ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
16 жовтня 2018 року
Луцьк
Справа № 140/2029/18
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Дмитрук В.В., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення грошових коштів, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернувся з позовом до Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання бездіяльності протиправною щодо невиплати доплати, як непрацюючому пенсіонеру, на загальну суму 2 240 грн. 24 коп. та стягнення доплати, як непрацюючому пенсіонеру за період з 01.07.2009 по 28.02.2018 на загальну суму 2 240 грн. 24 коп., зобов’язати здійснити перерахунок та виплату пенсії, виходячи з страхового стажу 35 років 7 місяців 5 днів та середньомісячного заробітку – 5 237 грн. 30 коп., взятого за період з 01.04.1988 по 30.04.1993 та за весь період страхового стажу з 01.07.2000, що становить 2 008 грн. 79 коп., з яких: 1 863 грн. 59 коп. – основний розмір пенсії, 145 грн. 20 коп. – доплата за 10 років понаднормативного, починаючи з 01.06.2018, з урахуванням виплачених сум.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).
Дану позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовну заяву подано з дотриманням правил підсудності.
Адміністративний позов подано у строк, встановлений КАС України.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені КАС України, відсутні.
Згідно з пунктом 7 частини дев’ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
До позовної заяви позивачем додано клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування якого ОСОБА_1 вказав, що немає можливості здійснити оплату судового збору у встановленому законом розмірі і в строк з огляду на складне матеріальне становище та низький розмір пенсії.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров’ю.
Оскільки предметом позову є захист соціальних прав, а також враховуючи розмір щомісячного доходу позивача у вигляді пенсії, суд вбачає підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до пункту 2 частини першої, частини другої статті 263 КАС України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 30, 171, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позову заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (43010, АДРЕСА_1) до Луцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Грушевського, будинок 1) про визнання бездіяльності протиправною та стягнення грошових коштів, зобов’язання вчинити дії.
Судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 КАС України.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов - п’ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі, який повинен відповідати вимогам частини другої статті 162 КАС України. Роз’яснити відповідачу, що відповідно до вимог частини третьої статті 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (частина четверта статті 159 КАС України).
Копію ухвали направити учасникам справи, а відповідачу - копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0370/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише з підстав порушення правил підсудності в порядку та строки, передбачені статями 295, 297 КАС України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” цього Кодексу.
Суддя В .В. Дмитрук