Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
з питання розгляду справи в режимі відеоконференції
10 жовтня 2017 р. справа № 820/4119/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши у порядку письмового провадженні в приміщенні суду в м. Харкові клопотання представника відповідача - Волинської митниці ДФС №1107/03-70-10/14 від 09.10.2017 року про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС про визнання незаконними дій, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА _1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Волинської митниці ДФС, в якому просить суд визнати незаконними дії Волинської митниці ДФС з відмови у завершенні митного режиму тимчасового ввезення до 1 року щодо транспортного засобу марки IVEKO з реєстраційним номером НОМЕР_1, ввезеного ОСОБА_1 на територію України 09.09.2014 р. через митний пост «Яготин» Волинської митниці ДФС.
09.10.2017 року на адресу Харківського окружного адміністративного суду надійшло клопотання відповідача №1107/03-70-10/14 від 09.10.2017 року про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відповідно до статті 122-1 КАС України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Згідно з положеннями статті 122-1 КАС УКраїни, суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою своєчасного забезпечення проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Слід зазначити, що такий спосіб участі має винятковий характер, повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
Між тим, в клопотанні про проведення судового засідання в режимі відеоконференції представник відповідача посилається на економію бюджетних коштів та значну територіальну віддаленість відповідача. При цьому, не надано жодного документу на підтвердження реального існування відсутності бюджетних коштів на відрядження.
Відповідно до ч.3, 4 ст.122-1 КАС України питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції має містити: 1)найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції; 2)ім'я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус; 3)дату і час проведення судового засідання.
Однак, заявником не вказано особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, її процесуальний статус, що є порушенням ст.122-1 КАС України.
Слід відмітити, що статтею 122-1 КАС України не врегульованим залишається питання подання доказів. Якщо письмові докази у належним чином завірених копіях особа може направити до суду поштою цінним листом, то подання до суду оригіналів письмових доказів для огляду або речових доказів здійснити при розгляді справи в режимі відеоконференції неможливо.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що клопотання відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 122-1, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання Волинської митниці ДФС №1107/03-70-10/14 від 09.10.2017 року про забезпечення проведення судового засідання по справі №820/4119/17 у режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Біленський О.О.