Справа № 290/844/17
Провадження № 2-а/273/11/18
УХВАЛА
про направлення справи за підсудністю
03 березня 2018 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Новицький Є.А., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області, третя особа: ОСОБА_2, про захист прав та інтересів громади с. Мала Токарівка -
В С Т А Н О В И В :
23 жовтня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Романівського районного суду Житомирської області, як представник територіальної громади села Мала Токарівка Романівського району Житомирської області, з адміністративним позовом до Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області, в якому просить визнати незаконим рішення 22 сесії 7 скликання Вільшанської сільської ради Романівського району ОСОБА_3 області№ 202-22/2017 від 27 вересня 2017року про надання згоди на добровільне об"єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи, посилаючись на те, що вищевказане рішення було прийняте всупереч вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування" та Закону України "Про добровільне об"єднання територіальних громад".
Як вбачається з матеріалів справи, провадження у ній було відкрито суддею Романівського районного суду Житомирської області 23.10.2017 року, вирішено питання про розгляд справи у складі колегії суддів та про передачу справи до Баранівського районного суду Житомирської області, як суду, що є найбільш територіально наближеним до Романівського районного суду Житомирської області.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою, Вільшанська сільська рада Романівського району Житомирської області подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просила скасувати цю ухвалу.
Ухвалою ОСОБА_3 апеляційного адміністративного суду від 05.02.2018 року апеляційну скаргу Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області залишено без задоволення, ухвалу Романівського районного суду Житомирської області від "23" жовтня 2017 р. в частині передачі справи на розгляд до Баранівського районного суду Житомирської області залишено без змін.
28.02.2018 року вказана вище справа надійшла до Баранівського районного суду Житомирської області та була розподілена до розгляду у складі колегії суддів: головуючий суддя-Євген Анатолійович Новицький, склад колегії суддів: Діна Сергіївна Бєлкіна, Олена Василівна Васильчук.
Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження суду, вважаю необхідним направити справу за підсудністю до Окружного адміністративного суду (як належного суду) за таких підстав.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим КАС України викладено в новій редакції.
Відповідно до п.12 Розділу VІІ Перехідних Положень КАС України (2017 р.) на розгляді місцевих загальних судів як адміністративних залишаються заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, тобто до 15.12.2017 р.
Статтею 20 ч.1 КАС України (2017 р.) встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно ст.20 ч.2 КАС України (2017 р.) окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ст.20 ч.1 КАС України (2017 р.).
Одним із засад (принципів) адміністративного судочинства є верховенство права (ст.2 ч.3 п.1 КАС України (2017 р.).
Відповідно до ст.3 ч.3 КАС України (2017 р.) провадження у справі здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
А відтак, вищевказана справа як така, що надійшла до районного суду після 15.12.2017 р., є не підсудною Баранівському районному суду Житомирської області, як адміністративному, а є підсудною ОСОБА_3 окружному адміністративному суду. В зв'язку з наведеним, вищевказана справа не може бути прийнята до провадження районного суду.
Пунктом 2 ч.1 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Виходячи з наведеного вище, з урахуванням того, що вищевказана справа надійшла до районного суду після набуття чинності КАС України (2017 р.) і не може бути прийнята до провадження як непідсудна цьому суду, беручи до уваги, що інститут предметної юрисдикції розмежовує компетенцію адміністративних судів, суд приходить до висновку, що матеріали вищевказаної справи слід передати на розгляд за підсудністю - до ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, у зв'язку з непідсудністю даної справи Баранівському районному суду Житомирської області як адміністративному суду.
На підставі наведеного вище, керуючись ст.ст.20, 29 КАС України (2017 р.), -
У Х В А Л И В :
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Вільшанської сільської ради Романівського району Житомирської області, третя особа: ОСОБА_2, про захист прав та інтересів громади с. Мала Токарівка - передати на розгляд за підсудністю до ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена до ОСОБА_3 апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано протягом встановленого законом строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Є.А. Новицький