ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
Справа № 500/1413/19
29 липня 2019 року
м.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Чепенюк О.В., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області (бульвар Шевченка, 10, місто Тернопіль, 46000) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернулася до суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області, у якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 06.06.2019 №4 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну громадянці Російської Федерації ОСОБА_1 ;
зобов`язати Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області повторно розглянути заяву від 13.02.2019 про надання громадянці Російської Федерації ОСОБА_1 (паспортний документ НОМЕР_1 від 16.10.2012) дозволу на імміграцію в Україну, з урахуванням оцінки наданої судом у рішенні.
В обгрунтування позову зазначає про те, що оскаржуване рішення не містить визначення конкретної підстави, передбаченої законами України, для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну. Отримана рекомендація від Управління Служби безпеки України в Тернопільській області про відмову у наданні такого дозволу не є належною підставою у розумінні закону.
Ухвалою від 26.06.2019 року позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення її недоліків шляхом подання до суду:
- оригіналу документа про сплату судового збору у сумі 768,40 грн за реквізитами, вказаними вище, або документів, що підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору;
- клопотання про залучення в якості третьої особи Управління Служби безпеки України в Тернопільській області (яка зазначена у позовній заяві у такому статусі) з обґрунтуванням на чиїй стороні її слід залучити, чи вона є третьою особою з самостійними вимогами чи без та обґрунтувати як рішення у справі може вплинути на її права, свободи, інтереси або обов`язки. Крім цього, у випадку подання такого клопотання позивачу слід зазначити усі відомі йому відомості, що передбачені пунктом 2 частини п`ятої статті 160 КАС України щодо вказаної особи.
У строк, встановлений судом, позивач надала суду квитанцію про сплату судового збору.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності. Позов подано у строк, установлений законом.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, немає.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4, частин другої та шостої статті 12, частин першої - третьої статті 257, частини п`ятої статті 262 КАС України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників, оскільки дана адміністративна справа є справою незначної складності (характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення справи, не вимагають проведення підготовчого провадження), проте потребує витребування доказів, пояснень сторін та виклику учасників справи.
Позивачем в якості третьої особи в позовній заяві зазначено Управління Служби безпеки України в Тернопільській області.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку (стаття 49 КАС України).
Як зазначено вище, ухвалою про залишення позовної заяви без руху від 26.06.2019 позивачу пропонувалося подати клопотання (заяву) про залучення Управління Служби безпеки України в Тернопільській області як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, із зазначенням у який спосіб рішення у цій справі може вплинути на її права та обов`язки. Позивач такого клопотання не подала, у позовній заяві також відсутнє обгрунтування того, на які права та обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
На думку суду, самостійне зазначення позивачем у позові третьої особи не можна визнавати достатніми підставами для залучення до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Управління Служби безпеки України в Тернопільській області. Рішення суду у цій справі не матиме впливу на права та обов`язки вказаного управління, виходячи із предмету спору між сторонами, а тому залучення Управління Служби безпеки України в Тернопільській області до участі в справі як третьої особи суд не вбачає за доцільне.
Питання про відкриття провадження у справі у зв`язку з відпусткою головуючого судді, наданою відповідно до статті 136 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та на підставі наказу №45-В/г від 05.07.2019 про надання щорічної оплачуваної відпустки, у період з 15.07.2019 по 28.07.2019 включно, вирішується у перший робочий день головуючого судді.
Керуючись статтями 4, 12, 171, 248, 257, 258, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Справу розглядати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Призначити у справі судове засідання на 15 серпня 2019 року о 09.30 год в залі судових засідань Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою: м.Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 20.
Зобов`язати позивача надати пояснення чому позов пред`явлено до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області, якщо оскаржуване рішення від 06.06.2019 №4 прийняте Бучацьким районним відділом Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області.
Зобов`язати позивача надати суду у строк до 15.08.2019 читабельні копії документів, долучених до позовної заяви, а також оригінал оскаржуваного рішення.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - п`ятнадцять днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов`язати відповідача у строк для подання відзиву надати суду усі матеріали, що стали підставою для прийняття рішення, з приводу якого подано позов, а також оскаржуваного рішення.
Встановити позивачу строк для подання до суду відповіді на відзив - три дні з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.
Встановити відповідачу строк для подання заперечення - три дні з дня отримання копії відповіді на відзив.
Повідомити сторонам, що відзив, відповідь на відзив, заперечення, пояснення третьої особи щодо позову (заяви по суті справи) повинні відповідати вимогам частин другої - четвертої статті 162 КАС України. Заяви по суті справи одночасно з їх надісланням (наданням) до суду також повинні бути надіслані іншим учасникам справи.
Роз`яснити сторонам, що письмові докази подаються безпосередньо до суду в оригіналі або належним чином засвідченій копії з дотриманням вимог статей 79, 94 КАС України, пункту 5.27 Національного стандарту України «Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003», затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55 (відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом», назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23).
У випадку подання сторонами письмових документів, які мають інформацію щодо предмету спору, викладену на іноземній мові, в суд подати оформлений належним чином відповідний переклад на українську мову таких документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади в Україні за веб-адресою https://adm.te.court.gov.ua/sud1970/gromadyanam/spravy/.
Копію ухвали направити учасникам справи, а відповідачу також копію позовної заяви та додані до неї документи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку лише з підстав порушення правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Чепенюк О.В.
З оригіналом згідно:
Суддя Чепенюк О.В.