Справа № 815/4371/17
УХВАЛА
20 грудня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 (Оперативне командування ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, третя особа ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 (Оперативне командування ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, третя особа ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на посаді.
Ухвалою суду від 31 серпня 2017 року було відкрито провадження по вищезазначеній справі з призначенням її до розгляду у судовому засіданні.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 року №2147-VIII.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України (редакції від 15.12.2017 року), який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до пункту 10 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 15.12.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 3 КАС України (в редакції від 15.12.2017 року), провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Отже, з дня набрання чинності нової редакції Кодексу адміністративного судочинства України, тобто з 15.12.2017 року, адміністративне судочинство здійснюється за правилами цієї редакції Кодексу.
Таким чином, розгляд зазначеної адміністративної справи має здійснюватись за правилами Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 15.12.2017 року.
У судове засідання, призначене на 20 грудня 2017 року на 10.00 год., з`явились позивач, представник позивача та представники відповідача. Третя особа в судове засідання не з`явилась.
Представник позивача наполягав на продовженні розгляду справи в загальному позовному провадженні, посилаючись на пункти 1, 4, 5 ч.3 ст.257 КАС України, зважаючи на значення справи для сторін, складність справи, великий обсяг та характер доказів у справі, необхідність, на думку позивача, викликати свідків.
Представники відповідачів залишили питання щодо того, в загальному чи спрощеному позовному провадженні розглядати справу на розсуд суду.
У відповідності з ч. 1 ст. 12 КАС України від 15.12.2017 року, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. 2 ст. 12 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 КАС України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно ч.3 ст.257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Вивчивши зміст заявлених позовних вимог, заслухавши думку сторін, суд дійшов висновку про те, що зазначену справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно вимог ч. 1 ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Отже, зазначену справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії проведення підготовчого засідання.
Відповідно до п.12, п. 13 ч. 2 ст. 180 КАС України, у підготовчому засіданні суд встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення, а також для подання пояснень третіми особами.
Згідно п.2 ч.6 ст.181 КАС України, суд може оголосити перерву у підготовчому засіданні у разі необхідності, зокрема, невиконання учасником справи вимог ухвали про відкриття провадження у справі у встановлений судом строк, якщо таке невиконання перешкоджає завершенню підготовчого провадження.
Відзив на уточнений позов відповідачами не подавався, тому необхідно встановити відповідачам строк для подання відзиву.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 12, 162-165, 173, 175, 179-180, 248, 256, 293 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Розглядати справу №815/4371/17 за правилами загального позовного провадження зі стадії проведення підготовчого судового засідання.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення даної ухвали. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву відповідача. Відповідь на відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відповіді і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк на подання заперечень протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. Заперечення подаються до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) заперечень і доданих до них доказів іншим учасникам справи.
Встановити третій особі строк для подання пояснень щодо позову або відзиву протягом п`яти днів з дня отримання відзиву. Пояснення подаються до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів іншим учасникам справи. Учасники справи мають право подати відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.
Оголосити перерву у підготовчому засіданні до 30 січня 2018 року до 10:00 год.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 20 грудня 2017 року.
Суддя В.В. Андрухів