ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2019 року Справа № 923/149/19
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В., розглянувши справу
за позовом: Державної екологічної інспекції у Херсонській області, м. Херсон
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Південмлин", м. Нова Каховка Херсонської області
про стягнення 19953,80 грн.
в с т а н о в и в:
Державна екологічна інспекція у Херсонській області звернулась до Господарського суду Херсонської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Південмлин" про стягнення 19953,80 грн. шкоди заподіяної державі порушенням законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.02.2019р. визначено суддю по справі ОСОБА_1
Вимоги до позовної заяви та документи, що додаються до неї визначені ст. 162 та ст. 164 ГПК України.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Правилами надання послуг поштового зв'язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року встановлено, що про прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення (поштового переказу) відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" видається розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів єопис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
При досліджені матеріалів позовної зави судом встановлено, що позивачем не дотримано вказаних вимог.
Як доказ відправлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами до позовної заяви, позивач надав тільки опис вкладення від 25.02.2019, з якого вбачається яка поштова кореспонденція направляється адресату, проте фіскальний чек, який підтверджує факт здійснення операції щодо надіслання поштового відправлення на адресу відповідача, в матеріалах поданої позовної заяви відсутній.
Суд також звертає увагу позивача, що згідно наданого до позовної заяви опису вкладення від 25.02.2019 на адресу відповідача направлено копію протоколу про адміністративне правопорушення №7597 від 13.02.2017, однак матеріали позовної заяви направлені на адресу господарського суду Херсонської області не містять даний доказ.
Крім того, позивачем не надано відомостей щодо його офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти або відомостей щодо їх відсутності.
При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст.ст. 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Таким чином з метою дотримання основних принципів здійснення правосуддя суд вважає за необхідне залишити подану Державної екологічної інспекції у Херсонській області заяву без руху та надати позивачу час для усунення виявлених недоліків
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити її без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків
На підставі вищезазначеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235, ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Позовну заяву (№ 314-10-11 від 22.02.2019) Державної екологічної інспекції у Херсонській області залишити без руху.
2. Позивачу у строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків з відповідними доказами.
Заяву про усунення недоліків позовної заяви також направити відповідачу, докази направлення надати суду.
3. Роз’яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою, відповідно п.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу складено та підписано 01.03.2019.
Суддя С.В. Нікітенко