ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
Справа № 500/1413/19
29 липня 2019 року
м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернулася до суду з позовом до Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області, у якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 06.06.2019 №4 про відмову у наданні дозволу на імміграцію в Україну громадянці Російської Федерації ОСОБА_1 ;
зобов`язати Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області повторно розглянути заяву від 13.02.2019 про надання громадянці Російської Федерації ОСОБА_1 (паспортний документ НОМЕР_1 від 16.10.2012) дозволу на імміграцію в Україну, з урахуванням оцінки наданої судом у рішенні.
В обгрунтування позову зазначає про те, що оскаржуване рішення не містить визначення конкретної підстави, передбаченої законами України, для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну. Отримана рекомендація від Управління Служби безпеки України в Тернопільській області про відмову у наданні такого дозволу не є належною підставою у розумінні закону.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.07.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі.
Одночасно з позовною заявою позивачем заявлено клопотання про витребування доказів в Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, а саме: усіх документів, на підставі яких була сформована інформація у листі, адресованому начальнику Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 20.05.2019 №69/2-1775 про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка Російської Федерації оголошена в розшук на території Російської Федерації за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Клопотання про витребування доказів підлягає до задоволення, з огляду на таке.
Відповідно до положень статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно із частинами першою-третьою статті 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Як вбачається із листа Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, адресованого начальнику Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 20.05.2019 №69/2-1775, Управління Служби безпеки України в Тернопільській області вважало за доцільне рекомендувати відмовити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадяці Російської Федерації в наданні дозволу на імміграцію в Україну. Така позиція обгрунтована тим, що ОСОБА_1 оголошена в розшук на території Російської Федерації за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
Разом з тим, за інформацією Сектору міжнародного поліцейського співробітництва, наданою Бучацькому районному відділу Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області листом від 21.02.2019 №39/322, за базами даних Генерального секретаріату Інтерполу станом на 21.02.2019 ОСОБА_1 не значиться у міжнародному розшуку каналами Інтерполу.
На думку суду, оскільки докази, які просить витребувати представник позивача, можуть містити інформацію щодо предмету доказування у цій справі, тому з метою повного, об`єктивного та всебічного з`ясування всіх обставин у справі необхідно витребувати з Управління Служби безпеки України в Тернопільській області матеріали перевірки наявності підстав, які перешкоджають отриманню дозволу на імміграцію в Україну ОСОБА_1 , зокрема, розгорнуту, деталізовану інформацію про причини, за яких Управління Служби безпеки України в Тернопільській області вважало за доцільне рекомендувати відповідачу відмовити позивачу в наданні дозволу на імміграцію в Україну та усіх документів, на підставі яких була сформована інформація у листі, адресованому начальнику Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 20.05.2019 №69/2-1775 про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка Російської Федерації оголошена в розшук на території Російської Федерації за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
Керуючись статтями 72, 80, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Витребувати з Управління Служби безпеки України в Тернопільській області (46000, місто Тернопіль, проспект Степана Бандери, 21) матеріали перевірки наявності підстав, які перешкоджають отриманню дозволу на імміграцію в Україну ОСОБА_1 , зокрема, розгорнуту, деталізовану інформацію про причини, за яких Управління Служби безпеки України в Тернопільській області вважало за доцільне рекомендувати Управлінню Державної міграційної служби України в Тернопільській області відмовити ОСОБА_1 в наданні дозволу на імміграцію в Україну та усіх документів, на підставі яких була сформована інформація у листі, адресованому начальнику Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області від 20.05.2019 №69/2-1775 про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка Російської Федерації оголошена в розшук на території Російської Федерації за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення.
Встановити Управлінню Служби безпеки України в Тернопільській області строк для подання до суду витребуваних доказів - десять днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Чепенюк О.В.
З оригіналом згідно:
Суддя Чепенюк О.В.