ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
07 листопада 2017 року м. Київ № 826/13540/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі суддів: судді Келеберди В.І., розглянувши клопотання представника відповідача про проведення судових засідань в режимі відеоконференції, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебуває справа №826/13540/14 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, треті особи: Нікопольське КП "Нікопольтеплоенерго", НАК "Нафтогаз України", ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України" про визнання протиправною та скасування вимоги.
06 листопада 2017 року представником відповідача заявлено письмове клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції. Дане клопотання обумовлене відсутністю бюджетного фінансування відряджень державних службовців.
Розглянувши заявлене клопотання, суд зазначає наступне.
Згідно частин 1-3 статті 122-1 КАС України, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Слід зазначити, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Між тим, в клопотанні про проведення судового засідання в режимі відео конференції заявник посилається на неможливість прибуття у судове засідання у зв'язку з великою відстанню, що це потребує витрачання бюджетних коштів.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що клопотання представника Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є необґрунтованим, вказані ним обставини мають суб'єктивний характер, що не можуть бути підставою для проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Додатково суд зазначає, що враховуючи технічні особливості відеоконференцзв'язку, розгляд справи в такому порядку може суттєво сповільнити її розгляд.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що в судовому засіданні 11 вересня 2017 року представник відповідача відмовився від заявленого клопотання щодо проведення судових засідань в режимі відеоконференції, та заявив усне клопотання щодо подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.
Враховуючи вищезазначене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання відповідача щодо проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 122-1, 160, 165 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача про проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.І. Келеберда