ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 554/2023/20 Номер провадження 11-сс/814/397/20Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Доповідач ап. інст. ОСОБА_2
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
30 квітня 2020 року м. Полтава
Суддя - доповідач судової колегії з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду ОСОБА_2 , перевіривши апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_3 в інтересах потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави від 23 квітня 2020 року, -
В С Т А Н О В И В :
Цією ухвалою задоволено клопотання захисників ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про зміну запобіжного заходу та змінено підозрюваному ОСОБА_11 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний період доби до 06.05.2020.
Не погодившись з ухвалою слідчого судді, захисник ОСОБА_3 в інтересах потерпілих подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу скасувати та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні клопотань захисників про зміну ОСОБА_11 запобіжного заходу.
Перевіривши апеляційну скаргу вважаю за необхідне відмовити у відкритті апеляційного провадження, виходячи з наступного.
Права та свободи людини і громадянина, у відповідності до ст.55 Конституції України, захищаються судом, при цьому кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
В офіційному тлумаченні частини другої статті 55 Конституції України, викладеному в рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 2011 року №19-рп/2011 зазначено, що реалізація конституційного права на оскарження в суді будь-яких рішень, дій чи бездіяльності всіх органів влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб забезпечується в порядку, визначеному процесуальним законом.
Згідно з положеннями ст.24 КПК України, які узгоджуються з приписами ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.
Разом з цим, специфіка кримінальної процесуальної діяльності визначає особливу процедуру оскарження рішень слідчого судді.
Так, приписамист.309 КПК Українивизначений виключний перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в апеляційному порядку, зокрема ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою/домашнього арешту або відмову в його застосування та продовження строку тримання під вартою/домашнього арешту або відмову в його продовженні.
Відповідно до частини третьої цієї статті, скарги на інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала слідчого судді про зміну запобіжного заходу до вказаного переліку не входить, а тому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Відповідно до ч.4ст.399 КПК України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті провадження лише, якщо апеляційна скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Керуючись ст.ст. 399 КПК України, суддя - доповідач,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою адвоката ОСОБА_3 в інтересах потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави від 23 квітня 2020 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати скаржнику разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена протягом трьох місяців до касаційної інстанції.
Суддя-доповідач: ОСОБА_2