ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________________________________________________________________
УХВАЛА
"16" липня 2019 р.
м Харків
Справа № 922/2200/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
без виклику представників сторін,
розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи ОСОБА_3 , м. Харків , Фізичної особи ОСОБА_2 , м. Харків
до
Товариства з обмеженою відповідальністю Харківський приватний навчально-виховний комплекс "Ліцей Професіонал", м. Харків
про
визнання недійсними положень статуту
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа ОСОБА_3 , м. Харків, Фізична особа ОСОБА_2 , м. Харків, звернулись до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Харківський приватний навчально-виховний комплекс "Ліцей Професіонал", м. Харків, в якому просять суд визнати недійсними окремі пункти Статуту (нова редакція) Товариства з обмеженою відповідальністю Харківський приватний навчально-виховний комплекс "Ліцей професіонал", код ЄДРПОУ 21229505, а саме:
- пункт 2.4 в редакції, що Засновник НВК "Ліцей Професіонал", який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов`язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей НВК "Ліцей Професіонал", може бути виключений зі складу Засновників НВК "Ліцей Професіонал" на основі одностайно прийнятого рішення Засновниками НВК "Ліцей Професіонал". При цьому цей Засновник у голосуванні участі не бере. При виключенні йому виплачується грошима вартість частки майна НВК "Ліцей Професіонал" пропорційно його сумарній частці у Статутному фонді;
- підпункт "в" пункту 7.1 в редакції, що призначення та звільнення з посади директора ліцею за погодженням з Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, головного бухгалтера та заступників директора;
- абзац 3 пункту 7.1 в редакції, що Рішення з питань, зазначених у підпунктах а), б), в) г), к), л), м), н) приймаються більшістю не менше ніж 3/4 всіх Засновників НВК "Ліцей Професіонал";
- пункт 7.3 в редакції, що рішення з усіх інших питань приймаються простою більшістю голосів від кількості присутніх Засновників. Рада засновників НВК "Ліцей Професіонал" є правочинною, якщо на ній присутні не менше ніж 3/4 засновників НВК "Ліцей Професіонал".
Згідно з п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи вищевикладене та те, що у даній позовній заяві об`єднано чотири вимоги немайнового характеру (визнання недійсними чотирьох пунктів Статуту), позивач за подання цієї позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 7684,00 грн.
Проте, позивачем до позовної заяви не було додано документів, які підтверджують сплату судового збору у відповідному розмірі або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, відповідно до закону.
Також, вищезазначені матеріали подані з порушенням пунктів 2, 8 частини третьої статті 162 ГПК України. Зокрема, позовна заява не містить:
1) відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивачів та відповідача;
2) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
Крім того, відповідно до пункту 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною першою статті 172 ГПК України також встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Разом з тим, наданий позивачем опис вкладення до цінного листа не може бути прийнятий судом в якості належного доказу на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача, внаслідок його невідповідності вимогам чинного законодавства, з огляду на таке.
За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою № 270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Форма 107 "Опис вкладення" затверджена наказом Державного комітету зв`язку та інформатизації України від 12.07.2002 № 139 "Про затвердження спеціалізованих форм бланків, книг, ярликів, що застосовуються у поштовому зв`язку, та технічних умов щодо їх виготовлення".
Опис вкладення до цінного листа на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю Харківський приватний навчально-виховний комплекс "Ліцей Професіонал", м. Харків, містить відмітку щодо загального підсумку предметів - "1". Натомість, кількість додатків до позовної заяви, наданої до господарського суду містить додатків на 17 аркушах, в зв`язку з чим, заявник допустив порушення вимог ст. 172 ГПК України, якими передбачено обов`язок надавати докази, що підтверджують відправлення відповідачеві, як копії позовної заяви, так і всіх доданих до неї документів.
Такі обставини унеможливлюють визнання відповідного бланку вкладення у цінний лист належним доказом відправлення зазначеному в ньому адресату позовної заяви та доданих до неї документів, що подані до суду.
За таких обставин господарський суд приходить до висновку, що позивачем була подана до суду позовна заява без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 ГПК України.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи те, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 162, 164, 172 ГПК України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи ОСОБА_3 , м. Харків, та Фізичної особи ОСОБА_2 , м. Харків (вх. № 2200/19 від 11.07.2019) - залишити без руху.
Фізичній особі ОСОБА_3 , м. Харків, та Фізичній особі ОСОБА_2 , м. Харків усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Визначити Фізичній особі ОСОБА_3 , м. Харків, та Фізичній особі ОСОБА_2 , м. Харків наступний спосіб усунення недоліків та надати до суду:
- докази сплати судового збору в розмірі 7684,00 грн. (в оригіналі);
- відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивачів та відповідача;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- докази на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Харківський приватний навчально-виховний комплекс "Ліцей Професіонал", м. Харків, листом з описом вкладення;
- докази направлення відповідачу доказів усунення вищезазначених недоліків позовної заяви та надання до суду доказів такого направлення.
Попередити ФО ОСОБА_3 , м . Харків , та ФО ОСОБА_2 , м. Харків, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 16.07.2019
Суддя
Р.М. Аюпова
справа № 922/2200/19