Справа № 686/12604/19
Провадження № 1-кс/686/8347/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2019 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., з участю секретаря судового засідання – Гарячої Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого Першого слідчого відділу СУ Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому Северина І.О., погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №62019240000000312,
ВСТАНОВИЛА:
18.06.2019 року слідчий Першого слідчого відділу СУ Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Хмельницькому Северин І.О. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням Генеральної прокуратури України, про тимчасовий доступ та вилучення документів, які перебувають у КНВО «Форт» МВС України, що за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27.
В обгрунтування даного клопотання слідчим зазначено: «Слідчим Управлінням Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №62019240000000312, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Попередня кваліфікація кримінального правопорушення ч.2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи казенного підприємства «Науково-виробниче обєднання «Форт» МВС України спільно з невстановленими працівниками митниці ДФС України та службовими особами ТОВ «Ардіс», використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, вчинили дії, які спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам. Зазначені дії могли призвести до незаконного переміщення через державний кордон України з приховуванням від митного контролю 1033 одиниці пістолетів марки «Форт – 19»(один з пістолетів має серійний номер « НОМЕР_1 », які могли бути виготовлені на казенному підприємстві «Науково-виробниче обєднання «Форт» МВС України.
Із матеріалів досудового розслідування вбачається, що казенне підприємство «Науково-виробниче обєднання «Форт» МВС України подало на митний пост «Вінниця – Центральний» Вінницької митниці ДФС в митному режимі «ЕК 10 АА» митну декларацію, в якій були зазначені відомості: «UA401010/2019/7712, адреса отримувача –IQBaghdadShopLTD. Mahalla 669, Zukak 44,House№4/54, місто Басра Республіка Ірак, товар «пістолети одноствольні, напівавтоматичні, нарізні», код УКТЗЕД 9303300020, загальна фактурна вартість 374 00 доларів США, контейнер №401-008-1-1, які могли бути поміщені невстановленими особами в контейнер з іграшками та які можливо були виявлені митними органами Республіки Ірак.
Згідно листа КНВО «Форт» МВС України №1147 від 24.04.2019, між КНВО «Форт» МВС України, компанією “FDI GROUP FURKAN DEFENSE INDUSTRY AND TRAFE LTD.CO”, Туреччина (покупець) та компанією “BaghdadShopLTD.”,Республіка Ірак (отримувач), продавець згідно дозволу, виданого уповноваженими органами Республіки Ірак та дозволу Національної поліції України №014013 від 09.08.2018 поставив отримувачу пістолети спортивні «Форт -19 С» калібру 9мм Luger(сертифікат відповідності серія ВГ №UA 1.151.0000200-18 в кількості 2017 шт. Також, поставку останньої партії товару було здійснено 04.02.2019 згідно електронної митної декларації № UA 401010/2019/007712 та рахунку фактури №22 від 30.01.2019 в кількості 1000 шт. через перевізника в особі компанії «Укрекспортер».
Крім того, в ході досудового розслідування перевіряється причетність службових осіб КНВО «Форт» МВС України на причетність щодо можливої контрабанди зброї за кордон.
Так, зокрема із інтернет ресурсів https://zbroya.info/uk/blog/17438_v-iraku-viluchili-kontrabandni-pistoleti-fort-ukrayinskogo-virobnitstva/ отримано інформацію про те, що 13.04.2019 Іракські прикордонники вилучили 1033 пістолетів «Форт-19» українського виробництва калібром 9*19 мм, що були ввезені в країну як контрабанда. Під час досудового розслідування виникла необхідність у встановленні всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, правильної кваліфікації кримінального провадження, проведення експертиз, а тому з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження необхідним є отримання доступу до речей, що містяться в казенному підприємстві «Науково-виробниче об`єднання «Форт» МВС України,що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27, а саме партії пістолетів «Форт-19» калібру 9*19 мм, які згідно контракту №502 від 18.07.2018 поставлялися та/або мали бути поставлені до компанії FDIGROUPFURKANDEFENSEINDUSTRYANDTRAFELTD.CO”, Туреччина (покупець) та компанією “BaghdadShopLTD.”(отримувач) для вилучення одного пістолета «Форт-19» та направлення його для проведення відповідних експертиз.
Наведені факти мають важливе значення для встановлення обставин вчинення даного кримінального правопорушення та його правильної кваліфікації та можуть бути використані в якості доказів. В інший спосіб встановити наведені факти не представляється можливим.
За таких обставин у КНВО «Форт» МВС України за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27 необхідно провести тимчасовий доступ до речей, що містяться в казенному підприємстві «Науково-виробниче об`єднання «Форт» МВС України, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27, а саме партії пістолетів «Форт-19» калібру 9*19 мм, які згідно контракту №502 від 18.07.2018 поставлялися та/або мали бути поставлені до компанії FDIGROUPFURKANDEFENSEINDUSTRYANDTRAFELTD.CO”, Туреччина (покупець) та компанією “BaghdadShopLTD.” (отримувач) для вилучення одного пістолета «Форт-19» для вилучення одного пістолета та направлення для проведення експертиз.»
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у її відсутності та просить задоволити клопотання із наведених у ньому підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За таких обставин слідчий суддя вважає, за можливе розглядати клопотання без участі слідчого.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя, вважає, за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи. Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя, –
ПОСТАНОВИЛА:
Надати дозвіл слідчим слідчої групи Слідчого Управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Хмельницькому Северину Іллі Олексійовичу, Мазуру Вадиму Вікторовичу, Карашецькому В.З., Позняк Т.Р., Шершелюку А.Ю., Логіну Р.І., Кучеру Д.А., Шевлюзі М.І. та/або оперативному підрозділу за їх дорученням на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у КНВО «Форт» МВС України, що за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27, а саме партії пістолетів «Форт-19» калібру 9*19 мм, які згідно контракту №502 від 18.07.2018 поставлялися та/або мали бути поставлені до компанії FDIGROUPFURKANDEFENSEINDUSTRYANDTRAFELTD.CO”, Туреччина (покупець) та компанією “BaghdadShopLTD.”(отримувач) для вилучення одного пістолета «Форт-19» та направлення його для проведення відповідних експертиз.
Службовим особам КНВО «Форт» МВС України, що за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 27 забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.
Ухвала діє по 18 липня 2019 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя