Ухвала
Іменем України
18 червня 2020 року
м. Київ
справа № 698/229/17
провадження № 51-2839впс20
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянув в судовому засіданні подання Черкаського апеляційного суду
про направлення матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014250180000008 від 22 липня
2014 року, з апеляційною скаргою прокурора на ухвалу Катеринопільського районного суду Черкаської області від 12 травня 2020 року щодо ОСОБА_4
з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
встановив:
До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання Черкаського апеляційного суду про направлення вищевказаних матеріалів кримінального провадження із зазначеного суду до апеляційного суду іншої області.
Подання мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті зрозгляду кримінальних справ Черкаського апеляційного суду, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів.
Учасники судового провадження належним чином повідомлені про день і час розгляду подання, в судове засідання не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду. Заперечень про відкладення розгляду подання від них не надійшло.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, наведені у поданні, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню зогляду на таке.
Згідно приписів п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження може бути передано на розгляд до іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, атакож про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду заподанням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 76 КПК України, суддя, який брав участь укримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій.
Як убачається з матеріалів провадження, до Черкаського апеляційного суду впорядку апеляційного оскарження надійшли матеріали кримінального провадження № 42014250180000008 з апеляційною скаргою прокурора на ухвалу Катеринопільського районного суду Черкаської області від 12 травня 2020 року, якою кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України, закрито внаслідок набрання чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 червня 2020 року вищевказане кримінальне провадження розподілене на колегію суддів у складі: судді-доповідача ОСОБА_5 та суддів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 04 червня 2020 року задоволено заяви про самовідвід суддів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від розгляду зазначеного вище провадження.
Згідно протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Черкаського апеляційного суду від 04 червня 2020 року визначення колегії суддів для розгляду вказаних матеріалів кримінального провадження невідбулося, оскільки з чотирьох суддів, які працюють в судовій палаті з розгляду кримінальних справ зазначеного апеляційного суду, двоє суддів, а саме
ОСОБА_6 та ОСОБА_7 відповідно доположень ст. 76 КК України не мають права брати участь у цьому провадженні.
З огляду на викладене, враховуючи неможливість утворення складу суду для розгляду Черкаським апеляційним судом вищевказаних матеріалів кримінального провадження, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання апеляційного суду та направити вказане провадження до Кропивницького апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного суду для його розгляду вапеляційному порядку.
Керуючись ст. 34 КПК України, Верховний Суд,
постановив:
Подання Черкаського апеляційного суду задовольнити.
Кримінальне провадження з апеляційною скаргою прокурора на ухвалу Катеринопільського районного суду Черкаської області від 12 травня 2020 року щодо ОСОБА_4 направити з Черкаського апеляційного суду до Кропивницького апеляційного суду для розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3