Справа № 161/4219/20
Провадження № 2/161/1965/20
У Х В А Л А
про забезпечення доказів
02 червня 2020 року місто Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Філюк Т.М.
за участю секретаря судового засідання Стецюка Р.В.
розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федоша С.М. про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в :
Представник ОСОБА_1 адвокат Федош С.М. звернувся до суду з заявою про забезпечення доказів шляхом витребування з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» наступних документів: наказу про прийняття на роботу у ТОВ Фірма «Агропанхім» ОСОБА_2 Володимирівни; наказу про звільнення з роботи з ТОВ Фірма «Агропанхім» ОСОБА_2 ; рішення вищого органу товариства про звільнення з посади Тиможинської Тиможинської ОСОБА_3 ; довідки про розмір заробітної плати, нарахованої ОСОБА_1 за останні шість місяців, що передували звільненню. Вказує, що іншим способом отримати та надати суду такі докази неможливо, а відповідач не надає дані докази в добровільному порядку.
Відповідно доч.1,2ст.116ЦПК України,суд зазаявою учасникасправи абоособи,яка моженабути статусупозивача,має забезпечитидокази,якщо єпідстави припускати,що засібдоказування можебути втраченийабо збиранняабо поданнявідповідних доказівстане згодомнеможливим чиутрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Згідно вимог ч.5 ст. 117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Так, ухвалою від 23 березня 2020 року про відкриття провадження у справі, прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, та відкрити провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, Олдночасно суддею вирішено питання про витребування з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» наступних документів:
- наказ про прийняття на роботу ОСОБА_2 у ТОВ Фірма «Агропанхім»
-наказ про звільнення ОСОБА_2 з ТОВ Фірма «Агропанхім»;
рішення вищого органу товариства про звільнення з посади Тиможинської Тиможинської ОСОБА_3 ;
- довідку про нараховану ОСОБА_1 заробітну плату, за останні шість місяців, що передували звільненню. Дана ухвала була скерована для виконання на адресу відповідача. Однак, станом на 2 червня 2020 року витребовувані докази не надані суду.
З врахуванням наведених обставин, є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. А тому, заява про забезпечення доказів підлягає до задоволення.
Разом з тим, слід роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.2 ст. 148 ЦПК України у випадку повторного чи систематичного невиконання процесуальних обов`язків, повторного чи неодноразового зловживання процесуальними правами, повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, триваючого невиконання ухвали про забезпечення позову або доказів суд з урахуванням конкретних обставин стягує у дохід державного бюджету з відповідного учасника судового процесу або відповідної іншої особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.116, 117 ЦПК України,-
у х в а л и в :
Заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Федоша С.М. про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу задовольнити.
Забезпечити докази, шляхом витребування з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма «Агропанхім» наступних документів:
- наказу про прийняття на роботу у ТОВ Фірма «Агропанхім» Тиможинської Оксани Володимирівни;
- наказу про звільнення з роботи з ТОВ Фірма «Агропанхім» ОСОБА_2 ;
- рішення вищого органу товариства про звільнення з посади Тиможинської Тиможинської ОСОБА_3 ;
- довідки про розмір заробітної плати, нарахованої ОСОБА_1 за останні шість місяців, що передували звільненню.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначениий строк обчислюється з дня складення повного тексту.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Дата складення повного тексту ухвали 02 червня 2020 року.
Суддя
Луцького міськрайонного суду Т.М.Філюк