Ухвала
8 лютого 2018 року
м. Київ
справа № 307/1580/17
провадження № 61-5271 ск 18
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Висоцької В. С. розглянув касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 5 жовтня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатського області від 12 грудня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк», третя особа - Тячівський відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ :
Відповідно до пунктів 14 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року «Про внесення
змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
3 січня 2018 року ОСОБА_1 звернувся з касаційною скаргою на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 5 жовтня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатського області від 12 грудня 2017 року в указаній вище справі, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження.
У клопотанні, яке міститься у касаційній скарзі, ОСОБА_1 порушено питання про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень з посиланням на те, що строк пропущено з поважних причин, оскільки копію ухвали апеляційного суду Закарпатського області від 12 грудня 2017 року ним отримано поштою лише 16 грудня 2017 року. На підтвердження наведеного до касаційної скарги додано супровідний лист апеляційного суду датований, 14 грудня 2017 року, про направлення копії судового рішення.
Оскільки повний текст судового рішення не було вручено у день його проголошення або складення, заявник має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, як такий, що пропущений з поважних причин відповідно до статті 390 ЦПК України.
Зважаючи на те, що строк на касаційне оскарження ОСОБА_1 пропущено з поважних причин, вважаю за можливе його поновити.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження, оскільки у порушення пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційній скарзі заявником не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Заявником не сплачено судовий збір та заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги, в обґрунтування якого посилається на те, що він перебуває у скрутному матеріальному становищі, оскількиє безробітним.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» та статті 136 ЦПК
України єдиною підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони, і особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Клопотання не може бути задоволено, оскільки ОСОБА_1 не надано жодних доказів, які б підтверджували його скрутний майновий стан та були підставою для відстрочення сплати судового збору відповідно до статті 136 ЦПК України.
Відповідно до частини 3 статті 3 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» за подання касаційної скарги справляється судовий збір, який відповідно до підпункту 7 пункту 1 частини другої цієї статті становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви в розмірі оспорюваної суми.
Ураховуючи характер спору розмір судового збору складає 1 280 грн.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ: 38004897, банк отримувача:
ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО: 820019, рахунок отримувача: 31213207700007,
ККДБ: 22030102.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення їх недоліків.
Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ :
Відмовити ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень задовольнити.
Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 5 жовтня 2017 року та ухвали апеляційного суду Закарпатського області від 12 грудня 2017 року.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 5 жовтня 2017 року та ухвалу апеляційного суду Закарпатського області від 12 грудня 2017 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк до 28 лютого
2018 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. С. Висоцька