Провадження № 22-ц/4808/397/19
Головуючий у 1 інстанції Онушканич В.В.
Суддя-доповідач Максюта
У Х В А Л А
08 лютого 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано -Франківський апеляційний суд в складі судді Максюти І.О., ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, постановлену суддею Онушканичем В.В. 09 січня 2019 року в м. Калуш Івано-Франківської області, по справі за заявою ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі за скаргою ОСОБА_1 на рішення, дії та бездіяльність державного виконавця Калуського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Калинович Т.М. по ВП №51808471,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 09.01.2019 року в задоволенні заяви ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення у справі за скаргою ОСОБА_1 на рішення, дії та бездіяльність державного виконавця Калуського міськрайонного відділу ДВС Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Калинович Т.М. по ВП №51808471 - відмовлено.
На вказану ухвалу ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка подана з пропуском установленого статтею 354 ЦПК України строку та з порушенням вимог, встановлених статтею 356 ЦПК України, а саме апелянтом не сплачено судовий збір.
Дослідивши вказану заяву суд апеляційної інстанції зазначає наступне.
Відповідно до вимог ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
У відповідності до ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Як вбачається з апеляційної скарги, апелянт як на підставу пропуску строку на апеляційне оскарження посилається на те, що ним отримано копію оскаржуваної ухвали суду 21.01.2019 року. Однак, ним не долучено доказів, які б підтверджували даний факт.
У відповідності до ч.ч. 3,4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК.
Порядок сплати та звільнення від сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
Так, пунктом 5, частини 2 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір не справляється, в тому числі, за подання заяви про винесення додаткового судового рішення.
Тобто, апеляційний суд зауважує, що вказаною статтею Закону визначено пільги щодо не справляння судового збору виключно за подання заяви про винесення додаткового судового рішення.
Питання звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги визначені ст. 5 Закону України " Про судовий збір".
Разом з тим, вказаною статтею не передбачено звільнення від сплати судового збору осіб за подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції про прийняття додаткового рішення або ухвали про відмову в прийнятті додаткового рішення.
Підпунктом 9 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначені ставки судового збору за подання апеляційної і касаційної скарг юридичною, фізичною-особою підприємцем та фізичною особами на ухвалу суду.
Положення зазначеної норми застосовуються при поданні апеляційних і касаційних скарг на всі без винятку ухвали суду, які підлягають оскарженню, незалежно від того, чи передбачено Законом України «Про судовий збір» справляння судового збору за подання таких заяв, за результатами розгляду яких виносяться відповідні ухвали.
Такий правовий висновок висловила Велика Палата Верховного Суду у постанові від 29 травня 2018 року (справа № 915/955/15).
Наведені обставини є перешкодою для відкриття апеляційного провадження у даній справі.
Відповідно до п.1.9 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (що діє в новій редакції) від 08.07.2011 року, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 384,20 грн.
Таким чином, судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок необхідно сплатити за такими реквізитами:
Отримувач- УК у м. Івано-Франківську;
ЄДРПОУ отримувача - 37952250;
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
Код банку отримувача (МФО) - 899998;
Рахунок отримувача- 34314206080009;
код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Судовий збір (Державна судова адміністрація України); наявність відомчої ознаки: «80», Апеляційний суд Івано-Франківської області.
При таких обставинах апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати апелянту строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для виправлення недоліків, а саме подання належних доказів поважності пропуску строку на апеляційне оскарження та доказу про сплату судового збору.
Оригінал квитанції про оплату судового збору та клопотання про поновлення строку з належними доказами, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваної ухвали, слід направити до Івано-Франківського апеляційного суду.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу. У разі, якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали, апеляційна скарга буде вважатись неподаною та буде повернута апелянту.
На підставі вищевикладеного, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду в апеляційній інстанції без усунення вказаних недоліків.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 09 січня 2019 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити апелянту для виконання.
В разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін, апеляційна скарга відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Максюта