ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 листопада 2019 року Справа № 923/1001/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Новогригорівської сільської ради, с.Новогригорівка Генічеського району Херсонської області
до відповідача-1: Приватного сільськогосподарського підприємства "Новогригорівське", с.Новогригорівка Генічеського району Херсонської області
відповідача-2: Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області
про розірвання договору оренди достроково
в с т а н о в и в:
19.11.2019р. до Господарського суду Херсонської області звернувся позивач Новогригорівська сільська рада Генічеського району Херсонської області із позовною заявою до відповідача-1 Приватного сільськогосподарського підприємства "Новогригорівське", с.Новогригорівка Генічеського району Херсонської області, відповідача-2 Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області про дострокове розірвання договору оренди.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем-1 умов Договору оренди землі та відмовою відповідача-1 від приведення у відповідність до вимог чинного законодавства Договору оренди землі від 23.07.2010р. шляхом укладення додаткової угоди до договору.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що остання не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Так відповідно до викладеного у позові позивач зазначає про неналежне виконання відповідачем-1 умов спірного договору у зв`язку із несвоєчасним внесенням орендної плати.
В той же час, матеріали заяви не містять доказів на підтвердження даної обставини.
Згідно п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В даному випадку не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
За приписами п.9 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Заява Новогригорівської сільської ради не містить попереднього розрахунку суми судових витрат.
Згідно п.10 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Такого підтвердження позовна заява не містить.
Відповідно до ч. 2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом
Згідно ч. 5 ст. 91 ГПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який у нього знаходиться, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В п.5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003" встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Додані до позовної заяви документи не завірені у встановленому законом порядку, оскільки не містять прізвища та посади особи, яка їх завірила, дати засвідчення, тому не можуть бути прийняті судом в якості належних доказів.
Крім цього, до позовної заяви не додано доказів на підтвердження повноважень особи, що її підписала.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин суд приходить до висновку про те, що позовну заяву Новогригорівської сільської ради слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення виявлених недоліків.
У разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що звернулась із заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Керуючись ст. ст. 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Новогригорівської сільської ради залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків (шляхом подання визначених в ухвалі доказів і пояснень) - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз`яснити заявнику, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала суду набрала законної сили 22.11.2019р., оскарженню не підлягає.
Суддя М.Б. Сулімовська