КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа : № 823/1562/15 Головуючий у 1-й інстанції: Тимошенко В.П.
Суддя-доповідач: Грибан І.О.
У Х В А Л А
27 липня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючий-суддя Грибан І.О.
судді Парінов А.Б., Чаку Є.В.
за участі :
секретар с/з Кузик М.А.
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, Маньківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу,
У С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд із позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, Маньківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 23 травня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач, Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, подав апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить ухвалене рішення скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позовних вимог.
Від позивача надійшло клопотання про зупинення апеляційного провадження в справі для надання додаткових доказів щодо руху та прийняття відповідного рішення у кримінальному провадженні.
Сторони, належним чином повідомлені, в судове засідання на апеляційний розгляд не з'явилися. Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності сторін.
Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Заслухавши суддю-доповідача щодо питання зупинення апеляційного провадження в справі до надання додаткових доказів, колегія суддів вважає що провадження у справі підлягає зупиненню з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною 5 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд може збирати докази з власної ініціативи. При цьому відповідно до ч. 2 ст. 195 КАС України суд апеляційної інстанції може дослідити докази, які не досліджувалися у суді першої інстанції, з власної ініціативи або за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до суду першої інстанції або необґрунтованим відхилення їх судом першої інстанції. Суд апеляційної інстанції може дослідити також докази, які досліджувалися судом першої інстанції з порушенням вимог цього Кодексу.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи необхідно надати час для надання додаткових доказів по справі.
Відповідно до вимог ст.156 КАС України зупинення провадження у справі обумовлено наявністю обставин, які перешкоджають розглядові в справі до їх усунення або виконання необхідних дій.
Суд має право зупинити провадження в справі в разі, зокрема, наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторонни або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну встановленого судом (п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України).
З матеріалів справи вбачається, що спір між сторонами виник з приводу звільнення позивача за вчинення дисциплінарного проступку.
Фактичною підставою звільнення позивача стали висновки службового розслідування за фактом внесення прокуратурою Черкаської області відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриття кримінального провадження відносно начальника СКР Маньківського РВ УМВС майора міліції ОСОБА_4 та старшого оперуповноваженого СКР старшого лейтенанта міліції ОСОБА_3
Відповідно до ч. 1 ст. 1951 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
З огляду на необхідність часу для надання витребуваних додаткових доказів, колегія суддів вважає необхідним задовольнити клопотання позивача та зупинити провадження у справі, оскільки надання додаткових доказів є суттєвим для вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 156 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про зупинення провадження в справі задовольнити.
Зупинити апеляційне провадження в справі 823/1562/15 за апеляційною скаргою Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 23 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, Маньківського ВП Уманського ВП ГУНП в Черкаській області про поновлення на роботі, оплату за час вимушеного прогулу до надання додаткових доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий -суддя І.О.Грибан
Суддя А.Б.Парінов
Суддя Є.В. Чаку
Повний текст виготовлено - 27.07.2017.