Ухвала
13 грудня 2018 року
м. Київ
справа № 183/262/17
провадження № 61-41932св18
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:
Лесько А. О. (суддя-доповідач), Мартєва С. Ю., Штелик С. П.,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Віта 2000» про розірвання договору оренди землі за касаційною скаргою ОСОБА_4, подану адвокатом ОСОБА_5, на постанову Апеляційного суду Дніпропетровської області від 29 травня 2018 року,
,
ВСТАНОВИВ:
У січні 2017 року ОСОБА_4 звернулася до суду з позовом до ТОВ «Агро-Віта 2000» про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 5,380 га, укладеного 12 березня 2012 року.
Рішенням Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 22 травня 2017 року позов задоволено. Розірвано договір оренди земельної ділянки площею 5,380 га (кадастровий номер НОМЕР_1), укладений 10 березня 2012 року між ОСОБА_4 та ТОВ «Агро-Віта 2000», зареєстрований у відділі Держкомзему у Новомосковському районі Дніпропетровської області 24 вересня 2012 року за № 122328604000-180. Вирішено питання про стягнення судового збору.
Постановою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 29 травня 2018 року рішення Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 22 травня 2017 року скасовано та ухвалено нове про відмову у задоволенні позовних вимог. Вирішено питання про стягнення судового збору.
У серпні 2018 року представник ОСОБА_4 - ОСОБА_5 звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою, в якій посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права, просив рішення Апеляційного суду Чернівецької області від 19 квітня 2017 року скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України у редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (далі - ЦПК України) касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.
Згідно з частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи із урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Оскільки колегією суддів не приймалось рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 272 ЦПК України.
Ураховуючи, що згідно з частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, колегія суддів інформує учасників справи про те, що зазначена інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.
Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії і складності справи, справу розглянути колегією у складі п'яти суддів.
Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за позовом ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Віта 2000» про розірвання договору оренди землі призначити до розгляду в складі колегії з п'яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.
Інформацію про дату розгляду справи оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді А. О. Лесько
С. Ю. Мартєв
С. П.Штелик