УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 квітня 2019 року справа № 580/1330/19
м . Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Дрім-Таун» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про скасування постанов про накладення штрафу у сфері містобудівної діяльності та припису,
встановив:
15 квітня 2019 року до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Дрім-Таун» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, в якій просить:
1) визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу №14/297 від 27.03.2019;
2) визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу №15/298 від 27.03.2019;
3) визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу №16/299 від 27.03.2019;
4) визнати протиправним та скасувати припис №12 від 20.03.2019 про зупинення підготовчих та будівельних робіт.
Подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України і підлягає залишенню без руху з огляду на таке.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір” №3674-VI від 08.07.2011 за подання до суду позову майнового характеру, який подано юридичною особою, сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно статті 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” від 23.11.2018 року №2629-VIII прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб на 2019 рік становить 1921 грн.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем одночасно заявлено вимога немайнового характеру та три вимоги майнового характеру.
За позовну вимогу про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №14/297 від 27.03.2019 позивачу необхідно сплатити 1921 грн 00 коп. судового збору. (76840 грн*1,5=1152,60 грн, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
За позовну вимогу про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №15/298 від 27.03.2019 позивачу необхідно сплатити 1921 грн 00 коп. судового збору. (96050 грн*1,5=1440,75 грн, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
За позовну вимогу про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №16/299 від 27.03.2019 позивачу необхідно сплатити 10661 грн 55 коп. судового збору. (710770 грн*1,5=10661,55 грн).
За позовну вимогу про визнання протиправним та скасування припису №12 від 20.03.2019, яка є вимогою немайнового характеру позивачу потрібно сплатити 1921,00 грн.
Отже, за подання даної позовної заяви позивачу необхідно сплатити 16424,55 грн судового збору.
Належними реквізитами для сплати судового збору є: отримувач коштів - 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38031150; банк отримувача - Казначейство України; код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - 34313206084028; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Черкаський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Частиною 1 ст. 161 КАС України унормовано, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. (ч. 2 ст. 94 КАС України).
В порушення даного порядку, позивач надав до суду лише один примірник адміністративного позову для суду, а для відповідача в порушення ч. 1 ст. 161 КАС України примірник адміністративного позову та додатки до позову відсутні.
Згідно з п.2 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Позовна заява підписана адвокатом ОСОБА_1 На підтвердження повноважень суду надано оригінал ордеру від позивача, що не оформлений належним чином, і не дає можливості перевірити обсяг наданих ОСОБА_1 процесуальних повноважень для звернення до суду з позовом від імені позивача.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 59 КАС України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Згідно з ч. 4 цієї статті повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Частиною 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до ч. 2 цієї статті ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об'єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Частиною 4 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлено, що адвокат зобов'язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до п. 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням та повинен містити обов'язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов'язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
Ордер встановленої цим Положенням форми є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта. Про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги, останній або керівник адвокатського об'єднання (бюро) зобов'язані вказати на звороті ордера.
Згідно з пунктом 14 Положення про обмеження правомочності адвоката, встановлені угодою про надання правової допомоги останній, або керівник адвокатського об'єднання (бюро) зобов'язані вказати на звороті ордера.
Отже, належним доказом правомочностей адвоката діяти у встановлений спосіб від імені позивача є саме оригінал ордеру, складений в суворій відповідності з вимогами до його змісту та форми.
З матеріалів справи вбачається, що наданий до позову оригінал ордеру від 11.04.2019 серії ЧК №117110, не відповідає встановленим вище вимогам, а саме не вказано про наявність/відсутність обмежень правомочностей адвоката, встановлених угодою про надання правової допомоги, відповідно до пункту 14 Положення.
Крім того до позовної заяви не додано договору про надання правової допомоги або витягу з нього засвідченого підписами сторін.
Отже, до позову не додано належних документів, які би підтверджували волевиявлення позивача на надання повноважень адвокату ОСОБА_1 щодо права підпису та подання позову до суду від імені позивача.
Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Дрім-Таун» до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради про скасування постанов про накладення штрафу у сфері містобудівної діяльності та припису, залишити без руху.
Надати позивачу десять днів з дня, наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків зазначених в описовій частині ухвали суду.
Копію ухвали направити позивачеві.
Роз’яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.П. Тимошенко