Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2018 р. Справа №0540/7665/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши матеріали позовної заяви Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Держпраці у Донецькій області, відповідно до тексту позовної заяви, позивач просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими особами №ДЦ 463/334/АВ/П/ТД-ФС від 23.07.2018 року винесеною начальником Головного управління Держпраці у Донецькій області Шубіним В.П. згідно з якою керуючись ст. 259 КЗпП України, на підставі абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, на фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 223 380,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Чч. 1, 2 ст. 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон).
Так, ч. 1 ст. 3 Закону передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до положень ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.3 ч. 2 ст. 4 Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, поданого фізичною особою або фізичною особою-підприємцем, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 р. встановлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб у сумі 1762,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви позивач просить визнати протиправним та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДЦ 463/334/АВ/П/ТД-ФС від 23.07.2018 року, якою на позивача накладено штраф у розмірі 223 380,00 грн.
Суд зазначає, що звернені до суду вимоги про скасування постанови про накладення штрафу, що має вартісний вимір та безпосереднім наслідком чого є зміна майнового стану позивача, є майновими.
Отже, за подання до адміністративного суду даного позову ставка судового збору становить 2233,80 грн.
Разом з тим, як вбачається з долучених до позовної заяви документів, позивач сплатив судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, позивачеві слід доплатити судовий збір у сумі 471,80 грн.
За таких обставин, згідно з вимогами ст. 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаного недоліку шляхом подачі доказів доплати судового збору в розмірі 471,80 грн.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 171, 248 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Донецькій області про скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху.
Запропонувати позивачу подати до суду протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху доказів доплати судового збору в розмірі 471,80 грн.
Попередити позивача, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали позовна заява підлягає поверненню заявнику.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 256 КАС України.
Суддя Буряк І. В.