ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
28 січня 2020 року справа № 923/1001/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., за участю секретаря судового засідання Мальцевої О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Новогригорівської сільської ради Генічеського району Херсонської області
до відповідача-1: Приватного сільськогосподарського підприємства "Новогригорівське", с. Новогригорівка, Генічеського району Херсонської області
відповідача-2: Генічеської районної державної адміністрації, м. Генічеськ Херсонської області
про розірвання договору оренди достроково
за участю представників сторін:
від позивача: Кучма Н.В. (паспорт НОМЕР_1 , виданий Рівненським МВ УМВС України в Рівненській області 18.10.2000р.), представник, довіреність № 326/02-13 від 15.11.2019р.,
від відповідача-1: не з`явився,
від відповідача-2: не з`явився
в с т а н о в и в:
Позивач Новогригорівська сільська рада звернувся до господарського суду із позовом до відповідача-1 Приватного сільськогосподарського підприємства "Новогригорівське", відповідача-2 Генічеської районної державної адміністрації про розірвання договору оренди достроково.
Ухвалою суду від 04.12.2019р. відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання по справі на 03.01.2020р., встановлено сторонам строк на подання заяв по суті справи.
Ухвалою суду від 03.01.2020р. у зв`язку з неявкою в судове засідання представників відповідачів підготовче засідання відкладено на 28.01.2020р., призначено проведення підготовчого засідання 28.01.2020р. в режимі відеоконференції із забезпеченням її проведення Генічеським районним судом Херсонської області.
27.01.2020р. до суду надійшла сумісна заява-клопотання про затвердження мирової угоди у справі, підписана Новогригорівським сільським головою та директором ПСП "Новогригорівське", до якої додано примірник додаткової угоди до договору оренди землі від 28.12.2019р. №6.
В судове засідання з`явився представник позивача.
Відповідачі явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, про поважність причин неявки суд не повідомили.
Представник позивача підтримала клопотання про затвердження мирової угоди, просить його задовольнити.
Розглянувши клопотання про затвердження мирової угоди, заслухавши пояснення представника позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 7 статті 46 Господарського процесуального кодексу України, сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
За приписами статті 192 Господарського процесуального кодексу України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
За своїм змістом мирова угода - це договір, який укладається між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, задля яких і було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті. Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити. У зв`язку з цим, укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у вказаних вище процесуальних нормах, є правом сторони, яке, відповідно до процесуального Закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов - якщо такі дії суперечать законодавству, або це призводить до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів. Таким чином, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо вона не відповідає закону, або за своїм змістом вона є такою, що не може бути виконана у відповідності з її умовами, або якщо така угода остаточно не вирішує спору чи може призвести до виникнення нового спору. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини твердо врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.
Судом встановлено, що сторонами, фактично, 28.12.2019р. підписано додаткову угоду до договору оренди землі від 23.07.2010р., зареєстрованого 13.08.2010р. за №4АА002464-041072000045. Мирова угода, як така, сторонами не укладалась, текст мирової угоди до клопотання сторонами не подано.
За наведених обставин, враховуючи, що мирова угода у даній справі сторонами не укладена, заява-клопотання про її затвердження задоволенню не підлягає.
Представник позивача звернулась до суду з усним клопотанням про надання додаткового часу для можливості сторонам укласти мирову угоду, про що подати до суду відповідне клопотання.
За приписами п.2 ч.5 ст.13 Господарського процесуального кодексу України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє врегулюванню спору шляхом досягнення угоди між сторонами.
Згідно п.2 ч.2 ст.182 Господарського процесуального кодексу України, в ході підготовчого провадження суд з`ясовує питання про бажання сторін укласти мирову угоду.
Відповідно до п.3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження, зокрема, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
За наведених обставин суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання для надання можливості сторонам скористатись повним обсягом процесуальних прав.
При цьому суд враховує, що, відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Враховуючи обставини справи та можливість примирення сторін, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
З огляду на необхідність відкладення розгляду справи представник позивача звернувся до суду з усним клопотанням про призначення наступного судового засідання в режимі відеоконференції.
Розглянувши клопотання представника позивача про призначення наступного судового засідання в режимі відеоконференції із забезпеченням її проведення Генічеським районним судом Херсонської області, суд дійшов висновку про його задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 183, 192, 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
у х в а л и в:
1. У задоволенні заяви-клопотання Новогригорівської сільської ради та ПСП "Новогригорівське" про затвердження мирової угоди відмовити.
2. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів - до 03.03.2020р.
3. Підготовче засідання відкласти.
4. Призначити підготовче засідання на 17 лютого 2020 року о 14:15 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 3.
5. Клопотання Новогригорівської сільської ради про участь у судовому засіданні у справі №923/1001/19 в режимі відеоконференції задовольнити.
6. Судове засідання в режимі відеоконференції призначити на 17.02.2020р. на 14 год. 15 хв.
7. Забезпечення проведення відеоконференції під час судового засідання у справі №923/1001/19 доручити Генічеському районному суду Херсонської області (Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленко, 66).
8. У судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Генічеського районного суду Херсонської області братиме участь представник позивача Новогригорівської сільської ради.
9. Копію ухвали направити учасникам судового процесу, Генічеському районному суду Херсонської області.
Ухвала суду набрала законної сили 28.01.2020р., оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська