Справа № 766/15251/16-ц
н/п 2/766/4351/17
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.06.2017 року Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючої судді Дорошинської В.Е.
за участю секретарі Філіпенко І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за позовом Публічного (Приватного) акціонерного товариства «Херсонська теплоелектроцентраль» до ОСОБА_1 про зобов’язання провести демонтаж встановленого металевого гаражу,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд зобов’язати ОСОБА_1 провести демонтаж встановленого в охоронній зоні теплових мереж металевого гаражу во дворі будинку №153-А по вулиці Перекопська у місті Херсоні та стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ „Херсонська теплоелектроцентраль” судові витрати в розмірі - 1378,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 01.02.2016 року заступником головного інженера ПАТ «Херсонська ТЕЦ» ОСОБА_2 під час проведення обстеження теплових мереж, що належать ПАТ «Херсонська ТЕЦ» було виявлено, що в дворі будинку №153-А по вулиці Перекопській на відстані менше 5 метрів від теплової мережі розташовано металевий гараж, а також інші некапітальні будівлі. Власником металевого гаражу є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає в АДРЕСА_1, однак останній пояснив, що дозвільних документів на гараж не має, переміщувати споруду в інше місце наміру не має.
Розташування гаражу в охоронній зоні теплових мереж ПАТ «Херсонська ТЕЦ» є порушенням норм Законів України «Про теплопостачання» та «Про трубопровідній транспорт», норм ДБН та рішення №331 Виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.08.2004р. «Про погодження Правил охорони інженерних мереж та споруд на них, що забезпечують життєдіяльність міста і розташовані на його території».
Представник позивача в судове засідання надав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню з нижченаведених підстав.
Відповідно до ст. 27 ЗУ «Про теплопостачання» для забезпечення безпеки населення, що мешкає в районі розташування об'єктів теплопостачання, встановлюються охоронні зони, розміри та порядок використання яких визначаються нормативно-правовими актами і проектами цих об'єктів, затвердженими у встановленому законодавством порядку. Усі види господарської діяльності в охоронних зонах можуть провадитися тільки за погодженням з власником об'єкта теплопостачання або уповноваженим ним органом.
Відповідно до абз. 8 ст. 1 Закону України „Про трубопровідний транспорт” охоронна зона - землі вздовж магістральних та промислових трубопроводів, навколо промислових об'єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодженню, а також для зменшення їх негативного впливу на людей, суміжні землі, природні об'єкти та довкілля в цілому. Аналогічні приписи містять ст. ст. 73, 112 Земельного кодексу України.
Постановою Кабінету Міністрів України №1747 від 16.11.2002р. затверджено Правила охорони магістральних трубопроводів, які встановлюють умови забезпечення охорони об‘єктів магістральних трубопроводів від пошкоджень і руйнувань внаслідок несанкціонованого доступу, охорони довкілля, а також безпечної життєдіяльності населення на прилеглих до магістральних трубопроводів територіях.
Згідно п. 2 Правил, охоронна зона об‘єктів магістрального трубопровідного транспорту - земельна ділянка, прилегла до об‘єктів магістрального трубопровідного транспорту, обмежена умовними лініями з обох боків трубопроводу паралельно його осі (об‘єкту), на якій обмежуються провадження господарської діяльності.
Згідно п. 8 Правил, земельні ділянки, розташовані у межах охоронних зон, не вилучаються у їх власників і користувачів, а використовуються з обмеженнями, передбаченими цими Правилами та в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Відповідно до абз. 3 п. 11 Правил, на земельних ділянках, розташованих у межах охоронних зон, забороняється будувати гаражі та автостоянки, садові та дачно-садові споруди, автомобільні дороги І - V категорії та залізниці.
Крім того згідно з п. 1 рішення №331 Виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.08.2004р. «Про погодження Правил охорони інженерних мереж та споруд на них, що забезпечують життєдіяльність міста і розташовані на його території» для охорони інженерних мереж та споруд на них, що забезпечують життєдіяльність міста Херсона і розташовані на його території, встановлено охоронні зони для підземних і наземних меж водо-, теплопостачання та водовідведення – не менше 5 метрів від них.
Пунктом 2 вказаного рішення заборонено юридичним та фізичним особам будівництво інженерних мережах постійних або тимчасових споруд (гаражі, малі архітектурні форми, навіси, намети, кіоски тощо) без погодження з ПАТ «Херсонська ТЕЦ».
Судом встановлено, що 01.02.2016 року заступником головного інженера ПАТ «Херсонська ТЕЦ» ОСОБА_2 під час проведення обстеження теплових мереж, що належать ПАТ «Херсонська ТЕЦ» було виявлено, що в дворі будинку №153-А по вулиці Перекопській на відстані менше 5 метрів від теплової мережі розташовано металевий гараж, а також інші некапітальні будівлі. Користувачем металевого гаражу є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає в АДРЕСА_1, однак останній під час усної бесіди пояснив, що дозвільних документів на гараж не має, переміщувати споруду в інше місце наміру не має.
Згідно ст. 20 Закону України "Про трубопровідний транспорт" особи, винні, зокрема, недотриманні вимог Правил охорони магістральних трубопроводів несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну і кримінальну відповідальність.
Отже, враховуючи той факт, що встановлення відповідачем гаражу в охоронній зоні, в разі виникнення аварійної ситуації на цій ділянці теплових мереж призведе до неможливості оперативного усунення аварії або значно подовжить термін виконання аварійних робіт, проте у добровільному порядку ОСОБА_1 провести демонтаж встановленого металевого гаражу в охоронній зоні теплових мереж відмовляється, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27 ЗУ «Про теплопостачання», ст. 20 ЗУ „Про трубопровідний транспорт”, Постановою Кабінету Міністрів України №1747 від 16.11.2002р. рішенням №331 Виконавчого комітету Херсонської міської ради від 17.08.2004р. «Про погодження Правил охорони інженерних мереж та споруд на них, що забезпечують життєдіяльність міста і розташовані на його території» для охорони інженерних мереж та споруд на них, що забезпечують життєдіяльність міста Херсона, ст.ст. 3, 4, 10, 11, 60, 197, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити повністю.
Зобов’язати ОСОБА_1 провести демонтаж встановленого в охоронній зоні теплових мереж металевого гаражу во дворі будинку №153-А по вулиці Перекопська у місті Херсоні.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ „Херсонська теплоелектроцентраль” судові витрати в розмірі 1378,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Херсонський міський суд Херсонської області шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня винесення рішення апеляційної скарги до Апеляційного суду Херсонської області.
Суддя В.Е. Дорошинська