БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
28.05.2020
Справа № 497/670/2020
Провадження № 2/497/450/2020
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
"28" травня 2020 р. суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, ознайомившись у приміщенні суду в м.Болград з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до СВК "Криничне" про стягнення заробітної плати і розірвання договору оренди,
ВСТАНОВИВ:
27.05.2020 року позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, проте позовна заява не відповідає вимогам ст.175ч.3п.п.2,4-10 та ч.5ст.177 ЦПК України і підлягає залишенню без руху.
Так, відповідно до ст.ст.175ч.3п.п.2-10, 177ч.5 ЦПК України, позов має містити, окрім відомих позивачу: номерів засобів зв`язку позивача та відповідача, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, також:
- зміст позовних вимог, а саме, - спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити в рішенні, а якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору (відсутність таких заходів), якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок врегулювання спору;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
- зазначення щодо наявності в позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, може додати копії відповідних доказів,
- учасник справи, який подає до суду письмові докази в копіях, згідно ст.95 ч.5 ЦПК України, має своїм підписом підтвердити відповідність копії оригіналу із зазначенням дати такого засвідчення, а також прізвища й ініціалів особи, яка засвідчила копії документів, оскільки, в разі, якщо учасник справи або суд ставить під сумнів копію письмового доказу, такий доказ не береться судом до уваги.
Наданий позивачем вищевказаний позов не враховує усіх вимог, передбачених новою редакцією ЦПК України, яка діє з 15.12.2017 року, а саме: позовназаява маємістити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору. Позивач згідно заявлених вимог просить розірвати договори оренди землі, втім чи вирішувалося дане питання в позасудовому порядку не зазначає, і відповідних доказів не додає.
Також позовна заява ОСОБА_1 не містить визначення ціни позову. Більш того, не зрозуміло з чого виходила позивач і якими вимогами закону керувалася, сплачуючи судовий збір в розмірі 840.80 гривен, оскільки жодного обґрунтування в позовній заяві не наведено, тоді як заявлено дві позовні вимоги.
Згідно положень п.8 ч.1ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про розірвання договору найму (оренди) майна сукупністю платежів за користування майном протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки.
На підставі ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджуються сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Наразі суд позбавлений можливості перевірити правильність сплати судового збору позивачем з огляду на відсутність необхідних доказів та мотивованого обґрунтування ціни позову.
Крім того, позов не містить обгрунтування звернення позивачем до суду з вимогою про стягнення заробітної плати, що є трудовим спором і підлягає прискореному розгляду, - разом з вимогою про розірвання договору оренди, яка може розглядатися тривалий час з огляду на відсутність достатніх доказів, які позивач просить витребувати у відповідача, враховуючи твердження про наявність сумнівів в позивача щодо справжності його підпису у договорі оренди, що може потягти за собою призначення почеркознавчої експертизи в ході судового розгляду справи.
Таким чином, встановивши відсутність усіх вище перелічених складових для відкриття провадження, суд дійшов висновку, що позовна заява містить певні недоліки, які позивачем мають бути усунені для відкриття провадження у справі і її розгляду у розумні строки на підставі доказів і відомостей, достатніх для ухвалення судом повного, об`єктивного і справедливого рішення.
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позову.
Керуючись ст. ст.95,175,177, 185 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до СВК "Криничне" про стягнення заробітної плати і розірвання договору оренди,- залишити безруху,надавши позивачу строкдля усунення недоліків десять днів з дня отримання ним копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі неусунення у встановлений строк недоліків, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу, що не є перешкодою для звернення до суду з цією ж заявою після усунення зазначених недоліків.
Запропонувати позивачу разом з усуненням недоліків позову надати суду докази на підтвердження відомостей, зазначених ним в позові, - що мають суттєве значення для ухвалення судом об`єктивного рішення у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя А.В. Кравцова