УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
11 вересня 2019 року
м.Київ
справа №9901/497/19
провадження №П/9901/497/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Кравчука В.М., розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним та скасування рішення.
В С Т А Н О В И В:
09.09.2019 до Верховного Суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Вищої ради правосуддя.
Позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Вищої ради правосуддя від 06 серпня 2019 року № 2024/0/15-19 про тимчасове відсторонення судді Подільського районного суду м. Києва ОСОБА_1 від здійснення правосуддя у зв`язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі на стадії відкритття провадження не встановлено.
Відповідно до ст. 266 КАС України адміністративні справи щодо законності актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради україни, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи обсяг та характер доказів у справі, таку слід розглядати у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Крім того, у позовні заяві позивач зазначає в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Генеральну прокуратуру України.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Позивач обгрунтованих підстав для необхідності залучення Генеральної прокуратури України як третьої особи не навела, не обгрунтувала, яким чином судове рішення може вплинути її на права, обов`язки чи інтереси.
Враховуючи наведене, суд не знаходить підстав для залучення Генеральної прокуратури України до участі у справі як третьої особи.
Керуючись ст. ст. 22, 170, 171, 263, 266 КАС України, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного провадження у судовому засіданні з викликом сторін на 10 жовтня 2019 року о 16:00 год., яке відбудеться у залі судового засідання № 2 за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5.
3. Справа розглядатиметься колегією у складі суддів Кравчук В.М. (головуючий), Стародуб О.П., Коваленко Н.В., Єзеров А.А., Чиркін С.М.
4. Відповідачеві встановити строк для подання відзиву до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Роз`яснити також відповідачеві, що відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
5. Відповідачеві за три дні до дати судового засідання надати суду належним чином завірені копії матеріалів на підставі яких було прийнято оскаржуване рішення.
6. Роз`яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзиву або відповіді на відзив.
7. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за адресою https://supreme.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині порушення правил підсудності подається безпосередньо до суду Великої Палати Верховного Суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Суддя-доповідач В.М. Кравчук