - докази, а саме,- довідки:
- пророзмір неотриманої ОСОБА_1 зароботної плати за 2018 -2019 рік та заборгованості по заробітній платі;
- про його середній розмір заробітної плати на його посаді за 2018-2019 р.р.;
- пророзмір отриманоїі неотриманої ОСОБА_1 у 2018-2019 році натуроплати чи грошової компенсацій за натуроплату, - як орендної плати за договором оренди;
- про розмір майного паю ОСОБА_1 у майні СВК "Криничне";
-також надатисуду договіроренди землі,що бувукладений між ОСОБА_1 таСВК "Криничне"і копію наказупро звільнення ОСОБА_1 .
Роз`яснити голові "СВК "Криничне" вимоги законодавства щодо обов`язковості надання суду доказів,які витребувані ухвалою суду;в разівідсутності можливостінадати доказ, який вимагає суд, - взагалі, або у встановлені судом строки, - законом передбачено обов`язкове повідомлення про це суд із зазначенням причин, - протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала може бути оскаржена лише у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного суду, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та підлягає негайному виконанню в частині надання суду доказів.
Суддя А.В.Кравцова
Стаття 43.Права та обов`язки учасників справи
1. Учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
2. Учасники справи зобов`язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
3. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
5. Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
6. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.