ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
10 січня 2019 року
Львів
№ 857/238/19
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Ільчишин Н. В., перевіривши апеляційну скаргу Національного агенства з питань запобігання корупції на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018 року у справі № 807/270/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018 року задоволено повністю адміністративний позов ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання протиправним та скасування рішення.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Національне агенство з питань запобігання корупції подало апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Із матеріалів справи слідує, що оскаржене судове рішення проголошено 26.10.2018 року.
Апеляційну скаргу подано 05.12.2018 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Заяви на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження не подано, а тому вважаю, що апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення недоліку.
Вказана апеляційна скарга також не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 КАС України, оскільки в ній не зазначено електронної пошти, офіційної електронної адреси, за наявності.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності.
Крім того, відповідно до пункту 1 частини 4 статті 298 КАС України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції також, якщо вона подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
Як слідує з матеріалів справи апеляційна скарга відповідача підписана Заступником Голови Національного агенства ОСОБА_2 та долучено рішення від 28.03.2018 №548 "Про обрання заступника Голови Національного агенства з питань запобігання корупції" завірене Керівником управління організаційно-адміністративного забезпечення ОСОБА_3 та вказується, що Голова Національного агенства ОСОБА_4 перебуває на лікарняному і така скарга подана на підставі частини 4 статті 6 Закону, однак до апеляційної скарги не додано документа, що посвідчує повноваження особи, яка її підписала на вчинення відповідних дій в Національному агенстві з питань запобігання корупції з розподілом обов'язків на вчинення відповідних дій за відсутності керівника. Вказане унеможливлює визначення судом питання, чи має право особа на підписання апеляційної скарги, із поданням доказів на підтвердження таких повноважень (копії наказу, тощо).
За таких обставин, відповідно до статті 169 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.
Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліків апеляційної скарги у встановлений строк, щодо подання апеляційної скарги із зазначенням електронної пошти, офіційної електронної адреси, за наявності, а також відповідних документів на право підписання апеляційної скарги від імені скаржника згідно пункту 1 частини четвертої статті 169 КАС України така буде їй повернута. А відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 КАС України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 169, 295, 296, 298, 299 КАС України,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Національного агенства з питань запобігання корупції на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018 року у справі № 807/270/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національного агенства з питань запобігання корупції про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Встановити скаржнику десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя
Н. В. Ільчишин