Провадження № 22-ц/783/6043/17 Доповідач в 2-й інстанції: Левик Я. А.
У Х В А Л А
про залишення без руху
22 вересня 2017 року м. Львів
Суддя судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Львівської області Левик Я.А., перевіривши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 21 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_4, про витребування майна з чужого незаконного володіння, -
в с т а н о в и в :
ухвалою Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 21 липня 2017 року відкрито провадження у даній справі.
Вказану ухвалу оскаржив ОСОБА_2, подавши апеляційну скаргу на неї 07 вересня 2017 року.
Відповідно до змісту ч.2 ст 294 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскільки, як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 69), копію оскаржуваної ухвали ОСОБА_2 отримав 28.07.2017 року, тому скарга повинна була бути подана відповідно до 02 серпня 2017 року. Оскільки, скарга була подана 07 вересня 2017 року, слід вважати, що така подана з пропуском строку на апеляційне оскарження.
В апеляційній скарзі, ОСОБА_2 просить поновити строк на апеляційне оскарження, оскільки оскаржуваної ухвали не отримував.
Однак, вказане клопотання не слід вважати обґрунтованим, оскільки в матеріалах справи наявні докази того, що ОСОБА_2 отримав копію оскаржуваної ухвали 28.07.2017 року (рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення а.с. 69).
Враховуючи вищенаведене, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження є необґрунтованим та таке слід відхилити.
Згідно ч.3 ст.297 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи вказане, апеляційну скаргу слід залишити без руху для усунення вказаного вище недоліку, а саме: надання апелянту можливості подати апеляційному суду заяву (клопотання) про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції із зазначенням обґрунтованих доводів поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження.
Такий може бути усунутий шляхом подання заяви (клопотання) про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням причини пропуску такого.
Особу, що подала скаргу слід попередити про те, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, їй буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Документи на виконання вимог ухвали, необхідно у визначений строк подати Апеляційному суду Львівської області.
Керуючись ст.ст. 121, 292, 294, 297 ЦПК України,
у х в а л и в :
в задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 21 липня 2017 року - відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 21 липня 2017 року - залишити без руху.
Надати особі, що подала скаргу строк для усунення недоліків апеляційної скарги - тридцять днів з дня отримання копії ухвали.
У випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, особі, що подала скаргу буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Суддя Я.А. Левик