ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
25 березня 2019 року
м. Полтава
Справа № 440/793/19
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Костенко Г.В., розглянувши заяву позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до Глобинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
05 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Глобинської міської ради, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Глобинської міської ради від 28.02.2019 №112 "Про розгляд звернення гр.ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га, місце розташування на території Глобинської міської ради, Глобинського району, Полтавської області, за рахунок земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1;
- зобов'язати Глобинську міську раду надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2,00 га, місце розташування на території Глобинської міської ради, Глобинського району, Полтавської області, за рахунок земельної ділянки кадастровий номер НОМЕР_1.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 11 березня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/793/19.
22 березня 2019 року від позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, проведення якої останній просить доручити Автозаводському районному суду м.Кременчука Полтавської області.
Вирішуючи клопотання, суд виходить з наступного.
Положеннями Кодексу адміністративного судочинства України встановлені особливості участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема статтею 195 Кодексу встановлено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
З огляду на викладене та враховуючи територіальну віддаленість позивача, суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача та постановити ухвалу про участь ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 195, 241-243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
Доручити Автозаводському районному суду м.Кременчука Полтавської області забезпечити проведення судового засідання з розгляду позову ОСОБА_1 до Глобинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, у режимі відеоконференції об 11 годині 30 хвилин 02 квітня 2019 року.
Позивачу прибути до Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області для участі у судовому засіданні, яке відбудеться в режимі відеоконференції об 11 годині 30 хвилин 02 квітня 2019 року.
Копію ухвали направити Автозаводському районному суду м.Кременчука Полтавської області.
Роз'яснити позивачу, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею та згідно статтею 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Костенко