Справа № 591/115/19
Провадження № 1-кс/591/1528/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2019 року Слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні прокуратури Сумської області,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Зарічного районного суду м. Суми з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні наведеної особи, яке в письмовій заяві підтримав та мотивував тим, що ним проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42018200350000103, відкритого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, за фактом вчинення групою осіб дій в інтересах іноземних осіб, на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, безпеці та недоторканості України.
З метою встановлення обставин вчиненого діяння, перевірки фактичних даних, просив надати тимчасовий доступ до документів що мають відношення до вказаного кримінального провадження.
Судом встановлено, що слідчим здійснюється досудове розслідування наведеного кримінального провадження, відкритого за вказаним фактом.
29 листопада 2018 року начальником СВ УСБУ в Сумській області винесено постанову про закриття кримінального провадження №22018200000000114 від 10.08.2018 на підставі п.2 ч.1.ст. 284 КПК України. Разом з тим, у зазначених матеріалах кримінального провадження містяться відомості, що підлягають доказуванню, які зберігаються в прокуратурі Сумської області.
Зі змісту абз. 1 ч. 1 ст. 159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ, як захід забезпечення кримінального провадження, може бути застосований виключно в тих випадках, коли орган досудового слідства не має такого доступу до речі, предмета чи документа, в зв`язку з його перебуванням у іншої особи.
Коли ж предмети, речі чи документи на законних підставах вилучені у цієї особи, тобто вибули з її володіння та перебувають в володінні відповідного органу слідства (прокурора), то на думку суду відсутні потреби для застосування заходу забезпечення кримінального провадження (тимчасового доступу), з метою проведення огляду такого предмета (речі) чи документу.
Наведена позиція суду цілком узгоджується з ч. 4 ст. 132 КПК України, оскільки необхідні слідчому речі вже ним (або прокурором) отримані (тобто отриманий до них доступ), а доказів на підтвердження неможливості досягнення мети заявленого клопотання без застосування заходу забезпечення кримінального провадження суду наведено не було.
Відтак клопотання задоволенню не підлягає.
Відмовляючи в задоволенні клопотання, суд виходить і з того, що клопотанням та доданими до нього матеріалами недостатньо обгрунтоване значення для справи матеріалів, що містяться в іншому кримінальному провадженні, яке закрито.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131-132, 159-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання слідчого СВ УСБУ в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1