Номер провадження 2/728/625/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 жовтня 2018 року місто Бахмач
Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Пархоменко П.І. перевіривши додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК) у справі за позовом Бахмацького районного споживчого товариства в особі ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсним договору про поділ спільного майна подружжя та скасування державної реєстрації прав та їх обтяжень, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ПАТ "ВіЕйБіБанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБіБанк ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Приватний нотаріус Бахмацького районного нотарального округу Чернігівської області ОСОБА_5,-
у с т а н о в и в :
1. Бахмацьке районне споживче товариство в особі ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_1 (далі позивач) звернулася з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3 (далі відповідачі) з вимогою про поділ спільного майна подружжя та скасування державної реєстрації прав та їх обтяжень.
2. Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог встановлених статтями 175, 177 ЦПК.
3. Так, згідно із пунктом 2 частини третьої статті 175 ЦПК позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч зазначеним вимогам в позовній заяві не зазначено реєстраційні номера облікових карткок платника податків представників позивача, третіх осіб та відповідача ОСОБА_3, ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача та третіх осіб.
4. Відповідно до пункту 8 частини третьої статті 175 ЦПК позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, відповідно до частини п’ятої статті 177 ЦПК позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із вимогами статті 95 ЦПК письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення (частини друга-п’ята).
В порушення даних вимог позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не надано оригінали або належним чином засвідчені копії доказів по справі.
5. Згідно вимог пунктів 9 та 10 частини третьої статті 175 ЦПК позовна заява повинна містити:
? попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи;
? підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, в позовній заяві відсутні попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
6. Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв’язку із чим, враховуючи, що позовна заява подана без додержання наведених вище вимог її необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статями 175-177, 185, 260 Цивільно процесуального кодексу України, суддя, -
п о с т а н о в и в :
1. Позовну заяву Бахмацького районного споживчого товариства в особі ліквідатора арбітражного керуючого ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсним договору про поділ спільного майна подружжя та скасування державної реєстрації прав та їх обтяжень, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - ПАТ "ВіЕйБіБанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБіБанк ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Приватний нотаріус Бахмацького районного нотарального округу Чернігівської області ОСОБА_5 - залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу в строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху привести позовну заяву у відповідність з вимогами статті 175 Цивільно процесуального кодексу України, шляхом усунення вищевказаних недоліків та подання уточненої позовної заяви із зазначенням:
? реєстраційних номерів облікових карткок платника податків представників позивача, третіх осіб та відповідача ОСОБА_3, ідентифікаційних кодів юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача та третіх осіб;
? попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи;
? підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
? доказів щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
? надати оригінали або належним чином засвідчені копії доказів по справі.
3. Роз’яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені вище вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
6. Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена.
До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Бахмацький районний суд Чернігівської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя Бахмацького районного суду
Чернігівської області ОСОБА_6