ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-21-42, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
попереднє засідання
"19" березня 2018 р. Справа № 922/3623/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Яризька В.О.
при секретарі судового засідання Тютюник О.Ю.
розглянувши заяву
публічного акціонерного товариства "Мотор-Банк", м. Запоріжжя,
про визнання банкрутом
приватного науково-виробничого підприємства "Інтеравіасервіс", м. Харків, , код ЄДРПОУ 22687552
за участю :
розпорядника майна - не з'явився,
боржника - не з'явився,
представника ПАТ "Мотор-Банк" - ОСОБА_1 (дов.),
представника ТОВ фірми "Промпостачсервіс" - ОСОБА_2 (дов.),
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Харківської області від 30.11.2017 порушено провадження у справі про банкрутство приватного науково-виробничого підприємства "Інтеравіасервіс", код ЄДРПОУ 22687552, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено ОСОБА_3.
30.11.2017 на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про порушення справи про банкрутство боржника, в якому зазначено, в тому числі, відомості про розпорядника майна, зазначено граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника - протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Попереднє судове засідання неодноразово переносилось.
У судове засідання 19.03.2018 розпорядник майн та представник боржника не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені ухвалою суду, отримання якої підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень.
Від розпорядника майна надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні 19.03.2018 без його участі у зв'язку із зайнятістю арбітражного керуючого в іншому судовому процесі.
Враховуючи, що боржник та розпорядник майна належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, а також враховуючи клопотання розпорядника майна, суд вважає за можливе розглянути справу в попередньому судовому засіданні за наявними матеріалами.
20.02.2018 від розпорядника майна через канцелярію суду надійшов реєстр вимог кредиторів у даній справі.
Представники кредиторів, які присутні в судовому засіданні, не заперечують проти відомостей, що внесені розпорядником майна в поданий реєстр.
Вислухавши кредиторів, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 25 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі - Закон про банкрутство) передбачено, що у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
За результатами розгляду вимог кредиторів господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, які вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до матеріалів справи в межах строку, встановленого ч. 1 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до суду надійшли заяви з грошовими вимогами до боржника від ПАТ "Мотор-Банк" та ТОВ фірми "Промпостачсервіс", які були розглянуті розпорядником майна та боржником, а також розглянуті судом, про що винесені відповідні ухвали.
Розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів включені вимоги :
- вимоги публічного акціонерного товариства "Мотор-Банк" в загальній сумі 22 612 809,20 грн., в т.ч. витрати щодо сплати судового збору - 19200,00 грн. (перша черга погашення), основний борг – 22 320 330,20 грн. (четверта черга погашення), неустойка (штраф, пеня) – 273279,00 грн. (шоста черга погашення);
- вимоги товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Промпостачсервіс" в сумі 9 643 200, грн., в т.ч. витрати щодо сплати судового збору - 3200, 00 грн. (1 черга погашення), основний борг - 9 640 000,00 грн. (4 черга погашення).
Судом розглянуто реєстр вимог кредиторів та перевірено відповідність вимог діючому законодавству.
З'ясувавши підстави виникнення грошових вимог кредиторів, їх розмір, порядок погашення та залишок боргу, а також враховуючи їх підтвердження відповідними документами, суд вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають визнанню в розмірі, визначеному розпорядником майна в реєстрі кредиторів.
Суд зазначає, що згідно п. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у першу чергу задовольняються витрати, пов’язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі витрати на оплату судового збору.
Суд звертає увагу на те, що письмових заяв від осіб, які б бажали взяти участь у санації боржника, до суду не надходило.
З матеріалів справи, вбачається, що з часу порушення провадження по справі фінансово-економічний стан боржника не стабілізувався, розрахунки з кредиторами не проводяться, що свідчить про неможливість виконати грошові зобов’язання перед кредиторами, не інакше, як через відновлення його платоспроможності і застосування відповідних судових процедур до боржника.
Суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів приватного науково-виробничого підприємства "Інтеравіасервіс", а також визнати кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, такими, що не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне зобов'язати розпорядника майна боржника відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" організувати та провести збори кредиторів.
У судовому засіданні представниками кредиторів заявлені клопотання про продовження процедури розпорядження майном.
Розглянувши вказані клопотання, суд встановив наступне.
Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п’ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
Процедура розпорядження майном по даній справі введена ухвалою суду від 30.11.2017, а отже 115 днів спливають 25.03.2018, однак, для завершення процедури розпорядження майном необхідний додатковий час, оскільки необхідний час для скликання зборів кредиторів, обрання комітету кредиторів, якому необхідно прийняти рішення стосовно подальшої процедури в даній справі.
Враховуючи викладене, суд вважає клопотання кредиторів про продовження процедури розпорядження майном обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а процедура розпорядження майном продовжується судом на два місяці.
Керуючись ст. ст. 22-26, 45 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 233-235 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити реєстр вимог кредиторів приватного науково-виробничого підприємства "Інтеравіасервіс", код ЄДРПОУ 22687552, в наступному складі:
- вимоги публічного акціонерного товариства "Мотор-Банк" в загальній сумі 22 612 809,20 грн., в т.ч. витрати щодо сплати судового збору - 19200,00 грн. (перша черга погашення), основний борг – 22 320 330,20 грн. (четверта черга погашення), неустойка (штраф, пеня) – 273279,00 грн. (шоста черга погашення);
- вимоги товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Промпостачсервіс" в сумі 9 643 200, грн., в т.ч. витрати щодо сплати судового збору - 3200, 00 грн. (1 черга погашення), основний борг - 9 640 000,00 грн. (4 черга погашення).
2. Визначити, що особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування і на вимоги Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та/або її дочірнього підприємства, що здійснювало постачання природного газу на підставі ліцензії, щодо сплати заборгованості (у тому числі неустойки, 3 відсотків річних та інфляційних втрат) за поставлений/спожитий природний газ, що утворилася станом на 1 травня 2015 року.
3. Зобов’язати розпорядника майна в десятиденний строк з дня винесення ухвали відповідно до ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів.
Зобов`язати розпорядника майна надати суду протокол зборів кредиторів боржника, на яких обрано комітет кредиторів боржника, а також протокол засідання комітету кредиторів, на якому вирішено питання про відкриття ліквідаційної процедури або процедури санації боржника, призначення ліквідатора або керуючого санацією боржника.
4. Продовжити процедуру розпорядження майном на два місяці.
5. Призначити підсумкове засідання суду на "17" квітня 2018 р. о 14:00 год., на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи прийнята постанова про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, м. Харків, площа Свободи, 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, зал № 322.
6. Ухвалу направити розпоряднику майна, боржнику, кредиторам.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 26.03.2018.
Суддя
ОСОБА_4